Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Maci

Itt a szociális hátteréről tanulhatsz

Vannak azért érdekes gondolatok, biztos ki tudod válogatni az ocsú közül a búzát;)

Igen, nekem is az a bajom, hogy sokszor elfajulnak ezek a viták, és egy külső szemlélő igazából nem tud különbséget tenni a résztvevő emberek között. Megjegyzi a neveket, "na ez nagy barom", aztán többet ide se néz.

A fórumnak egyfajta közvetítő szerepe van a játékvezetés felé is. Ha itt foglalkoznak sokan egy adott problémával, arra ők is jobban figyelnek, mintha magán pm-ben küldözgetnénk a szerelmes leveleket. Ez az egyik oka, hogy sok dolgot ide hoznak a játékosok.
A lakótársad érzelmileg manipulál, költözz el

Ki épített nálunk, aki beugró volt?

Komolyan én nem tudok ilyesmiről. Volt, akit elküldtünk, vagy kilépett, mert megunta a banánt, de építők behozatala nem volt.
Számomra nem egyértelmű, hogy a vitázók között ki az, aki egyáltalán benne van a dologban .

Itt állást foglalt, gondolom ennek megvan a saját szubjektív oka, gondoltam a szövetségben van..
Ja, akkor beazonosítottalak.

Mivel tudod v1-en, hogyan csináltuk a Lélekszipolyozókat, hidd el nekem, hogy a toronyban sincs visszaélés.

Tudom, hogy te vagy fórumon, neked kell védened a szövetségedet többek között(gondolom ott vagy a HTF-ben), de sajnos a tény, az tény marad.

Most a hozzászólásokba tudod keresni a hibákat, vagy amire rá lehet fogni, hogy etikátlan játék, de nálunk nem volt erről szó. A külön szövetségek kb. egy hétig sem álltak fent. Ráadásul egyik sem "ketyegett" sok fővel, talán ahol én is voltam építőként, voltunk vagy 6-an.
Tehát szó sem esett olyasmiről, amit most ti csináltok.

Azt szeretném megkérdezni tőled, lévén azért nem kevés ideig játszottunk a lélekszipolyozóknál együtt, bizalmat szavaztam neked a belépésedkor is, és értelmes embernek ismertelek meg, hogy teljesen etikusnak tartod a lépéseiteket?

Nem a szabályosságát firtatom a dolognak, inkább morális megközelítés szempontjából.
Te azonos vagy a v1-es dozer-rel?
Persze így könnyű, alattomban suttyomkodni az árnyékos folyosókon, jót röhögni a markodba, míg mi itt szenvedünk.

Inkább valami értelmeset szóljál már.
Mondjuk aggyá nekem igazat. Ahogy régen csináltuk.
Bekentük egymás ... . aztán jól megfogtuk a ..... aztán örömkönnyektől csillogó szemekkel néztünk egymásra.
üdv skacok

A felállás ugyanaz, ami gyakorlatilag mindig előfordul ilyen helyzetben. Aki kiemelkedően teljesít, előfordulhat, hogy közutálat tárgya lesz.
A Tornyosok is ennek áldozatául estek úgy vélem. Lévén, hogy a szövetség nagy része, rutinos, a játékot komoly szinten űző ember, így valahol nekem egyértelműnek tűnik, hogy nagy esélyük van a győzelemre. Ahogy az előző szervereken is látható volt.

És pontosan ugyanaz történik, mint ilyenkor mindig. Akinek kevésbé megy, keresi az eszközöket, hogy fogja behozni a tudásbeli hátrányát.

Ugyanaz, mint a portyás kari téma, ott is voltak kiemelkedőek, ráadásul egyik sem használt semmit (akiket én ismertem , biztosan nem), ami szabálytalan lett volna. Aztán jöttek azok, akik nem láttak lehetőséget ezt behozni, és multizni kezdtek, láthatatlanul támadtatták magukat, stb.

Erre egy jó példa, és talán az emberi gyarlóságot is jól prezentálja:

Felfigyeltünk anno egy játékosra, aki számozott karakterekkel játszott, "látványosan" ő vitte az összeset. Volt egy kiemelkedő portyás (lehetetlen eredményekkel majdnem), míg a másik oldalon a számozott rabszolgák.
Megkerestem a srácot emailben. Azt mondta, ő matek tanár, egyszerűen nem lehet olyan, hogy adott szabályokat betartva, valaki ennyire kiemelkedő legyen bizonyos területen, a többiektől jóval komolyabb eredményeket elérve. Ő ezt látja az iskolában is, a diákjai között.
Tehát arra jutott, hogy ezt az eredményt biztosan az elől levők is szabálytalan eszközökkel csinálták.
Úgyhogy Ő is úgy fogja.

Na így változik meg egy ember motivációja, és erkölcsi értékrendszere.

Az, ami v4-en történik egyszerűen elkeserít.

szerk.: jaj, meg akartam már köszönni, annak a valakinek, aki az összes multi karakterét felhasználva az összes hozzászólásomat lepontozta. Ilyen ellenségem sem volt még a játékban, jó tudni róla . Ehhez aztán kell valamiféle gyermeteg lelkület..
Dátum: 2010.04.01. 11:21:51
Na most ezzel rávettetek, hogy fejlesszek vezetőkészséget még..
Dátum: 2010.04.01. 07:49:57
Ez poén, köszönjük
Dátum: 2010.03.02. 22:38:03
Most feltettél.
Dátum: 2010.03.02. 11:16:18
Csak azért, hogy első hozzászóló legyek

Tetszik, de meg kell szokni..

