Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ArkAngyal75

Dátum: 2010.10.20. 06:51:53
Mi a zanza?
összesűrített szöveg, mondanivaló
vadétel
csillagkép
rock banda

A zanza zsugorított koponya.

Hány kilómétert forog a tengelye körül a Föld egy nap alatt, ha másodpercenként 30 Km-t tesz meg?
2592000 Km
1000000 Km
100 Km
15151515 Km

Mi az a kilóméter? De ettől függetlenül a Föld gömb alakú, így nem mindegy, hogy melyik pontját kérdezed. Az Egyenlítő jóval nagyobb utat tesz meg, mint a sarkkörök. Ezen felül ez egy matekfeladat... Ennyi elég a törléshez?
Dátum: 2010.10.17. 21:47:19
Az Európai Gazdasági Térség területére mely útiokmányokkal utazhat be magyar állampolgár?
Útlevéllel, valamint új és régi típusú személyazonosító dokumentummal*
Érvényes útlevéllel és új típusú személyazonosító igazolvánnyal (kártyával)
Csak érvényes útlevéllel
Érvényes útlevéllel és járművezetői engedéllyel

Tekintve, hogy szakmámba vág, javaslom a kérdést törlésre. Egyrészt, ha útiokmányról beszélünk, akkor azok közé nem tartozhat sem vezetői engedély, sem személyazonosító igazolvány, azok ugyanis nem útiokmányok. Más kérdés, hogy személyazonosító igazolvánnyal utazhatunk az EU területén és olyan államokba, ahova ezt egy szerződés garantálja (pl: Horvátország, Svájc, Andorra, Szerbia, stb.) Másrészt a helyesnek jelölt válaszban "valamint" szó szerepel, ami azt feltételezi, hogy útlevéllel ÉS még valamilyen személyazonosító dokumentummal, ami nem igaz. Az sem igaz, hogy új és régi típusú személyazonosító dokumentummal, mert ebbe beletartozik a kártya formátumú vezetői engedély is, ami nem jogosít határátlépésre. Más bajom is van, de az már lényegtelen, így is épp eléggé tudálékosan hangzott a kritikám. Elnézést érte.
Dátum: 2010.10.16. 16:31:46
Hogy hívják a kismamákban lévő kisbabát?
gyerek
magzat
puja
élőlény

Ez mind jó válasz...

Melyik játékot nem üzemelteti már a Beholder Kft?
Káosz Galaktika
Ősök Városa
Végzetúr
Túlélők Földje

???

Világörökség 3: Split történelmi műemlékegyüttese Diocletianus palotájával. Melyik állítás nem igaz a közép-dalmáciai településre?
A város helyén eredetileg bolgár kolónia volt.
Ide menekült 1241-ben IV. Béla a tatárok elől.
Itt szállt tengerre 1217-ben Szentföldre menvén II. András király.
A település első lakója Diocletianus császár volt, aki 293-305 között palotát épített itt.

Ez nagyon szép kérdés, de sajnos spec.
Dátum: 2010.10.11. 19:07:10
Mi volt a foglalkozása Damon Hill-nek?
Nem valós személy
Politikus
Színész
Autóversenyző

Nem valós személy? De izgalmas meló lehet nem valós személynek lenni? Vajon mit csinál egész nap, akinek ez a foglalkozása?

Mi kelti a tengerek hullámzását?
A bálnák csapkodása.
A vízfelszín fölött fújó szél.
A sok fürdőző pancsolása.
A nagy hajók farvize.

Szerintem ez mind kelti a hullámokat. Pontosítani kellene a kérdést.
Dátum: 2010.10.11. 17:52:37
Hogy nevezték a szuper kontinenst?
pangeasz
heglisz
irisz
tantarosz

Ezt valami félművelt ba... illető írhatta. Összekeveredett a Pangea és a pancreas? Ki tudja már, melyik melyik...

Hány évadja van a Jóbarátok című filmnek?
3
5
10
8

Fölösleges tudás.

Melyik szót kapod,ha visszafelé olvasod az alábbit:seygü?
Ügyes.
Ügljes.
Seygü.
Sensei.

Ovisok is írhatnak kérdéseket?
Dátum: 2010.10.09. 22:15:21
Mátyás Király állítólag imádta a burgonyát. Melyik elkészítési mód volt a kedvence.
héjában főve
csak úgy nyersen
parázson sütve
nem ehetett buronyát, akkor még nem is ismerték

Elképesztő. Törlést neki.

Az osztrák-magyar határon lezuhan egy repülőgép. Hová temetik a túlélőket?
Nem temetik el őket.
Mindenkit az állampolgársága szerinti országban.
A legközelebbi osztrák temetőbe.
A legközelebbi magyar temetőbe.

Törlés ennek az orbitális baromságnak is...

