Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vlky

Oldal: 123456
Dátum: 2009.11.27. 12:43:50
Akkor még szerencse, hogy beoltattad magad. Képzeld el mit tett volna veled az igazi vírus. Persze az is lehet (de hátha nem) hogy valami gyógyszerérzékenységed van. Nekem azt mondták hogy 3 napig normális a hőemelkedés, kis rosszullét, meg a karodban a gyulladás/izomlázszerű érzés. Ha 3 nap után is rosszul vagy, akkor szerintem nem árt megint orvoshoz menni.

Én is beoltattam magam egyébként, nekem szerintem elég kevés mennyiség jutott valamiért, mert elég sokat szerencsétlenkedett a vakcinával a dokinő, és ahogy próbálgatta kinyomni belőle a levegőt, már a feléig benyomta azt a műanyag cuccot, és még mindig nem jött ki semmi belőle. Izgultam is hogy most akkor vajon tényleg be leszek e oltva, de szerencsére 2 nap múlva kicsit bepirosodott az oltás helye, meg mintha fáradtabb is lettem volna, úgyhogy sztem hatott nálam is
Dátum: 2009.11.24. 22:38:46
Hány fajta szabályos test van?
5
3
1
7

ez most mi, vagy hogy? egy ~600 szabályos háromszögből álló gömbszerűség pl mérne lehetne szabályos?

Melyik óceánon található a Bermuda-háromszög?
Csendes-óceánon
Indiai-óceánon
Atlanti-óceánon
Az nem háromszög hanem rombusz

az uccsó kérdés miatt kár.
Dátum: 2009.11.17. 16:26:19
Ki a BL és a KEK kupa csúcstartója?
Manchester United
Real Madrid
FC Barcelona
AC Milan

Foci, és spec, szerintem
Dátum: 2009.11.14. 11:15:48
Elismerem érzékeny téma de azér mégis:

Melyik NEM tudományos elmélet?
Magfúzió
Intelligens tervezés
Relativitás elmélet
Evolúció

"A tudomány a bennünket körülvevő világ megismerésére irányuló tevékenység és az ezen tevékenység során szerzett ismeretek összessége. A tevékenységnek bárki által megismételhetőnek kell lennie és végeredményben azonos eredményre kell vezetnie ahhoz, hogy az eredményt tudományos eredménynek nevezhessük. A tudomány eredménye egyetemes érvényű."

Nos az evolúcióelméleten belül is van rengeteg vélemény, és állandóan változik a kép arról hogy akkor például az ember ősei milyen fajok is lehettek, vagy nem lehettek. Az egész evolúcióelmélet csak egy feltevés, tudományos tényekre alapozva, de akkor is csak egy nézőpont, egy "akár így is lehetett volna". Az 5let egyetlen embertől származik, bár persze más világban is kitalálhattak volna ilyet de nem hiszem hogy az evolúció elméletben való hitet, és az eredményeit "meg lehetne ismételni".

Meg egyébként is, nem hiszem hogy szép dolog az egyik elmélet híveit tudományosnak elismerni, a másikat pedig nem-tudományosnak (ha egyikre sincs kézzelfogható bizonyíték, mind2re csak utaló jelek vannak). nem kell a kirekesztés, nem a középkorban vagyunk
Dátum: 2009.11.10. 23:19:44
Ha hozzáadunk csökken, ha elveszünk belőle nő. Mi az?
Gyapotültetvény
Mínusz szám *
Piros alma
Fizetés

a mínusz szám lenne a jó válasz, de maximum az abszolút értéke nő
a minusz számnak ha elveszünk belőle (egy pozitív számot). de mivan ha minusz számot veszünk el belőle? sok a kavarás ezzel a kérdéssel kapcsolatban
Dátum: 2009.10.25. 13:53:17
Miről híres Wass Huba, Wass Albert író fia?
világhírű festőművész
elismert divattervező
az amerikai hadsereg tábornoka*
világbajnok tőrvívó

szerintem ez spec. Mióta hírességek az amerikai tábornokok? Jó ha valami nagy csatát megnyert akkor oké. És Wass Albertet is csak a kuruc infóról ismerem egyébként.

