Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Teking

nem ér ennyit a dolog, hogy egymásnak essünk, de azért leírom (utoljára) és érdemes utánna nézni a magyar történelemből:

Jagelló Izabellát királynénak koronázták, majd férje halála után királynő lett. a törökök hihetetlen politikai húzása volt, hogy lemondatták a trónról a fia javára (így nem maradt felnőttkorú uralkodó) és, mint kormányzó szrt sem ért hatalma, el is paterolták erdélybe, ahol mint anyakirályné élt aztán.

a magyar történelem néha kissé több mnt a wikipédia.

na részemről befejeztem, mert elegem van a fikázásból...
még egyszr leírom, mert úgy veszem észre elolvasni smafu:


Szent Hedvig - Árpád házi, magyar származású, lengyelországban uralkodó királynő
Brandenburgi Katalin -ez a jó megoldás, mert csak fejedelem volt
Jagelló Izabella -1 évig magyarország királynője, amíg nem száműzték erdélybe kormányzónak
I. Mária - magyar királynő (az első női uralkodó)

szvsz elég egyértelmű, kitalálható és minimális tö9rténelmi tudással (mondjuk akár gárdonyi művek olvasásával) megfejthető kérdés.
leírom tagolva, hogy megértsd: fehérváron királynévá koronázták, ezért férje halála után királynő lett, amíg el nem küldték kormányzónak.
csak ismételni tudom: brandenburgi katalinon kívül mind királynő volt! az nem szerepel a kérdésben h magyar királynő. magyar származású uralkodónő volt mind.
lehet hogy nem túl sokáig volt királynő, de még az egri csillagokban is benne van!


egyébként ilyenkor idegesítő, hogy nem lehet az értékelőkkel vitatkozni, mert nyilbván ugyanezt nézték be.
Jagello Izabellát
1539. február 16-án vagy február 22-én királynévá koronázták Székesfehérvárottmiután férjhez ment Szapolyai Jánoshoz.

illik tudni és elég gáz h az értékelők nem tudják!
Melyik magyar uralkodónő NEM volt királynő?

Szent Hedvig
Brandenburgi Katalin
Jagelló Izabella
I. Mária


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
?????
most egy darabig megint nem fogok asszem kérdést írni:

Az alábbi Fekete István művek közül melyik NEM regény?

Hajnal Badányban
A koppányi aga testamentuma
Zsellérek
Pepi-kert
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Fekete István életműve elég alap, kötelező olvasmányok és minimális műveltséggel kitalálható a válasz.

Kérdésed kiértékelésre került.A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Az alábbiak közül melyik NEM hal?

ráják
cápák
tengeri macskák
szirénfélék

ezt megint nem teljesen értem. zsinórban a 29. olyan kérdést kapom, ahol idióta halneveket kel kitalálni, de... mindegy is. a porcos halak szintén általános iskolai (majd középiskolai) tananyag. ha erre csak spec érdeklődésű emberek tudnak válaszolni, elég bajban a haza!

ja és a bónusz:

Az alábbiak közül melyik állat NEM hímnős?

éticsiga
orvosi pióca
földigiliszta
bíboratka

ezt azonnal elfogadták. ez volt az első. ilyenkor gyanakszom arra, hogy a többit azért nem, mert zsinórban írtam hármat és nem vártam jólnevelten két napot köztük!

ha valaki veszi fáradtságt és magyaráz, kérem azt, hogy a hímnős állatok és porcos halak mért különböző nehézségi kategória?
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Dátum: 2011.02.20. 21:09:38
módosítva
Dátum: 2011.02.20. 19:19:03
Melyik tudós felfedezéséhez nem kapcsolódik állatkísérlet?
Schrödinger
Newton
Pavlov
Galvani


előttem már írták, hogy schrödinger macskája, mint állatkísélet egy igen kínos balfogás. illene mielőbb törölni!

Az alábbi pénzek közül melyik rendelkezik belső értékkel?
Amerikai Egyesült Államok ezüst egydolláros érméje.
2 euro-s érme.
MNB 20000 Ft-os bankjegye.
Amerikai Egyesült Államok 20 dolláros bankjegye.

minden érmének van belső értéke, ergo a 2 eurósnak is! ha ez nem egyenlő a névértékkel, arra nem kérdez a kérdés! javítani
Dátum: 2011.02.19. 13:57:10
szerintem egy igen kifinomut, inteligens kérdés, amit minimális történelmi ismeretekkel ki lehet logikázni; érdekes új információt tartalmaz, aktuális és jópofa. nagyon profi lehet az írója..
Dátum: 2011.02.19. 07:57:36
Az emberi csontok, illetve csontszövetek hány %-a víz?
15 %
10 % *
5 %
0 %

nem tudok mást, mint vicsorogni! el nem tudom képzelni, hogyan juthatott át egy ilyen kérdés, amire a választ 2. helyen dobja a gugli!!! vagy mit érthetett félre vagy mire gondolt a kérdésfeltevő! a csontszövet víztartalma 40%!!!!!!!!!!!! és baromira nem tíz!!!!!!

elnézést a kifakadásért, de hozzáértőként nem bírom elviselni az ilyen tárgyi tévedéseket!

törlést neki (má csak a magyartalanságért is)!
Dátum: 2011.02.18. 16:27:08
Melyik filmkaraktert NEM Bruce Willis játszotta?
Korben Dallas
Tyler Durden
Jimmy "Tulipán" Tudesky
John McClane

én szeretem Bruce Willist, de ez kicsit már sok belőle!

