Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Teking

A kérdésben nem megengedett szó szerepel!

Melyikük NEM közalkalmazottak szentje?

Szent Balázs
Szent Flórián
Szent Gergely
Szent Rókus

Szerintetek melyik a nem megengedett? Nem ragaszkodom annyira a kérdésemhez, de azért szerintem jópofa és nem akarom csak úgy feladni
Dátum: 2010.11.09. 09:40:47
mea culpa... szar éjszakám volt, kicsit túl sok munkával:)
Dátum: 2010.11.09. 08:44:10
egykörös futóversenyen megelőzöd az utolsót, hányadik leszel?

nagyjából ez a kérdés és a helyes válasz, hogy nem leht az utolsót megelőzni. én kedvelem a logikai feladatokat, de ez vagy azt jelenti, hogy nem tudok valami speciálisat az egykörös futóversenyről vagy baromság. ha utolsó voltam (ami nincs kikötve, hogy nem lehetek) mér ne tudnám megelőzni (amúgy is gyors vagyok...)?

törlésre ajánlom, ha vki nem tud magyarázatot!
Dátum: 2010.10.15. 12:24:15
ja, a Toledhoz meg annyit, hogy Toledo mindig is az ACÉLjáról volt híres, ebből adódik a toledói penge híre is. szval törlést neki!!!!
Dátum: 2010.10.15. 12:23:11
1. nem magamat akarom védeni de megkérdezett 15 ember közül 12-en azt mondták, hogy szerintük kitalált figura.

2. a nagyapa vitához annyit, hogy én jót röhögtem (meg jelöltem) de szarul van megfogalmazva a kérdés (engem már kaszáltak el hasonlóal), helyen úgy lenne:

hány nagyapám lehet? a "van" létige magában foglaja azt a jelentést, hogy még él. ez baromira nem szükségszerű (kapásból van olyan ismerősöm, ahol a déd még él, nagy már nem). szval sztem jó kérdés de illene javítani rajta
Dátum: 2010.10.13. 12:26:42
Üdv!

Nem tudom általános-e a probléma, és azt sem, lehet-e tenni valamit, de megkérdezem:

A kaland szakértelmeimet a minimumra fejlesztem (más kérdés, hogy szint-40 szinten folyton kristáylpontokat kell elhasználnom, szóval a wikin szereplő képlet nem sokat ér...), de rendszeresen a kaland során 0-nak számolja! Eddig csak a lopással csinálta, de most már mindháromal! Nem ver a földhöz a dolog, de a kristáylpontjaimból elég sokat használok el e miatt a hiba miatt. Mi lehet az oka?

Másik, hogy a szint-40 képleet helyett tud valaki vmi használhatóbbat, hogy ne kelljen indig kristálypontokat használni?
Dátum: 2010.09.20. 17:13:46
Mikor kezdték el építeni a paksi atomerőművet?
1884
1989
1999
1974

Még a hivatalos honlapon is 1973 szerepel!!!!!!

Melyik nem Magyaroszági település?
Verőce
Csurgó
Barcs
Nagyatád

Baromira mindegyik magyar település, más kérdés, hogy van horvát Verőce is.

Törölni mindet!
Dátum: 2010.09.13. 11:56:52
sztem egész jópofa... bár nem én írtam...

állat helyet mondjuk írhatott volna állati részt vagy testrészt.

és hogy milyen nevű növény nem létezik... nos némi logikázással ki lehet találni
Dátum: 2010.09.13. 08:38:32
mi az a rucola?

nemtom már az összes választ, de a fűszernövény volt a helyes és szerepelt a zöldség is. ruccola (már itt egy helyesírás) salátafélék csaádjába tartozó ZÖLDSÉG. elhiszem hogy heylenként fűszernövényekhez sorolhatják, de akkora zöldség, mint megoldás ne szerepeljen!
törölni!
Dátum: 2010.09.12. 18:48:56
az hagyján de Leslie és nem Lezlie!!!!!!!
Dátum: 2010.09.12. 18:48:22
szart mint szórészletet nem fogadja el! sztem ez egy elmés kerülő út!
Dátum: 2010.09.12. 18:45:17
Hogy hívják a Harry Potterben a Roxfort igazgatóját?
Harry Potter
Ronald Weasley
Dambledor
Harmione Granger

Na az az ultragáz, amikor valaki nem csak azt hiszi, hogy heri potter az alaptudás, de még el is cseszi az egyik szereplő nevét!
Dambledor röhög a vakbelem!
Dátum: 2010.09.10. 16:17:53
Mikor van a tojás világnapja?
február 14.
minden év szeptemberének első hétfője
minden év októberének második pénteke
április 7.

