Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Concolor

Oldal: 1234
Dátum: 2010.03.01. 14:35:59
Mikor van a béke napja?
December 24.
Június 8.
Október 23.
Május 9.*

TÉVEDÉS:
"Az ENSZ Közgyűlése 1981-ben határozta el, hogy kinevez egy napot a béke ünnepének. Úgy egyeztek meg, hogy ez szeptember harmadik keddje legyen, majd 20 évvel később született egy módosítás, így 2002 óta szeptember 21-e a Béke Nemzetközi Napja."
Az ELTE-n csak jobban tudják, nem?
Dátum: 2010.03.01. 14:28:03
Melyik atlétikai ág hazai kiválósága volt Kiss Balázs?
Súlylökés
Kalapácsvetés*
Tízpróba
Magasugrás

Van egy ilyen nevű birkózónk is...
Dátum: 2010.02.15. 13:33:01
Melyik nem volt az egyike a 13 amerikai gyarmatnak, amely később létrehozta az USA-t?
Pennsylvania
Kalifornia*
Virginia
Massachusetts

Rosszul feltett kérdés - amerikai gyarmat?
Dátum: 2010.02.01. 14:58:13
A pudingos kérdésre mondom:
A pudingban nincs sem vaj, sem margarin, mert az már krém.
Dátum: 2009.11.30. 12:35:19
Már egy hasonló megnyilvánulásra válaszoltam egyszer, de leírom újra:
Szerintem is túl speciális a Galaxis útikalauz stopposoknak!
Mellesleg elég primitív megnyilvánulásnak tartom, hogy "ha ezt nem olvastad, akkor nem is tudsz olvasni" (nem szó szerinti idézet).
Nem tudom felsorolni hány könyvet olvastam már el , de JÉÉÉÉ! a Galaxis... címűt pont nem, ráadásul már el is vették tőle a kedvemet az ehhez hasonló megnyilvánulások.
Juszt se olvasom el!
Hacsak egyszer el nem felejtem, a kezembe nem akad, stb.
A megnyilvánulásról meg annyit, hogy nem érzem ettől magam kevesebbnek, mint ahogy attól se, hogy a Karamazov testvéreket a 120. oldal után letettem, és soha elő se vettem többé miután nem történt addig egy fia esemény sem csak a kapcsolatokat írták le...
Ugyanakkor olvastam Zolát, Hugot, Dumast, Merlet, Huxleyt, mindenféle "magas" irodalmat és gagyi ponyvát, mert csak így ismerem fel a minőséget.
Ennek ellenére nem fikázom azt, aki nálam kevesebbet olvas, v. pont azt nem olvasta, amit én igen, v. szimplán csak más az ízlése.
Miért?
Elolvastam egy ponyvát. Tudjátok egy olyan igazi csöpögős nyálas romantikus könyvet és érdemes volt, mert olyan dolgokat tudtam meg egy korszakról - aminek az író gyönyörűen utánajárt -, hogy eldobtam magam. Méregkeverésről gyönyörűen írt benne. Rákerestem az infókra a neten és szóról-szóra igaz volt minden betű.
Ezek után nem ítélem el senkinek az olvasási szokásait, de nem is erőltetem rá a saját ízlésemet.
El kell fogadni azt, hogy nem vagyunk egyformák, és míg A a romantikát, B a sci-fit kedveli, addig C szeretheti agörög drámákat...
Dátum: 2009.11.30. 12:06:30
Újabb okos kérdés:

Melyik nem kecske?
gödölye
gida
emse*
ürü

Gyengébbek kedvéért:
Az emse herélt disznó, az ürü meg herélt juh, úgyhogy még véletlenül se kecske egyik sem.
Javítás, vagy azonnali törlés kéretik!
Dátum: 2009.11.29. 16:40:19
Kvízolimpián:
50. kérdés:
Melyik építmény nem Velencében található?
Szent Márk tér
Spanyol lépcső
Murazzi
...
Bejelöltem: Spanyol lépcső

