Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ArkAngyal75

Dátum: 2008.12.07. 10:02:13
Idézet: Motyogó - 2008.12.07. 09:49:18
van katinak 55 almája és vesz hozzá 33 citromot akkor mennyi almája van naeki?
55
33
44
22


falra mászok az ilyen kérdésektől (ráadásul helyesírás)


Ki az a hülye, aki 33 citromot vesz? Ok, tudom, Kati. Azaz kati. Az életszerű szöveges feladatról jut eszembe, hogy megboldogult egyetemista koromban volt egy zhban ilyen fizika feladat: úthenger megy egy alfa szögű lejtőn, innentől meg volt adva minden adata a kerekeknek, tengelynek, súrlódásból 2 féle, fékek adatai, minden, amit el lehet képzelni. Kérdés: mekkora fékúton áll meg az úthenger, ha stoppol az álomarcú lány? Na hát ezen berosáltam. Megoldani nem tudtam...
Dátum: 2008.12.07. 09:45:54
Idézet: cirip - 2008.12.07. 09:38:26
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.07. 09:20:03
Ki játszotta a terminátort?
Arnold Schwarzenegger
Steven Seagal
Bob Sapp
Sylvester Stallone

Melyiket? Volt egy csomó.

Ez talán nem vészes végülis az egy és igazi terminátort játszotta Schwarzenegger, a többiek pedig sem a filmekben sem a sorozatban nem szerepeltek, és nem is valószínű hogy fognak (főleg mert a sorozat leállítását tervezgetik )


Értem én, de akkor tegye hozzá, hogy "az alábbiak közül". Ugyanis volt női terminátor is, meg másik férfiterminátor is (színészek nevét nem tudom, mert abszolút nem érdekel).
Dátum: 2008.12.07. 09:20:03
Hány nap egy hold hónap?
KB:30
KB:24
KB:31
KB:28

1. holdhónap, egybeírva
2. szinodikus holdhónap: 29,5 nap; sziderikus holdhónap: 27,3 nap. Akkor KB:MENNYI?

Mikor született Gilberto Silva brazil labdarúgó?
1950
1890
1976
1930

És tudtam!! Ez rendkívül fontos, tanítanám már ált. isk. 1. osztálytól minden nap...

Ki játszotta a terminátort?
Arnold Schwarzenegger
Steven Seagal
Bob Sapp
Sylvester Stallone

Melyiket? Volt egy csomó.

Mikor született Raymond E. Feist?
1955
1950
1940
1945

Kutyát nem érdekli és nem is leszek tőle műveltebb, ha tudom.

Melyik könyvet nem J Goldenlane írta?
A királynő kalóza
Papírtigris
A herceg jósnője
Farkastestvér

Ld. előző. Rosszul guglizok, mert 3 perc alatt se találtam meg, ennyit viszont nem szántam rá eredetileg.

Ki vezeti A széf című műsort?
Vágó István
Sebestyén Balázs
Vadon János
Gönczi Gábor

Már megint... még mindig...
Dátum: 2008.12.06. 22:26:00
Idézet: Konky - 2008.12.06. 22:19:53
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.06. 20:03:05
Idézet: Konky - 2008.12.06. 18:01:14
A "Fütyülős" szó melyik ital fajta jelzője?
Vodka
Whisky
Abszint
Pálinka

Szokásos: alkoholos kérdés. Mellesleg engem személy szerint nem zavar, ezekre legalább tudom a választ...


A Fütyülős nem pálinka... meg a többi közül se jó egyik se. Sajnos ez az ital alkohol+víz+aroma összekeverve, de nem pálinka. Az is van ráírva, hogy szeszes ital, a pálinka szó sehol nem található a címkéjén.


De attól még van olyan, hogy fütyülős pálinka, csak nem nagy betűvel - de mivel az összes ital nevét nagybetűvel írta az illető, ezért ezt nem tettem szóvá.
Azért fütyülős, mert a még növekedésben lévő termésre (gyümölcsre) ráhúzzák az üveget, amibe aztán belenő a gyümölcs. És ugye ha fúj a szél, akkor az az üveg fütyülő hangot ad ki.
Mindenesetre abban igazad va, hogy konkrétan a Zwack hasonló nevű terméke aromából van, de létezik olyan, hogy fütyülős pálinka.


Igazad van, én azonnal a Zwack-itókával azonosítottam és nem a hungarikummal. Az eredetéről viszont úgy látszik, több legenda is van: http://ma.hu/tart/rcikk/h/0/162153/1
Ejj, de megkívántam egy finom kis ágyaspálinkát! Lehet fel is hajtok egy kupicával! Velem tartasz?
Dátum: 2008.12.06. 20:37:48
Volt egy ilyen kérdés, hogy kik Herkules szülei. Semmi konkrét válasz nem volt, a helyes pedig: agy isten és egy ember. Üzenem a kérdés írójának, hogy az ember neve Alkméné (ez még nem lenne gáz, ha valaki nem tudja, én se tudtam, idáig), az isten neve pedig Zeusz. Nem mintha különösebben ismert lenne, ő is csak egy isten a sok közül...
Mondjuk a válasz jó, csak kötözködök.
Dátum: 2008.12.06. 20:03:05
Idézet: Konky - 2008.12.06. 18:01:14
A "Fütyülős" szó melyik ital fajta jelzője?
Vodka
Whisky
Abszint
Pálinka

Szokásos: alkoholos kérdés. Mellesleg engem személy szerint nem zavar, ezekre legalább tudom a választ...