Miről volt nevezetes a spanyolországi Toledo városa?
jósdájáról
pengéjéről
templomáról
acéljáról

Itt meg két jó válasz van, mert az acélról is híres.

Mikor lett Vége a kalandozásoknak?
895.Augsburgi csata
966.Augsburgi csata
955.Augsburgi csata
Eggyik sem.

Ld. fentebb: elképesztő.
Dátum: 2010.10.03. 11:16:23
Ez nem speciális, hozzá tartozik a "mindennapi" élethez. Más kérdés, hogy például gyerekek nem tudhatják. Nagyobb hiba az, hogy a személyazonosító igazolvány nem útiokmány. A kérdést úgy kellett volna feltenni, hogy "Milyen okmányokkal...".
Dátum: 2010.10.03. 11:04:19
Melyik mű szerzője Petőfi Sándor?
Befordultam a kocsmába
Pista öcsémhez
Jancsi és Juliska
Az apostol

Ezt törölni kellene. Mert mi a kvíz lényege? Hogy figyelünk-e, vagy hogy tudunk-e?

Mi a neve annak a világnak, ahol a Káosz Világa regények játszódnak?
Föld
Worluk
Kárlosz Világa
Túlélők Földje

Mik ezek? Bár a worluk ismerős, a Wizard of Wor című játék egyik főellensége, egy légyszerű lény. Nagyon zúg. Nem hiszem, hogy erről regényeket írtak volna...

Milyen fa van legtöbb a vásárban?
görbe
kofa
kopjafa
fejfa

Kvízkérdéseket kellene ide írni, nem találós kérdéseket...

Mikor halt meg Jim Morrison?
1871. június 3.
1980. szeptember 20.
1970. augusztus 10.
1971. július 3.

Lényegtelen.

Mikor készült el a Hoover-gát?
1935
1980
1890
2000

Ez is.

A naptárakban milyen szinnel írják az ünnepeket?
zőld
sárga
fehér
piros

Láttam én már zőőőőőlddel is... Zőőőld szInnel... bravó.

Mi a szellem/négyzetméter(vicc)?
szellem kastély
kísértet tanya
láplidérc
lidércnyomás

Besenyő Pista bácsit idézve: ezhülyeségkéremszépen.

Továbbra is az a véleményem, hogy aki nem tud értelmes kérdést feltenni, az inkább válassza a lemondást. Nem lehetne az idióta kérdések feltevőit büntetni, hogy ne tegyenek fel ilyeneket?
Dátum: 2010.09.23. 11:32:47
Ki volt Polüphémosz?
filozófus
trójai hős
egyszerű óriás
krétai király

Egyszemű, te nagyonhülye...

Milyen új dolgokat hoztak be a törökök Magyarországba az alábbiak közül?
Lámpa, könyv
Szőlőcukor, cukor
Kávé, szőnyeg
Görögdinnye, kenyér

Te lehettél az egyik, aki behozta, mert magyarul nem tudsz...

Melyik nem súlymérték?
font
talentum
icce
uncia

Egyik sem, ezek - az icce kivételével - tömegmértékek.

Kit vagy mit takar a következő rövidítés: PA-63?
Egy házszámot
Egy a Mars körül keringő holdat
Egy pisztoly fajtát
Egy titkos elit alkulatot

Ezt biztos, hogy tudni kell mindenkinek?
Dátum: 2010.09.11. 21:11:13
Nézd meg a lédifferencia-lista élbolyát és utána gondolkozz el azon, hogy vajon mindenki tiszta eszközökkel játszik-e. Nem balekság kérdése ez és még nem hallottam megnyugtató választ ezekre a dolgokra. Addig pedig marad a véleményem.
Dátum: 2010.09.11. 20:40:54
Értem. Sajnos az a helyzet, hogy nem érzem elégnek a plusz lét ahhoz, hogy időt töltsek a besorolással. Azért jó lenne, ha egy illetékes valami magyarázatot adna, mert rendkívül idegesít az ismétlődés és csak arra tudok gondolni, hogy valakik úgy csalnak, hogy felteszik ugyanazt a kérdést szó szerint minden karakterükkel, például azokkal, akiken farmolnak és mivel egy időben teszik, nem szúrják ki, hogy szerepel az adatbázisban. De lehet, hogy én vagyok paranoiás.
Dátum: 2010.09.11. 19:51:25
Ezt nem egészen értem, fejtsd ki légy szíves. Hogy van a két dolog összefüggésben?
Dátum: 2010.09.11. 19:41:26
Mikor rendezik a paralimpiát?

