Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Redy

Dátum: 2009.10.11. 18:12:44
Mi egy magyaros pörkölt alkotó eleme a felsoroltak közül?

szalonna
vaj
tej
lecso*

Valóban lehet bele lecsót rakni, sokak szerint nem kell. Viszont sokan kockázott füstölt szalonnából olvasztják hozzá a zsírt.
Dátum: 2009.10.06. 17:53:19
Melyik telefon rendelkezik kamerával az alábbiak közül?

Nokia 3310
Nokia 3410
Nokia 6280*
Nokia 3510

Kidobni, bár kitalálható! (Reklám, spec stb.) Meg amúgy is kit érdekel?

Ki a "Kincs, ami nincs" c. film szamurája?

Alua
Ula
Kamasuka*
Ayola

NAgyon spec.
Dátum: 2009.09.30. 10:00:47
Ha sikerült 100 helyes választ adnod, akkor megkapod a kérdésfeltevés lehetőségét.
Dátum: 2009.09.30. 09:59:11
Mire lehet mézes?

bor
vodka
sör
pálinka*

A Mire kérdés alapban értelmetlen, azonkívül van mézsör, mézes bor és szerintem az oroszok csináltak már mézes vodkát is...
Dátum: 2009.09.28. 22:46:15
Melyik nem emberszabású?

Orángután
Gorilla
Csimpánz
Gibbon*

Mind a 4 emberszabású.
Dátum: 2009.09.18. 21:36:39
Pontosítanék: A szárnyatlan dinoszauruszok, meg a többi ősi hüllőcsoport is tojással szaporodtak.
Dátum: 2009.09.18. 21:25:56
A nagy karakterekre nem hatna a dolog, így az ölés ideje nem rövidülne jelentősen. Viszont a kicsik a pajzs védelme alatt egy pár százat azért tudnának sebezni, ami minimálisan rövidíti az ölés idejét, viszont ők is részt tudnak venni benne.
Dátum: 2009.09.18. 21:22:29
Mi volt előbb? A tyúk vagy a tojás?

Erre a kérdésre nem létezik válasz.*
Idióta kérdés, mindenki tudja, hogy a k.akas!
Einstein bizonyította be, közvetlenül a relativitás elméletéről szóló tanulmánya után, hogy a tojás.
2009. január elsején régészeti áttörésként ünnepelte az egész világ, hogy a megfejtés a tyúk.

Én azért tudom a választ, mert a hüllők, sőt a tyúk kifejlődése előtti madarak, sőt a tojásrakó emlősök is raktak tojást, amikor még a tyúk sehol sem volt.
Dátum: 2009.09.15. 12:43:20
Én is ezt írom, de ne as szinttől (pókok, VF-esek előnyben), hanem a harci tulajdonságok összegétől függjön. Szerintem se 3 millás épület legyen, hogy a kisebb szövetségek is boldoguljanak vele.
Dátum: 2009.09.15. 00:25:07
Nekem lenne egy javaslatom:

Epikus pajzs épület. max 5-6 szint.
Szintenként csökkenti az epikus szörnyek közelharc sebzését y-nal (pl. 50, vagy 10%) és varázslatsebzését x-szel (pl 200, vagy 15%). A csökkentés mértéke attól függ, hogy a karakter tulajdonságösszege (harci tulajdonságok egészség és mágia nélkül, de szerencsével) hogyan viszonyul a szörny tulajdonságösszegéhez.
Alacsony összeg esetén a csökkenés teljes, magas összegnél nincs csökkenés. Ezt alaposan be kell lőni, hogy tápolni ne lehessen vele.
A gyenge karakter továbbra sem sebezne sokat, esetleg csak nagyon keveset, viszont nem esne el azonnal, így részt tudna venni az ütésben, és szép lassan még a küldit is meg tudná csinálni anélkül, hogy kilépne a szövetségéből.
Esetleg szörnyenként szint, vagy szintx2 ütésre lehessen aktiválni, ha nem aktiválódik, akkor nem hat. Vagy szintx10 töltete lenne és egy hét alatt töltődne vissza. Bárki aktiválhatja, de a fentiek miatt csak a kicsiknél van számottevő hatása.
Előfeltétel: epikus emlékmű, lélekpajzs 10, aurapajzs 10. Legalább utóbbiakat is érdemes lenne építeni. Költség 500 000-ről indul, szintenként +100 000.