Nem emléxem a kérdésre de valami ilyemi volt:

Melyik a legnagyobb piramis?
Kheopsz piramisa*
A nagypiramis

"The largest pyramid ever built, by volume, is the Great Pyramid of Cholula, in the Mexican state of Puebla. This pyramid is still being excavated."
Dátum: 2009.10.24. 14:31:28
Ki nyerte az 1970-es Mexikóban rendezett labdarúgó vb-t?
Olaszország
Brazília
Anglia
Argentína

spec
Őszintén szólva én csodálkozok, hogy csak egy ember említette eddig a szándékosságot minden mögött. Mondjuk a stílusa miatt nem csoda hogy le is szólták

Igazából be lehet látni, hogy az emberek hajlamosak arra hogy hatalomvágyóvá váljanak. Sok embernek és emberek csoportjainak volt már olyan nem titkolt vágya, hogy az egész bolygót irányításuk alatt tartsák. És ez a hatalom permanens legyen, haláluk után is megmaradjon. Eddig szerintem ezt mindenki elfogadja.

De ha ezt belátjuk akkor miért ne feltételezhetnénk, hogy egy embercsoport kiagyal egy olyan tervet, egy olyan utópiát, amelyhez több lépcsőn keresztül vezet az út? És ahol nem egy generáció veszi át a hatalmat, hanem az egyik generáció előkészíti a talajt a következő generációnak, míg szép lassan minden országban egyre nagyobb hatalomhoz jutnak?

Csak játsszunk el a gondolattal, egy ilyen hatalomnak vajon mi lenne a módszere? Valószínűleg megpróbálnák megosztani az embereket, beépülni mindenhová, főleg az ellenállásba, és korrupttá tenni azokat. Így sorra ledőlne az emberekben a hit a vallásban, a monarchiában, a kommunizmusban, az anarchiában, a nacionalizmusban, végül a tudományban és a demokráciában meg a kapitalizmusban is. Egy elbutított, megbetegített, korrupttá tett világban még könnyebb megosztva tartani a társadalmat. A fontos, hogy az emberek higgyenek a pénzben, és abban hogy ők túl buták a dolgokat megváltoztatni, "az nem olyan egyszerű", és higgyenek a törvényekben, a "jogaikban". Azt higgyék hogy valóban ők választanak, ők változtatnak, azzal hogy leadják a szavazatot valamire, valakire. Aztán amikor már túl késő lenne, minden egy kézben lenne, mindenhol liberalizmus, káosz, ellenségeskedés, hatalomvágy lenne, és az emberek kellően elbutulnának és elgyengülnének az ellenálláshoz, akkor leleplezné magát ez a hatalom, és átmenne nyílt uralommá. Ekkor már kb bármit megtehetnének, az ő kezükben lenne a jog, a média, a gazdaság, az oktatás. Ha ki akarnának irtani egy népet csak annyit tennének hogy felhergelnék a többi népet ez ellen az egy ellen, a médián és az oktatáson keresztül, gazdaságilag ellehetetlenítenék őket, majd végül katonailag megszállnák a területet, és megölnének ott minden terroristát. (Akik között valóban sok terrorista lenne a gazdasági helyzet miatt és amiatt mert ráébrednének hogy az egész világot ellenük hangolták és harcolnak vagy csendben eltűnnek a világból).

Ez szerintem teljesen elképzelhető és megvalósítható lenne ebben a világban. Ha megnézzük a történelmi eseményeket, az emberek gondolkozását, Izrael puszta létezését, és a politikai bábok elszólásait, azonban gyanússá kezd válni a dolog:

http://www.youtube.com/watch?v=JL4Cu-K17vE durva fordítás: "Úgy látom felvásároltuk Manhattant, Magyarországot, Romániát, Lengyelországot... úgy látom nincsenek akadályaink. A tehetségünknek, kapcsolatainknak, és dinamizmusunknak köszönhetően, mindenhol ott vagyunk."
http://www.youtube.com/watch?v=4bKwH3kJew4 "Szükség van az új világrendre (New World Order)"
http://www.youtube.com/watch?v=Rc7i0wCFf8g "Előttünk van a lehetőség, hogy magunknak, és az utánunk következő generációk számára egy új világrendet (New World Order) készítsünk, egy világot, ahol a jog törvényei - nem az dzsungel törvényei -, irányítaná a nemzeteket. Amikor elérjük a sikert, és el fogjuk érni, valódi esélyünk lesz az új világ rend (New World Order) megteremtésére, egy rend megteremtésére, ahol az arra érdemes nemzetek haszálhatja a béketeremtő szerepét arra hogy beteljesítse az alapító atyák ígéretét és vízióját."

