Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cyrus Cronos

Oldal: 123456789
Dátum: 2010.12.24. 08:31:23
Sziasztok.
Valóban van negatív aura szakértelem? Ha igen, hogy szerezhető meg?
Köszönöm a választ.
Dátum: 2010.12.22. 04:47:36
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogyha egy korábban legyőzött epikust visszahívunk u.azt a kincset fogja adni amit először adott vagy ez random? Pl. Myst a fantomsárkány minden szöviben a harcosok gyűrűjét adja? Visszahíváskor is? Vagy a program mikor milyen kincset generál (persze szinteken belül) egy adott epikusnál?

A wikidotban nem leltem erről infót.

Köszönöm előre a válaszokat:

Lord Constant (Szilárd)
Craslorg megértem szavaid és tudomásul vettem őket. Viszont akkor - és ezt a fórumon is több játékos felvetette már - NE csak 4 indoklási lehetőség szerepljen az adminok válaszaiban (már szerepelt az adatbázisban, helyesírási hibát tartalmaznak, túl könnyű vagy számtan feladat volt, nem értelmezhető volt a válasz) hanem ezt bővítsék ki, konkretizálják.
Elmondottaid alapján pl. lehetne az indoklás is kérdéseimre: "a kérdés hasonlóképp már benne szerepel az adatbázisban", vagy "erről a személyről/helyről/évszámról már tettek fel kérdést", stb.
Egyetlen dologról rengeteg variációval lehet kérdést feltenni és ha már másképpen kérdez az illető ugyanarról a dologról más a válasz is tehát az már - szerintem - új kérdésnek számít.


Most csak egy egyszerű példa erre (most gondoltam ki): az alábbiak közül melyik nem almafajta? Jonatán, delicsesz, golden, írisz (lehet nem jól írtam őket). Itt a válasz ugye az írisz. Na most tegyük fel hasonlóképp az almáról a kérdést: Jonatán, delicsesz, golden, ezek melyik gyümölcs fajtái? Alma, körte, szilva, barack. És a válasz ugye az alma.

Ugyanaz a kérdés kétoldalról nézve.

Persze erről lehetne eszmecserét folytatni hosszan.

A lexikális szót is pontosan definiálni kellene példákkal. Mert én momentán nem gondoltam volna, hogy Nielsen-t az általatok felsorolt indokkal utasítják el hiszen mondjuk ha álmomból felkeltenek is vágom, hogy Dallas 1962. november 22. Kennedy halála (igaz ő nem színész én mondjuk Brandon Lee-t vagy Heats Leadgert (jól írom??) már nem tudnám megmondani mikor halt meg de mondjuk Jonh Lennon-t igen (1980)

Szóval vannak határesetek és ugye mind emberek vagyunk tehát mind hibázhatunk. Döntéshozataloknál is.

De indokaid logikusak így elfogadom a választ tőled is. Köszi: Szilárd (Lord Constant)
Nielsen: oké, vágom
Tombstone: NAGYON is ismert film Kurt Russellel és Val Kilmerrel ('95-ben a 6. legnagyobb bevételt hozta).
Kolontár: "rosszul mondom, értsd jól:-)" de amúgy bocs siettem.
Turista: ám legyen de megnéztem a hűtőben a termékre hogy van írva és itt bizony-bizony tÚrista a felirat....
Dallas: oké, megértettem.

És bocs, hogy néha nem reagál az "e" és az "m" betű a klavimon. A naprakészt bóknak vesze. Kösz a választ S.
Melyik évben hunyt el Leslie Nielsen (Csupasz pisztoly 2 és 1/2)?

2008
2009
2010
2007

Már szerepelt az adatbázisban a kérdés...kérdem én 1 HETE halt meg és nem hiszem, hogy bárki más ez alatt az idő alatt ezt a kérdést így feltette volna.

Mostanában az illtékesek igen sok értelmes kérdést dobnak vissza. Nézzük csak:


"Mi volt David Hasselhoff sorozatbeli neve K.I.T.T. társaként?"

Ugye a sorozat címe Knight Rider és még a 12 éves öcsém is tudja, hogy Michael Knightról van szó.

Erre úgyis azt fogjátok írni, hogy nem tartozik az általános műveltséghez de azt illik tudnom milyen különleges múzeum van Békéscsabán pl...

"Milyen városnak tartották Tombstone-t a vadnyugaton (filmcím is utal rá)?"

A film neve Tombstone a halott város...

"Azonos ezeknek az embereknek a keresztneve: Wayne, Lennon, Doe. Melyik keresztnév az?"

