Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ArkAngyal75

Dátum: 2008.12.11. 22:01:40
Legközelebb arról fogok kérdést feltenni, kíváncsi leszek, hányan tudják majd a választ Aztán meg jönnek a felháborodott postok, hogy ez spec!
Dátum: 2008.12.11. 20:57:09
Idézet: Roseprincess - 2008.12.11. 20:42:22
De pontosan tudja mi a szitu... legalább is elméletileg, nem vagyok pók, hogy az ő fejével gondolkodjak, de egyszer néztem, vagy nézettek velem egy természet filmet, amiben pont erről volt szó, hogy mennyire óvatosnak kell lenni, és elég sokat táncolt a fiú pókocska, mire megfelelő helyzetbe tudott kerülni, szóval nem csak simán rárontott a "hölgyeményre" hanem el kellett terelnie a figyelmét, már pontosan nem tudom, hogy mit is csinált, de eléggé úgy csinálta, mint aki tudja, ha elrontja nincs több esélye.

talán a nőstény pók hálójának a szálaival babrált valamit, rezgette, vagy valami ilyesmi, mintha hami került volna bele, és valahogy úgy... persze lehet, hogy az másba volt... de biztos, hogy az is pókos volt... a fene se tudja már... rég volt, de a fentebbi iromány az biztos


Szóval az úgy van, hogy a kislányt ezzel a hálópengetéssel csalogatja oda, mintha zsákmány lenne. Sajnos a kislány ezt komolyan veszi és ebben van a veszély, mert végig zsákmánynak tekinti a srácot. Gondolom mind a hívó, párzó mozdulatok, mind a menekülő, taktikázó mozdulatok inkább ösztönösek, mint tudatosak. Nem izzadva közelít, hogy jaj, mi lesz, csak d***ás vagy vacsora is? A pókok azért nincsenek még annyira fejlett szinten, hogy önálló gondolataik legyenek. Legalábbis ezt állítják az etológusok.
Dátum: 2008.12.11. 20:40:54
Idézet: Hydro Globus - 2008.12.11. 20:36:43
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.11. 20:31:27
Minek a rövidítése az: Msn?
Messinogern
Misengerion
Mesingeron
Messenger

MSN, ha már rövidítés. És a Microsoft Network rövidítése.

ÁÁ de utálom azt, amikor valaki szt hiszi hogy tudja aztán írogatja be a hülye kvízkérdéseket a játékba! Na meg az a húsz (?) [moderated by Hydro] aki elfogadja...

Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.11. 20:31:27

Az alábbi molekulák közül melyikből van a legtöbb a levegőben?
Nitrogén
Oxigén
Szén-dioxid
Argon

Argonmolekula levegőben? Az érdekles lenne...


Szerintem senki sem mondta hogy van...


De van, nem is kevés, nem az a baj, hanem az, hogy az argon nemesgáz, nem reagál semmivel normál esetben. Csak nagyon extrém körülmények között képes reakcióra, vagyis nem molekula formájában van a levegőben, hanem atom.
Dátum: 2008.12.11. 20:35:45
Idézet: Sir Ny - 2008.12.11. 20:16:30
Párosodáskor mire kell figyelnie a hím fekete özvegynek?
Hogy bele ne akadjon a nőstény hálójába!
Hogy a nőstény párosodás után meg ne egye!*
Hogy elkápráztassa a nőstényt párosodási táncával!
Hogy nehogy evés közben megzavarja a nőstényt!

gondolom párosodás közben a párosodásra kell figyelnie. arra, hogy meg ne egye, párosodás után kell ügyelnie...




Az a helyzet, hogy szerencsétlen hímnek nincs sok esélye a túlélésre, mert gyakran már párosodás közben "elveszíti a fejét". Ettől még alkalmas a melóra, de utána az életre már nem... Nem igazán jó a kérdés megfogalmazása, ő nem vigyáz semmire, ösztönök hajtják, nem tudja, mi vár rá.
Dátum: 2008.12.11. 20:31:27
Minek a rövidítése az: Msn?
Messinogern
Misengerion
Mesingeron
Messenger

MSN, ha már rövidítés. És a Microsoft Network rövidítése.

