Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cin99

Oldal: 12345
Dátum: 2011.03.02. 17:00:52
pont most akartam bemásolni. attól függ, melyik fajt, milyen tulajdonság.
törölni szerintem is. vagy válaszoljunk rosszul és kiesik a szitán

Hol található Európa legnagyobb madárábrázolása ?
Az 56-os emlékmű Los Angeles-ben, a Mindszenty téren.
Brüsszelben, Pallasz Athéné baglya NAtO központjában.
Berlinben, a Brandenburgi kapu koronás sasmadara.
Tatabányán, a Turul-emlékmű.

LA nem Európában van... utánanéztem, van ott ilyen emlékmű, de NEM Európa, hanem Amerika.
Dátum: 2011.02.28. 09:51:47
Melyik nem egy hazai tudományegyetem? (vagy vmi ilyesmi)
ELTE
GDP
VPOP
és még vmi

a VPOP elvileg a helyes válasz, de a GDP-t jelöltem. mert az a gross domestic product, azaz vmilyen termelés. szerintem a GDF-re gondolt. javítani vagy törölni
Melyik állítás nem igaz Dózsa Györgyre?
Szentté avatták
Székely Györgynek is hívták
Égő koszorúval koronázták meg
Parasztháború vezére volt

jó kis kérdés
Dátum: 2011.02.27. 17:50:19
Kié volt a lándzsa, amely megsebezte Jézust a kereszten?
Longinus
Priamus
Titus
Traianus


utánanéztem:
A katolikus hagyomány szerint Longinusnak hívták azt – az evangéliumokban név nélkül szereplő – római katonát, aki a golgotai kereszten lándzsájával keresztülszúrta Jézus testét, majd bűnbánatra jutott.

név nélkül! ráadásul spec a kérdés: érdekes, én is kíváncsi voltam rá, de én mondjuk keresztény vagyok, másokat sztem nem nagyon érdekel.
Dátum: 2011.02.27. 12:56:13
Melyik rockegyüttes írt filmzenét a Zabriskie Point című Antonioni-filmhez?
Led Zeppelin
Dire Straits
Pink Floyd
Yes

idézet a wikiről
Noha általában a Zabriskie Point zenéjét a Pink Floydnak tulajdonítják, tudni érdemes, hogy a betétdalok előadói között megtalálható még például a Youngbloods, a Kaleidoscope, Jerry Garcia, Patti Page és a Grateful Dead is.

törölni...
Dátum: 2011.02.27. 12:47:19
nem tudom, nekem nem szimpi. persze, vidámabb, élettelibb grafika mint a VU, de nekem nem tetszik.
1. ha legalább a harci jeleneteket kidolgozták volna, és nem csak megemelkedik a kari és odavágódik, persze csukott szájjal, és a háttérben meg üvölt, színvonalasabb lenne.
2. az sem tetszik, hogy női karaktereknek is bumszli férfiteste van, ami ráadásul még csak nem is hasonlít valmilyen mértékben nőre. elég ocsmány csajszi a karakterem
ezek persze nem akkoranagy gondok. mindenesetre szerintem ez a játék TÚL PvE. alapvetően PvE orientált vagyok, de PvP játékon szeretek csak fejlődni. (pl egy kliens játékban PvP karit "használok" PvE-re, egy másik 1v1 ellen jó karaktert pedig bizonyos sokat adó mágikus kövek ütésére, amik szörnyek tömegeit küldik néha-néha. tökjó benne ) MM-en 1xűen nem BÍROK!
1. túl kevés pénz jön be. PvP-játékokon több a pénz.
2. túl gyors a TP és VP reg. PvP játékon a PvP miatt van ez, és pl VU-n ilyenkor elmegyek vadászni. MM-en fejlődés közben a gyengébbeknek BIZTOS a megdöglés, egy idő után nagyon hosszúak a küldik. nagyon könnyű belehalni
3. túlgyengítettek a máguskasztok. én a mágia alapú harcosokat szeretem, de itt azokkal nehéz játszani. a mágus varázslatai erősek, viszont a tőr az egyetlen használható fegyver, amit hármas szintig fel tud tenni. a pap meg veszettgyengén támad, a gyógyítás meg annyit ad vissza, amennyit a szörny a következő körben be fog neked sebezni. szóval nem. ráadásul csak gyengébb szörnyeket bír el (pont ezért) és még kevesebb pénzt kap. a tolvajszerűekkel is elbírok, de az meg abszolúte PvP. a szörnyek ugyanis nem sebeznek sokat (a TP kevés ), legalábbis PvP játékban nem. az ellenállásokra tehát a nagyot sebző játékosok ellen van szükség.
4. kevés a cucc. ez a tolvajnak különösen nagy hátrány, mert az ő spéci tulajdonságai csak NÖVELIK a védekezést, de ha 0, ahhoz nem lehet az x %-át hozzáadni, mert az is 0.

