Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Settlers

Oldal: 123456
Dátum: 2009.12.17. 12:48:04
Helló,

még egy kérdésem van a szavazatokkal kapcsolatban.
Ha egy szavazás döntetlen, akkor mit lehet csinálni ?
Végül is egyetértünk a tagokkal , hogy időközben a szavazás értelmetlen lett, de nem dőlt el és nem tudom, hogy egyáltalán meg lehet-e szüntetni a szavazatot. Nekem 5 szavazati pontom van.
Köszi.
Dátum: 2009.12.17. 09:50:17
Ok, köszönöm.
Ha tényleg a belépéskor levő értéket kell elérni, akkor az azért már könnyít. De biztosan így van ?
A szerencse valóban fontos. Most is úgy időzítem, hogy mikor teszem be a LE-t a Kútba, akkor tudatturbót is aktiválom, hogy minél nagyobb legyen a növekedés.
Még egyszer köszönöm
Dátum: 2009.12.17. 08:59:29
Köszi a választ.
Akkor ezek szerint abba is hagyhatom, mert a Kút növekedése nagyobb mint az én fejlődésem, vagyis mire feltöltöm már nagyon idős bácsi leszek. Teknősbéka paradoxon.
Nem lenne jó itt valamilyen változtatás, mert egyszerűen értelmetlen. Beteszem az LE-t egy feneketlen kútba, eredmény nélkül, a karakterem fejlődése egyszerűen leáll. Ha nem ugyanakkor kezdtem mint a többiek, akkor nincs esélyem ugyanarra a teljesítményre.
Azért akarok pl. ehhez a szövihez csatlakozni mert pl. szimpatikus, vagy ebben játszik a barátom vagy .....
Hajlandó vagyok áldozatot hozni, de nem teljesíthetetlent.
Van valami amit tehetek a játék abbahagyása és egy olyan szövihez való csatlakozáson kívül amit nem szeretek ?
Nem magamért kérdezem, mert a karakterem nagyobb, saját szövim van, de nehezen csatlakoznak az emberkék. Októberben kezdtem és még csak 9-en vagyunk. De aki most lép be és kisebb, annak semmi esélye.
Köszi.
Dátum: 2009.12.17. 08:43:06
Jó reggelt,

a következőt szeretném megtudni :
- adott egy játékos, a szintje 5-ös, vadászatonként kap átlagosan pl. 50 LE-t. Csatlakozik egy nagy szövetséghez, amelynek a Lélekkútja nagy, pl. 150.000.
- a játékosnak fel kell tölteni a Lélekkutat teljesen 150.000-ig, vagyis bele kell tegyen 150.000 LE-t függetlenül a Lélekkút állásától ?
- vagy ha a Lélekkútban levő LE-t nem használják fel építésre, hanem a Kútba hagyják pl. 140.000-ig, akkor csak 10.000 LE-t kell-e tölteni az új játékosnak ?
Köszönöm.
Dátum: 2009.12.16. 15:36:41
Ok.
Köszönöm, akkor csak szöveget fogok betenni.
Az őskövekkel az csak vicc volt

Üdv.
Dátum: 2009.12.16. 14:32:13
Helló,

meg szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e a szövetség belső adatlapját módosítani, úgy, hogy a mostani kép és szöveg megmaradjon, de még lehessen beszúrni egy képet és pár sort. Egy karácsonyi üdvözletre, pár sorra gondoltam. Mindenki örvendene neki, remélem
És lehetőleg őskő nélkül, mert azt innen ahol vagyok, nem tudom megvenni, legalábbis nagyon macerás és drágább a kifizetés folyamata mint maga az őskő.
Kiégett őskövem van rengeteg, szívesen cserélek rendes őskőért. 2 kiégettet adok egy őskőért
Köszönöm.
Jó estét,

helyesírási hiba van a kérdésben vagy a válaszokban.

Mi a Plejádok csillagcsoport népies, magyar neve ?

Nagy Göncöl
Hattyú
Nagy Medve
Fiastyúk

Megkérlek, világosítsatok fel
Köszi.
Dátum: 2009.12.07. 20:17:22
Köszönöm
Megpróbálom ott is.
Üdv.
Dátum: 2009.12.07. 20:12:53
Jó estét !

meg szeretném érdeklődni, hogy a kvíz kérdéseket ki vagy kik bírálják el.
Ha játékosok, akkor mi alapján választják ki őket.
Köszönöm.
Dátum: 2009.12.07. 19:50:54
Nos még senki nem világosított fel, hogy tulajdonképpen mi is a helyesírási hiba a feltett kérdésemben.
Hálás lennék, ha valaki megtalálná, hogy így jussak közelebb a megoldáshoz.
Már nem egyébért, de ha olyan gyorsan és egyszerűen rá lehetett vágni, hogy hibás, akkor valószínűleg a hiba óriási és a válasz annál könnyebb.
Vagy mégsem ?
Köszi.
Dátum: 2009.12.07. 16:44:38
Sziasztok,

helyesírási hiba van a kérdésben vagy a válaszokban.

Mi a Plejádok csillagcsoport népies, magyar neve ?

