Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gelu

Dátum: 2010.02.22. 19:14:09
Hány bíró van a futtballban, a tartalékbíróval együtt?
1
4*
2
3

2 bíró /abból1 tartalék/ + 2 partjelző! A kérdés úgy lett volna jó ha arra kérdez "hány játékvezető van" mert akkor tényleg 4, de bíró csak 2!

Mi Paganini "beceneve"?
A villámkezű
A kis kopasz
Az ördög hegedűse
Az ég gyermeke

Melyiknek mert több is van /Niccolò Paganini, Giuseppe Paganini/! Légyszíves teljes nevet!
Dátum: 2010.02.21. 19:03:07
Hol találhatod az üzeneteidet?
Informácio
Tevékenységek
Egyéb
Extrák

Az üzeneteknél!
Dátum: 2010.02.19. 23:08:42
Az alábbi számítógépes játékok közül melyik NEM ugyanabban a világban játszódik?
Oblivion
Morrowind
Gothic
Daggerfall

Speciális, nem játszik mindenki a világokon!

Hol vették őrizetbe Roman Polanskit, a híres filmrendezőt?
Anglia
Franciaország
Magyarország
Svájc

Attól, hogy most a csapból is ez folyik nem hiszem,. hogy annyira jelentős esemény lenne!

Hogy hivták a törököt,aki sose látott tehenet ?
Ali a bég
Benedek
Mehemed
Mohemed

Helyesírás, szóközök!
Dátum: 2010.02.19. 22:47:24
Idézet: Biomechanika - 2010.02.19. 02:18:08
Sziasztok nem azért hogy beszóljak ámbár megtehetném mer az biztos nem lenne se túl könnyű se matek se lexikális és végképen nem speciális ezeket a kérdés sorozatokat a gaméba be se kellett volna tenni!!! miért??? Mert aki értékel ránéz neki nem tetszik akkor az egyből sz.r kicsit unalmas az értékel aki semmit nem tud elfogadni!!! Kíváncsi lennék ő tudna e kérdést feltenni szerintem semmit de ha igen várom szívesen hogy le offoljam a kérdésével együtt!


Nos egy alkalommal nekem is volt szerencsém értékelni kérdéseket mikor vadásztam és megjegyzem nem könnyű! Pár perc alatt dönteni, hogy bár te tudod a jó választ de vajon más is tudhatja-e volt ami utólag derült ki, hogy több lehetőségű és a feladó másra gondolt! Láttam a feltett kérdésedet a szakértelemre vonatkozóan, a szakértelmeket 4. szinten fejlesztheted először, tehát egy 1-3. szintű végzetúr nem tudhatja a választ /hacsak nem wikizik/ a kérdéses szakértelem a tanulás 9. szintjén érhető el addig hosszú út vezet . Ha viszont azt nézem mivel a neve "sebgyógyítás" annyira logikus és egyszerű, hogy az már a túl egyszerű kategória de olyan meg nincs!
Ami a kérdésfeltevést illeti nálam: Eddigi kérdéseid értékelései: 31 jó, 5 rossz, 0 törölni.
Szóval nem egyszerű kérdést feltenni de az értékelőket se kell mindig leszólni, egyébként ha jól olvastam a fórumokat van még egy csomó kérdés ami olyan időkből maradt benn amikor a játékosok egymásnak értékeltek és nem volt kvízadmin!
A kvízadminok a szükséges rossz, elhiheted sokkal több hülyeség kerülne be a játékba ha nem lennének, de azért én se vagyok mindegyik értékeléstől elragadtatva! Azért vannak a fórumok, hogy meg lehessen beszélni. Én pl mikor értékeltem amit visszadobtam egyből meg is magyaráztam, hogy miért lsd. kvíz4 Dátum: 2010.02.07. 11:39:20.
Én inkább ilyesmit várnák el az adminoktól, hogy magyarázzák meg miért speciális stb., és legalább az válaszoljon a "nem fogadták el a kérdésem" rovatba aki értékelte!
Dátum: 2010.02.19. 22:19:00
Idézet: Petty21 - 2010.02.19. 10:56:37
Milyen logikai kapcsolat van két esemény között, ha mindkettő bekövetkezése szükséges?
NEMVAGY
NEMÉS
VAGY
ÉS

Mi lehet az a "nemvagy, nemés" ???


