Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szurilo

Dátum: 2009.07.18. 14:22:10
A válasz nagyon egyszerű. Kb. 10-20 embernek fejleszteni iszonyat drága dolog, mikor emellett több ezren elégedetlenkednek vmi másért. Az egész üzletpolitika.
Dátum: 2009.07.17. 19:09:35
Nem bántás kép, de sztem esélyed se lesz. A VF-el dupla annyi LE-t szerzek minden szinten mint te, ezt se a fertőzés adta bónusz se semmi nem tudja ebben a játékban szerintem ellensúlyozni. Ráadásul mi sokkal hamarabb kimaxoltuk a VF-et, egy 60-as szintű ellen 17 szinten keresztül kapnék duplát akkor ha ő tényleg megállna a szintjén. Egyébként mit fogtok csinálni 60-as szinten cövekelve? Vártok 1 hónapot vadászat nélkül? Portyázni nem nagyon tudtok majd ahogy most se tudok, nem lesz nagy játékélmény szerintem.
Ha angolul akarnék fogalmazni, akkor VF="It's a must!".

Ja és sztem nem sokan lesznek azok akik amúgy elkezdenének most a fertőzés ellen küzdeni. 43. szinten 75%-os fertőzésem 118. szintre érve tudnám leküzdeni. Akkor inkább megvárom míg 1%-ra érek és minden 2. szinten küzdök ellene csak. Nem hiszem hogy 200 szintig játszanék a VÚ-val, pedig kb. ekkorra fizetnék ki annyi LE-t fertőzésre mint ha elkezdenék ellene most küzdeni.
Dátum: 2009.07.17. 18:18:04
Mi lenne ha minden szaki maximális határát megnövelnétek 5-el?
Dátum: 2009.07.17. 17:57:08
Na jó, de végül is akkor milyen rendszert akartok háborúban? Mert ha az a rendszer ami biztosította, hogy mi így verjünk meg egy szövetséget ahogy megvertünk rossz, akkor valójában hol van meg nekünk a lehetőségünk az ellenállásra?
Ne kapjunk erre sose lehetőséget?
Ha nem kapnánk akkor minden háború abból állna hogy X+1. helyezett szövetség legyőzi X. szövetséget. Ebben mi az élvezet?
Valahol az egész játékban az tud igazán érvényesülni aki több időt tud a gép előtt ülni mint mások.
Ezekkel nem értek egyet, de a jelenlegi szituációban így van. Ha ezen módosítani szeretnénk az egész játékot át kéne írni úgy hogy ne real-time legyen.
Dátum: 2009.07.17. 17:41:37
1. Írd le hogy miért nem jó a háborús rendszer és egyetértek vagy megcáfolom, de az én írásom nem bizonyítja hogy rossz lenne szerintem. Egyébként sok szempontból valóban nem jó.
2. Ezzel a ponttal megint nem értek egyet. A 24/24-es kockák csak akkor tudnak bárkit elverni ha az ellenfél semmit se tesz. Ha az említett egy éjjeles háborúnk esetében az ellenfél megfontolja azt, ami ki van írva a mai napig a szövetségi profilunkba, ha egy picit is óvatosabb és hagy legalább 1 embert őrszemnek 23:00 utánra(kb. ekkor tört ki a háború), aki szól a többieknek ha baj van(nem multizik!) akkor mindez elkerülhető lett volna és úgy elvernek hogy pislogni se lett volna időnk. Nem tették, mi meg okosan csak 23:00 után -vagy 24:00 már nem emlékszem- kezdtük az inváziót. Miért nem hagytak tehát őrszemet? Egyáltalán miért ekkorra időzítették a háború kitörését, ha tudták aludni fognak? Ők üzentek hadat, megfontolhatták volna a dolgot. De nem ragozom, mi hiába vagyunk 24/24-esek, ehhez kellett az ők baklövésük is.