"a helyes válasz: Murazzi. "
Na neeeee!!!!
A Murazzi a velencei védőgát, a Spanyol lépcső meg bosszantó módon RÓMÁBAN van.
a kvízpolimpián 49 helyes válasz...
Köszi
Dátum: 2009.11.24. 06:42:22
kezd a hócipőm tele lenni:
Az alábbiak közül melyik élőlénynek lehet zúzája?

medúzának
gilisztának
tyúknak
papucsállatkának

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.
Hát mit tegyek fel könyörgöm???????
Az egyik túl speciális, mert nem látott még Minnie egeret, a másik túl speciális, mert nem az érdeklődési köre, de az hogy a 4 könyvből melyiket nem Lovecraft írta, mikor született XY, meg mi az a katana, meg az, hogy melyik a legnagyobb tank az NEM TÚL SPECIÁLIS????
Dátum: 2009.11.23. 17:12:38
Mely állatok csontjai üregesek belül ?
madarak*
ízeltlábúak
gyűrűsférgek
emlősök

Szerintem az emlősöknek is van üreges csontja, pl. combcont...
Dátum: 2009.11.15. 13:26:52
Tisztázni szeretnék egy dolgot:
Nagy-Britanniát sokan Angliaként értelmezik és gyakran fordítva is így van.
Nem emlékszem már mi volt a kérdés, de valami híres helyről szólt, ami Walesben, v. Skóciában található volt és a válasz Anglia volt.
Én - kis naiv - kezdtem elkönyvelni, hogy oké, mire kaptam egy újabb kérdést:
Melyik ország zászlajában nincs kék szín?
...
...
Hollandia
Anglia

Ez így nem remek, mert egyből a brit lobogóra gondol az ember és ilyenkor még a füle is keresztben áll a csodálkozástól - főleg az előzményeket is figyelembe véve.
Kérlek benneteket javítsátok ki mindkettőt, azért mindkettőt, mert a zászlós nem egyértelmű válaszokat tartalmaz.

Más.

Szerintem ez a zászlós téma is kezd már elég gáz lenni, mert - úgy gondolom, hogy néhány különleges kivételtől eltekintve - nincs az az ember, aki izomból nyomja a Föld országainak zászlait.

Ja a másik kedvencem:
Mi a jelmondata a ferences rendnek?
helyes válasz:
Ora et Labora.
HÁT NEM AZ!
EZ A BENCÉSEKÉ!!!
Megnéztem a wikipédián és a saját honlapjukon, de sajnos nem találtam latint csak magyar nyelvűt, abból is többet...
Milyen színű Minnie egér pöttyös ruhája?

rózsaszín-fehér
kék-fehér
sárga-fehér
zöld-fehér

Csak egy speciális érdeklődésű réteg tudja a választ.
Na hát ez már no comment...
Mert az, hogy Raistlinnek ki az ikertestvére az nem spéci, csak ez...
Ráadásul szándékosan könnyűt kérdeztem - logikusan gondolj bele kislány figura milyen színű lehet, na???
Dátum: 2009.08.09. 12:31:40
"A Végzetúr egy ingyenes játék."
Én úgy gondolom, hogy ez már régen nincs így, ha az ember nem akar nagyon lemaradni... mindazonáltal szerintem mégis jólenne egy ilyesfajta ötletbörze és szavazás. Az egyetlen problémám, hogy szerintem le kellene korlátozni, hogy egy kari, egy témában hányszor szavazhat, mert ha nem akkor ott vagyunk ahol az Állatfarm: "Minden állat egyenlő, de vannak akik még egyenlőbbek." (Nem biztos, hogy szószerint idéztem)
A valkűrös kérdésre hivatkozom - már megint...
Feltettem újra, még mielőtt válaszolhattatok volna, és megvitattam a férjemmel, hogy nem lehetséges-e, hogy egyes fantáziátlan emberek kihúzzák a kérdést, aztán saját maguk újra beteszik...
Mit ad isten?
Visszakaptam újra, hogy rossz kérdés, ezúttal azért, mert már szerepel az adatbázisban...
Na erre most mit is mondjak - asszem elmegyek kártyát vetni...
Ja és a "szárnyas lovakon helyesen volt írva.
Dátum: 2009.07.15. 15:28:37
Többszörösen hibás kérdés:
A Plútó a Naprendszerünk legkisebb bolygója, amely Holdunknál...

