Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darun

Oldal: 12345678
Dátum: 2019.10.05. 14:10:09
A Google-val a google szóra keresve kb mennyi találat lesz?


2 700 000 000
1 000 000
100 000 000 000 000
100 000 000

Beirtam a gúgliba hogy "google".

Nagyjából 25 270 000 000 találat (0,49 másodperc) <= Ez melyik válaszlehetőség? Vagy az én gúglim hazudik? Illetve a szokásos kérdés: ezt melyik gyökér hagyta jóvá?
Dátum: 2018.02.19. 03:33:06
Kvízkérdés: Mikor alakult meg az Aerosmith együttes?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: 1969

1971-t jelöltem be, mivel 70 nem volt.

Wiki:
Az együttes 1970-ben alakult Bostonban, miután Steven Tyler énekes csatlakozott a Jam Band két tagjához, Tom Hamilton basszusgitároshoz és Joe Perry gitároshoz. A felállás Joey Kramer dobossal és Ray Tabano gitárossal lett teljes. 1971-ben Tabanót Brad Whitford váltotta fel, így kialakult az együttes klasszikus felállása.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Aerosmith
Dátum: 2015.06.20. 14:45:11
A 94.-es Legendában az első bekezdés végén a "horda" változó helyett "karinév" változó van. (kicsit hülyén néz ki a ""karinév" horda kémje vagy")
Dátum: 2015.06.19. 03:32:54
Kvízkérdés: Mi a "viciniális"?
A kérdésre rossz választ adtál, a helyes válasz a következő lett volna: egyházi rang

Valaki javitaná a wikiszótárat, mert nekem azt a hülyeséget dobta ki hogy helyiérdekű vasút.
Dátum: 2014.09.22. 21:49:47
Nem tudom feltűnt e valakinek, vagy nálam fordul elő a következő probléma:
Az eddigi csatáim közül kiválasztok egyet, megnézem az illető adatlapját, rákattintok hogy támadás és kiirja hogy "nem támadhatod meg, mert ez élete 15% alatt van". Ezt eljátsszuk 3-4 alkalommal. Megnézem kémgömbbel, 100% az élete. Érdekes módon utána tudom ütni. A "biztos visszatöltötte az életét" jellegű kommentekkel inkább ne is próbálkozzatok, nem hinném hogy napi szinten hajnalban itt ülne az áldozataim háromnegyede és arra várna, hogy legömbözzem. (am a kémgömb nem feltétel, néha a portyalistába beirva a nevet 3. vagy 4. alkalomra beadja a csatát)
De legalább az állatok morálja elfogyott.
Dátum: 2013.01.30. 18:31:44
Ki az a magyar szerző, akit 1983-ban Európa legjobb sci-fi írójává választottak?

Nemere István
Lőrincz L. László
Kuczka Péter
Zsoldos Péter


Megnéztem mind a négy úriembert hogy mit tud róluk a wiki. A helyes megfejtés Nemere István, viszont a wiki szerint ő 82-ben kapta meg ezt a díjat. Nem tudom hogy a kérdés feltevője írta félre vagy a wikin szerepel rosszul.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Nemere_Istv%C3%A1n
Dátum: 2012.07.14. 16:56:15
Azt nem lehetne valahogy orvosolni hogy az inaktív karaktereknél beragadt állatok tűnjenek el a gazdájuk profiljából ha a moráljuk 20% alá esik? Elég idegesítő amikor végre megörülök hogy valakinél állat van, beütöm, a csatajelentésben meg már sehol nincs. Egyébként a hiba sztem a játék kezdete óta él és azóta se lett javítva. Mivel bosszantóbb hibák is vannak a játékban, gondolom ezzel se fog foglalkozni senki, de azért szólok, mert idegesít hogy ez miatt nem tudom megoldani a küldetésem.
Dátum: 2012.05.08. 09:46:07
Nekem is van LE jutalmam a templomba. Az egyik 5000 LE-t ad. És ehhez csupán 33340 LE-t kell elköltenem, meg még másik öt feladatot megoldanom. Van egy kicsit szerényebb is, az csak 1000 LE-t ad, viszont 10 őskőből és öt másik feladatból meg is van. A 3 kiégett őskő pedig most "csak" 5 őskőbe kerül.

