Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - CaveMaN

Dátum: 2008.11.18. 16:21:03
Idézet: Jeriko - 2008.11.18. 16:17:39
Idézet: CaveMaN - 2008.11.18. 16:10:44
Nemtudom, hogy hiba-é, de portyázok az illetőre van neki 19959 vesztett lóereje, nyerek szerzek 1129 lóerőt. Később nézem a karakterlapján, hogy 20866-ot bukott eddig, ez ugye 907. Kreatív affinitás 8+8, ami +32%, azaz 1197 kellene legyen. Többször előfordult már.
Köszi


Ha elolvasnád a kreatív affinitás leírását, ott az szerepel, hogy növeli az általad kapott LE mennyiségét, de az áldozat ettől nem veszít többet.


(907*1,32=1197) != 1129

Ha elolvasnád...
Dátum: 2008.11.18. 16:10:44
Nemtudom, hogy hiba-é, de portyázok az illetőre van neki 19959 vesztett lóereje, nyerek szerzek 1129 lóerőt. Később nézem a karakterlapján, hogy 20866-ot bukott eddig, ez ugye 907. Kreatív affinitás 8+8, ami +32%, azaz 1197 kellene legyen. Többször előfordult már.

Köszi
Byzon!

Csatlakozom Dragon HUNterhez, ha magasabb szintű nálam akkor majd utolérem, ha alacsonyabb, legfeljebb bevárom.

Sanyi a Jani
Tény és való, rosszul fogalmaztam, tehát aki a helyemben 16-ik szintű lenne ...
Hehe, a 14-16. szint az nem jó startégaság, hanem non-stop vadászat. Az épp minden, csak nem stratégia. Főleg, hogy nagy szerencséjükre ők már kapják a trollagyarast áldást a 17-18-ik szintűektől, fantasztikus stratégia.
A 8k-t hasaltam, nem tudom, hogy az 1700-as eredményhez (kreativ affinitással 2100) mennyi LE kell. Másrészről hiába találsz meg engem is 2000-el portyára készen, ha 10es transzcendális projekció azt leviszi 1000-re, mivel gyémánt vagyok (és nagy a köztünk lévő szintkülönbség) szerezni fogsz talán 90-et
Alapvetően, ha valaki épp fegyverre, páncélra, varázslatra stb gyűjt magasabb szinten, ami 5000-8000 LE, pechje van és véletlenül betalálják 2-3 óra alatt le lehet fosztani, csak ÉP kérdése a dolog. Ma reggel én is izgultam mert 3-4 órára nem voltam gépnél, és emiatt a széria miatt épp 7900 LE ült a zsebemben, ha valaki ezalatt megtalált volna, vitt volna rendesen. Más kérdés, hogy nagyon ritkán van, + elég szerencsésnek kell lenni, hogy beletalálj egy ilyenbe. (Erősen növeli a szerencsefaktort, ha napi 30 portyát elhasznál az ember).
11-14. szint aki arrajár megtalálja. És én csak 1 vagyok a portyázók közül, a top sok (rajtam kívül eső része) is talál elég lóerőt. Néha szerencsém van, néha tudatosan keresek. De az biztos, hogy aki 3-400 LE-vel portyázni, az soha senkitől nem fog 2000-et, de még 500-at se elhozni (Najó 500-at talán elég magas kreatív affinitással).
Csak azért, hogy elborzasszak mindenkit, ma reggeli eredmények :

650, 390, 61, 1400, 750, 500, 2100, 2, 240

átlag: ~680

De írhatom a tegnapit is, az átlagra ~520.

Amiből pedig ez a nagy "aránytalanság" adódik, az az, hogy a csak vadászókat hasonlítjuk a csak portyázókhoz. Ha mindenki portyázna kvázi eleget, kisebb lenne a különbség a karakterek között. Abban meg nincs semmi meglepő, hogy egy szövetségbe tömörülnek a hasonló játéktípust alkalmazó emberek. Sokban leegyszerűsíti a dolgukat. Arról pedig a támadó nem tehet, ha valaki 8.000 lóerővel otthagyja 2 napra a karakterét.
Dátum: 2008.11.17. 10:24:41
Eléggé elszomorító ennek a szavazásnak az eredménye, főleg azért, mert egy csomó kvízkérdés idővel rosszá minősül:

a) mert valakit egyáltalán nem érdekel a kvíz, tehát nem válaszol
b) ha valaki nem vágja fejből a választ, rosszul tippel
c) lusta a google-be bemásolni 2 szót és elolvasni a választ

Természetesen magamból indulok ki, a kérdéseim 1/3 rossz lett, amiből talán 2, ami nem felel meg teljesen az általános kritériumnak, de azok is könnyedén kereshetőek.

Szóval nem szeretném, ha egyáltalán megjelenne ez bárhol is.

