Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awakened78k

Oldal: 12
Dátum: 2010.01.14. 23:31:53
Igen, Kurucinfót is olvasok, mintahogy mindenfajta más (balliberális, nemzeti stb. )portálokat is. Úgy vélem az ember aki több forrásból szerzi be a világból az információit, objektívebb világképet tud kialakítani. Én nem hinném, hogy üldözési mániám lenne, csak jeleztem, hogy találkoztam egy ilyen jelenséggel, hogy beírtam Hitler nevét, és nem fogadta el a program. Egyrészről megértem, de ugyanakkor továbbra is azt gondolom, hogy ez egy hülyeség! A vulgáris szavakat lehet, és kell is blokkolni, hisz azok semmilyen formában (még sértő szándék nélkül sem!) illenek egy kvízjátékba. Ugyanakkor egy valós történelmi személy nevét blokkolni csak azért mert gonosztevő volt, és emberiség elleni bűntettet követett el... Inkább annak van üldözési mániája, aki ezt is berakta a blokkolt szavak közé.
Ciki e, hogy "a Führer"-t írtam Hitler helyett? Te, hogy tudtál volna röviden úgy utalni rá, hogy mindenki értse kire gondolsz, ha egyszer nem nevezheted a nevén?
De amúgy ez nem probléma számomra. Ha tiltják, hát tiltják, csak én furcsáltam .
A Merkúr-os példád is király volt .
Dátum: 2010.01.14. 11:31:14
Hogy mi irreveláns és mi nem, az mindenkinek mást és mást jelenthet. Én csupán kifogásoltam a kérdést, ami abban a formában nem állta meg a helyét, erre kaptam tőled, hogy ne itt "magyarkodjak", igen, ez kivágta nálam a biztosítékot, szerintem joggal.
Trianonozni nem égő, amennyiben olyan kérdésnél vetődik fel, ahol helye van. Trianon ugyanúgy egy történelmi "békeszerződés" volt, mint nagyon sok más békeszerződés a történelem folyamán, csak ez roppant súlyosan érintette Magyarországot, és azon magyarországi lakosokat, akik magyarnak vallják, magyarnak érzik magukat. Ha az utcán, vagy akár ismerőseimhez odamegyek, és elkezdek Trianon-ozni csak úgy minden nélkül, az talán égő, de ha már levegőben van egy kérdés, amihez ez szervesen kapcsolódik, akkor viszont már egyáltalán nem égő!
Hogy érzékeltessem a dolgot, ha ismerőseid közt vkinek a nagyszüleit elgázosították Auswitzban, és őneki feszt ez a kedvenc témája az talán égő lehet a te nézeteid szerint, de ha pl. felvetődik egy történelmi téma (és még csak nem is ő vetette fel), ami közvetlen érinti ezt, és annak kapcsán fejti ki a véleményét, már semmiképp nem "égő" a dolog.
Minden dolognak megvan a maga sajátos helye a történelem polcain. Ha valaki a könyveket rendszer nélkül összevissza pakolja az "égő", de ha szóba kerül egy adott téma, és leemeled a könyvet arról a polcról, ahol annak a helye van, az egyáltalán nem "égő"!
Holokausztról is fognak beszélni a 21. században, de a 22. században is, és még tovább is. Trianonról is fognak beszélni ugyanúgy. Zsidó ember nem fogja szégyelni magát (teljes joggal) a holokauszt miatt, és ugyanúgy magyar ember sem fogja szégyelni, vagy "égő" témának tartani Trianont.
Dátum: 2010.01.13. 10:38:12
A következő kérdést tettem fel:

"Mikor volt az úgynevezett D-nap és mit értünk alatta?

1944. júl. 20-án. (Hitler elleni merénylet)
1939. szept. 01-én. (Lengyelország lerohanása)
1944. jún. 06-án. (Normandiai partraszállás)
1941. dec. 07-én. (Pearl Harbor-i csata)"