Milyen a Coca-Cola termék színe?
kék-zöld
narancssárga
piros-fehér
barna-rózsaszín

Reklám.

Mit jelent a sárga zászló bedobása az amerikai fociban ?
Pontot szerzett a védekező csapat
Időkérés történt
Pontot szerzett a támadó csapat
Szabálytalanság történt

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy egyik bíró szabálytalanságot vélt látni. Ugyanis nem minden sárga zászlóból lesz szabálytalanság. (amikor azt mondja a bíró, hogy there were no foul on the play, akkor pl megdumálták, hogy nem történt szabálytalanság)

Belga egyik zeneszámában Lajkóman mennyiért adja a paprikát?
200
150
100
120

Spec, érdektelen.

Az alábbi molekulák közül melyikből van a legtöbb a levegőben?
Nitrogén
Oxigén
Szén-dioxid
Argon

Argonmolekula levegőben? Az érdekles lenne...

Ki irta a Düne Eretnekei cimü regényt?
Frank Herbert
Isaac Asimov
Ian Watson
Stanislav Lem

Helyesírás(Dűne, cimü, Stanisław), spec.

Milyen gazdasági rendszer nem létezik?
vegyes gazdasági rendszer
politikai gazdasági rendszer
tervutasításos gazdasági rendszer
hagyományos gazdasági rendszer

Micsoda? Nem is értem az egészet.
Dátum: 2008.12.10. 23:20:47
Ki festette a Mona Lisa című képet?
Giotto
Michelangello
Raffaello
Leonardo da Vinci

Ajjaj...

Mikor volt a forradalom?
2008
1000
1562
1956

Melyik forradalom, drága? Vagy szerinted csak ez az egy volt a vilgátörténelemben?
Dátum: 2008.12.10. 21:15:24
Idézet: Khetty - 2008.12.10. 21:03:33
A hkk-ban mit jelent a háló?
Tud fegyvert fogni.
Egy körben 2 lapot lehet kijácani.
Nincs ijen.
Nem lehet varázslat célpontja.

Az Illés együttes egyik nótájának refrénje jutott eszembe: "Sikítani akarok... wáááááóóóóó"


Akkor szeretnék kérdezni valamit csak a HKK-s *nemminősítemőket* fanoktól:
A Dragon Wars-ban hol lehet a csapatba bevenni Valart?
Byzanople
Phoebus
Lansk
Nisir

Szerintem nem spec... szerintetek?
Dátum: 2008.12.10. 20:38:30
Ki az a Rédelyi Klaudia? Ő lenne: http://hu.wikipedia.org/wiki/Rh%C3%A9dey_Klaudia mert akkor a nevek írásával gond van valahol.
Dátum: 2008.12.10. 19:54:57
Annyira túl van lihegve a téma már 50 éve, hogy szerintem nem spec... de bizonyos emberkék nem akarnak szabadulni a dologtól, és ebből nagyon jól megélnek (Nobel-díjak, Oscar-díjak, a teljesség igénye nélkül)
Dátum: 2008.12.10. 19:29:11
Idézet: Csirguz - 2008.12.10. 19:11:14


Mit jelent a ,,D-day"?
hadjárat
Mihály napja
ÁK-47
Overlord hadművelet

A válaszlehetőségek elég gyatrák...


Nem a dominó-nap?
Dátum: 2008.12.10. 18:46:42
Idézet: Kortevirag - 2008.12.10. 18:03:15


Melyik egészestés anime volt az első, ami világhírű lett?
Ghost in the sell
Neon Genesis Evangelion
Berserk
Akira




Mellesleg ez nézőpont kérdése, az első anime, amit én híresként megismertem a Chihiro Szellemországban című Oscar-díjas alkotás. Szerintem ott ismerte meg a világ az anime fogalmat széles körben.
Dátum: 2008.12.10. 17:04:56
Melyik regény főhőse Tier Nan Gorduin?
Csepp és tenger.
Acé és oroszlán.
Gramacor címere.
Jó széllel toroni partra.

Elmehetsz a .... toroni partra, jó széllel. Tökismeretlen író tökismeretlen főhőse tökismeretlen regényben.

