Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Orr...

Oldal: 12345678910
Idézet: Visnu - 2010.01.31. 17:53:29
pont a 6. kvízkérdésemet ba......a ki a nagy tudású ítészek hada légyszi mondjátok meg ebbe a kérdésben mi a hiba,előre is köszönöm:

Ki játszotta a "Keménykalap és krumpliorr"című Magyar filmben, "Bagaméri Jácint az elátkozott fagylaltos"szerepét ?

Alfonzó(Markos József)
Sass József
Ihos József
Hofi Géza

PottomPanna - helyes - észrevételein túl a filmben után nem, de a Jácint után kell vesszőt tenni.

Idézet: Mikike1985_1985 - 2010.01.31. 18:33:12
A MAGYAR szót igen is nagy betűvel kell írni!
minden igaz Magyar ember nagy betűvel irja!

Kedves Mikike, ne csak a hozzászólásokat olvasgasd, hanem a Magyar helyesírás szabályait is (gyk: itt viszont helyes a nagy M, mert ez a címe)! Jelen esetben a 147. pontjára gondolok.
Az egyszerűség kedvéért itt megtalálod: http://mek.oszk.hu/01500/01547/
Dátum: 2010.01.31. 16:57:24
Idézet: Mikike1985_1985 - 2010.01.31. 14:54:52
Mik, vagy kik voltak az U-BOAT-ok?

Angol kémek
Német tengeralattjárók
Német kémek
Német naszádok


Valószínűleg azért nem találtad meg egyből, mert a magyarok U-Boot néven ismerik. (Bár így is kiadja...)
Én inkább a helyesírás miatt emelek szót egyrészt a boot miatt, másrészt azért mert itt a vagy elé nem kell vessző.
Dátum: 2010.01.30. 12:26:28
A kivégzés szakértelemtől lehet...
Dátum: 2010.01.29. 22:59:15
Köszi, megtaláltam
Dátum: 2010.01.29. 17:46:14
Segítene valaki? Arra vagyok kíváncsi, hogy a kritikus ütés szakértelem-e, vagy egyszerűen oda kell sózni egy nagyon nagyot?
Előre is köszönöm!
Szerintem a Fosterrel van a baj
Dátum: 2010.01.29. 10:54:33
Idézet: masterv - 2010.01.29. 09:43:01


Te miről beszélsz? A kérdés jól van feltéve, a négy közül csak egyre,(az alszol?-ra) hazugság az "igen" válasz,hiszen ha válaszolsz, akkor értelemszerűen ébren vagy. A többi kérdésre simán lehet igennel válaszolni. Hogy jön ide hogy mikor netezel? Valamit erősen félreértettél!


Arról beszélek, hogy amikor ezt a kérdést megkapom, a számítógép előtt ülök, és játszom a VU-ral. Egyébként valszeg igazad van, simán félreértettem, de szerintem nem én leszek az egyetlen...
Dátum: 2010.01.29. 08:25:28
Melyik kérdés az, amelyre ha igennel válaszolsz, nem mondasz igazat?

alszol?*
dolgozol?
fürdesz?
internetezel?

Több helyes válasz is van: sem fürdés sem alvás közben nem szoktam netezni, és gondolom, nem én vagyok az egyetlen... Ráadásul szabadságon vagyok...

Ki írta a Szindbád hazamegy című regényt?

Kosztolányi Dezső
Márai Sándor
Krúdi Gyula
Szép Ernő


Krúdy...
Dátum: 2010.01.28. 08:56:17
Melyik film kapta a közönség díját a 40. Magyar Filmszemlén (2009 február) ?

Macskafogó 2
Valami Amerika 2*
Üvegtigris 2
Vuk 2 (A kis Vuk)

Pontosítani kéne a kérdést, mert
- "A fődíjas az Utolsó idők, zsánerdíjas a Valami Amerika 2, a legjobb elsőfilm az Intim fejlövés és a Papírrepülők megosztva...
Az internetes közönségszavazás díját, a FILM.HU díjat Goda Krisztina kapja a Kaméleon című filmjéért."
(Forrás: http://www.educafe.hu/index.php?cikk=10759; http://www.magyarfilmszemle.hu/Szemle-40/Hirek/A-40.-Magyar-Filmszemle- dijazottjai.html)
- "A szórakoztató közönségfilm díját a Valami Amerika 2 (r.:Herendi Gábor) nyerte."
(Forrás: http://www.magyarfilmszemle.hu/Szemle-40/Hirek/A-40.-Magyar-Filmszemle- dijazottjai.html)