"A tojás világnapját 1999-ben hirdette meg a Nemzetközi Tojás Szövetség október 11-re, s ekkor a világ 30 országában hívják fel a figyelmet a tojásra, mint az egészséges táplálkozás nélkülözhetetlen ételére."
amire a kérdésfeltevő utal az a siófoki tojásnapok. javítani vagy törölni!

Ki nem volt a Batthyány kormány tagja?
Széchenyi István
Batthyány Lajos
Deák Ferenc
Wesswlényi Miklós

ez elég kínos helyesírási hiba annak fényében, hogy nekem volt, amit vessző vagy space hiba miatt 3szor dobtak vissza!!
Dátum: 2010.09.09. 12:36:13
akkor, amikor az alapszínek az RGB és ezt fogadjuk el jónak?!?
na ne nevettes...
sztem egyébként a második kérdésed szellemes, kipróbálnám átfogalmazva.
az első kérdésed annak fényében speciális, hogy Kurt Vonnegut-os kérdésemet harmadszorra fogadták l, met nem ismerte az értékelő az írót...
amúgy (zárójelben) van egy miért nem fogadák el a kérdésem topic és bár együttérzek veled (magam is őrjöngtem már az értékelésen) mindjárt megjelenik vki, aki kioktat ezügyben ::
Dátum: 2010.09.09. 10:15:12
Mekkora kalibere van az AK-47nek?

7.62 mm
9 mm
5.45 mm
5.56 mm


attól eltekintve, hogy magyartalan megtaláltam két évvel ezelőtti bejegyzésben is. Kíváncsi vagyok, mikor távolítjátok már el, mert
1. speciális
2. tárgyi tévedés, mert kívánsiságbó meggugliztam és ma forgalomban van 7; 7,62 de 5,45 mm-es AK-47-es is csupán a szériaszámuk tér el (pl AK-47 100) és szériaszám nélküli nem létezik (tehát még ezzel sem lehet kimagyarázni).
Kérlek tüntessétek már el, mert egy küldetésem múlt ezen a baromságon!!!!
Dátum: 2010.09.08. 18:29:10
Hogy hívják a disznó nyakát a hentesek?

tarja
marja
karaj
dagadó

ez tárgyi tévedés, nem a '"nyakát" hívják tarjának, ennyi erővel a toka is szerepelhetne a válaszok közt.
Dátum: 2010.09.07. 17:10:39
Melyik ország gyarmata volt Kongó?
Svédország
Franciaország
Brazilia
Egyiptom

Melyik? Mert Belga-Kongó Belgiumé volt...

Melyik országban a legmagasabb az 1 főre jutó autópálya Km száma?
Magyarország
Németország
Románia
Belgium

Ezt már írtam (és más is), hogy kilogikázható, de spec és nagyon nehezen guglizható

Milyen nyelven írta Anna Frank a naplóját?
angolul
hollandul
franciául
németül

AnnE Frank ha már kérdés lett szegényből!
Dátum: 2010.09.07. 06:18:45
Milyen pók nem létezik?

Darázs
madár
köpködő
lasszós

mivel mindegyik létezik, nincs jó megoldás a vlaszok közt.
törölni
Dátum: 2010.09.01. 09:34:17
köszönöm ez megvolt. én is olvastam...
most azt magyarázzátok meg, hogy a kút mért csak akkor növekszik, amikor befejezek egy épületet. és hopgy ezk szerint melyik a jobb staratégia: több kissebb épület, vagy egy-egy nagyobb. mert jobbnak tűnik kicsiket építeni, akkor folyamatosan nő, míg ha nagyokat építek, akkor nagyobbat ugrik, de ritkábban, tehát a közben szerezhető LEt bukom.
Dátum: 2010.09.01. 08:44:05
Üdv!

nemtom jó helyre írom-e ezt a kérdést, de a szövetség topicban nem találtam megfelel helyet...

kérdésem, hogy a lélekkút mérete elvileg afelépített épületek mennyisgétől függ mégpedíg a sját LEbl felépítettekétől (a kútból építés nem számít ide). ez azt jelenti, hogy minden épületszintért ugyanannyival nő a kút? vagy a beépített LEtől fűgg? drágább épülettől jobban nő? vagy érdemes először sok olcsót építeni, mert azoktól is ugyanannyira nő?

most építési válság van a szövezségünkben, ezért fontos lenne tudnom, hogy érdemes-e viszonylag kis kútta drága cuccot építeni, mert, amikor kész van, akkor arányíosan nagyobbat nő majd a kutunk; vagy érdemes pár olcsób (de nem annyira hasznos) épületet építgetni.

Kérlek segítsetek, ha nem jó helyre is írtam! köszi