Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Wiwillior

Oldal: 1
Dátum: 2011.12.19. 22:37:12
Ha én is megfelelek keress bátran.

Beszéljük meg, tudod hol találsz
Dátum: 2011.07.21. 12:50:08
Birka ez most azért erős sarkítás, remélem érzed. Ha megnézed a teljesítendő küldetéseket, az messze nem igényel annyi TP-t, hogy 2 szintet kelljen lépni. Nem a semmittevésről van szó. Sőt nem is engedném, hogy aki nem vesz részt aktívan a küldetésekben jutalmat kapjon, bár ezt leprogramozni illetve az arányokat megoldani komplikált lenne, és felesleges, erre van a szövetség önszabályozása.

A problémát én ott látom, hogy aki tudja, hogy nem kap jutalmat, az nem motivált, mégis dolgoznia kell a szövetségért. Alapvetően a szövetségek talán a játék legfontosabb eleme, már a mi a játékélményt jelenti, hiszen a legfontosabb közösségformáló erők. Na már most, ha egy tag nem részesül semmilyen mértékben a közös eredményekből (mert ez elvileg a szövetség közös munkájának gyümölcse az egyéni jutalom), akkor jobb esetben csak frusztrált lesz az ember hosszútávon. Ez sajnos lehet feszültségforrás csapaton belül (bár szerintem ezt újfent a szövetségeknek, mint belügyet kell megoldaniuk). A lényeg, hogy a játék célja a sikerélmény. Részemről az is remek megoldás lenne, ha arányosan csökkenne a jutalom a megszerzett TP arányában.

Megint csak magamból kiindulva, valahogy nem az a ~300e Lé/2 szint motiválna (63. szintű vagyok, és csak hasra ütésre ennyit tippeltem), hanem maga tudat, hogy nyerek valamit.

Ugyanakkor én is látom a buktatókat, de naivan még mindig hiszem, hogy nem minden a "tápolásról" szól, a többség nem a kiskapukat keresi.
Dátum: 2011.07.21. 12:02:21
Ott a pont. Én személyesen szembesültem a problémával, hogy eddig kényelmesen megvolt a havi 2 lépett szintem, de az utóbbi 3-4 hónapban gyakorlatilag nem volt időm tartani az ütemet. Minden erőforrást használok, vadászok, kihívásokat és portyákat is csinálgatok, mikor mihez van kedvem, mert mondjuk nekem ez is számít. Nem tartom magam "optimalizátornak", bár nagy hülyeségeket azért nem szoktam csinálni, simán bevállalom a 0Lé/XTP csatákat akár háború miatt, vagy hogy másoknak segítsek mondjuk küldetésben, mégis most egyszerűen nem lépek olyan gyorsan szintet. És ezzel mások is így vannak a környezetemben (alapvetően az idő a fő okunk, illetve a hiánya).

Éppen ezért, aki nem lenne egyébként motivált a 2 szintes szabály miatt a szövetségi küldetésekben (még ha mondjuk a napi 5-10 percbe belefér, hogy segítse is a szövetségét), azt Prisma javaslatával lehetne érdekelté tenni. Ahogyan számolgattam nem olyan eget rengető nagy jutalomról van szó, hogy számottevő legyen, inkább megint a sikerélmény, a tény, hogy jutalmat kapok (még ha mondjuk csak a szintlépéskor is) ami számít.

mod. magyarosítás
Oldal: 1