Mi Franz Beckenbauer "gúnyneve"?
A Király
A Császár
A Szikla
A Keselyű

Gúnynév??? Ez az ember játékosként és szövetségi kapitányként is világbajnokságot nyert, ezért kapta a Császár nevet, alig hiszem, hogy gúnyolódásképpen. Még idézőjellel sem fogadható el!

Melyik a nagyobb rang?
Dandártábornok
Alezredes
Vezérőrnagy
Ezredes

2-ból lehet kiválasztani a nagyobbat, 4ből a legnagyobbat lehetne. Rangok esetében pegig magasságról beszélünk, nem nagyságról.
Dátum: 2008.12.10. 07:19:22
Idézet: Huligan - 2008.12.10. 06:15:16
Idézet: Texex - 2008.12.10. 00:43:02
Egyre többször olvasom hogy, ha a fantasy, sci-fi, kérdések jók, akkor az én sport kérdésem miért spec.?
A válasz egyszerű, kérlek nézd meg hogy milyen játék is ez?
Ha majd focistákat kell cseleztetni a játékba és azért kapod a pontot , és abból fejleszted a gyorsaságát, pontosságát, rúgó képességet, szakértelemnek meg a szimulálást és hasonlókat, akkor ezek a kérdések tökéletesek lesznek ott. Viszont addig itt egy fantasy játékban , ami a Túlélők Földje, HKK, majd Ősök Városából ered, hadd lehessen már inkább ilyen kérdéseket feltenni. Ráadásul a Beholder adja ki ma az egyik legtöbb ilyen jellegű könyvet, és övé a TF, HKK, ŐV is/nézz képernyő bal oldalára a hirdetésre :-) / , talán érthető ha át megy jó pár ilyen kérdés is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy 100példnyában meg jelent könyv, amiről senki se hallott a kérdezőn kívül /saját mű?/ az nem spec. , de talán a több nyelvre is lefordított sikeres írókat csak azért mert te nem ismered kizárni azért mert fantasy nem itt kéne.


Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést.

A sport,a matematika,fizika,klasszikuszene (bizonyos szintig),szépirodalom az alapműveltség kategória.Minden rangosabb sportesemény után hetekig arról szólnak a hiradások.Valahogy nem sűrűn hallom a televizióban Chara-dint,Skandar Graunt és egyéb mittudom én kit emlegetni.Azt kéne már végre felfogni néhány embernek,hogy van élet a HKK-n kívűl is.Engem soha nem érdekelt az ilyesmi.Nehogymár azért kezdjem el tanulmányozni a szerepjátékos és fantasy kártyákat,mert egy bizonyos réteg keni-vágja az ilyen jellegű témát.Vagy már az iskolában is tanitják a fantasy regények íróit?


A lényeg, hogy maga a Beholder kifejezetten kérte, hogy ne legyenek ilyen jellegű kérdések a játékban, csak sajnos az emberek magasról tesznek arra, hogy vannak kérések, szabályok. De nem mi kértük, akik nem ismerik ezeket a témákat, hanem a játék fejlesztője. Ha a mi kérésünket nem is szívlelik meg, legalább a fejlesztőkét meg kellene.
Dátum: 2008.12.09. 23:46:37
Idézet: Kortevirag - 2008.12.09. 23:35:35
Szeged jellegzetes fűszer növénye.
paprika
majoranna
fokhagyma
lalullfű

Mi Szeged jellegzetes fűszernövénye?



,o su s lalullfű? ja, eggyel jobbra nyomta szegénykém
Dátum: 2008.12.09. 23:39:21
Ki írta az Anna Kerenina című könyvet?
Krúdy Gyula
Lev Tolsztoj
Petőfi Sándor
Ivan Tschonkin

Karenina
Dátum: 2008.12.08. 21:16:59
Idézet: Clanner - 2008.12.08. 19:02:38
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.08. 18:33:04
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.08. 17:59:30
mit jelent magyarúl: kommüniké?
közlemény, nyilatkozat
kérdés
válasz
forgásirány

Előbb tanulj meg magyarul... utána kérdezgess idegen szavakat.