Ugyan ki n ismerné Jonh Wayne-t, Jonh Lennon-t és az ismeretlen személyekre alkalmazandó nevet Jonh Doe-t? No komment...

"párizsi, olasz, májusi, túrista... ebben a halmazban mit takarnak az egyes nevek?"

Egyesek nem esznek soha felvágottakat...

"Milyen katasztrófa zúdult 2010-ben Kolompár lakosságára?"

Van aki szerint ez a kérdés nem értelmezhető a válaszban benne van a vörös iszap...no komment ismét.

"Ki nem szerepelt soha a Dallas című filmsorozatban?"

A válaszban direkt kevésbé ismert neveket írtam (George Kennedy, Ken Kercheval) nem hiszem, hogy ez a kérdés EZEKKEL a nevekkel szerepelne az adatbázisban.

Hjaaaa és sokszor átengednek helyesírási hibát tartalmazó kérdéseket a tisztelt illetékesek.

Na kb ennyi egyenlőre.

Az értelmes és logikus magyarázatokat előre mgköszönöm.

Szilárd.
Dátum: 2010.11.27. 19:53:42
Idézet: TheKingC - 2010.11.27. 19:41:16
A vadászat során szerzett LE-t a vadászat végén kapom meg vagy megkapom egyből?


Ha több vadászatot adtál ki egyszerre amint 1 vadászat ideje letelik, lejár azonnal jóváíródik nálad az érte járó LE ezt ha kicsit figyeled majd a vadászataidat te is látod majd.
Tehát nem a sorozat végén egyben adja az összes szerzett Le-t hanem egyesével.
Dátum: 2010.11.27. 19:47:08
Birka link tippje alapján végigolvastam mindent az állattartásról (Birka kössz!!).
2 kérdésem maradt:
-mi a rezisztencia, mit takar, mire jó, mikor kapom meg (38-as tanulás, 34. szint)?
-azt írja az állatok 33-as kennelnél kapnak szintenként 2 szak.pontot. Alább viszont ezt olvasom: kapott szakpontok száma: (kennel-25)/8 de min.1 tehát 49-nél kap 4 szakpontot az állat.
NOSSS 33-as kennelből 25 egyenlő 8/8 megvan 1x. Nem 2x hanem 1x. Hiba, elírás vagy 33-as kennelnél mégis csak 1 szakpontot kap az állat nem 2-őt?
49-25 egyenlő 24/8 egyenlő 3 akkor most 3 vagy 4 szakpontot kap az állat 49-es kennelnél?

Előre köszönöm agyam megfényesítését:D
Dátum: 2010.11.27. 07:30:07
A 2.kérdést megválaszolom magamnak csak megerősítést kérek vagy cáfolást:-)
-vesztes kihíváskor az állat 0 tp-t kap csak a morálja fejlődik
-győztes kihíváskor 10+i.kedvenc szint x 5 százalékot kap (pl ha az i.k 7-es 10+4 tp-t kap az állat)

én ezt tapasztaltam most a kihívásaimnál.
Dátum: 2010.11.27. 06:45:45
Sziasztok.

1: lélekgyémántot hogyan lehet szerezni (csizmák)?
2: pontosan mennyit fejlődik az állatom megnyert és elveszített kihíváskor ('állatod fejlődött, morálja javult')? Az i.kedvencet értem.
3: mibe számít bele az állat alapszintje (31-es) értsd mi a különbség mondjuk egy 30-as egy 31-es és egy 32-es alapszintű állat között?

Köszönöm a válaszokat:

Szilárd
Mire képes a spektrális manipuláció?

több lélekenergiát tudsz zsákmányolni más Végzetúrral való csatázáskor
a vadászatért kapott lélekenergiát növeli
lényeket ejthetsz vele foglyul
az építésbe fektetett Lélekenergiádat növeli meg

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ébresztő értékelők hát nem a Végzetúrral játszik aki EZT a kérdést olvassa és NEM a karakterét fejleszti többek között szakértelemmel is??

Ez olyan mintha a főzni tudó anyámtól megkérdem mi a húsleves és elutasítja kérdésem, hogy fiam nem ismerem a szót...miről beszélsz?
Dátum: 2010.11.09. 10:40:57
A kvíz besorolásom 2-es volt eddig, most 10-es.
Mit jelent a kvíz besorolás? Mit jelentenek az egyes értékek?