A térkapu stimulátor sztem egy elég hasznos tárgy lenne. Nekem elég hamar elfogy a térkapu pontom. Persze nekem a templomomban ilyen nincsen Kivéve ha teljesítem az összes feladatot, ami annyira azért nem olcsó. A különféle italok se rosszak, csak azokat eddig máshogy is be lehetett szerezni és nem kellett ennyit áldozni rájuk.
Dátum: 2012.05.08. 09:33:36
Hogy csinálsz meg kavics nélkül olyan templomot amiben 5 ősköves feladat van? A kedvedért összeszámoltam, ez az egy templom 31 őskőbe kerülne. Mivel van olyan világ ahol én is prémiumozok, azt mondom, oké, megéri. DE!
1. ahogyan a többiek is, én is játszom más világokon is. A havi 1000 FT/világ sem kevés, de ha ezt beszorzod minden világgal amin játszol, az már sztem elég horribilis.
2. ha jól emlékszem ez úgy indult hogy nem prémesek is meg tudják csinálni. Bár a matek nem az erősségem, az még számomra is nyilvánvaló hogy ha 5 ősköves feladat van és csak kettőt tudok dekrétumozni, már is bukik az az állítás hogy nem préme is tudja teljesíteni.
3. vannak akik elvből nem prémiumoznak. Nekem is van ilyen karakterem, ő prém nélkül lett bajnok. Mivel ezt komoly sikernek érzem, szeretném ha így is maradna. Viszont pont ezért vele is bukni fogom a templomot.

Értem én hogy a Behonak is meg kell élnie valamiből. A játékosok megtévesztését is megértem, hiszen mások is ezt csinálják. És ha már rákérdeztél, találtam olcsóbb alternatívát. Mivel azonban reklám lenne, ezért nem fogom kipostolni, de ha gondolod, privátban nagyon szívesen felvilágosítalak.
Dátum: 2012.05.05. 22:21:31
Idézet: Morpheus - 2012.05.05. 21:34:11
A kvízolimpia jelenleg nem fut
Jelenleg zajlik a kvíz olimpia, és ma éjfélkor véget ér.

Ezzel mi lesz kérem?Nekifutunk harmadszor is?
Nekem az is elég ha a sok bosszúság miatt most már jóváírásként adtok egy kvízmedált mindenkinek.


Ugyan ez lenne a problémám. Az jó hogy megújult a kvízolimpia, de a régire be lehetett nevezni, erre nem. Szóval én inkább kérném vissza a régit. Köszönöm!
Dátum: 2012.05.02. 20:23:19
Ha jól láttam ebbe pl csak 2 ősköves van.
Dátum: 2012.05.02. 20:19:10
Féltem hogy ez lesz. A régi miért nem volt jó? Azon kívül hogy azt már megszoktuk. És nekem ez össze-vissza van, mert a küldetésekhez pl alacsonyabb szintű felszerelés kell mint amit hordani tudok. Arról nem is beszélve hogy a gyűrűket/nyakláncokat random dobja a gép, de esetleg lépjünk túl ezen is, a gyógyitalok viszont tényleg teljesen kaotikusan vannak, mert nem mindig a legmagasabb szintű vásárolható lötyit veszem, arról nem is beszélve hogy az eventek is adnak, meg ugye ott van a torta vagy az isteni ital is.
Dátum: 2012.05.02. 18:35:54
Eddig a felszerelési tárgyak szint szerint voltak sorba rendezve. Pár hete már össze-vissza vannak. Vagy ez is valami optimalizálás miatt lett így?
Dátum: 2012.05.02. 18:22:26
Most kezdtem el nézegetni ezt a fórum részt. A második oldalon szerepel egy olyan megjegyzés (had ne idézzem) hogy nagyon ritkán, de előfordulhat hogy 3 köves feladat is van. Nahmármost nekem ez a nagyon max 3 kapásból 5. Vagy azóta változott a koncepció?
Dátum: 2010.04.30. 15:10:59
A Japán szamurájok mindég két pengét hordtak maguknál, az egyiket harcra használták, mire kellet a másik?