Azokat akik meg nem elég erősek farmoljuk. Ez van. Ezt próbálja csinálni mindenki ebben a játékban. Ezért nem lehet elítélni senkit és semmit emiatt.

mod: elírás
Dátum: 2009.07.17. 17:29:05
Nem, szerintem a TOP-nak újat kell adni és játszani fognak.
Fejlesszenek Miklósék és mindig lesz játékos.
Dátum: 2009.07.17. 17:16:10
Ja, és persze nem mi voltunk az agresszorok, hanem ők. Szóval mi ezt hetekkel előre megterveztük és vártunk és tartogattuk a katakombát.
Dátum: 2009.07.17. 17:14:01
Még csak annyit, hogy amikor megvertek egy olyan szövetséget, akiknek majdnem 2x akkor a kútjuk. 50-60 épülettel több van nekik.
Valamint!! Nekik 20 bajnokuk van/volt nektek 0 van mai napig. Ők ledúrtak 3x annyi epikust mint ti. TOP 5. körüli szövetség és együttműködik a TOP 4. körüli szövivel, ti meg szövetséges nélkül vagytok. Mindezt egyetlen éjjel úgy hogy kb. 4-5 embert tudtok legyőzni, de fent maradtok egészen reggelik, isszátok a gyógypiát és kémkedtek a kivégzésre várva, majd reggel varázsütésre mindenki a katakombába bújiuk és másnap úgy kel fel az ellen hogy megvan az 50 csata és a dupla győzelem a részetekről és egész egyszerűen tehetetlenek, az valami olyan érzés hogy könnybe lábad tőle az ember szeme.
Ha nincs VF, ezt valószínűleg sosem tudtuk volna mi véghezvinni.
Dátum: 2009.07.17. 16:38:26
Nagyon szívesen. Nálunk szinte egyből elkezdtük az akadémiákat felhúzni a VF-hez és hangúlyoztuk mindenkinek hogy kezdje el a transzplant után egyből a VF-et fejleszteni ha nem pók az illető. Én is így tettem. Azt hiszem viszonylag hamar megvoltam.

Én nem költök a játékra, egyszer vettem 30 követ, ennyi, ezért ugyebár sok ember szépen elfejlődött mellettem. Nem igazán volt sikerem portyában, egy idő után akkorákat kaptam, hogy már alig tudtam portyázni. Azt csináltam hogy 2-3 órára pihentem aztán negyed meg fél ÉP-ről ki kellett támadnom mert már éreztem hogy perceken belül meg fognak támadni. Ezt gondolom nem kell ecsetelni milyen kényelmetlen, lehangoló dolog, de ez még bele is fért volna.
Később a helyzet azonban csak romlott. Egyre magasabb szintről tudtak laposra verni, persze sokszor ki is végeztek. Toltam az egészséget egy időben, meg a Védekezésre helyeztem a hangsúlyt, stb. Igazából mai napig 43. szintű létemre 32.514 elvesztett LE-m van, de mégis csak ütöttek, mert valahol fejlődnie kell az állatoknak meg hát hátha van nálam mégis LE.

Sajnos a szövetségünk rettenetesen rosszul indított, erre nem térnék ki de kb. óriási hátrányt szedtünk össze mire átvettem az irányítást. Folyamat kaptuk a hadüzenetet, de elhatároztam hogy kilábalunk a dologból. Azt játsszuk mai napig hogy akkor is ellenállunk ha látszólag semmi esély nincs a győzelemre. Ez a taktika vezetett oda ahol most vagyunk. Sajnos azonban ez azt is megkövetelte, hogy a háborúkban rengeteget portyázzunk. Persze a portyák nagyon nagy része 0LE-t hozott rakás TP-vel. Megint csak nem tett ez jót a karaktereknek.

Szóval képzeld el, hogy volt egy nagyon nehéz helyzetben levő szövi ahonnan kiléphettünk volna egy jobba, de inkább ott maradtunk.
Az emberek így én is, meg folyamat kapták az ívet mindenhonnan. Tehát a karakterek nem tudtak igazán jól fejlődni.
Haladtunk előre, de iszonyat áldozatok árán.

Jött a VF.

