Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - JohnDoe

Oldal: 123
Dátum: 2009.03.07. 13:47:07
Mikor, miben és hol halt meg Nagy Sándor (II. Alexandrosz) makedón király?

Kr. e. 334-ben, a Grannikosz folyónál zajló csatában, a folyóba fúlt
Kr. e. 333-ban, Isszosznál, áruló tőrje végzett vele
Kr.e. 331-ben, Gaugamélánál, csatában esett el
Kr. e. 223-ban, Babilonban, betegségben

Az utolsó a jó válasz csak nem 223-ban, hanem 323-ban!
Dátum: 2009.03.03. 17:25:15
Ha ennyire bonyolultan írok akkor inkább hagyom a fenébe...változás úgyse lesz soha semmiben itt.
Dátum: 2009.03.03. 17:14:11
Magyarán akkor egymást se kezdenék el enni az oroszlánok...értem. És a másik kérdésem, hogy ez mire föl kerülhetett be?
Dátum: 2009.03.03. 16:54:52
Látom nagy haladás van kvízek terén, hogy már a 3.dik topik nyílik ez ügyben...no mind1.

Van 4 szobánk; a kérdés az hogy a leírtak ismeretében melyiket mondhatjuk közülük a legbiztonságosabbnak?
Ez a szoba tele van felingerelt, sziszegő-tekergődző mérgeskígyókkal.
Ez a szoba egy falkára való oroszlán tanyája és egyikük sem evett már vagy egy éve...
Ebben a szobában számtalan apró skorpiót látsz futkosni; néhány csípés már halálos is lehet!
Ennek a szobának a közepén hatalmas tűzhangya-boly található s a rovarok szinte ellepik a padlót.

A 2es válasz a jó a kérdező szerint...de valaki elmagyarázná, hogy miért? Arra meg külön választ kérnék valakitől, hogy ez mire föl kerülhetett be?
Dátum: 2009.02.10. 19:39:31
Oké!:D De amúgy tudod mi a poén? H a kérdésnél az volt a jó válasz amit Én írtam:D Na ezt add össze:D
Dátum: 2009.02.10. 19:24:06
Ooo...az Én drága Informatikusom:D Mizu Veled? Lehet rosszul tudom, sőt, ezek szerint igen, de Én így találtam rá:) No mind1:D
Dátum: 2009.02.10. 16:59:59
Hogyan szólt az ókori római mondás? Hajózni kel, .....
...mert az jó
...gyalogolni nem
...élni nem
...mert az a parancs


Kéretik javítani, mert helyesen ugy szól, hogy: "Hajózni kell, élni kell"!
Dátum: 2009.02.10. 12:22:43
"Mondjuk 500 kérdés kap korrekt szűrést naponta, de bekerül cirka 1000 kérdés ugyanaznap. Az plusz 500 kérdés. Ha feltételezzük, hogy ennek csak a harmada rossz valami miatt, az is napi 150 kifogásolható kérdés."

Én ezért változtatnék azon is, hogy ne 100 helyes kérdésenként írhassunk kérdést, hanem mondjuk 250 vagy 500 kérdésenként és akkor kevesebb kérdést kéne javítani, elbírálni!
Dátum: 2009.02.10. 11:52:22
Azért a kvíz részlegnél Én még nem láttam számottevő változást...de lehet, hogy tévedek! Amúgy Te milyen megoldást találnál jónak? Ha szabad kérdeznem.
Dátum: 2009.02.10. 11:41:11
Jo, persze, egyszerűbb a szabályokon változtatni! Csak 1 a baj! Mint már említettem: ahogy Én nézem a fejlesztők magasról tesznek a kvíz jobbá tételére! Hiába lett már nem egyszer megemlítve itt, hogy valamit kéne csinálni, nem történt semmi! Bár arra nagyon kíváncsi lennék, hogy mért nem foglalkoznak vele a fejlesztők!???
Dátum: 2009.02.10. 11:38:04
Ezzel mondjuk teljes mértékig egyet értek! Csak Nálam itt jön elő az, hogy mivel a játékosok is értékelnek ezért nehéz olyat kérdezni és lehetséges válaszokat megadni aminél nincs 80% esély arra, hogy nem értékelik valamiért rossz-nak! Pláne mivel az emberek átlagában van egy bizonyos fokú rosszindulat és kap egy hasonló kérdést, primitív válaszlehetőségekkel, de mégse tudja és inkább rossznak értékeli! Arról már ne is beszéljünk, amit PAStheLoD-al is tárgyalunk, hogy nem mindenkinek ugyanazt jelenti a lexikális, speciális, alapműveltség! És ha ezeket nézem akkor pl már tényleg milyen kérdést szabad írni ami biztos nem kap rossz értékelést?:o Nekem nem ez az első irodalmi kérdés, de azokkal semmi baj nem volt, sőt, elég nagy százalékban tudták helyesen a választ!
Dátum: 2009.02.10. 11:17:25
Idézet: PAStheLoD - 2009.02.10. 10:48:04
Megértem, hogy úgy gondolod, ha lenne egy külön "kvízadmin" csoport, akkor minden gondunk megoldódna, de felhívnám a figyelmedet arra az apró problémára, hogy tökéletesen specifikálni kéne a megengedett kérdések körét, ellenőrizni kéne az adminok munkáját, ellenőrizni az ellenőrzők munkáját .. stb.

