Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Pompier

Oldal: 12
Dátum: 2021.08.08. 21:54:15
Nem vagyok informatikus. Mégis honnan kaphatunk erre a kérdésre választ ha még a wikipédia oldalon sem található meg rá a válasz?

Érdekelne, hogy ebből, hogy jött ki a négy válasz?

"A JavaScript programozási nyelv egy objektumorientált, prototípus-alapú szkriptnyelv, amelyet weboldalakon elterjedten használnak."


https://hu.wikipedia.org/wiki/JavaScript

Milyen típusú nyelv a JavaScript?
Elosztóoldali
Kapcsolatoldali
Szerveroldali
Kliensoldali

Kérem törölni!
Dátum: 2021.07.23. 14:27:50
De most komolyan, milyen kérdések ezek és egyáltalán hogy lehet ilyet kiengedni?

P. E. grófné Konstantinápoly mellett lakó kitalált személy volt a címzett, innentől kezdve találjuk ki mit gondolt a szerző.

II. Rákóczi Ferenc jobbkeze, Mikes Kelemen, a rodostói bújdosás alatt írta Törökországi levelek című művét. Ki volt ezen levelek címzettje?


legfiatalabb gyermeke
képzeletbeli, fiatal nénje
húga
otthon élő édesanyja
Dátum: 2020.12.09. 19:49:14
Ezt nekem honnan és miért kellene tudnom? Ez egy nagyon speciális kérdés, attól mert valaki játszik egy adott számítógépes játékkal még nem jelenti azt, hogy ismernie kellene minden egyes játékot, pláne azt honnan kellene tudni melyik stratégiai. Kérem törölni!

Melyik számítógépes játék nem stratégiai típusú?


The Moon Project
Unreal Tournament
Empire Earth
Imperium Galactica
Dátum: 2020.08.16. 16:24:10
Melyik idözonába tartozik Románia?


+2 GMT
+1 GMT
+3 GMT
+4 GMT


kelet-európai nyári idő
Időzóna itt: Románia (GMT+3)

Currently Eastern European Summer Time (EEST), UTC +3
Téli időszámítás (Eastern European Time (EET), UTC +2) starts 2020. október 25

Természetesen buktama kérdést mert GMT+3 adtam meg. A kérdés pontatlan, rossz kérem törölni.
Dátum: 2020.07.26. 18:28:35
Ismét egy remek kérdés. Az emberi testben 206 csont van, szóval akkor jöhet a totózás. Legközelebb a 200-201 szám van a helyes megfejtéshez, ezért azt jelöltem be, hát persze, hogy nem az volt a helyes válasz, hanem a 217-219. Biológia 6. ösztály.

Kérem törölni.

Hány csont van az emberi testben?
400-402
85-86
217-219
200-201
Dátum: 2020.04.15. 00:27:59
De most komolyan, erre mit lehet mondani?

Kb. hány ember él a világon?
10 milliárd
1000 millió
200 millió
40 millió
Dátum: 2020.04.03. 20:58:16
Szerintem nem történt ez olyan régen, hogy ne lehetne pontosabban emlékezni. A járvány 2019-ben tört ki, ezért hívják COVID-19-nek azt a betegséget amit amúgy a SARS-COV-2 vírus okoz. Magyarosan pedig Vuhan-nak írjuk. Kérem törölni vagy javítani.

Melyik városban tört ki a 2020ban nagy pánikot keltő Koronavírus?
Alicante
Osaka
Milánó
Wuhan
Dátum: 2020.03.27. 20:53:59
Melyik nem a canabbis drgo szinonimája?



Mescalin
Joint
Marihuana

Mi az a "canabbis drgo"? Most ha már angolul akarja, akkor cannabis, ha magyarosan akkor kannabisz. Ha nem látom a kérdéseket, akkor azért nem egyszerű kihámozni mit akar az illető, és ugye egy kvízolimpián az idő is számít. Ilyen kérdés hogy mehet át? Ba egy szó helyesírásával kapcsolatban bizonytalanok vagyunk akkor ott a google, nem szégyen használni! Kérem javítani.
Dátum: 2020.02.19. 22:51:02
Előadásain kivel "beszélgetett" sokszor Hofi Géza humorista, akitől vicces beszólásokat is idézett?
A testvérével.
Az anyjával.
A fiával.
A feleségével.

Az anyósával!
Dátum: 2018.06.22. 23:48:26
Ismét egy nagyszerű kérdés. Azt kérdezi a versenyző, hogy hány független országa van Afrikának, természetesen évszám nélkül de nem is ez a legnagyobb baj. A Wiki szerint 54, természetesen megjelölöm, erre bukom a kérdést mert a kérdés feltevője szerint 53! https://hu.wikipedia.org/wiki/Afrika_orsz%C3%A1gai

De most komolyan ha valaki feltesz egy kérdést nem gondolja át, hogy az olyan érzékeny geopolitikai kérdéseknél, mint az afrikai szabad államok státusza bármikor változhat, legalább ne ilyen szoros számokat adjon meg, hanem például 50, 54, 58, 62 így ha van is 1-2 változás a szabad államok számában, legalább ki tudja sakkozni az ember. De így esély sincs rá

Hány független országa van Afrikának?
53
52
51
54
Dátum: 2018.04.14. 21:04:25
Egy igazi kémikus!