Darun, a többivel egyetértek, de szerintem Sherlock Holmes van annyira híres, hogy sián belefér az általános műveltségbe.
A figyelmeztetést nem értem, de ha a "bécsi rőf" helyett azt írod, hogy pl.: "régi magyar mértékegységünk, a rőf" vagy hasonló, akkor szerintem jó a kérdés... Merthogy például én sem tudtam, hogy a teljes neve bécsi rőf.
Idézet: Vodkaslecso - 2010.01.27. 13:01:57

D) ignoralj.

Akkor ezt megbeszéltük. Nem esik nehezemre.
Vodkaslecso, ebből nem tudtam meg a választ a kérdéseimre.

Cirip: Sajnos hajt a tudásszomj, emellett a kedves játékostárs kísértetiesen emlékeztet néhány kollégámra
Dátum: 2010.01.27. 09:27:15
Mikor csatlakozott Magyarország a NATO-hoz?

1996
2004
1999
1990

Lehet, hogy ez már szőrszálhasogatás, de úgy vélem, pontosítani kéne a kérdést:
"A hivatalos magyar-NATO kapcsolatok felvételét 1990. június 27-étől számítjuk..."
"Magyarország 1999. március 12-én hivatalosan is a NATO teljes jogú tagjává vált."
Már 1999 előtt is volt együttműködés.
Forrás:http://www.mfa.gov.hu/kum/hu/bal/Kulpolitikank/Biztonsagpolitika/ Magyarorszag_a_NATOban/
Cirip: értettem
Idézet: Vodkaslecso - 2010.01.26. 13:48:38

kedves Orr... nemes egyszeruseggel nevelem a nepet a pontossagra, tul sok a nagyvonaluan ervelo juzer :]

Kedves Vodkaslecso, magyarázd el, kérlek, hol a hozzászólásaidban a "nemes egyszerűség"! És mit értesz "nagyvonaluan ervelo juzer" alatt? És ez miért bánt Téged? És miért nem használsz ékezetes karaktereket?
Dátum: 2010.01.26. 13:31:02
Hány Oscar díjat kapott a Getto Milliomos cimű film?

8
3
6
csak jelölést kapott

Helyesírási hibás a kérdés:
Oscar-díj: kötőjel; Gettó: hosszú ó; milliomos: kisbetű.
Dátum: 2010.01.26. 12:28:54
Idézet: Vlky - 2010.01.26. 11:53:21
Melyik a helyes írásmód?
rejtéj
rejtély
relytéj
relytély

túl egyszerű kérdés, meg szótáras vagy mit mondanak ezekre

Ha szótáras, akkor nem olyan egyszerű
Egyébként szerintem jó kérdés, mert valóban bekavar az ly

Idézet: Vlky - 2010.01.26. 11:55:17
Ráadásul, nem is feltétlenül emberhúst kell ennie egy kannibálnak, az állatvilágban is van kannibalizmus, amikor a saját fajtájukat eszik az állatok.

Igaz, tehát a kérdés mindenképp módosításra szorul...
Craslorg: Oké, oké, mea culpa. Igazad volt

Kedves Vodkaslecso, valóban a csalán és a -tea között van különbség. Mint ahogy az érdemi hozzászólás illetve helyesbítés, valamint a kákán való csomókeresés között is.
Utánanéztem a calánnak, azt inkább ízületi bántalmakra, allergiára, bőrbetegségekre és méregtelenítésre használják, a köhögést nem láttam benne. (http://www.vital.hu/themes/alter/bio6.htm)
De a többivel egyetértek
Ha rossz kérdést találsz, másold be a kvíz4 topicba, és ha tényleg rossz, törlik.
A Te kérdésed azért kaphatott ilyen értékelést, mert az értékelő vagy nem tudja, hogy hagymával is lehet csillapítani, vagy hiányolta belőle a tea szót. (Hozzáteszem, hogy a hagymateát én is idén ismertem meg) Próbáld meg így.

Ja, látom, hogy közben Craslorg is válaszolt....
És még egy ja: szerintem ez jó kérdés...
Oldal: 12345678910