Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tarabas

Oldal: 1
hi,

Elfogadom a rossz kérdés választ, majd legközelebb jobban odafigyelek arra, hogy milyen kérdést tegyek fel. Nem mindegyik rossz kérdés után írok a fórumra. Örülök, ha gép közelébe kerülök a napi munka után, 'szal nincsen szándékom/energiám vitázgatni, ki ha én nem-ezni és kötekedni. Megértem, hogy az alapján alkotsz véleményt amennyit itt a fórumon olvastál tőlem, de majd egyszer talán ez megváltozik...

Üdv:

Tarabas
"Ja az Ász = Disznó. Csak bizonyos tájegységeken használják. Nem tudja mindenki."

Ha ilyen jól ismered, akkor meg tudnád mondani, hogy melyik tájegységeken használják, mert én ilyenről nem tudok?

Az, hogy "Nem tudja mindenki." hát pont ez a kvíz lényege! Hiszen a kvíz szellemi megmérettetésre hivatott, tehát pont az a lényege, hogy NE mindenki tudja rá a választ, de akinek hiányosságai vannak e téren az használjon keresőt, mint mindenki más is teszi.
Üdvözlet!

Lenne egy kérdésem ami nem tudom mi okból lett rossz kérdés:

A magyar kártyában mi a disznó?

Alsó
Felső
Király
Ász

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez a speciális érdeklődésű réteg maga az egész magyar társadalom... nem hallottam még olyat aki ne játszott volna magyar kártyával. Fura lenne ha valaki nem is hallott az Ász = "disznó" kifejezésről.

Nem hinném, hogy ez egy olyan kérdés lenne ami gondot okozna bárkinek is...
Tehát a kérdésnek olyannak kell lennie amit a jobb klikk "keresés itt: Google" funkcióval el lehet érni az első találatnál?
Ha igen akkor írok 1000 olyan kérdést, de azzal senki nem lesz műveltebb, mint ahogy a "körte" 3. betüjével sem...

Egyébként az általad írt lexikális adatokat sehogy sem tudom beleilleszteni a "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak." indoklásba.

További szép napot!
Kíváncsi lennék arra az okostojásra aki nem fogadta el a kérdésemet, rossz válaszra hivatkozva:

Ki az aki többször kapta meg a legjobb színésznek járó Oscar-t (2008-ig)?

Clint Eastwood
Sean Connery
Robert De Niro
Anthony Hopkins

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

1.) a kérdést eléggé egyértelműen látom. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek van több Oscar-ja, hanem arra, hogy ki kapta többször meg a legjobb színésznek járó Oscar-t?
2.) rosszak voltak a válaszok?
- Clint Eastwood (4 Oscar, abból 0 a legjobb színész címért)
- Sean Connery (1 Oscar, abból 1 a legjobb színész címért)
- Robert De Niro (2 Oscar, abból 2 a legjobb színész címért)
- Anthony Hopkins (1 Oscar, abból 1 a legjobb színész címért)

na most akkor nem egyértelmű, hogy ki kapott több színészi Oscar-t? Még az évet is megadtam, hogy meddig számít, így elavalulásra sem lehet hivatkozni.

Lehet nekem is valami 2x2=4-es vagy a körte 3. betüje kérdéssel több sikerem lett volna...

Egy újradöntést megérne az ügy szerintem.
Oldal: 1