Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - SZaB78

Oldal: 12345
Dátum: 2010.04.14. 17:27:01
Mit jelent a "fama volat" kifejezés?
A hír repül
És a többi
A szerencse forgandó
A sült galamb nem repül a szádba

A jelentése pontosan: "A hír szárnyal"
Dátum: 2010.04.10. 23:22:39
Az Auróra együttes milyen zenei ágat képvisel?
Pop
Rock
Punk
Klasszikus

Wiki szerint is..:

Eredet: magyar Győr, Magyarország
Aktív évek: 1982-
Műfaj: punk rock, rock

2 lehetséges jó válasz
Dátum: 2010.04.06. 18:49:20
Shakespeare mikor írta a Rómeó és Júliát?
1471
1789
1595
1366

Valójában 1591 és 1595 között íródhatott a feltételezések szerint.

"Pontosan nem lehet tudni, mikor írta Shakespeare a Rómeó és Júliát. Júlia dajkája a műben megemlíti, hogy 11 évvel korábban földrengés volt.[m 2][1] 1580-ban Angliában valóban volt földrengés, így a mű keletkezésének időpontja 1591-re tehető, bár meg kell említeni, hogy mind Angliában, mind Veronában voltak további földrengések azokban az időkben, így egyes szakértők más dátumokat is lehetségesnek tartanak"
Dátum: 2010.03.30. 19:33:42
Nem tudom pontosan a kérdést ezért előre is elnézést kérek.

A gízai Nagy Szfinx melyik fáraó piramisához/síremlékéhez tartozik?
Hufu
Hafré
2 másik fáraó

A kérdező Hufunak adta, de szerintem és wiki szerint is Hafré épület együtteséhez tartozik.
http://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=F%C3%A1jl:Giza_pyramid_complex_(map) .svg&filetimestamp=20071114235135 ez elég világosan mutatja.
A másik része a dolognak, hogy a mai napig nem tisztázott, hogy kiépíttette:
Készíttetője újabban vitatott. Korábban egyértelműen Hafré személyéhez rendelték, mivel Hafré völgytemploma mellett áll, így a feljáró úttal együtt a Hafré-komplexum részét képezi. Egyre többen állítják azonban, hogy a szfinx inkább Hufut mintázza, és az ő idejében készült, Hafré csak felhasználta később a saját céljaira. Vasil Dobrev újabban felvetette, hogy az építtető Dzsedefré volt, aki apjának, Hufunak állított így emléket.
A gízai piramismező térképe a nagy szfinx-szel
A nagy szfinx, háttérben Hafré piramisával

4500 évvel ezelőtt, az óegyiptomi IV. dinasztia idején keletkezett, vagy Hufu, vagy Hafré uralkodása alatt.
Dátum: 2010.03.24. 21:36:54
A felsorolt országok közül melyikben található delta torkolatú folyó?
Magyarország, Duna folyó
Szovénia, Mura folyó
Szovákia Cirona folyó
Franciaország, Rhone folyó

Szlovákia és Szlovénia
Dátum: 2010.03.14. 21:55:18
Mikor hagyta el először az ember a Földet?
1948
1975
1961
1965

Hol a jó válasz?

"Amikor 1957-ben földkörüli pályára állt az első szputnyik és 1969-ben az első ember elhagyta a Földet, éppoly korszakos civilizációs váltás következett be, mint amikor évmilliókkal ezelőtt az első élőlény elhagyta a vizet és kijött a szárazföldre és felegyenesedve emberként járni kezdett."
Dátum: 2010.03.12. 22:51:35
Hány tiszt található egyszerre a sakktáblán?
16
8
12
14

A 16-ot adta meg helyes válasznak, holott "A 8–8 gyalogon és az 1–1 királyon kívül minden figura tiszt. A huszárt és a futót könnyűtisztnek, a vezért és a bástyát nehéztisztnek hívjuk." Ez az én számításom szerint oldalanként 2 bástya, 2 huszár és 2 futó plusz a vezér. Ez 7 tiszt mind a világos mind a sötét oldalon, ami nálam 14.
Dátum: 2010.03.10. 18:53:18
Az sem mindegy milyen paprika?
- őrölt piros paprika (felénk tesznek bele)
- netán TV paprika (ezt még nem találtam benne vagy csak nagyon éhes voltam és nem vettem észre)
Dátum: 2010.03.10. 18:29:06
Mit kell bejelölnöd ha a kérdésben helyesírási hibák vannak?
Jó kérdés
Azonnal törölni
Nem kell bejelölnöd semmit
Rossz kérdés

Nekem nem kell bejelölnöm semmit mivel nem értékelhetem a kérdéseket. Sajnos inkább tűrnöm kell...
Dátum: 2010.03.08. 20:51:30
Milyen pálmafa nem létezik?
gumi
kókusz
olaj
datolya