Ufff
Dátum: 2008.11.16. 17:07:42
NEM szeretnék több kvízt értékelni, nyomni fogom egyfolytában az azonnal törölni-t.

Versenyzőnk:

Miről kapta a Vörös tenger a nevét (vagy valami hasonló a kérdés).

Idézet mindenhonnan, 5x ellenőriztem:

A Vörös-tenger az Indiai-óceán beltengere. Nevét egy különleges tengeri moszat előfordulásának köszönheti, mely a tenger alját vörösre festi. Nevezetes szép korallzátonyairól, érdekes víz alatti világáról és a rengeteg színes halról.

Erre kidobja nekem, hogy rossz válasz (a moszatos), helyes szerinte a korallzátonyokról. Ki a **** ír direkt rossz válasszal kvízt?

Üdv
Sanyi a Jani
Dátum: 2008.11.16. 16:07:01
Kvíz...

Mi dánia államformája?

A helyes alkotmányos monarchia, erre a királyságot írja vissza. Ezzel kapcsolatosan kérdés:

Van rá lehetőség, ha már kérdést értékelek, hogy a válasz után nyomjam rá, hogy jó volt-e a kérdés vagy sem? Főleg hogy nem ez az első ilyen. (Tyrannosaurus rex méretei is hasonló kategória, sajnos arra is azt nyomtam, hogy jó kérdés). Tudom hogy 20 után úgyis kiesnek, mert nem fogja tudni nagyjából senki a választ, csak aki rosszul tippel.

Ott kezdődik, hogy valószínűleg idővel lett neki annyi, másrészt gyémánt, harmadrészt mostanában nagyokat szakít. Én is ütöttem jópár 1000-est az elmúlt napokban, ahhoz jöhet még 4 darab 0-s, hogy "levigye" az átlagot 200-ra. Magasabb szinten több a nyeremény, ha elég sokat portyázik, akkor akad is. Meg lehet nézni a top LE listát az első 10 hányad része gyémánt, napi szinten "osztoznak" a szerzett LE-n. Kis számolgatás után kijön, hogy napi 30-40k LE-t lehet minimum összekalapál a top10-20 karakter, a többieket nem is számoltam. Azért ehhez elég nagy mennyiségű rabszolga kellene...
Olé, bye-bye böngészős kérdés:

Melyik böngésző jelent meg a legkorábban:

Netscape Navigator
Internet Explorer
Mosaic
Opera

nos a Mosaic. A kérdésre való válasz nehézségét jól be lehet tájolni azzal, hogy a Google-be beírva a mosaic szót a második helyen hozza a wikipedia-s leírást, ahol dátummal le van jegyezve a mikor, és az is, hogy a netscape később ebből a cégből fejlődött ki.

(Pedig egész jól indult ~45% körülről sikerült bezuhanni 25% alá)
Kipottyant cirka 2 hét után a forgoszeles kérdésem, a böngészős pár nap múlva fog ahogy elnézem. Szerencsére a kérdésfeltevési limit 100 felett van, az meg elég ritkán lesz ahhoz, ha elérem, a két héten belüli automatikusan rosszá minősülés miatt már ne is érdekeljen
Sziasztok!

Szerintem az automatán kivágni a kérdésd 25%-nál picit erős korlát. Nem adtam én sem extrém nehezeket, abból 1 talán félreérthető volt, de a másik 2 biztos nem. Valahol már volt javasolva, hogy ilyen esetben azért jó lenne, ha ránézne valaki, hogy tényleg nagyon nehéz / rossz válasz van megadva és ha egyébként rendbenlevő akkor benthagyná. Ha ez nem lehetséges akkor azt javasolnám, hogy a 75% feletti jó válasszal lévő kérdéseket is törölje a rendszer automatán, mert túl könnyűek.

Üdv
CaveMaN
Hát nehez nem, ha mind a 4 nevet beírod, akkor kijön kapásból a jó válasz.
Melyikük rajzfilm főszereplő?

Radek
Krtek
Zdenka
Lida


Krtek = Kisvakond. 75% felett a rossz válasz
Dátum: 2008.10.17. 07:50:33
Sziasztok!

Épp most futottam bele a következő kérdésbe:

"Melyik csapattal nem szerepel egy világbajnoki selejtezőcsoportban Magyarország" (Nem pontos az idézet). Lehet, hogy az aktuális egy-két hónapban releváns a kérdés, de és amennyiben, hacsak stb a következő 3 hónapban nem törlitek ki az egész kvízt ki kellene venni, mert később teljesen értelmetlen lesz.

Üdv

(Még mielőtt valamelyik okostojás, nem, nekem már nem volt lehetőségem, hogy "azonnal töröljétek" értékelést nyomjak rá)
Dátum: 2008.10.15. 13:36:17
Sziasztok!

A kvíz kérdésben nem lehet szerepeltetni a "kanál" szót, javítsátok légyszíves.

Köszi.