Gyakorlatilag esélyt kaptunk arra hogy végre bevonulhassunk az igazán erős játékosok közé és minden szint környékén legyen ütőjátékosunk. Most ott vagyunk, hogy alig kapunk hadüzenetet, az emberek egyre erősebbek. Én is ott vagyok a Top1-3-ba állandóan.
Ez igazából még lehetne unalmas, de nem fejeztük még be, mert akik nem VF-el mentek azok még mindig ott vannak elől és szeretnénk őket utólérni. Persze nem szintben, mert az lehetetlen, hanem épületben/győzelmek számában/hírnévben és mindenféle egyéb dolgokban amely célokat sokszor mi állítottunk fel magunknak.

Jelenleg cél:
Feltölteni teljesen a szövit tagokkal.
Minél komolyabb harci potenciállal rendelkező játékosokat kinevelni.
Később hatalom tornyát birtokolni esetleg, bár erre nem sok esélyünk van.
A legjobb rubin szövetséggé válni.
A Martalócokat megelőzve, a legtöbb háborús győzelemmel rendelkezni.
Olyan hírnevet kialakítani ami elriaszt közel minden hadüzenetet.
Szövetségest találni, mert jelenleg egy sincs.
A játékban a lehető legkisebb lélekúttal a lehető legtöbb/legjobb épületeket felmutatni.
Megőrizni a társaság egységét/játékörömét.
A netikettet betartó, illedelmes, példamutató szövetséggé válni.
Részemről kimaxolni minden maradék szakit és az egekbe emelni minden tulajdonságot és nem véges szakit.

Ezek a céljaim és céljaink és mindig kitalálok újakat.
Én egyelőre nem unatkozom, de persze én még csak 43. szintű vagyok.
Dátum: 2009.07.17. 15:27:55
Szerintem mindenki kényszerből fejlesztette ki, esetleg van pár olyan aki nem a topba hajt hanem a szintjén akar még erősebb lennni, ők szintén kifejleszthették, illetve talán, de csak talán, volt olyan szinthuszár aki esetleg kifejlesztette mert meglátta a lehetőséget hogy végre újra csatlakozhat úgy a tömeghez, hogy nem fog meggyengülni.
A Rejtő jenő-ben a j az nagy j. Ez valóban helyesírási hiba.
Dátum: 2009.07.17. 14:42:09
Nem feltétlen kell hogy így legyen. Mi rengeteg nálunk keményebb ellenfelet visszaküldünk melegebb éghajlatra. Ha aktívak vagytok az akár meg is fordíthatja az állást, ha kapituláltok, jönni fognak jövőhéten is.
Dátum: 2009.07.17. 14:33:18
Igen valóban nem lenne olyan nagy érdem. Erre ki lehetne találni valamit. Például mint írtam korábban lehetne egy kis számláló ami azt mutatná hogy pályafutása alatt az illető hány szintet ugrott lefelé vagy épp fölfelé. Igy valójában mindenki láthatná hogy milyen múltra tekint vissza az illető.

Valamint lefelé ugrásnál sok mindene megmaradna az illetőnek(igen, van aminek el kéne vesznie hogy gyengüljön is a kari) ami utalhat egy ideig szintén arra hogy nem rég dobott szintet pl.

Felfelé ugrásnál csak a számláló mutatná a dolgot.

De ha a számláló kevés, lehetne akár valami előtag a karakter nevek előtt. Pl. rangok.

Egyúttal mindez felvet egy olyan versenyhelyzetet is, hogy az emberek megpróbálnának minél többen felfelé ugrálni egy idő után.
Meglátásom szerint a top először visszaugrana pár szintet, hogy legyen kit portyázniuk. Néhány alacsony szintű pók pedig fölfelé ugrana szerintem. Eltelne egy kis idő, mire mindenki rendezné helyét a játékban erősségük szerint, de végre egyberázódna a társaság és kevésbé lennének ilyen 7 szintről odaverek dolgok.
Dátum: 2009.07.17. 14:14:54
Kattints a Szövetség menüpontra bal oldalt, majd jobb oldalt a Háborúk/Kapituláció gombra. Ezután a listában keresd ki azt a szövetséget akinek tagjait támadni szeretnéd, majd kattints a Szövetség neve előtt álló kis ikonra(két darab kardocska egy pajzson). Ezután jó eséllyel egy listát fogsz látni ahol a tagok nevei sorakoznak. Rájuk kattintasz ami után megnyílik a karakterlapjuk. Ott keresd meg a Támadás gombot és katt rá. Ha szintben nem éred el egyetlen tagját sem az ellenséges szövetségnek akkor persze üres listát kapsz. Ilyenkor sajnos nem tudsz egyelőre mit tenni.
Dátum: 2009.07.17. 14:05:04
Semmi gond, előfordul velem is, hogy nem fogalmazok elég alaposan.