Logikai kapuk! Elméletileg informatikában tanítják őket összesen 7 van belőlük. Ezek az AND /és/, OR /vagy/, NOT /tagadás/, NAND /"nemés" vagyis az és tagadása/ , NOR /"nemvagy" vagyis a vagy tagadása/, XOR /kizáró vagy/, XNOR /kizáró vagy tagadva/.
Bővebben: http://hu.wikipedia.org/wiki/Logikai_kapu
A kérdés viszont kissé speciális!
Dátum: 2010.02.18. 21:19:53
Régen a lókereskedők borsot fújtak a ló farka alá. Miért?
Én szeretem a csípős ételeket, de ilyen trükkről még soha nem hallottam.
Régen a lókereskedők heves vérmérsékletű lovat varázsoltak még egy „lusta gebéből” is ezzel a trükke
Előízesítették a lókolbászt
Szegény állatok. Ez pokolian csíphet, és ez már az állatvédők ügye!

Most véleményt mondasz, vagy kérdezel? Ráadásul helyesírási hiba is van benne.
Dátum: 2010.02.16. 12:49:59
Az alábbi személyek közül ki a walesi futball egyik kiemelkedő alakja?
Ryan Giggs
Frank Lampard
Michael Ballack
Gianfranco Zola

Hát ez kissé speciális!
Dátum: 2010.02.14. 13:41:54
Milyen fegyvert vagy kiegészítőt nem használtak a szamurájok?
Lándzsát
Íjat
Kardot
Pajzsot

Mindet használták, de a pajzsot csak a nyílvesszők ellen!

A nepáli kukri késeknek mi a különlegességük?
A kialakításuk miatt a súlypontjuk a pengén kívülre esik.
Több pengével rendelkeznek.
A markolatuk markolatkosárral van ellátva
Teljesen egyenes pengéjűek.

Kissé speciális szerintem!
Dátum: 2010.02.11. 22:17:33
1 órában hányszor portyázhatsz az értékeid csökkenése nélkül?
Akármennyiszer portyázhatok nem csökkennek.
3
2
1

Ezt régebben reklamáltam már, attól függ milyen módosítóid vannak, gyorsítás, portyagömb.
Dátum: 2010.02.11. 12:26:03
Melyik szent nevét viseli az éjszaka is világító bogár?
Szent Ferenc
Szetn János
Szent Péter
Szent Ignác

Pont a helyes válasz van hibásan írva!

Melyik nem Peugeot autótípus?
407
307
507
206

Reklám?
Dátum: 2010.02.10. 11:30:11
Mit jelent a következő angol szó: whisper ?
futás
suttogás
ordítás
vihogás

szótár + ? előtt szóközfelesleg!

Mit jelent a symbolon szó jelentése?
Melléfogó
Megjelenítő
Eggyüvé tartozó
Rajzoló

Amit jelent a symbolon azt jelenti a jelentése is, kissé értelmetlen a kérdés + Együvé!
Dátum: 2010.02.08. 23:18:13
A Csikar becenév nekem se mond semmit bocsi! De nyugi mert Vodkaslecso minden magyar és külföldi focistát ismer becenévről : ) nem kell megijedni!
Egyébként neten könnyen meg lehet találni, de nem alapműveltség!
Dátum: 2010.02.07. 21:03:53
Mit jelent oroszul az, hogy "bulocska"?
péksütemény
éjszakai bár
ujonc pék
utcalány

szótár!

A 4 ütemü ottomotor müködési sorrendje?
robban -sűri-sziv-kipufog
kipufog-sűrit-sziv-robban
sűrit-kipufog-robban-sziv
sziv-sűrit-robban-kipufog

Helyesírás ékezetek+jelöltnél t lemaradt!
Dátum: 2010.02.07. 11:51:43
Úgy tudtam azt a módszert nem tartottátok eredményesnek! Kicsit meglepődtem rajta de már hallottam, hogy volt ilyen ezért sejtettem mi a feladat!
Viszont ami nem a legjobb benne, hogy ha rosszul minősít valaki valamit mert szerinte egyértelmű a válasz és mégis a válaszok közt rossz van jónak jelölve, továbbra sincs módja utólag változtatni a döntésén!
Lsd. pl a magyar nyelves kérdést mindketten a finugor-t vettük kapásból helyesnek és mégis ő a szkítára gondolt. Tehát utólag kellett volna javítani/értékelni hogy nem egyértelmű a kérdés/ ezt pedig nem lehetett!
Szerintem ez is oka lehet, hogy annyi rossz kérdés bennmaradt!
Ha meg lehetne oldani azt javasolnám, hogy az értékelés a válasz elhangzása után legyen, mert akkor láthatják az értékelők azt is, hogy egyáltalán mit gondolt a feltevő jó válasznak!

