Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kurtval

Oldal: 1
Dátum: 2010.07.02. 09:28:22
nem, LLL nem kötelező, hála istennek

csak arra próbáltam kilyukadni, hogy ez elég ismerhető, pont, mint a 7szilvafás...

fura egy kicsit, hogy melyikeket pécézted ki, mert enné jóval több olyan típusú van, mint az ilyen-olyan fcicsapat stadionjának neve vagy magyar játékfejlesztők vagy fantasy hősök (amiket kedvelek, de még így sm tudok mindig válaszolni...). szóval nem lenne ellnemre, ha az általános műveltésget nem focibuzi és geek ismeretekkel társítaná mindenki...
Dátum: 2010.07.02. 09:10:14
"Melyik része a tibetiek köszönésének?
meghajlás
orrdörzsölés
integetés
nyelvnyújtás (x)

Ez nagyos speciális."

ezt is kínos felhoznom, de ha már valaki nem olvas, hallgat, néz bármilyen irodalmi vagy dokumentum művet tibetről (mondjuk ráadásul a mai kínai politikai helyzetben), azért legalább Lőrinc L. László műveiben talákozhatott ezzel.
Dátum: 2010.07.02. 09:07:11
a "hétszilvafás" kifejezést nem ismerni szvsz nem csak történelmileg de irodalmilag is műveletleség, hiszen Móricz, Mikszáth, Móra több történetében (még mesékben is, amik kötelező alsós! tananyagok) szerepel.
Dátum: 2010.06.03. 20:40:28
én meg azt hiszem, hogy megsütheted a segítségedet. nincs egy korrekt értékelési rendszer. rengeteg béna, a jelenlegi követelményeknek nem megfelelő kérdés van bent, amiket ki sem vesznek. Konkrétan kaptam olyan kérdést tegnap, amit több mint egy éve(!) felraktak ugyanerre a fórumra, mint hibásat!
hogy több ember értékeljen az alatt azt gondoltam, hogy ugyanazt a kérdést értékelje 10 vagy 20 ember és átlagoljuk a véleményt...
és igen, dühít, hogy a forumodat ajánlgatod, amit olvasok és mégis visszavisszadobnak kérdéseket, amiket maximálisan az ISMERT követelményeknek megfelelően írok. és igen, baromi dühítő, ha felteszek egy kérdést és három napig üólnek rajta. és igen, baromi dühítő, ha pár ember értékel, de névtelenül...
és igen, dühít, hogy egy ilyen jó ötlet, mint ez a kvíz olyan dolgon van elbszva, amit vidáman meg lehetne oldani, mint előttem egyébként jópáran rámutattak már.
Dátum: 2010.06.03. 05:34:03
Kedves Craslorg!

Baromira tele van a hócipőm azzal, hogy újra és újra feljön tőled az a nagyképű válasz egy-egy kérdés elutasítása után, hogy miért nem raktuk fel előtte a megfelelő forumra, ahol majd megmondják...
Nos:
1. Azt jó esélyel megtudhatom, hogy miért fogják elutasítani, ha vmelyik kérdésem rossz, de azt senki nem tudja megmondani, melyik értékelő éppen aznap melyiket fogja elfogadni.
2. Most éppen 36. órája várakozok arra, hogy értékeljék a kérésemet. Mi a faxom értelme lenne kérdést feltenni, ha még egy napot rászánék arra, hogy forumon szavaztassam? Így is tiszta röhej, hogy 1000 LE-ért itt gondolkodok, aztán várok egy-két napot, majd dühöngök, mert valakinek éppen aznap speciális egy érettségi tétel író második keresztneve.
3. A problémá jelentős része elkerülhető lenne egy értelmesebb értékelési rendszerrel, ahol fix leírt ritériumok vannak, ahol több értékelő néz 1-1 kérdést, ahol az értékelők a nevüket adjk és legalább utólag vitatkozni lehet velük.