Nagy Göncöl
Hattyú
Nagy Medve
Fiastyúk

Megkérlek, világosítsatok fel
Köszi.
Dátum: 2009.12.07. 14:37:13
Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem.
Van még egy játék, amelyiken játszom, egy angol szerveren. Meglehetősen nagy és aktív az ottani közösség és lehetne ott is reklámozni.
Regisztráltam a Doomlord - ra is. Ha megadom az ottani ajánló linket és a britt fiuk és lányok regisztrálnak, és játszanak, akkor az úgy rendben is van ?
Köszi
Érdekes
Megpróbálom helyette az utódai szót. Remélem nem fog furcsán hangzani.
Üdv.
Jó napot mindenkinek

Valamiért nem tudom elküldeni a kérdésemet. A hibajelentés a következő :

A 1. válaszban nem megengedett szó szerepel!

Az egyes válasz pedig :

Dél-Afrikában élő holland telepesek leszármazottai.

Köszönöm a megfejtést és a választ
Köszi a gyors válaszod és a felvilágosítást.
Jó reggelt,

segítene valaki, kérem ?
Mi az alábbi szövegben a helyesírási hiba ?

Mit jelent az " ex libris " ?

Az alexandriai könyvtárból fennmaradt tekercsek neve.
Könyvből vett idézet, latinul.
Egy könyv tulajdonosának nevét, címerét tartalmazó könyvjegy.
A kihalt madárfajokat illetik ezzel a névvel.

Köszönöm a segítséget.
Üdv.
Dátum: 2009.11.21. 10:53:06
Köszi a gyors válaszod
Üdv.
Dátum: 2009.11.21. 10:22:02
Jó reggelt

Részt vettem a kvíz olimpián, már egy hete. Igaz, hogy nem lettem az első, de a részvétel a fontos.
De még nem kaptam LE - t. Vajon miért ?
Eddig még egy kvíz olimpián vettem részt, mert még az elején vagyok, de arra megkaptam.
Ez a második és erre semmi. Pedig tudnám, hogy mit csináljak vele.
Köszönöm.
Az én véleményem az, hogy a demokrácia. mint társadalmi szerveződés már nem működőképes.
Megválasztunk egy csoport embert, akik 4 éven keresztül döntenek a sorsunkról.Ezek a döntések lehetnek jók, rosszak, de ha a mérleg egy kicsit is egyensúlyban van, akkor a társadalom szélesebb rétege nem érzi meg olyan nagyon a rossz döntések negatív hatásait.
De ha a mérleg eltolódik a nagyon negatív irányban, akkor nem lehet tenni semmit ellene.
Hogy választások lesznek !! Ugyan már
A tömeget a legkönnyebb vezetni ( az orránál fogva )
Mindannyian tudjuk, hogy jó retorikával és sok hazugsággal sok mindent el lehet érni.Érezzük is a bőrünkön.
Mi a megoldás ? Nem tudom.Más sem nagyon tudja.
Eddig a legjobbat egy sci-fi novellában olvastam, a címe : A Tranai. Az írója Robert Sheckley.
Szóval a főhős, hogy megszabaduljon a Földön levő állapottól, ami mellesleg olyan mint a mostani, elrepül egy messzi bolygóra, ahol az emberek megtalálták a tökéletes társadalmat, az Utópiát, ahol az ember többé nem a kerék rabja.
Ami a mostani cikkhez kapcsolódik az a társadalmi döntéshozás. A Tranain döntéseket az Elnök hozza meg.
Minden 18-ik életévét betöltött tranai lakos szavazhat egyszer egy döntésről, időkorlát nélkül.
Ha a szavazatok 75 % - a nem kedvező az Elnök által hozott döntésről, akkor az Elnök nyakán függő láncon levő pecsét egyszerűen lerobbantja az elnök kobakját.
Vagyis az elnök mikor dönt, akkor figyelembe kell vegye reálisan a lakosság igényeit és akaratát.
Vajon a Parlamentben eddig hány fejetlen ember szaladgálna ?
Egy sem mert mind gyávák lennének és féltik a bőrüket mint most is és csak a mindenáron való túlélés érdekli ?
Annyi mint most, mert most is mind fejetlenek, mint a döntéseik túlnyomó része ?
Amúgy nagyon optimista vagyok.Szeretem az életet, a természetet, a feleségemet, a gyerekeimet, az embertársaimat, a szomszéd kutyáját.
De ahogy mondják, derűre jön a ború, és rég nem volt háború.Előbb utóbb kitör, mert az anyagiak és az erőforrások birtoklásának a vágya erősebb mindennél.A pénz , a profit, még ha csak illúzió is, mozgatja a világot.
Nem vagyok ateista, hiszek Istenben, és hiszem, hogy mikor eljön az Utolsó Nap, mikor az Úr leszáll, akkor majd lesz mellette egy kis kopasz manager, kezében egy laptoppal és majd számolja a költségeket, hogy ennyibe került az út, ennyibe került a füst effektus, ennyibe a kórus és ennyi a profit.
Egy szigetet keresek, amelyiket nem fenyegeti a tsunami és nincs stratégiai jelentősége sem.Mihelyt a felhők kezdik elborítani az eget csomagolok családostól és indulok.
Mindannyian csillagporból vagyunk és majd 5 milliárd év múlva megint azok leszünk.Nincs értelme rossznak lenni.
Üdvözletem.
Oldal: 123456