A tagtoborzást rögtön kiszúrtuk..

szerk.: a munka az aukciós házban címszó alatt nálam összecsúszva látszanak a szövegek.
öööööö, uhhhh, Anglia nem ország?

Szerintem kérjük meg Miklóst, hogy írjon ki szavazást, Anglia ország-e vagy sem..

Az, meg hogy a legbénább karakterlapok, izébizé jelentkezések topicba írtad Szanee a dolgot, egyértelművé teszi, miként is gondolsz erre az igen kis barátságos szövire.

uff
maci
Dátum: 2010.02.15. 01:20:50
Az az igazság, hogy manófalván uborkaszezon van, loptu.. akarom mondani felépítettük a lélekkutat, a cölöpkerítést lassacskán felváltja a sánckerítés, a rozoga kunyhókat külföldi bérmunkával megjavítottuk, lassan nincs már mit tenni.. Így én is standby üzemmódban vagyok, a faluszéli budiban állok ,csak a szemem bogara világít vörösen, hogyha bárki belép a budimba, leatombombázzam. Havonta egyszer a rendszer feláll (nem, nem az) és kimerészkedek szent imahelyemről a kis kék bogyó beszerzése céljából. A kis kék bogyóra azért van szükségem, hogy minden hónapban egyszer a rendszer megint felálljon, és ismét megszerezhessem a havi adagot.
Dátum: 2010.02.06. 09:51:53
"mindegy milyen indokkal teszik, (szándékosan, vagy mert 'keveset játszanak és nem tudtak szintet lépni')"

"mint azt korábban valahol már írtam, a bajnokira készülésnek része, hogy azon a szinten indulsz, ahol van esélyed nyerni. Erre van egy hónapod. Ha mégsem azon a szinten indulsz, akkor nem készültél fel eléggé"

ez a két rész teljesen ellentmond egymásnak

Figyu, ha Vf miatt nem tudsz szintet lépni, akkor mi a helyzet? És ki méltatlankodik? Nem látszik kinek válaszoltál..
Dátum: 2010.02.05. 19:12:56
Jajj winnie, nyugodtan szólíthatsz macinak, nem kell kollegázni

Egyszer már a módosító előtt végigvitatkozták néhányan ezt a sportágas handicap-es dolgot, nem akarom újra elkezdeni..

Ebben a dologban nem értünk egyet, van ez így
Dátum: 2010.02.05. 15:18:58
Nem Sameedról van szó, ővele nem játszok már egy ideje. Azért jelentkeztem, mert katakombából is működött..
Dátum: 2010.02.05. 15:11:51
Abból gondolom, mert nem éreztem a hozzászólásodban az átgondoltságot. Egyből jött a reakció a hozzászólásomra, ráadásul túl sok konstruktivitás nem volt benne, egyszerűen csak annyi, hogy ne sírjak.

Most leírtad azt, amire már válaszoltam is, korábban. A "játékosállomány nagy része" akarta.
Persze, hogy akarta, de nem azért mert igazságos a sok bajnokit nyertekkel szemben.
Igen, azért küzdünk, hogy még több legyen. És még egyszer: Ezzel nem a többieknek lesz esélye, hanem maximum 1-2 embernek. Ez miért is jobb? Olyan győz le, akit egyébként le tudnék valószínűleg győzni? Lehet én vagyok a lassú felfogású, de nem találom fair-nek a dolgot.

És hangot adtam neki, bár már hónapok óta nem érdekel a fórum, ezért "feljöttem". Mert kb. ami eddig érdekelt a játékban a szövitársaimon kívül ez volt. Egy CÉL! Ami a játékban csak bizonyos részeredmények adnak (szakifejlesztés, jó porty diff, bármi amit el akarsz érni), de amikor már azok megvannak, nincs mit elérni.
Dátum: 2010.02.05. 15:00:18
Kb. négy hónapja nem portyázok, csak nagyon elvétve. Vadászok vf-el, meg sem tudom lépni a köv. kategóriát egy hónap alatt. Akkor ez hol is igazságos?
Dátum: 2010.02.05. 14:55:06
figyu razz, azért mert egy vitában nem értünk egyet, nem pontozzuk le egymást. Lehet tifelétek más szokások dívnak, de láthatod, a pontszámaidhoz nem nyúltam hozzá, annak ellenére, hogy nem tetszik a reakciód.

Kicsit kérlek gondold át a helyzetet, mi lenne, ha te nagy erőfeszítések árán elértél volna valamit, majd azért mert te kiemelkedőbb vagy picit, mint a többiek, hátrányokat szabnának rád.
Dátum: 2010.02.05. 14:52:28
Már azt sem értettem, hogyhogy ilyet megszavaztatnak, hogy legyen a sok bajnokit nyerteknek több büntető módosító.

Ez kb. mintha kiírnánk egy szavazást, hogy a 100 millió vagyon felettiek bevétele ne a szokásos adósávba essen, hanem jóval magasabba. Szerintem reflexből az ország 95%-a igen-re nyomna.

Nem azért, mert ez igazságosabb, lótúrót.