Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Faust0ne

Dátum: 2010.09.14. 15:23:35
és hogy lesz a jutalom?....a felhasznált csp-t átszámítjátok nekünk tul-ba?.....van egy olyan érzésem, hogy ebből se az optik, se a PoKok nem fognak jól kijönni....a 9.szintű PoKom 14 tp-ket kap...minuszosan (költség/kapott le)...holott kettőért 500le körül bugázom......35. szinten az imént 400LE-t adott egy görcsért...no meg 26tp-t...ha vadászom, 1800- 10000LE(elfogás)-ig terjed az a két csp....megéri ez nekünk?...és ha igen akkor hogy?....nem rinyálni akarok....én spec örülök, hogy történik valami.....de kicsit olyan...nemtom....volt valami, kicsit kiszínezzük, átnevezzük és újra eladjuk érzésem van....megéri ezzel szórakozni?...csak ez érdekelne
Dátum: 2010.09.09. 14:10:23
.
Dátum: 2010.09.09. 09:03:54
.
remek ....köszönöm a segítséget a pontosításhoz
hát...készít nem készít....sztem elég idegesek lennének a ruszki vállalkozók, ha egy 100 kilós tokhal belsejéből kéne kikapirgálniuk kiskanállal .....nemtom mivel lehetne helyettesíteni a készít szót

mod: találtam alternatívát ...így jobb?
A felsorolt állatok ikrái közül melyik nem alkalmas kaviár előállítására?

Viza
Lazac
Csuka
Csikóhal x

mod:bódogságosan
oké...igazából a rákot csak beugratásnak szántam...de akkor legyen dévérkeszeg....úgy jó lesz?

mod: csak a pontosítás kedvéért :

A kaviár történetéről
A kaviár szót az ó-perzsa «khav-jar» és a «khavyar» kifejezésekből eredeztetik
A kaviár szó a szómagyarázók szerint az „ellenállóerő tésztája”-ként, vagy az „erő csipetje”-ként („cake of power”; „piece of power”) fordítható. A kaviár szó származtatható az ó-perzsa «khavyar» kifejezésből is, ez egyszerűen csak „ikraképző”-t vagy „halikrá”-t jelent.
Elkészítése házilag sem bonyolult, íme a recept: a még élő tokhal felvágott hasából kivesszük a szürkés hártyával összefogott ikrát. Közben elő kell készíteni egy nagy edény meleg, erősen sós vizet. Az "ikracsomagot" úgy tíz percre meleg vízbe lógatva nyerjük a "préselt kaviárt", ami egy féls?r?, szendvicsre kenhető massza.
Ha viszont leforrázzuk és óvatosan, egy sz?rőn keresztül átnyomogatjuk a sós vízzel teli edénybe, hogy a szemek különváljanak a hártyától – akkor szemcsés kaviárt kapunk; ehhez természetesen érett, kifejlett szem? halikra kell.
Tulajdonképpen ennyi az egész, ezután csak tiszta üvegbe kell rakni, és olvasztott vajat önteni a tetejére, hogy ne romoljon meg. Frissen egy-két napig, légmentesen lezárva vagy 2-4 Celsius fokon tárolva 8 hónapig áll el. Egyébként az igen drága (és egyre fogyó) tokhal és lazacféléken kívül még sok halfajta ikrája alkalmas kaviár készítésére – ilyen például a csuka, a fogassüllő, a folyami sügér, a dévérkeszeg, valamint bizonyos tőkehal és pontyfélék is.
a lazac az egyértelmű....a rákra is nyomtam egy linket...no de kérdem én...mik vagyunk mi ha nem egyszerű köznép?....akiket orruknál fogva vezetnek a tudatlanságba?....mi igenis így tudjuk....szerintem
ez érdekes........annak aki esetleg nem találkozott volna mondjuk lazac kaviárral:

http://arbat.hu/index.php? page=shop.product_details&category_id=6&flypage=flypage.tpl&product_id=171&optio n=com_virtuemart&Itemid=72&lang=hu
finom
a rák kaviár leginkább a keleti kultúrában fordul elő.....de megtalálható pl az Auchanban is.....nem finom .. erre csak egy két sushi étlapot találtam ahol előferdül
http://www.lagunasushi.hu/index.php? product_id=100&page=shop.product_details&category_id=14&flypage=flypage_new.tpl& option=com_virtuemart&Itemid=3&vmcchk=1&Itemid=3

a tokot nem kell magyarázni ....nos?....te az infót, miből merítetted hogy csak a tokhalfélék ikráit hívják így? ....persze távol áll tőlem a vita....max írok egy másikat....csak nem értem