A Fütyülős nem pálinka... meg a többi közül se jó egyik se. Sajnos ez az ital alkohol+víz+aroma összekeverve, de nem pálinka. Az is van ráírva, hogy szeszes ital, a pálinka szó sehol nem található a címkéjén.
Dátum: 2008.12.06. 19:41:32
Mi a teljes neve Lampardnak, a Chelsea FC játékosának?
David John Lampard
Frank Lampard
John Lampard
Samuel Lampard

Hát ez nagyon kemény. A teljes neve? Frank James Lampard! Apáám, ez röhejes!

Magyarországon NemesGulács melyik megyében található?
Veszprém
Vas
Pest
Zala

Nemesgulács
Dátum: 2008.12.06. 13:44:46
kivel találkozhatsz a 10. fejezetben ?
sárkánnyal
hadúrral
bajnokkal
orákulummal

Erről a témáról is volt már szó sokszor.

Melyik lábára sántít Doktor House?
nem sántít
jobb lábára
mind két lába rossz
bal lábára

Tökéletesen érdektelen. Viszont poén a kérdés.
Dátum: 2008.12.06. 12:37:17
Idézet: Huligan - 2008.12.06. 12:28:55
Mite jelent az I.N.R.I. ?

Ingerült Nosferatu Ridegweréses Írásai
Nincs értemle . . .
A Názáreti Jézus Júdea Kijrálya
Időt Nem Rabló Idegen

A helyesíráson lenne mit javítani.


Meg értelmesebb válaszokat is lehetne adni...
Dátum: 2008.12.06. 11:57:31
Alonso hányszoros világbajnok?
2
1
4
7

Spec, érdektelen, aktualitását veszítheti.

Melyikre vadászhatok?
kisebb mérges nyukmár
kisebb férges nyakmár
kisebb férges nyukmár
kisebb mérges nyakmár

Hát te, pajtás, hogy mire vadászhatsz...

1 Méter hány centi méter?
100
5
10
50

Centiméter.

Hányszor nyert UEFA-kupát a Juventus FC?
4
5
3
2

Spec, érdektelen, aktualitását veszítheti.

Mi az első magyar nyelvű levelezős szerepjáték neve?
Káosz Galaktika
Túlélők Földje
Sárkányölő
Hatalom Kártyái

Spec, érdektelen.

Kik a jó istenei a HKK-ban?
Raia-Elenios
Dornodon-Elenios
Leah-Sheran
Fairlight-Tharr

Spec, érdektelen, tiltott kérdés.

Mi Cristiano Ronaldo mezszáma (2008)?
10
7
17
2

Spec, érdektelen, amúgy hol? Válogatottban vagy klubjában?
Dátum: 2008.12.06. 11:23:47
Ki vezeti A széf című műsort?
Vadon János
Gönczi Gábor
Vágó István
Sebestyén Balázs

Szokásos időprobléma...
Dátum: 2008.12.06. 10:18:48
Hol szerepelt a híres "Én vagyok az apád!" kifejezés?
Paula & Paulina
Hupikék törpikék
Star Wars
Gyűrűk Ura

Már megint...
Dátum: 2008.12.06. 09:59:05
Milyen hosszú a Szuezi-csatorna?
235 Km
161 Km
412 Km
354 Km

163 km amúgy...

Hol ered a Maros?
Alföld
Kisalföld
Dunántúl
Alpokalja

A Gyergyói-havasokban ered Marosfőnél...

Mesterkélt viselkedés, kényeskedés?
idealizálás
maximalizálás
afektálás
indukálás

Ez meg milyen kérdésfeltevés?

Melyik kutyafajtára jellemző a lilás színű nyelvezet?
Német juhászkutya
Chow-chow
Dobberman
Labrador Retriever

A gugliban nem találtam erre utalást, ezt csak olyan kutyabuzi tudja, akinek Chow-chow kutyája van.
Dátum: 2008.12.05. 12:44:32
Idézet: Vulfynn - 2008.12.05. 12:15:22
Idézet: Mortu - 2008.12.05. 12:13:43
Mi a Hegyi Mamutfenyő latin neve?
Equisetum Vukgare
Sequoiadendron Giganteum
Lycopodium Complanatum
Pseudotsuga Menziesii

Kicsit sem speciális...


Egyet kell értenem, ha a rókát (vulpecula) vagy a farkast (lupus) kérdeznék, az nem lenne speciális, de ez az erdész téma még rajtam is kifogna.