Sokkal egyszerűbb lenne, ha a kérdések nyilvánosak lennének, az értékelésük is nyilvános lenne. Ugye felteszel vagy értékelsz egy kérdést, vállald érte a felelősséget, még ha csak virtuálisan is, egy nicknévvel.


Én ezzel tudod mért nem értek egyet?
Ott van a szabályzatban, h nem lehet feltenni HKK meg hozzá hasonlókat! Meg tény, hogy évszámokat se! És ezeket nem tartja be a nagy átlag (köztük valamilyen szinten Én se, de szerintem azt előbb megtudják válaszolni, hogy ki mikor született, mintha pl idéznék valakinek a verséből és azt ki írta)! Akkor ha szűkítve és konkretizálva lennének azok a kérdéskörök amiket feltehetünk, szerinted betartanák, ha már most se tartják be? De ha lennének adminok akik értékelik a kérdéseket és nem a felhasználok az inkább működne! Mondjuk szerintem azon is kéne változtatni, hogy ne 100 helyes válasz után írhassunk kérdést, mert ezt a 100as határt hamar ellehet érni és amennyi játékos van, napi szinten bekerülhet minimum 10-20 kérdés, ez heti szinten 70-140 kérdés, havi szinten meg 300-500 kérdés között lehet (legalább is szerintem), ami azt eredményezi, hogy túl sok a hibás vagy újra feltett kérdés esélye!
Dátum: 2009.02.10. 11:05:44
De mért adtam "dedós" válaszlehetőségeket? Hogy ne keljen google-t használni ahhoz, hogy tudd a választ! Mert ha meg közeli dátumokat adok meg akkor azért került volna ki ha bekerül a körforgásba, mert sokan rossz választ adnak meg!
Dátum: 2009.02.10. 10:30:31
Amúgy szerintem ez az egész kvíz-es dolog rosszul van megcsinálva! Azért, mert mint Te is mondod, sokan keverik a szezont a fazonnal és mivel emberek vagyunk ezért mindenki másképp értelmezi a "lexikális" szó értelmét! Nem mondom, hogy Én teljesen tisztában vagyok vele, de azért valamennyire van elképzelésem arról, hogy mi tartozhat bele és mi nem! Ezért Én vagy azt csinálnám, hogy elvenném a jogot a játékosoktól, hogy értékelhessenek vagy ami szerintem a legjobb megoldás lenne, hogy lennének kvízadminok! Csak Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem nagyon érdekli a fejlesztőket ez a téma, annak ellenére, hogy ez már a második kvíz toppik és már itt is van vagy 2000 hozzászólás aminek több mint a 80%-a ilyen olyan okból hibás kérdésként lett beküldve...szerintem azért ez már igen csak elgondolkodtato, hogy valamit kéne csinálni a kvíz-el!
Dátum: 2009.02.10. 10:13:26
Érdekes, mert nem egy hasonló kérdést tettem föl és azokat mind elfogadták és elég sokan tudták rá a választ! És mint említetted, direkt olyan alternatívákat adtam meg válaszoknak, hogy aki még nem is tudja az is könnyen kitalálhassa! De mondjuk mókás, hogy a magyar irodalom, amit mindenki tanul az lexikális, de hogy ki nyerte meg tavaly fociban a BL-t vagy a sok HKK meg MAGUS kártyákkal kapcsolatos kérdések, hogy a többit ne is említsem bent maradnak!
Dátum: 2009.02.10. 09:56:07
Mikor született Babits Mihály?

1883*
300
1200
2000


Valaki felelne arra, hogy ez a kérdés mért lexikális tudású???????? Vagy az általános iskolában tanult dolgok is már lexikális tudás???
Dátum: 2009.02.09. 12:29:55
Mikor született Babits Mihály?

Valaki felelne Nekem arra, hogy ez a kérdés mért lexikális tudású????????
Dátum: 2009.02.08. 18:30:12
Mért mindig azt akarják hülyének nézni aki betesz ide egy véleménye szerinti rossz kérdést:O Egyáltalán nem a következő kérdés akart lenni, nem akaratlan egérkatt, nem lejárt idő! Entert nem használom kvíznél! És mi van a windows-al?
Dátum: 2009.02.08. 17:12:18
Nem tudom, h ezt a kérdést beküldte-e már ide valaki, de az előbb kaptam, pontosan már nem tudom, de a kérdést azt igen:

Bagoly mondja verébnek, hogy ........?

A válaszok között ott volt a helyes megoldás, hogy "nagyfejű", de a drága zseniálprimitív kérdező szerint a helyes válasz: Gyurcsány Ferenc! Kérem, hogy a kérdést törölni!

És megint elgondolkodtam, hogy ilyenkor látszik mekkora nagy hiba, hogy nincsenek kvízadminok, akik kiszűrik az ilyen és ehhez hasonló elmés kérdéseket/kérdezőket!!!
Dátum: 2009.02.04. 13:20:53
A jégcsóva hányas szintű varázslat?
13
15
12
14

Ezt meg javítani kéne, mert Jégcsóva varázslat nincs csak Fagycsóva!
Oldal: 123