"Kaviár: ez az elnevezés egy világszerte elismert delikáteszt takar, mely nem más mint bizonyos halfajták enyhén sózott ikrája. A nemzetközi etikett szerint pezsgőhöz kiskanállal illik fogyasztani, az oroszok azonban inkább vastag szendvicsre kenve és vodkával kedvelik. Egyébként ők és Irán a legnagyobb előállítói (a genovai Caviar House, az egyik fő szállító szerint a kaviár ára nemsokára megközelíti a brilliánsokét).
A laikus alapvetően két fő fajtát különböztet meg: a fekete és a vörös kaviárt. A szakember ezt úgy mondaná, hogy tokhalfélék és lazacfélék ikrája: az előbbi számít értékesebbnek, különösen a vizáé. Színe a sötétszürkétől a mélyfeketéig váltakozik, minél nagyobb szem?, annál drágább. A vörös ikrákat főleg lazacfélékből nyerik, a méret és a szín elég változó: a legnagyobb szemek mintegy borsszem nagyságúak, színük pedig világos, áttetsző narancs – de vannak egészen élénkpiros, aprócska szem?ek is, más halfajták ikrái. A vörös kaviár változatai közül a nem túl nagy méret?, világos narancsszín? lazacikra számít a legjobbnak. A kaviár a feldolgozás módja szerint is felosztható: lehet szemcsés vagy préselt."

mod: more info
és az állat odaadja az ikráját az embernek, hogy csináljon kaviárt belőle...majd egy szivárványon elutaznak mosolyország boldogságtengerébe..... ......az állatban van az ikra...benne...(és az is állat! )....de ez tökmindegy...max átfogalmazom....
Idézet: Craslorg - 2010.09.05. 19:04:27
Mielőtt felteszel egy kérdést, javaslom írd be a Vajon elfogadják-e topicba és kapsz róla véleményt, hogy jó-e.


ahamm....de mikor?
....nézz utána mielőtt valamit állítasz ....az emlős meg amúgy tökmindeggy.....ha nem jó hát cserélem....csak az érdekelne hogy jó lesz-e így, vagy sem
A felsorolt állatok közül melyikből nem készítenek kaviárt?

Viza
Lazac
Rák
Delfin x

ez így vajon elmegy?
Dátum: 2010.08.20. 19:13:33
lenne egy kérdésem....alapjából véve azt tapasztaltam, hogy ha meglépem az ef- váltószámot, ami + csp-vel jár akkor rögtön megdob a gép 3 csp-vel...érdekelne hogy ezzel a 3 csp-vel megkapom-e azt a napi plusszt, vagy pediglen csak így műkszik és már a kifejlesztés után rögtön megnő a csp regen és az a 3 csp csak grátisz...ha pediglen nem és az a 3 csp az aznapi többletadag, akkor mikortól növekszik a regen mértéke?
Dátum: 2010.08.20. 16:30:51
Idézet: Yasmina - 2010.08.17. 19:57:18
Ő nem szinthuszár volt, hanem a VU legnagyobb Pók-ja.


így helyesebb
Dátum: 2010.08.20. 16:13:40
most ez komoly? ...egyik se ...te ...viszket a hólyagom...kapok rá egy topicot? ...
ok...köszönöm
Honnan származik, a December hónap elnevezése?

Egy ókori uralkodótól
A latin "decem" (tíz) szóból x
Egy örökzöld növény nevéből
Az ősi magyar nyelvből (jelentése: Álom hava)
nem csalódtam magamban ....kösz