A program nem engedte elküldeni a kérdést, merthogy meg nem engedett szó szerepel az első válaszban. Kicseréltem a "Hitler" szót "A Führer" szóra, és onnantól már elfogadta.
Kérdésem: Hitlernek pusztán a neve vajon obszcén, vulgáris, kirekesztő, esetleg sértő-e? Felhívom a figyelmet rá, hogy nem lehet holokausztról sem beszélni Hitler neve nélkül. Ha Hitler nevét nem szabad kimondani sem, akkor nem is létezett, ha nem létezett, akkor nem volt holokauszt sem. A Holokauszt tagadást meg nemsokára büntetni fogják. Ej de jó volna, ha valaki kioktatna, hogy miért nem szerepelhet a válaszban egy valódi történelmi személy neve . Csak ezen én rendesen meglepődtem, aki nem hiszi próbálja ki. Írjátok be válaszlehetőségként, hogy "Hitler".
Van egy fogadásom, hogy Csarmi.reg-től megint megkapom, hogy ne itt magyarkodjak, meghogy antiszemita vagyok .
Dátum: 2010.01.13. 08:16:57
Ki a Herry Potter könyvek írója?
Christopher Paolini
C.S. Lewis
Philip Pullman
Joanne Kathleen Rowling

Helyesírás! *Herry--->Harry
Dátum: 2010.01.12. 23:07:25
Ennyire nem lehetsz korlátolt, hogy komolyan gondolod, hogy ember húzta határ dönti el, hogy mi magyar és mi nem. Nagyszalontán magyar emberek élnek, magyar emberek építették, Magyarországtól csatolták el abszolút jogtalanul, igazságtalanul.
Nagyszalonta igenis egy romániai magyar falu, ha a fejedre állsz akkor is az. A nagyszalontaiak pedig romániai magyarok, ugyanúgy ahogy te magyarországi nem magyar vagy. A határok csak korlátolt ember számára valódi határok. A közösségtudat, a nemzeti érzelmek, az identitás tudat és az összetartozás előtt nincsenek határok.
Gondolj csak a Berlini Falra. Szinte áthatolhatatlan fizikai akadály volt, de a fal két oldalán lévő németek végül csak legyőzték, mert morális fölényük volt, és nem adták fel soha. Mellesleg őket sem vádolták németkedéssel, úgyhogy te se beszélj nekem magyarkodásról mert ez pont az a szint, mintha én lezsidóználak! Szóval csak hátrább az agarakkal! A kérdés nem volt jól feltéve, ebben egyetértünk, és itt le is zárhatjuk a kérdést. Nem szándékozom veled ezen a fórumon nemzet-politikai kérdésekről vitatkozni.
Dátum: 2010.01.12. 07:21:08
Melyik nem magyar település?
Balassagyarmat
Nagyszalonta
Kevermes
Szécsény

Helyes válasznak Nagyszalonta van megjelölve. De nem igaz, hogy nem magyar település. Magyar település, ami jelenleg Romániában található. Én debreceni vagyok, de ha húznak mellettem egy határt nagyokosok, és Romániához fog tartozni, Debrecen város akkor is magyar marad még attól, akárcsak én. Kérem törölni a kérdést.
Talán így kellett volna fel tenni:
Melyik település nem Magyarországon található az alábbiak közül?
Dátum: 2010.01.10. 18:32:56
Ki énekelte az 50 első randi főcímdalát?
Israel Kamakawiwo
Irak Kamakawiwo
Bejrút Kamakawiwo
Laosz Kamakawiwo

Ez spec kérdés, és nincs is jelentősége. Szerintem törlendő.
Dátum: 2010.01.03. 07:41:11
A Word-ben van helyesírási ellenőrző. Előbb másold be a szöveged egy word dokumentumba, és ellenőriztesd le a Word-del. Ha azon átment, akkor még kétszer jó alaposan nézd át te is. Ha nem találsz több hibát, nyugodtan beírhatod, akkor már elég csekély lesz az esélye, hogy helyesírási hiba maradt benne.
Mindamellett még most sem késő megtanulnod helyesen írni. Ha valaki szól, hogy milyen helyesírási hibád volt, ne sértődj meg, hanem inkább memorizáld, hogy azt a bizonyos szót, hogy kell írni helyesen. Végezetül pedig olvass sokat. Az olvasás minden megerőltetés nélkül sokat segít javítani a helyesírásod.
Dátum: 2010.01.03. 05:58:38
Az igaz, hogy a kozmikus sebesség még annyi embert sem érint, mint az, hogy hol volt megrendezve az első halászfesztivál (lévén nem túl sok embert lőttek ki még eddig az űrbe ), de a kozmikus sebesség kérdése nagyságrendekkel több embert érdekel legalább.
Nem hinném, hogy sok ember van, aki memorizálni szeretné, hol rendezték meg Magyarországon az első halászfesztivált!
Dátum: 2010.01.02. 20:05:19
"Ki énekelte az 50 első randi főcímdalát?
Irak Kamakawiwo
Bejrút Kamakawiwo
Laosz Kamakawiwo
Israel Kamakawiwo"