Nem beszélve a nevek helytelen írásáról. Equisetum vulgare (mezei zsúrló), a 2. a mammutfenyő, 3. közönséges laposkorpafű, 4. duglászfenyő (jobban szeretem, ha taxifolia a fajneve, mert azt ki lehet rendesen mondani). Az alap baj pedig, hogy a latin nevek 2. tagja (fajnév) nem nagybetűs, csak az első (nemzetségnév). A korpafűhöz hadd tegyem még hozzá, hogy az amúgy is igen nehéz kérdést tovább nehezíti vele, mert ez a faja nem ismert a korpafüveknek, sokkal inkább az általánosban is tanult L. clavatum (kapcsos korpafű). Ja, és a magyarban semmije se nagybetűs.
Dátum: 2008.12.05. 12:37:16
Az alábbiak közül mi a kuszkusz?
macskafajta
ételfajta
kutyafajta
halfajta

1. növény 2. van ilyen állat is (igaz, erszényes)

Mi történik ha a kerakter képére katintasz?
Semmi.
Vadászat panel jön elő.
Karakterlap megnyílik.
Küldetések jelenek meg

Egy kis helyesírás...
Dátum: 2008.12.04. 18:39:41
Melyikük NEM Cherubion félistene?

Sang
Melan
Choler
Chlovia

Már megint...

mit takar a libikóka elnevezés ?

egy növény neve
egy betegség neve
egy hintázási fajta neve
egy játék neve

Egy hintázási fajta? Ez meg mi? Szerintem játék, azzal együtt, hogy "hintázási fajta"... Sőt, maga a libikóka (amit hívnak lipityókának is) magyarul mérleghinta, ami egy játék. Megy egy egyszerű gép... végül eltaláltam, hogy hintázási fajta, de gondolkodtam, hogy jéték legyen vagy az...
Dátum: 2008.12.04. 17:05:13
Ki mondta: "Én vagyok az apád!"?

Superman
Darth Vader
Tarzan
Harry Potter

Az apám mondta. Meg még pár millió apa...

Melyik Túlélők Földje személyiség naplója jelent meg éveken keresztül újságokban?

Toborzásgátló Vlagyimir
Zoodroo Tint
Don Caloni
Setét Patkány

Hagyjátok már ezeket a kérdéseket, ezt csak az tudja, aki ebbe van belebuzulva!

Hány fajta Nobel díj létezik,ha az alternatív díjakat (pl. Fields érem) nem számítjuk?

5
7
6*
8

Drága kérdező, olvastad Nobel bácsi végrendeletét? Legalább néznél utána, pláne, hogy az alternatívokat nem számoljuk! Ajánlom figyelmedbe: http://nobelprize.org/alfred_nobel/will/will-full.html kiemelném külön: The said interest shall be divided into five (five=öt, angolul, a szerk.) equal parts... (a közgazdasági díj csak Nobel-emlékdíj, nem valódi...)

Ki a Galaktika magazin tiszteletbeli főszerkesztője?

Kovács Tücsi Mihály
Hajdú Éva
Kuczka Péter
Burger István

Spec.
Dátum: 2008.12.03. 23:00:57
Bocsánat, az Mk elírás volt.
Hidd el, azok törvények. A pontos neve pl a Ptk.-nak: 1959. évi IV. törvény a Polgári Törvénykönyvről
a többi is hasonló.
Dátum: 2008.12.03. 20:59:06
Lehet, hogy jó író, lehet, hogy jók a könyvei, attól még nem fog az általános műveltségnek még a közelébe se kerülni, egy viszonylag vékony réteg ismeri, tehát spec. És a gugliban sem találtam meg, pedig én majdnem mindent megnézek ott, amit nem tudok, már csak azért is, hogy művelődjek. Itt nem az a lényeg, hogy te, meg még páran jónak tartjátok, hanem az, hogy ha megkérdezel az utcán 100 embert, 1 fogja tudni, ki ez az író. (ld. korábban Stanley Root Hangman, orvosi krimiket ír és a kutya nem ismeri, én igen, mert jó barátom...)
Dátum: 2008.12.03. 20:30:07
Idézet: Moon - 2008.12.03. 19:23:29
Melyik nem egy törvény rövidítése?

btk
mtk
pp
ptk

szerinte az mtk a helyes válasz.
Namármost a ptk az polgári törvényköny, a btk az büntető törvénykönyv, az mtk az a munka törvénykönyve, a pp meg polgári perrendtartás, tehát az nem törvény ha ugy nézzük, de ugye igazából egyik se az. Nem tudom ez hogy jutott át, de gyász.
Légyszíves a kérdést és a választ is javítsátok.


Törvény az, amit a törvényhozó testület elfogadott törvényként. Van néhány törvény, aminek rövidítése is van, ez nem hasraütésszerű, hanem hivatalosan elfogadott. A helyes válasz valóban az mtk, az általad említett Munka törvénykönyve rövidítve Mk. (1992. évi XXII. tv.). A többi törvény: Ptk. - 1959. évi IV., Btk. - 1978. évi IV., Pp. - 1952. évi III.
A kérdés hibája a válaszokban van: úgy kell írni a rövidítéseket, ahogy itt írtam.