De most komolyan, nagy nehézség lenne utánanézni a google oldalán mielőtt kérdést teszünk fel?

wikipédia: A szilícium-dioxid (köznapi nevén kova, gyakorta meglehetősen pongyola elnevezéssel kovasav)

Persze, hogy buktam a kérdést!

A feladó szerint ametisz a helyes megfejtés...

Mely ásvány kémiai neve szilícium-dioxid?
ametiszt
zafír
leukozafír
rubin
Hogy mi van? Emberek ez most komolya?

A tárgyban találtam valamiféle megoldást az ügyben, A google-ban ott van Dr Tóth László elmélkedése a témáról. Muszáj bemásolnom a) (Az elcserélt levelek problémája) Valaki n levelet ír és megcímezi a hozzájuk tartozó n borítékot,
majd a leveleket véletlenszerűen a borítékokba teszi. Hányféleképpen fordulhat elő, hogy egy levél se kerül a
megfelelő borítékba?
b) Hányféleképpen táncolhat n házaspár úgy, hogy senki sem táncol a saját házastársával?
Megoldás. a), b) Mindkét feladat egyen értékű azzal, hogy hány olyan n-edfokú permutáció van, amelynek
nincs fixpontja (egy szám se marad a helyén). A válasz: Dn = n! ¡ 1 −11! +12! − ... + (−1)n 1n!¢

A kérdésre a válasz 44! Természetes, hogy buktam a kérdést, köszönöm!

Hányféleképpen táncolhat 5 házaspár úgy, hogy senki sem táncol a saját házastársával?
1
44
Lehetetlen
25
Kolombusz három hajóval indult Indiába. Vajon hány hajóval érkezett haza?

Nekem már csak egy kérdésem maradt! Vajon ki az a "Kolombusz"?
Dátum: 2017.07.22. 02:39:26
Hemzseg a helyesírási hibáktól, ráadásul nagyon speciális...

(A helyes válasz: Anna hercegnő)


Van Helsing kinek a degítségére lesz a fílm szerint?

Anna hercegnő
Drakula gróf
A farkasember
Frankeistein szörnyetege
Dátum: 2017.06.06. 17:37:12
Emberek ez most komoly? Létezik hongkongi nép? Gondolom ők mind hongkongiul beszélnek, és hongkongi betűket használnak íráshoz, sőt ha szembe jön velünk egy hongkongi az utcán rögtön látjuk, hogy hongkongi az illető.

Milyen származású Jackie Chan ?

hongkongi
japán
kínai
koreai

A helyes válasz: hongkongi...
Egy fantasztikusan érdekfeszítő kérdés!


Arnold Schwarzenegger és Maria Shrivernek hány közös gyereke van?

3 lány és 2 fiú
1 fiú és 3 lány
2 fiú és 1 lány
1 lány és 1 fiú

A helyes válasz 1 fiú és 3 lány

A wikipedia szerint Schwarzenegger gyerekeinek a nevei:

Katherine Schwarzenegger
Patrick Schwarzenegger
Joseph Baena
Christina Schwarzenegger
Christopher Schwarzenegger

Összesen van 2 azaz két lánya, hacsak nem váltott nemet valamelyik fiú az elmúlt egy évben. Természetesen buktam a kérdést...

Legközelebb milyen okos kérdés lesz, pl soroljuk fel Arnold és Maria eddig állatainak a nemük és nevük?
Dátum: 2016.01.06. 01:23:48
Gratulálok! Ez egy értelmes kérdés, ráadásul megválaszolhatatlan mivel mind négy felsorolt személy énekes (is) legalább is a wikipédia és a google szerint is.

Ki NEM énekes az alábbiak közül?

Jessie J
Calvin Harris
Shakira
Miley Cyrus
Dátum: 2015.10.08. 03:57:10
Okay így már értem miért nem jött a 70. vadászatnál sem az utolsó szubplazma! Komolyan mondom hihetetlen mennyire megutáltatják a játékot az emberrel. Az a baj ha kegyeskednek válaszolni is akkor is a semmit hajtják és totál hülyének néznek. Az eventeknél is mindig ugyanazok az arcok TOP-ban 1-2 kivételtől eltekintve, de nekem senki se próbálja bemagyarázni, hogy ezeknek a játékosoknak ennyi tartalékuk van, és mindig minden eventnél ott vannak a topon...


Amúgy miért nem lehet kiírni, hogy kapják be? Tuti nem olvassák ezt a fórumot
Dátum: 2014.12.17. 02:35:17
Nem tudom de két nap alatt 70+ vadásztam, meg kb 40 portyázás, és esett összese 2 azaz két ajándékcsomag Ha így haladok 2040 karácsonyára meg is csinálom ezt a feladatot Érdekes a korábbi eventeknél sokkal sűrűbben estek az ilyenek. Mi változott?
Dátum: 2014.10.30. 03:00:17
Második Erzsébet,Angol királynőnek,mi a szakmai végzetsége?

Autószerelő*
Varrónő
Szakács
Ápolónő

Állítólag autószerelő... Csak gratulálni tudok minden résztvevőnek.
Oldal: 12