A hagyományos olimpia után nem sokkal
A hagyományos olimpia előtt nem sokkal
A hagyományos olimpiával egy időben
Két éves váltásban a hagyományoshoz képest

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Érdekes, közel 18000 kérdésre válaszoltam helyesen, nyilván több, mint 20000 az eddig feltett kérdések száma, de ezzel a kérdéssel nem találkoztam. Viszont a Kon-Tikis kérdést megint megkaptam 2x, már 9-nél tartok vele csak ma, de hát ilyen ez a fránya véletlengenerátor, ennyiszer bedobja nekem, de biztos nincs benne az adatbázisban vagy 15-ször, ugye?
Elfogadom, hogy az én kérdésem már szerepelt, nem ezt vitatom, csak arra próbálok rávilágítani, hogy nem normális dolog, hogy bizonyos kérdések tuti, hogy rengetegszer szerepelnek, de megkapták a feltevők a lét érte, míg én soha nem tettem fel 1-nél többször kérdést, mégis kiszúrják...

Lehet 1-eseket osztani...
Dátum: 2010.09.11. 16:22:52
Mi valójában a rozsda?
Vasoxid
erodálódott vas
oxidálódott acél
Vasklorid

Valójában ezek közül 2 is jó, az erodálódott vas és az oxidálódott acél. A kérdező szerint vasoxid a rozsda. De ez nem igaz, két okból sem, egyrészt - ha már benne vagyunk a szakmában - mert a vasnak van +2 és +3-as oxidációs állapota is, kérdés, melyiknek az oxidjára gondolt, másrészt pedig a rozsda vas(III)-oxid-hidroxid, FeOOH (bár erről eltérő forrásokban eltérő dolgokat olvastam, láttam Fe2O3-at is, ami valóban vasoxid, én nem ezt tanultam, ezzel lehet vitatkozni). Zárójeles megjegyzésemtől függetlenül legalább 2, de lehet, hogy 3 jó válasz is van. Törlendő.

Mi lett a Panonn új neve ?
Telenor
telehome
Telehu
Telecom

A bizonyos szint alatt...

Hogy hívták Thor Heyerdahl tutaját, amivel átkelt a Csendes-óceánon?
RA I
Queen Mary
U-25
Kon-Tiki

Ez ma a 7.
Dátum: 2010.09.11. 12:15:10
Az illemszabályok szerint ki lép be először az étterembe?
a férfi
a legfiatalabb nő
a gyermek
a legidősebb nő

Ez nem ilyen egyszerű, törölni kellene.

Egyébként kezd tetszeni ez a dolog. Igazából nem 20 kérdést kapok egy vadászatnál, hanem legfeljebb 12-13-at, mert a többi 2-3x biztos szerepel, van, ami 4x is. Gondolkodni se kell, az első hibás válasznál megmondja a jót, a többi ugyanilyen kérdésre, ami naponta 8-10 alkalommal fordul elő, már lehet lökni a választ...
Dátum: 2010.09.10. 21:43:46
Hány képviselőből áll a Magyar parlament?
200
356
401
279

Nincs itt a helyes válasz. Az ugyanis 386. De meg fog változni. Meg a kérdést inkább úgy kellett volna feltenni, hogy "Hány képviselőből áll a magyar Országgyűlés?".
Dátum: 2010.09.04. 10:18:17
Folytasd Tél, Tavasz, Nyár....
Ősz
Ösz
ösz
ősz

Anyáááááám...

Eminem Kim című száma kiről szól?
Felesége
Szeretője
Csak úgy írta, nem szól senkiről
Lánya

Anyádról... Bocsánat, nem bírtam ki. És vajon Laca - Tudd meg! című száma kiről szól? Nem tudod? Pedig jó, nézd meg a youtube-on.
Dátum: 2010.09.01. 20:28:15
Maci Laci felnőtt neve?
Kovács János
Kis Piroska
Medve László
Bubu

Milyen stílusú lesz a Crystal zenéje?
Diszkó-Dance
Romantic
Haus
Folk

Elképesztő kérdések. Tényleg be kellene vezetni az idióta kérdések feltevőinek eltiltását...
Dátum: 2010.08.28. 18:47:19
Megint megkaptam, és nem ez az egyetlen, bár ilyen gyakorisággal még nem láttam kérdést. Ez tuti csalás, ugyanazt a kérdést egy időben felteszik nagyon sokan, így átmegy az ellenőrzésen és mindenkinek megvan a lé....
Dátum: 2010.08.28. 15:22:52
Visszatérve egy korábbi felvetésemhez. Ugye nem akarja senki randommal magyarázni nekem azt, hogy van egy kérdés, amit csak ma 10x kaptam meg? Ez pedig:

Melyik órafajta a legnagyobb méretű?
Kakukkos
Kar
Zseb
Torony

Átlagosan egy 20as blokkban 2-3x előfordul. Vajon hányan tették fel egyszerre ezt a kérdést?