Na hát értem az álláspontod és igazat is adok, hogy valóban ez így van, lesznek elől a szinthuszárok hátul meg a VF-esek illetve középen azok akik nem éltek a VF adta lehetőséggel de nem is kezdték elég korán a játékot. Teljesen egyetértek ez gáz.

És ha te nem kezdtél elég korán akkor valóban kényszer a VF ha nem akarsz a két tábor közepén ragadni, de mint említettem korábban ez akárhogy is kényszer, csak 1 a sok más szaki közül ami szintén kényszer. A kereskedelem is az, a transzplantáció is az és még sorolhatnám, csak azok kevésbé.
De mivel jól megbojgatta az erőviszonyokat alapvetően jó fejlesztésnek érzem.
Persze hosszú távon baj lesz vele, amiket már most felismertünk és emiatt változtatni kell a dolgokon. Ez Miklós feladata lesz.

Mi csak annyit tudunk tenni hogy ötleteket adunk. Én ezért mondtam pl. a szintugrás, szintdobás ötleteket mert ezek ugyan nagyon primitívek, de azt a célt szolgálnák hogy újra egybehúzzák a játékostársaságot. Amúgy nem új keletű az ötletem, hiszen az egyik aukciós cumó is pont egy ilyen szintdobás dolgot valósít meg.
Dátum: 2009.07.17. 13:37:13
Támogatom az ötletet, mert az az igazság, hogy én ugyan csak 43-as szintű vagyok, de még sosem harcoltam a fertőzés ellen, mert nem tudtuk, hogy mi lesz a jutalom és megéri-e vagy sem. (Lottózni nem szeretek)
Most viszont, pláne ha kiderül mi lesz 100% fertőzöttségnél lehet hogy szeretném elérni én is a 0% fertőzöttséget, de gyakorlatilag nem tudom elképzelni se, hogy én közel 100 szintet még végigjátsszak a játékban, hogy leküzdjem a fertőzést és aztán én még élvezzem is a hasznát jó pár szinten keresztül.
Dátum: 2009.07.17. 13:24:16
Huhh, kb. 3. alkalommal olvasom el ezt a hsz-ed, de az az igazság, hogy ez egy 8 soros, többszörösen összetett mondat, megtűzdelve zárójelekkel és meg merném kockáztatni hogy szintaktikai mellett szemantikai hibákkal is.
Szóval nagyon szeretnék reflektálni a leírtakra, de nem tudom értelmezni a mondatot. Ha újrafogalmazod biztos válaszolok.
Dátum: 2009.07.17. 12:47:09
Gondolom mert a srác low lvl és képtelen lenne 100k-s kutat feltölteni.
Dátum: 2009.07.17. 12:15:09
Én meg nem igazán értem Hauer-t. Egyik pillanatban még azt írja, hogy a VF miatt már 9xx a TÖ-je és igazából -30% nyer portyát és hát ez így abszolút kihívás nélküli játék számára, másik pillanatban meg azt, hogy azért nem akar "szintet ugrani" mert akkor újra legyengülne. Hát akkor most döntsük már el mit is akarunk.
Dátum: 2009.07.17. 12:10:11
Idézet a wiki-ről:
"Amennyiben állatod alap szintje x, aktuális szintje pedig y valamint a te szinted z, úgy az állatod elnyelése
(x/2+y)*(0,5+0,25*[z/15])

A [z/15] = szinted/15 egész részét jelenti, ha valki esetleg nem tudná. Azaz 0-14 közt 0, 15-29 közt 1 stb…"

Vagyis az elnyelés változik a következő szintre lépésekkor: 15,30,45,60,75...