Ha netán eltörene az első.
A Harakiri elvégzésére.
Két pengével harcoltak.
A másik pengével étkeztek.

A szamurájok két pengét hordtak maguknál. A katanát és a vakizasit. A leg tehetségesebb kardfprgatók képesek voltak egyszerre mindkét fegyverrel harcolni, így akár tucatnyi ellenféllel szemben is megállták a helyüket.
Ugyanakkor a szertartásos öngyilkosságot is a vakizasival követték el, de csak azért nem hurcolna magával minden szamuráj még egy kardot hogy azzal kövesse el az öngyilkosságot!
Szóval ez a kérdés így helytelen, mivel két jó válasz is van rá! Kérném a módosítását!
Dátum: 2010.04.29. 04:41:49
Milyenek a koedukélt iskolák?
csak hétvégén van
a fiúkat és lányokat együtt tanítják
bentlakásos iskolák
emelt szintűek

Az nem koedukált?


Mikor szállta meg a kínai kommunista hadsereg Tibetet?
1968
1949
1956
1945

Megint nem vagyok általánosan művelt!


Hány kilométer hosszú a világ leghosszabb kerítése, a Dingo Fence (Ausztrália)?
900
2500
15000
1800

Beírtam gúgliba és olyan 5000 km körüli eredményt adott ki. Most nem azért, de ez egyik lehetőségnek sincs még a közelébe se!


Egy személyautónak hol a megengedett a legnagyobb sebesség?
lakott területen kívül
lakott területen belül
autópályán
autóuton

A kérdést értem hogy mire irányul, de harmadszori olvasatra se áll össze a kép. Ezt nem lehetne átfogalmazni emberire?
Dátum: 2010.04.23. 00:55:44
Melyik gyógyszer paracetamol tartalmú?
Algopyrin
Neo-Citran
Rhinatiol
Aspirin

Lehet hogy én vagyok nagyon tanyasi, de ez nálunk nem tartozik az alapműveltséghez.


Paul Atreides regényhős milyen litániát használ leggyakrabban?
lélek
féleleműző
nap
harc

Ez komoly? És melyik filmbe? És tényleg kivonja a vízbül a zoxigént?
Azért olyan sulit se láttam ahol a Dűne kötelező lett volna. És nem feltétlen műveletlen az, aki nem olvasta. Én is csak a filmet láttam, abból meg baromira nem derül ki hogy milyen litániát használ. Itt megint azon gondolkodnék el, hogy ki az, aki ezt helyes kérdésnek elfogadja???
Dátum: 2010.04.16. 13:45:36
Ha nem is Japánban játszódnak, akkor maga a kérdés hülyeség, hiszen arra kérdez rá hogy melyik NEM játszódik ott! Ha több olyan is van ami nem ott játszódik, akkor hibás a kérdés. És csak azért mert a Beholder adja ki, még nem kéne jónak elfogadni egy kérdést. Értem én hogy ma már mindenhová be kell tolni egy kis reklámot, de ennyire azért ne! Egyébként kivncsi lennék hogy a magyar lakosság hány százaléka olvas Feist-től regényt!

Az alábbiak közül melyik nem egy együttes neve?
Red Hot Chili Peppers
Bon Jovi
Hiperkarma
Lassú halál

Bon Jovi mióta együttes?
Dátum: 2010.04.16. 02:07:07
Melyik mű nem a feudális Japánban játszódik?
A birodalom úrnője
A birodalom leánya
A birodalom szolgálója
A birodalom tanítványa

Az egy dolog hogy egy Japánhoz kapcsolódó kérdés sztem nem lehet alap műveltségi kérdés egy magyar embernek, nade hogy ezt még kvíz olimpiára is beválogatta valaki!


Mit jelent régi magyar szavunk az átszögellő?
áthalad
ellentéstes sarokba vissz
átrögzít
átló

Elírás, szintén olimpiai kérdés. ellentéstes???


Melyik filmben nem játszik Brad Pitt?
Ausztrália
Hetedik
Mr. és Mrs.
12 majom

A Smith lemaradt.


Melyik királyunkról írt balladát Arany János?
Könyves Kálmán
I. istván
II. András
V. László

István
Oldal: 12345678