Egyébként köszönöm a lehetőséget!
Viszont kérnék egy rövid leírást, ha lehet ,hogy melyik visszadobási esetben veszíti el a játékos a lehetőséget és mely esetben tud újat írni /törölni, rossz válasz/ vagy a további /helyesírási hiba, speciális kérdés/!
A kvízadmikok ezt gondolom már jól tudják de ha véletlen kapok még ilyeneket akkor szeretnék megfelelően dönteni. Köszi előre is!
Dátum: 2010.02.07. 11:39:20
Nagy meglepetésemre kaptam néhány kiértékelendő kérdést!
Volt pár amit visszadobtam ezúton is elnézést /remélem úgy tettem, hogy tud még feltenni helyette!/
Az indoklásokat ide írtam:

Hogy szól pitagorász tétele?
n+2(ma+a)=b
a+b=c
a+b+c=h
a2 + b2 = c2

Sajnos így nem jó : "a2" nem egyenlő "a négyzet"-el, ha nem lehet egyértelműen jelezni akkor másképp kellene írni pl. a négyzet= a*a vagy a a^2-t is szokták használni. Helyesírásilag pedig Pitagorasz-tétel vagy Pitagorasz tétele.

Mikor kerül frissítésre a kvízeredmény?
5 perc
12 óra
24 óra
10 perc

Ezt igazából csak a kvízértékelők tudják mennyi időbe telik nekik!

Mikor vehetsz meg a lélekkufártól eggyel magasabb szintű tárgyat a kereskedelem szakértelemmel?
15-ös szinten
10-es szinten
5-ös szinten
20-as szinten

Ha valaki még nem jár ott szintben sajnos nem tudhatja!

Milyen a magyar nyelv?

finnugor
*szkita
..
..

ezt én is bebuktam nem egyértelmű
Dátum: 2010.02.06. 22:13:55
Személyautóval közlekedve, lakott területen kívül melyik táblát nem kell figyelembe venni?
A búzatáblát és kukoricatáblát
A sebesség határ táblát
Az előzni TILOS táblát
A STOP táblát

Szerintem ez kissé nevetséges!
Dátum: 2010.02.05. 21:34:49
Milyen fóbia a víztól való rettegés?
Xenofóbia
Zoofoóbia
Aquafóbia
Araknofóbia

víztől!
Dátum: 2010.02.05. 19:46:35
Igaz ez is egyféle tuning /valmiben egyetértünk fura/
Dátum: 2010.02.05. 13:17:00
Idézet: Aikoon - 2010.02.03. 14:09:16
Mit jelent a TUNINGOLÁS a pc-nél?

RAM bővítése
Processzor hűtése
Sebességnövelés
CD-ROM csere


ebben a kérdésben mi a rossz illetve mi nem egyértelmű? Ezt nem értem vannak olyan kérdések amihez a lexikon kell , hogy meg tudjam válaszolni egy egyszerű kérdésre meg azt mondják hogy rossz hibás kérdés.


"PC Tuningolás, amelyek segítségével
jelentős gyorsulás érhető el a PC használata közben." egy kis segítség az egyik számítógépes oldalról. Szerintem elégé egyértelmű Akinek meg nem az hagyja abba a gépezést.


Nem jelezted melyiket vetted helyes válasznak!
Elég jó a meghatározásod a tuningra és pont ezért 2 helyes válasz is van.
1. sebességnövelés
2. RAM bővítés
Ha megnöveled a RAM memória mennyiséget azzal is jelenős gyorsulást érhetsz el az is tuningolás /memória tuning/! Próbáld ki tegyél a gépedbe 512 RAM-ot utána meg 3GB-ot /RAM bővítés/ mennyivel gyorsabb lesz! Tuningolás ez is hisz sebességnövelés lett!
/Megjegyzés: a hűtés is számít a sebességnél hiszen minél melegebb a proci annál jobban belassul, és minél nagyobb sebességű annál jobban melegszik van aki ilyen módon akar nagyobb sebességet elérni lsd. vízhűtés és nitrogénes dolgok/.
Az elméletét talán érted de a kivitelezéssel gondod lehet, te hogyan szeretnéd elérni a sebességnövelést a gyakorlatban?
Dátum: 2010.02.05. 12:57:26
Hogy tudhatjuk meg valakiről, hogy boszorkány/Gyalog galopp/?
szemölcse van
ugyanannyit nyom, mint egy kacsa
fekete a szeme
fekete macskája van

Bocs de nem láttam a filmet szerintem speciális!