Kérlek akadj le erről a forumon ellenőriztesd témáról!
Üdv
a sün rovarevő kisemlős
idézet a biológia szakos etológia könyvemből
Mit eszik a sündisznó?

almát
körtét
rovarokat
diót


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Elmodaná vki mafasz volt ezzel megint a baj???????
Dátum: 2010.03.15. 07:18:43
Melyik italban nincs koffein?
bor
kávé
capuccino
tea

Csak a félreértések elkerülése végett a teában TEANIN van.


Melyik Nem a sötételf-trilógia része?
Otthon
Száműzött
Örökség
Menedék

speciális!
Ha kedvenc kaladregény Adolf Hitlerre keresel az én guglim elsőnek (bárki másé kb első 10ben) dobja ki a Karl May Wikipedia oldalt. Változatlanul úgy érzem, hogy "ismertebb mellékfolyói"nincsenek a Tiszának. Vannak mellékfolyói, amiket kötelező megtanulni általános iskolában. De ugyancsak elég műveletlenség nem tudni Karl Mayről. Pláne tízezer idióta sorozatos és filmes kérdés után.... Vagy legyen nyilvános követelmény, hogy csupán magyar történelem, földrajz stb.
Ja és félreértés ne essék, nem zavar, ha keresnem kell, de fogadják el az én keresendő kérdésemet is. Faxom se tudja, hogy valamelyik angol focicsapatnak a stadionja hol van (háromszor találkoztam eddig vele), utálom a focit és nem tudo róla semmit. 3 percig kellett keresnem, mert minden focicsapat oldalát meg kellett néznem. Ha te ránéze minden író wikis oldalára, az is 3 perc alatt tejesíhető.
Szóval az idegesít, hogy egy névtelen valaki visszadobja, mert neki speciális és nem lehet vele vitatkozni, hanem újabb 100 az enyémnél nem jobbb kérdésre kell válaszolnom, hogy megint kérdezzek egyet. Ennek így SEMMI értelme. Legalább legyen nyilvános, hogy melyik kérdést ki értékelte!!!!
kezd tele lenni a hócipőm, talán nekem is foci, peca, földrajz kérdéseket kéne írnom. Esetleg fantasy irdalomból. Mert más nem kerül nagyon be, viszont ezekől tízezer. Ja és sztem az a kérdés, ami 5 percen belül guglizható és érdekes, azt nem kéne kidobni. A földrajzzal is csak akkor van gondom, ha 5 perc alatt sem lehet elintézni. Az én kérdésemre a gugli első találata adja a választ, ha valaki veszi a fáradtságot. Arra már nehezebb guglizni, hogy melyik idióta autóversenyző apja volt ugyansak autóversenyző...
Csatlakozom azokhoz, akik azt írták, hogy semmi értelme kvízkérdések íásával cseszni az időt.
Ki volt kedvenc kalandregény írója Albert Einsteinnek és a Führer-nek is?

James Fenimore Cooper
Karl May
Alexandre Dumas
Jules Verne


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Azért úgy érzem, az, hogy Karl May volt Hitler kedvenc írója, az nem speciális. Ezt bunkóság nem tudni, már csak azért is, mert minden Karl May könyvben benne van. Semmivel nem speciálisabb, mint, hogy Darnyi Tamás milyen sportágban (6.szor kaptam meg a kvízolimpián) vagy melyik hegység magasabb, melyik folyó ömlik a Tiszába stb.
Dátum: 2010.03.10. 09:22:48
Melyik nem tartozik a Villány-Siklósi borvidék települései közé?
Palkonya
Nagyharsány
Hegyszentmárton
Őcsény

5 perc guglizással sem volt meg. baromira érdektelen és speciális!!!
Dátum: 2010.03.09. 13:39:20
valaki direkt szopat????
Dátum: 2010.03.09. 13:38:40
Melyik földrészhez köthető a MORMON vallás?

Ázsia
Amerika
Afrika
Európa


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

??????
Dátum: 2010.03.09. 13:37:13
Melyik tó NEM "Nagy"?
Ontario-tó
Michigan-tó
Nagy-Sóstó
Erie-tó

...kérdést tettem fel. Kérlek világosítsatok fe, hogy melyik részében van helyesírási hiba?????
Oldal: 1