kisebb*
alig kisebb
alig nagyobb
nagyobb

Maga a kérdés sem jó, mert már nem is bolygó, valamint - szerintem - a kisebb és alig kisebb, valamint a nagyobb és alig nagyobb kifejezés ugyanazt jelenti...
Kérem törölni az adatbázisból!
Lehet, hogy vak vagyok, v. szimplán ostoba, de vki mondja meg, hogy hol van az alábbi kérdésben helyesírási hiba...

Milyen lényeken "lovagolnak" ténylegesen (nem a festményeken, hanem a mitológia szerint)a valkűrök?

hollókon
farkasokon*
szárnyas lovakon
delfineken

...és ne tessék belekötni, hogy nem valkyrnek írtam, mert direkt így kerestem rá a guglin, hogy biztos helyesen írjam le...
Dátum: 2009.05.24. 14:20:42
Melyik könyvet írta Clive Barker?
Korbács*
Cujo
A gyűrűk ura
Hetvenhét magyar népmese

Na hát ilyen íróról se hallottam még.....biztos annyira híres is

Ki a Metallica énekese?
Dave Mustaine
James Hetfield*
Matthew Barlow
Bruce Dickinson

biztos hogy van aki ismeri és szereti a Metallicát....deee..szerintem a játékosok 70-80%-a nem...
én spec. Linkin Park fan vagyok...lehet hülye rockernek nevezni:) (egyébként a disco-zenét se utálom kifejezetten )

Rockenbauer Pál mennyi lépéssel járta be az országos kék túrát?
3 millió
másfél millió*
három és fél millió
2 millió
természetvédők meg a Green-esek tuti tudják...nekem érdektelen lexikális tudás....(egyébként szimpatizálok a zöldekkel )


Erre csak azt tudom mondani, hogy:
1. azért, mert te nem ismered még lehet híres író Clive Barker, de ilyen alapon pl.a Lovecraftos, v. a Star wars-os, stb. kérdések is speciálisak.
2. A Linkin Park "egy nu metal/rapcore együttes" (wikipedia), annyira nem vagy "hülye rocker", főleg akkor nem, ha a Metallicát lediszkózod...
3.Rockenbauer Pál sorozata évtizedek óta megy a televízióban, ha nem is néztél meg egy részt sem, attól még hallhattad a címet.
Dátum: 2009.05.24. 13:58:36
Újabb kedvencem:
Melyik az afrikai mitológiában a mennydörgés istene?
Shango*
Kertoki
Mieloita
Jukpertokli
Valóban ő a mennydörgés istene az EGYIK afrikai törzs mitológiájában, de van még vagy 55 törzs...
Nem alapműveltség, rosszul feltett kérdés, kérem törölni!
Dátum: 2009.05.18. 12:46:49
Bocs, hogy megint én írok, de megint beugrott vmi:
Hány ponttal lett a Ferrari konstruktőri világbajnok a 2008-as Forma-1-en?
(Bocs, lehet, hogy nem betűről-betűre így volt leírva a kérdés, de ez a lényeg.)
Na ha ez nem túl speciális, akkor melyik az?
Ilyenkor gondolatban eltördelem azoknak az ujjait, akik elfogadták...
Dátum: 2009.05.18. 12:41:23
Ja még egy:
1000 éve megvan a kérdés, már többször megkaptam:
Melyik ország területén nem halad át a Duna?
Felsorol 4 országot, amin áthalad, aztán megjelöli azt amelynek területén legkisebb százalékban halad át.
Erre mit mondjak?
Dátum: 2009.05.18. 12:37:35
Újabb érdekes kérdés:
Mi az amerikai neve az Opel márkának?
Pontiac
Vauxhall
...
...
A helyes válasz a Saturn, ami itt nem szerepel, helyette van a Vauxhall, ami nem amerikai, hanem angol cég.
Helyesbítést kérek.
Oldal: 1234