A pontos értékeken természetesen sokat kell még agyalni.
Dátum: 2009.09.14. 22:07:46
Hibás válaszok

Melyik mértékegység-előtag jelent tizedrészt?

mega-
deka-*
tera-
hekto-

A deka tízszeres, a deci jelenti a tizedrészt.
Dátum: 2009.09.12. 19:58:58
Azért az elég fura volt, hogy 63. szintű vagyok és eddig mindig csökkentettem a fertőzést, egy szövitársam 62. szintű, és kétszer elfelejtette csökkenteni. Nekem volt így 5%. neki 10%, ő kapott rá -5-öt, így neki 68., nekem 69. szinten lesz nulla...
Ja, és én jóval több manót öltem, és jóval többet töltöttem.
Dátum: 2009.09.08. 18:09:44
Volt egy kérdés négy növénnyel, hogy melyiknek makk a termése. A válaszok közt ott volt a bükk és a mogyoró. Mindkettőnek makktermése van.
Dátum: 2009.09.07. 22:33:34
Kik ellen nem játszhatunk a végzetúrban?

Más horda tagok ellen
Epikus szörnyek
kint a prérin a spanok ellen*
Kviz versenyen

Bár üde és fiatalos a nyelvezete, azért szerintem törlendő.
Különösen a 4. válasz érdekes, amelyik semmilyen módon nem illeszthető nyelvtanilag sem a kérdéshez.
Dátum: 2009.09.01. 22:08:33
Milyen állat a gőte?

madár
hüllő*
hal
emlős

Ajajaj! Biológus szívem fáj. A gőte kétéltű.
Dátum: 2009.07.09. 12:03:52
Van egy ilyen kérdés:

Milyen hosszú az Országos Kéktúra útvonala?

1128 km
1079 km
3000 km
548 km

Az általam talált források, közte a túra honlapja is eltérő, az 1079-es és az 1128-as értékek közötti távolságokat írnak, épp csak a megadott 2 érték nem szerepel.
Dátum: 2009.06.29. 16:06:50
Hibás kérdések:

Mi az alkoholok vegyjele a kémiában?

CH2
H2O
N2O2
COOH*

Ezek egyike sem, a megjelölt a szerves savak funkciós csoportja.


Melyik nem állat?

Szúnyog*
Prérifarkas
Bika
Róka

Ez meg akkora tudatlanság, hogy fáj. Helyesen: Melyik nem gerinces?


Melyik madár énekel éjszaka is?

rigó
fecske
pacsirta*
veréb

Összetévesztette a fülemülével.
Dátum: 2009.06.07. 10:53:21
20-ból 4 hibás kérdést kaptam:


Hogy írjuk helyesen az alábbi szót?

elküldőm
elküdöm
elkűldöm
elküldöm*

Az első is értelmes, az az ember, aki engem elküld.


Melyik lény képes változtatni a bőre színét?

varánusz
leveli béka
boa
kaméleon*

Meg a levelibéka is. Barnásszürkére, ha olyan környezetben van, vagy pl. érdes felületen ül.


Melyik egy ősi Magyar szarvasmarha?

szürke marha*
fehér marha
tarka marha
fekete marha

A szürkemarha elődjét a kunok hozták be, azonkívül van magyar tarka is, ami szintén régi magyar fajta.


Hol él a Hibiscus trionum?

Trópusokon, szubtrópusokon*
Csak a déli féltekén
Meleg vizekben
Hideg vizekben

Meg itt a ház előtt a veteményesben. Magyarországon is elterjedt gyomnövény, neve varjúmák.
Dátum: 2009.05.22. 12:16:42
Csak megérzés, és nem konkrét adat, de valamiért nem esnek a kiégett őskövek a vadászat közben. Május 12 óta vadászat közben elfogtam 22 állatot, amire esetenként 5% esélyem volt, és egyetlen kiégett őskövet sem találtam, pedig arra is lett volna 2% minden vadászatnál. Tudom, hogy van olyan is, hogy véletlen, de a 0 a számított mintegy 8 találáshoz képest szánalmasan kevés. Előtte sem nagyon találtam, csak annak már nem tudok utánanézni.
Dátum: 2009.05.12. 10:58:26
Hibás kérdés. Két jó válasz is van.

Melyik fa termése a makk?

hárs
tölgy*
platán
bükk

A bükknek is makk a termése (bikkmakk).