Mind a négy pálma létezik még a gumipálma is.
Gondolom a gumipálma lett volna a kakukktojás, de pechjére a kérdezőnek van ilyen: Kígyópálma, gumipálma , esernyőpálma, csodagumó, óriáskonytvirág, tintabuzogány a magyar nevek, melyeken az Amorphophallus és a Sauromatum rokon nemzetség növényeit a köznyelv elnevezte
Dátum: 2010.03.03. 13:53:35
Magyar méltóságok

Kende
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kende_%28m%C3%A9lt%C3%B3s%C3%A1g%29

Gyula
http://hu.wikipedia.org/wiki/Gyula

Horka vagy Harka
http://hu.wikipedia.org/wiki/Horka_%28m%C3%A9lt%C3%B3s%C3%A1g%29

Nem volt olyan nehéz csak a szavakra kellett rákeresni. Gyula cseles, mert először a város címszó ugrik be, de arra kattintva felül már írja is, hogy van ilyen rang és katt a linkre.
Amúgy kicsit spec szerintem, de kaptam már cifrábbat is

Mod: hejes sírás
Dátum: 2010.03.03. 12:22:29
Ki építette a visegrádi palota közepén álló Hercules-kutat?
Mátyás király.
IV. Béla.
Károly Róbert.
Báthory István.


Itt betűk hiányoznak vagy a kérdés feltevője elnézett valamit. A kutat megrendelte (építtette) Mátyás és II Ulászló, de a létrehozó ill építő Giovanni Dalmata, (Johannes Duknovich de Tragurio) volt.
Dátum: 2010.02.25. 22:30:23
Mikor találták fel az elektromos fénymásoló készüléket ?
2007
1807
1907
1707

Xerográfia, avagy a fénymásolás története cikkből idézve:
"1935. augusztus 29.: Selényi publikálja az új elektrosztatikus képátviteli eljárást és annak alkalmazásait. Ezt tekintjük az elsõ fénymásológépnek."
http://nyuz.elte.hu/archiv16/szam8/nabla.htm
Na erről szólt volna kérdés.
Szerintem ez nagyon általános, hiába sport.
Igen egyszerű kérdést tettem fel:

Hány próbálkozási lehetősége van a magasugrónak egy magasságon?

kettő
egy
három
öt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ennél egyszerűbb, de ugyanakkor értelmesnek tűnő kérdést már nem lehet feltenni. Aki erre nem tudja a választ az ássa el magát. Az összes atlétikai sportágban ahol távolságot (magasságot) mérnek mindig 3 próbálkozása volt a sportolónak. pl. gerelyhajítás, diszkosz, kalapácsvetés, távolugrás, hármasugrás, magasugrás, rúdugrás...
Én olyan sportkérdéseket guglizok 4,5 percig, hogy az utolsó pillanatban is sokszor csak tippelni tudok.
Dátum: 2010.02.21. 11:06:05
Valami ilyesmit kaptam nem régen.

Melyik nem kell a burek (török palacsinta) elkészítéséhez?
Búzadara
Liszt
egy hús(nem emlékszem)
oregano

Én nem ismertem ezt az étel így utána néztem, de egy receptben sem találtam oreganót illetve búzadarát.
Pechemre a búzadarát jelöltem be, de a kérdésfeltevő az oreganóra gondolt
Ettől függetlenül egyiket sem említik a receptek.
Dátum: 2010.02.18. 14:43:27
Melyik szótöredéknek nem ugyanaz a "keresztneve", mint a többinek?
-inka
-cika
-onett
-ma

Hány megoldás lehet? Én eltaláltam, de gőzöm nincs melyik keresztnévre gondolt a kérdésfeltevő
Dátum: 2010.01.25. 17:49:05
Melyik könyvet írta Leslie L. Lawrence?

A kaszás
Rómeó és Júlia
Isten hozta Őrnagy úr
A lebegő szerzetes

Se Leslie L. Lawrence se Lőrincz L. László és még Frank Cockney néven sem írt ilyen címmel könyvet. Legalábbis wikipédia és google nem talált.
Dátum: 2010.01.22. 23:16:12
A 18. században elfogadott tény volt, hogy a világ teremtése Kr.e. 4004. október 23-án reggel 9 órakor volt. Ki határozta meg ezt az időpontot?
Edmond Halley
Friedrich Nietzsche
John Lightfoot püspök
Immanuel Kant

A XVII. században James Ussher érsek a bibliai kronológia legapróbb részleteivel foglalkozó tanulmányában kijelentette, hogy a világ teremtése Kr.e. 4004. október 23-án történt. Arról azonban még ő sem mert nyilatkozni, hogy pontosan milyen események játszódhattak le az első három percben.
Dátum: 2010.01.20. 21:54:25
Földünk hány időzónára van felosztva?
24
12
32
16

Wiki válasz:
"Elméletileg 24 időzóna kellene legyen, UTC-11-től UTC+12-ig. Ezzel szemben, 40 időzóna létezik, UTC-12-től UTC+14-ig.."

Ennek megfelelően nincs helyes válasz.
Oldal: 12345