Köszönöm a választ.
Dátum: 2010.11.04. 22:06:59
Értem, köszönöm és értékeltem a választ.
Ennyivel okosabbak lettünk.
Dátum: 2010.11.04. 21:35:24
Sziasztok, azt kérdezném hogy lehet vkinek 33. szintűként 29%-os (!!!!) a fertőzöttsége? Fizikai lehetetlenség hiszen ha jól emlékszem 19. szinten indulunk 50%-ról és szintenként csak 1%-kal tudjuk a fertőzést csökkenteni. Nekem 30. szintűként 40 amúgy 39 lenne kb.
Értem, a jövőben figyelek a stilisztikára és a kerek mondatokra.
Sajnos ha az ember olvas egy kérdést és nem a valós életben teszik fel neki elveszíti azt a dolgot, hogy "félmondatokból is értjük egymást".
Craslorg értékeltem hsz-edet, mert valamennyire igazad van.
Viszont azért nem fűztem hozzá kérdést, mert éppen előtte feleltem egy hasonló kvízre aminek ilyen volt a felépítése és abban sem volt kérdés.

Most ugyanezt a kérdést fel fogom tenni kiegészítve nyissz-szel és huss-sal illetve egy kérdőmondatot elé bigyesztek de 100%, hogy akkor meg azzal fog visszadobva lenni, hogy a kérdés már szerepel az adatbázisban (lásd az 1 héttel ezelőtti problémámat amikor a kérdést visszadobták helyesírási hiba miatt és kijavítottam utána visszadobták mert szerepel az adatbázisban:SS).

Ezüstszél: helyes az ötlet!!
Ebben a kérdésben mi a helyesírási hiba (szándékosan írtam puf-ot ill. nyisz-t puff és nyissz helyett mert külalakilag úgy passzol egyik válasz a másikhoz):

"Egy kis malac röf-röf-röf trombitája..."?

puf-puf-puf
töf-töf-töf
hus-hus-hus
nyisz-nyisz-nyisz

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Szeretném ha megszüntetnétek azt, hogy kérdéseket tehessek fel, csak bosszantom magam azzal, hogy minden 2. kérdésemet ilyen-olyan indokkal visszadobjátok.
Dátum: 2010.10.31. 20:34:11
Ebben a kérdésben mi a helyesírási hiba (szándékosan írtam puf-ot ill. nyisz-t puff és nyissz helyett):

"Egy kis malac röf-röf-röf trombitája..."?

puf-puf-puf
töf-töf-töf
hus-hus-hus
nyisz-nyisz-nyisz

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Szeretném ha megszüntetnétek azt, hogy kérdéseket tehessek fel, csak bosszantom magam azzal, hogy minden 2. kérdésemet ilyen-olyan indokkal visszadobjátok.
Dátum: 2010.10.20. 08:01:06
Idézet: Awenhai - 2010.10.20. 06:38:32
Szervusztok!

Cyrus Cronos: Nyelvhelyesség volt a hiba, helyesebben így lett volna: Mije volt az öreg nénének Fazekas Anna versében?

Természetesen az "ismert művében" is megfelelő lett volna a versében helyett, de lényegében a zárójeles kifejezés keverte meg a dolgokat alaposan. Kár a kérdésért, befért volna szerintem.


Köszönöm válaszod. Hát...máskor jobban sikerül.
Vigasztal, hogy Gedeon Gúnár viszont azonnal bekerült.
Dátum: 2010.10.19. 16:04:33
A korrektség jegyében szólok (ha már a kérdésemet nem fogadták el helyesírási hiba miatt), hogy a "Ki fedeSZte fel Amerikát" kérdés is tartalmaz helyesírási hibát.

Hol ebben a kérdésben a helyesírási hiba (a mije az j) ráadásul mikor módosítva betettem azt a választ kaptam, hogy a kérdés már szerepel az adatbázisban...

Mije volt az öreg nénének? (Fazekas Anna ismert verse).

kisgidája
őzikéje
szarvasa
báránykája
A korrektség jegyében szólok (ha már a kérdésemet nem fogadták el helyesírási hiba miatt), hogy a "Ki fedeSZte fel Amerikát" kérdés is tartalmaz helyesírási hibát.

Kicsit sem volt érdekes, mikor benyújtottam a kérdést: "Mije (és ez pontos j) volt az öreg nénének? (Fazekas Anna ismert verse). (a válasz őzike - öreg néne őzikéje) vissza lett dobva helyesírási hiba miatt mikor pedig átszerkesztettem a kérdést: "Milyen állatot ápolt az öreg néne? (Fazekas Anna ismert verse)" visszadobják, hogy EZ a kérdés már szerepel az adatbázisban.

JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ tényleg?
Oldal: 123456789