Az ultrahandkezelést főleg melyik betegségben alkalmazzák?
Rheumás betegségek
Eszméletlenség
Hasmenés
Szívbetegségek

1. ultraHang
2. mondjuk urológiában sokkal jellemzőbb!
Dátum: 2011.02.17. 18:07:13
utólag láttam a hozzászólásod

és csak örülök, hogy egyetértünk
Dátum: 2011.02.17. 17:39:28
újabb gyöngyszemek:

Melyik olasz futball klub érdemelte ki legtöbbször az olasz bajnoki címet 2011-ig?
Roma
Inter
Milan
Juventus

részemről nem bírom a focit, de ezt specnek érzem ettől függetlenül is. még ha magyar bajnoki csapatok...

Mi a kurta baing?
emlős
hal
hüllő
madár

nincs gondom pont ezzel a kérdéssel, de tudom, ha mosanában hülye nevű állat kerül sorra, az tuti, hogy hal. horgászok ismét nekiálltak kérdést írni?

Mit csinál aki rőzsét gyűjt?
faágat szed
gyógynövényt szed
szalvétát gyűjt
almát szed

néha azért némi szinvonalat lehetne hozni...
Dátum: 2011.02.16. 11:28:43
ráadásul mindegyiket lehet találi vmi irodalomban
Dátum: 2011.02.16. 10:18:20
Milyen nemzetiségű volt Nyikolaj Vasziljevics Gogol?
görög
orosz
török
német

ukrán nemzetiségű volt! javítani!
Dátum: 2011.02.15. 11:38:53
értem

tehát ha neked nem tetszik, amt én írok, akkor nem mész bele, hogy miért jó vagy rossz a kérdés...



majd guglizd meg a tolerancia szót, amit a fejemre olvastál! de annyi haszna mindenképp volt pengeváltásunknak, hogy a továbbiakban nem vitatkozom veled, mert nem tudsz. érveid nincsenek, csak nem tetszik a qrva szó...
Dátum: 2011.02.15. 10:59:14
SuperEgo23! elfogadom a Kulcsár Anita ügyet, mert ismerten és elismerten béna vok sportból (nem érdekelnek sem az eredmények, sem a meccsk sem hasonlók, csinálni szeretem, de...). még el is hiszem, hogy alapműveltség, és azzal kezdtem, hogy mea culpa minden sportrajongótól.

DE, kedves Kajtar48! Speciel a második vh engem is érdekel (történelemben is jó vagyok) ezzel együtt spec sztem a tankcsata. Azaz már most cáfolom, hogy csak az maradjon, ami engem érdekel (nem mintha ezt bárki is figyelembe venné:) ).

A Legends of the Seeker és az asztrológiás kirohanásodat viszont nem tudom hova teni. értem én, hogy te írtad ezeket a kérdéseket, de akkor is baromira érdektelen mindkét témakör. én is megkaptam ugyanezt a biológiával és orvostudománnyal, kérlek viseld el te is! az, hogy az asztrológiában hányan hisznek, nem támasztja alá tudomány mivoltát. és bármit is mondasz ez kb annyira spec, mintha akupunktúrás meridiánokat kérdeznék tőled (ami akupuntúrában baromira alap, de ált. műveltségben nem, és még az érdeklődők sem feltétlen tudják.)

A remek "ismert" könyv és filmsorozatod meg... nem is kommentálom ,hogy mennyire alap.

a többi kommentelőtől szíves elnézésüket kérem a hosszadalmasabb kirohanásért, de mindíg elszáll az agyam, amikor védhetetlen álláspontból engem csesznek le.
Dátum: 2011.02.14. 09:11:50
Hol zajlott a 2. világháboró legnagyobb tankcsatája?
Kijev
Leningrád
Kurszk
Moszkva

sztem illik tudni, de elég spec.

Mi lehet az a Legends of the Seeker?
sorozat
mi tudom én?
képregény
térkép

na ez viszont qrára spec! és érdektelen, és magyartalan, és pongyola!!!

2005-ben, autóbalesetben elhunyt kiváló, válogatott kézilabdázó hölgy. Ki volt ő?
Csíkné Horváth Klára
Gódorné Nagy Mariann
Bojana Radulovic
Kulcsár Anita

elnézést minden sportrajongótól (én szégyenem) de ez is qrvára spec. azt sem tudtam, hogy mind kézilabdázó, utánna meg még küön szopás volt rákeresni, melyik halt meg...

Az asztrológiában az alábbi négy pont közül melyik a legfontosabb?
Descendens - Dsc
Imum Coeli - IC
Medium Coeli - MC
Ascendens - Asc

na és specek közül ez veri ki a biztosítékot! faxom sem tudja, hogy juthat át egy ilyen áltudomány legbiszbaszabb részletére rákérdező baromság!!!!!