Én láttam a filmet, de nem gondolom, hogy erre a kérdésre bárkinek tudnia kellene a választ. Spec kategória, törlendő.
Dátum: 2009.12.24. 11:04:27
Ki szerezte a "Charlie és a csokigyár"(2005) című film zenéjét?
Howard Shore
Danny Elfman
John Williams
Ennio Morricone

Szerintem ezt a kérdést is ki kellene szedni az adatbázisból. Ki látta ezt a filmet? Meg miért kellene tudni, hogy ki szerezte a zenéjét?
Dátum: 2009.12.24. 04:21:25
Az Unicornis-os tényleg egyszerű, de biztos sokan végig sem olvassák rendesen, és elhibázzák. Megjelölik, hogy 1.
Hogy nincs szeme, azt meg fel lehet úgy fogni, hogy 0 szeme van, és már nem is tagadás .
Dátum: 2009.12.23. 16:05:16
Igen, de az sem volt benne, hogy különböző nyomáson, illetve, hogy különböző mennyiségű vízekről van szó. Sőt, az sem szerepelt benne, hogy desztilált vízről, vagy nem desztilált vízről, ízesítetlen, vagy esetleg málna vagy eperízűről van e szó. Mégpedig azért nem volt ezekről benne szó, mert a kérdés önmagában is teljesen egyértelmű. Normál légköri nyomású, azonos mennyiségű, természetes csapvízről vagy forrásvízről van szó, amibe nem kevertek semmilyen mesterséges vagy természetes aromát.
Teljesen egyértelmű, hogy a kérdező mit kérdezett. A szőrszálhasogatásnak is kell, hogy legyen azért határa!
A víz térfogata 4 Celsius fokon a legkisebb. Minden további körítés csak maszlag. Általános iskola felső tagozat. Pontosan nem tudom hányadik osztályban veszik először, de a későbbiek során is több fizikai, kémiai számítás erre épül.
Dátum: 2009.12.22. 21:04:28
A víz folyadék, és mint ilyen összenyomhatatlan! (Ez alapján működik az összes hidromechanikai berendezés, mint pl. hidro-fék, hidro-emelő) Illetve nagyon-nagyon kis mértékben összenyomható, de aligha hiszem, hogy össze tudnád annyira nyomni, hogy kisebb legyen a térfogata mint a 4 fokos vízé. Bátran elfogadhatod, mert ez egy teljesen jó kérdés. Ilyet iskolai teszteknél is simán feltehetnek, igaz ezt egy általános iskolás felső tagozatosnak is tudnia kell már.
Ez a kvízkérdés perfekt .

Ja, és a kérdés nem úgy szólt, ha megpróbálom összenyomni az 5 fokos vízet, akkor kisebb lesz e a térfogata a 4 fokos víznél. A kérdésben szó sincs összenyomásról, mert ilyet nem is nagyon lehet folyadékkal megtenni!
Dátum: 2009.12.22. 19:08:01
Milyen nemzetiségű volt Hruscsov?
Minden lehetséges válaszra nem emlékszem, de fel volt tüntetve, hogy orosz, ukrán stb.

Én ukránra tippeltem a következők alapján:

"1894. április 17-én született egy Kalinkova nevű faluban, a cári Oroszország részét képező Ukrajnában. Apja Szergej Nikanorovics Hruscsov földműves, anyja Aksinia Ivanovna Hruscsov." *Forrás wikipédia

A helyes válasz a kvíz szerint, hogy orosz volt. Én ebben nem vagyok biztos, habár attól még lehet, hogy így van. Nézzetek már utána légyszíves. Köszi.
Dátum: 2009.12.20. 21:50:06
Szauron mestere Morgoth volt. Ez J.R.R. Tolkein Szilmarilok művében van leírva, ami a Gyűrűk Urát megelőző korszakokról ír. A Szilmarílok szerintem elég jelentős mű ahhoz, hogy a kérdést el lehessen fogadni.
Oldal: 12