Sajnos nem tudom már a pontos válaszokat, ezért jó lenne utánanézni a következőnek:
Mi a tangens?
A kérdező szerint a szög melletti oldal és a szöggel szemközti oldal hányadosa. Szerintem a szöggel szemközti befogó és a szög melletti befogó hányadosa. Előbbi meghatározás a wikiben van, bár ott folytatja. De kérdezem én a kérdezőtől, mi van, ha nem a szögtől jobbra lévő oldalt választom ki, hanem a balt? nem lesz az véletlen sin? Szóval ez így nagyon nem ok.

arról nem is beszélve, h ez derékszögű háromszögre vonatkozik
de mi van akkor, ha én a tangens függvényre gondolok?
elvégre az is tangens...
szegény kérdezőt jól leszidjuk (de megérdemli)

És akkor mi van, ha a tangensre, mint szóra, ami érintőt jelent.


Tényleg nem emlékszem már a kérdésre sem meg a válaszokra sem pontosan, én már a függvényig meg a tangens, mint fogalom jelentésig el se jutottam, annyira tátva maradt a szám, miután bejelöltem azt a választ, ami a 2 befogót írta, aztán rossz lett. Az a baj, hogy hiába szidjuk az ilyen kérdések íróit, csak alig pár olvassa ezt a fórumot, mi viszont néhányan nagyon jól elszórakozunk egymás hozzászólásain. Kivéve, amikor az az intelligens beszólás volt valami paraguay-i sokszoros bajnok focicsapattal kapcsolatban. Sokan nem értik meg, hogy amikor azt mondják, hogy általános műveltség, az nem azt jelenti, hogy 10 mp alatt kikeresem a gugliból.
Dátum: 2008.12.08. 21:08:18
Melyik nem egy modális hangsor?
ión
dór
korintoszi*
lokriszi

Mi van??? (Eltaláltam!) És aki beengedi az tudja?

Hogy fojtatodik? Te is fiam ...
Zeusz
Salamon
Brutusz
Napoleon

Úgy folytatódik, hogy atyaúristen...
Dátum: 2008.12.08. 17:59:30
mit jelent magyarúl: kommüniké?
közlemény, nyilatkozat
kérdés
válasz
forgásirány

Előbb tanulj meg magyarul... utána kérdezgess idegen szavakat.


Sajnos nem tudom már a pontos válaszokat, ezért jó lenne utánanézni a következőnek:
Mi a tangens?
A kérdező szerint a szög melletti oldal és a szöggel szemközti oldal hányadosa. Szerintem a szöggel szemközti befogó és a szög melletti befogó hányadosa. Előbbi meghatározás a wikiben van, bár ott folytatja. De kérdezem én a kérdezőtől, mi van, ha nem a szögtől jobbra lévő oldalt választom ki, hanem a balt? nem lesz az véletlen sin? Szóval ez így nagyon nem ok.
Dátum: 2008.12.07. 20:08:20
Mekkora Németország területe?
312.685 km2
349.520 km2
273.768 km2
185.744 km2

Wiki szerint: 357 023 km²

A Rolling Stone magazin szerint ki minden idők legjobb gitárosa?
Jimmy Page
Jimi Hendrix
Eric Clampton
Keith Richards

Kit érdekel?

A Diablo III-ban lesz-e barbár kaszt ?
Igen
Még nem tudni
Talán
Nem

Spec, és mivel még nem is adták ki a játékot, lehet, hogy a végén kiveszik belőle. Nem beszélve arról, hogy az eldöntendő kérdésre nehéz 4 lehetséges választ megadni.
Dátum: 2008.12.07. 10:33:17
Ki a jegybank elnöke (2008 október) ?
Surányi György
Simor András
Bod Péter Ákos
Járai Zsigmond

Ha most leváltják és lesz helyette más, akkor mondjuk 1 év múlva ki fog emlékezni arra, hogy 2008. októberben ki volt a jegybank elnöke? A gugli is első oldalon csak azt hozza, hogy 2007-ben kinevezték Simor Andrást, a 2. oldalon lehet megtalálni egy PM beszámolóban.