Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Fauztin

Oldal: 1
Amúgy következőben teszek fel jó kis fizikai meg matek kérdést, persze ha nem utasítják el, csak hogy meglegyen az a vacak küldetés mert őszintén szólva nem fogok fáradságot venni és időt szánni az ilyenre mikor a kvízkérdések színvonala ilyen. Ha javulna, akkor én is értelmesebb kérdést tennék fel, kinyitom a füzetem, könyvem, és keresek benne jó kis kérdéseket. De addig nem leszek hajlandó míg ez a színvonal marad. Az összes kérdést át kellene nézni, és tisztázni akkor mit szabad. Részemről ennyi.
Awenhai

Igazából engem az zavar, hogy teli van idióta kérdésekkel a kvíz. Ezt a kvízkérdést direkt beleírtam, mert mondom úgyis elfogadják, kevésbé kell hozzá lexikális tudás mint mondjuk előző vadászatomnál feltett kérdésre: "Melyik magyar film betétdala a "Nagy utazás" ?"
Hát igen, én az a típus vagyok kinek otthon van tv, de vagy fél éve nincs bekapcsolva és moziba se járok. Se a zenét nem ismerem, se a filmet, úgyhogy mehettem a google barátomhoz, hátha ő tudja... De OK, legyen, magyar film, egye-fene. Az már viszont jobban zavar mikor a következő kérdést tették fel: "Hogy hívják a Francia Idegenlégió hivatalos lapját és egyben a híres sapkájukat is?" Nah hogy ez mi a sz*r azt nem tudom. Külföldi, most hallom először, úgyhogy itt is a google vált segítségemre. Őszintén szólva én nem nyafogok, csak a tényeket közlöm, hogy szerintem sokan vannak kik ezektől a kérdésektől borsódzik a háta és utálja, nem tartja fontosnak, csak lexikális tudásnak. Jobban oda kéne figyelni a válogató brigádnak ezekre, mert akkor én se írtam volna F1-gyel kapcsolatosat. Jah, és persze jobban meg kellene fogalmazni a szabályokat hogy akkor milyen témakörből, hogy akkor csak ált. szak iskolai vagy lehet középiskola, vagy bármit, stb.
Igazából szólva nem értem miért nem lehet beletenni lexikális tudást. Egy ilyen játéknál épp annak kellene a lényegnek lenni, hogy ki mennyi téren ismert. Lehet valaki jó sportból, de valaki meg Filmből. Nem tartom Iq tesztnek azt hogy: "Mikor adták ki az aranybullát?" Olyan primitív kérdés, hisz mindenki tudja aki járt iskolába. Mellesleg meg teli van a kvíz zenei kérdésekkel, Beatles, magyar zenék, komoly zenék stb. Bevallom őszintén külföldi rockot hallgatok és nem tartok igényt a többi típusú zenére... Akkor most ez nekem is lexikális tudás kéne hogy legyen, "hány tagú a xy zenekar". Volt olyan, itt hallom először és fogalmam sem volt. Amúgy sokan azt írják itt, hogy lexikális tudás az amit nem tanulsz az iskolában. Akkor meg miért engedtek ilyen zenei kérdéseket be? Amúgy nem csak a zenével kapcsolatos, hanem mondjuk régi szavak, filmek, foci-.- , részletes külföldi irodalom és történelem. (A magyarral nincs bajom, hisz én is magyar vagyok és illik tudni, OK) Mellesleg meg azzal sem értek egyet, amit az iskolában tanulsz, hisz bevallom, reál iskolába tanulok, heti 8 órában matek, fizika infó stb. Akkor most nekem is jogomban áll olyat feltenni matekból? Olyan tételeket, szabályokat, definíciókat, amelyet még a Google-ben is nehezen találsz meg, de én tanultam az iskolában mert Egyetemen még hasznát veszem. Egyszerűen el kellene venni a játékosoktól azt a lehetőséget, hogy írjanak kérdést, hisz kinek mi a lexikális tudás, ki mire tart igényt, ki mit tanul az iskolában stb. Szerintem nagy barom ötlet volt kitalálni ezt a "játékosok által kreált kérdéseket".
Sziasztok!

Ki nyerte a 2005-ös Hungaroring Forma 1-es nagydíjat?

Kimi Raikkönen
Michael Schumacher
Jenson Button
Nem rendeztek 2005-ben Magyar nagydíjat.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ezt elmagyarázná nekem valaki, hogy miért kapott rossz választ? 2005-ben volt a 20. nagydíj. Évforduló, nagy felhajtás, én is ott voltam, nem egy hétköznapi verseny volt. Szerintem ezt illik tudni, főleg hogy hazai futam. Ez mellett mi az hogy "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak." Ennél egyértelműbb mi kell? írjam azt is bele hogy "Kimi Raikkönen a McLaren 1. számú pilótája Finnországból"? A másik dolog meg mi az hogy rossz. Kimi Raikkönen 2005-ben megnyerte a 20. Magyar nagydíjat, az volt bejelölve és írják, hogy rossz... Előre köszönöm aki erre értelmes magyarázatot tud mondani.
Dátum: 2009.08.08. 23:51:52
Sziasztok!

Ki nyerte a 2005-ös Hungaroring Forma 1-es nagydíjat?

Kimi Raikkönen
Michael Schumacher
Jenson Button
Nem rendeztek 2005-ben Magyar nagydíjat.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ezt elmagyarázná nekem valaki, hogy miért kapott rossz választ? 2005-ben volt a 20. nagydíj. Évforduló, nagy felhajtás, én is ott voltam, nem egy hétköznapi verseny volt. Szerintem ezt illik tudni, főleg hogy hazai futam. Ez mellett mi az hogy "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak." Ennél egyértelműbb mi kell? írjam azt is bele hogy "Kimi Raikkönen a McLaren 1. számú pilótája Finnországból"? A másik dolog meg mi az hogy rossz. Kimi Raikkönen 2005-ben megnyerte a 20. Magyar nagydíjat, az volt bejelölve és írják, hogy rossz... Előre köszönöm aki erre értelmes magyarázatot tud mondani.
Oldal: 1