Vagyis, marad a VU
Dátum: 2011.02.26. 21:21:55
ja, sztem is... mibe fogadjunk, hogy vmi 24 év körüli, orvosi egyetemre járó, egoista férfi tette fel? vagy valami ..., és rossz a válasz.
rágugliztam, mégis jók... de akkor is spec
Dátum: 2011.02.26. 10:26:14
Az Információba hányadik a Legenda?
4.
5.
6.
7.
no comment... hejesiráss nula, ráadásul 4. szint alatt csak a HATODIK, nem a hetedik, mert nincsenek szakértelmek. TÖRÖLNI!
Dátum: 2011.02.23. 17:37:48
legalább a VU műkszik. és ezt most elkiabáltam...
jó most kutyuljuk. mit jelöltél meg jónak? Jagelló Izabellát vagy Brandenburgi Katalint?
akkor is!
figyelj. a FIA volt a király! ő meg az ANYJA! ezért ANYAkirályné! János Zsigmond volt a király! EZÉRT nem fogadták el!
mellesleg a királyNÉ az királyfeleséget jelent. még ha özvegy, akkor is. királyNŐ akkor lesz, ha a meghalt királynak nincs örököse. de itt VOLT!
a magyar uralkodónő a legtöbb ember szerint (igazuk van) a magyarországon uralkodó hölgyekre van, Szent Hedvig lengyel uralkodónő (királynő) volt, pont úgy, ahogy Ferenc József magyar király volt. ő sem itt született, tán még magyarul sem tudott. pont.
a fejedelemnő meg a királynő alapelvben különbözik, ahogy a fejedelem és a király is. ne kérdezd miért, mert csak annyit tudok válaszolni, hogy CSAK! de különbözik.
írásjel után a szóköz+ a Fergeteg hava után inkább vessző kéne
I. Mária királynő volt, a többi NEM! Brandenburgi Katalin Bethlen felesége volt, utána fejedelem, ami nem ugyanaz. Szent Hedvig magyar SZÁRMAZÁSÚ volt tulképp, de LENGYEL uralkodónő! Jagelló Izabella lett volna a helyes (azt jelölted be), mert ő Jagelló Zsigmond lánya volt, de soha nem lett királynő. remélem érted
Dátum: 2011.02.22. 19:08:47
Idén, (2011-ben) melyik Forma-1-es pilóta szenvedett ralibalesetet?
Robert Kubica
Mark Webber
Nick Heidfeld
Lewis Hamilton

kicsit spec, legalábbis szvsz

Hol található Magyarország egyetlen mofettája (gázfeláramlás)?
Parádsasvár
Lakitelek
Hajdúszoboszló
Mátraderecske

ennyi erővel milyen színű zoknit szeretett hordani Hitler? komolyan! ez a kérdés enyhén szólva spec...
vajon átmegy?
Mennyit kapunk, ha az (a-x)x(b-x)x...x(z-x) műveletsort elvégezzük, ha az angol ABC minden betűjéhez más-más számot rendelünk, és mindből kivonjuk x-et?
0-t
x értékét
a+b+...+z lesz az eredmény
minden lehetséges x-nél más

szimpla logika, (x-x)
Dátum: 2011.02.14. 22:27:44
Miért sorolják a burgonyát a mérgező növények közé?
Mérgező a szára (ja, ez igaz)
Mérgező a levele (-"-)
Mérgező a termése (szintén, ez elvileg a helyes)
Mérgező a virága (jaja)
sőt, még a gumója is lehet mérgező! szal...

Meg az "alábbiak közül melyik nem egér?"
Jerry a Tom&Jerryből
mittoménmien optical mouse
mickey mouse
és a negyedik a jó
de a kérdés HÜLYESÉG!
most fogadták el olyan 5 perce. (megvan a küldi is)
tudom is! ábécérendben, kötőjelek száma szerint, vagy nagyjából nyugatról keletre is.

a bankos amúgy lehet hogy jó lenne. de a végzeturat egybe írják (meg ezt is)
viszont a kifejezésessel nem bírok megbékélni sehogy sem.
amúgy, tudom mit jelentenek ezek a szavak:
hasonlat: valami valamihez való hasonlítása a mint szócska (vagy a -ként képzőszerű utótag) segítségével. pl. olyan, mint a ma született bárány/oroszlánként küzdött.
metafora: hasonlóságon alapuló azonosítás. pl. galambom, rózsám stb.
megszemélyesítés: élettelen tárgyak, jelenségek, esetleg állatok emberi tulajdonságokkal való felruházása.
innentől kezdve a három további végleges válasz HÜLYESÉG (tudom, durván fogalmazok). hasonlat a szépség kifejezésére? hol van a "'mint"? és mi köze a szépséghez?
aztán, a kényelmes réteg egy valamilyen tulajdonságú valami. tehát főnév. megszemélyesítésben főként ige van (pl sóhajt a szél). vagy melléknévi igenév. esetleg melléknév, de ilyet most nem tudok.

ja, BAZ megye igen. de minimum kettő van
mi a jó ... az a kezelési költség meg THM? ezt a fiatalabb réteg am nagyjából le... bocs, figyelmen kívül hagyja, ugyanis nincs gondjuk a bankokra.

a kényelmes réteghez megy annyit, hogy heeeeeeeeeeeeeeeeh? (remélem ez elég. túl bonyolult)

ez a kérdés elég jó, hogy:
Hány megyénk nevében szerepel KÉT kötőjel?
2
3
4
5
helyes választ nem jelölök be.
Oldal: 12345