Szóval szerintem egy csomó probléma, a túlképzés, a munkanélküliség, a kapitalizmus létrejötte és elnépszerűtlenedése a monopóliumok miatt, a "cigánybűnözés", az elöregedéstől való félelem mind mind szándékos, előre eltervezett forgatókönyv alapján felbukkanó jelenségek.

Sosem értettem miért lenne baj az elöregedés. A föld nem tud eltartani 7-8-10 milliárd embert (A jelenlegi fogyasztói igények étkezési szokások mellett). Viszont a munkanélküliség soha nem látott méreteket ölt. Itt szerintem van egy ellentmondás. Ha túlképzés van és munkanélküliség akkor miért félünk attól hogy elfogy a munkaerő? Pont fordított tendencia van. Már a gépek megjelenésénél gyanús volt, hogy a gépek nem azt hozták el, hogy 8 óráról 6 órára csökkent a munka, hanem mostmár hétvégeken is dolgoznunk kell. És még az a szerencsés akinek van egyáltalán munkája.

A "cigánybűnözés" és cigánygyűlölet pedig egy egyszerű tünete a tervezett gazdasági és kultúrális összeomlásnak. A szélsőségek megerősödnek, a kissebbségek ellehetetlenednek, elkülönülnek egy korrupt, beteg világban.

Szerintem, sok múlik azon hogy mi fog történni az elkövetkező 10 évben. Lehet hogy 20 év múlva romokból építkező új világrend lesz, ahol két fajta ember lesz: szolga és elnyomó, de az is lehet hogy nem lesznek romok, mert nem lesz ellenállás. Egyszerűen folytatódik a mostani tendencia: mégfejlettebbek leszünk, mégtöbb ember fog nyomorban élni, mégnagyobb hatalom lesz a felső rétegnél, és mégkevesebb joga lesz a becsületes munkával élni akaró embernek. 200 év múlva pedig, lehet hogy kolonizáljuk a marsot vagy a fénysebességet átlépve eljutunk egy másik naprendszerbe és találunk egy földhöz hasonló bolygót, de csak a társadalom legfelsőbb rétege élvezheti rajta majd az életet, a többi itt fog nyomorogni a földön, és amíg lesz itt bármi érdekes, addig azt a felső réteg el is fogja venni tőlünk.
Vagy: elkergetjük az összeesküvőket, rájövünk hogyan lehet kiszűrni magunk közül a közénk beépülőket, rájövünk hogyan foghatunk össze anélkül hogy egymás ellen hangoljanak minket. Rájövünk hogy hogyan szerezhettek ekkora hatalmat a múltban ezek az emberek, és sosem ismétlődik meg ismét. Az államforma pedig anarchia lesz, demokrácia, kommunizmus, monarchia, vagy mindenki Isten szolgája lesz, nem számít, mindegyik jó lesz.
Dátum: 2009.10.21. 12:01:58
Melyik a Manchester United stadionja?
Emirates
Stamford Bridge
Old Trafford
Anfield Road

spec, szerintem
Dátum: 2009.10.17. 14:58:32
Mióta müködik a NOX együttes?
2002*
2000
1999
2001

spec, meg most látom hogy helyesírás is

Melyik tantárgyat nem tanítják az 5. osztályban?
Természetismeret
Nyelvtan
Matematika
Kémia*

szerintem ez is spec. nekünk anno nem volt sztem természetismeret, kémiát nemtudom mikortól tanultuk de sztem 5.ben jött be, azt meg hogy ma pontosan milyen tantárgyaik vannak az 5.eseknek nem hiszem hogy tudnom kéne, meg rágoogleözni is körülményes.
Dátum: 2009.10.17. 14:23:13
Hi! Egy kisebb bugot találtam, szerintem.

Nehéz idők járnak a szövetségünkre, egy háború miatt mindig le kell veretnem az épmet, mert különben vesztünk
és a számláló ami mutatja hogy mikor támadhatok újra, túl hamar jár le, 94 épnél már lejár, de csak 95 éptől támadhatok újra. Lehet a számlálóban <= van < helyett vagy fordítva, vagy ilyesmi
Dátum: 2009.10.15. 23:34:07
Idézet: Bogancs - 2009.10.15. 20:06:44
megjelőltem a piros szint de nem fogadta el. hanem a zöldet. igaz az eredeti zöld. de.


igazad van meg minden, de nem értem miért a pirosat jelölted meg ha tudod hogy valószínűleg az eredeti színére, vagy a legelterjedtebb színre gondolt a kérdés feltevője?
Dátum: 2009.10.15. 23:30:31
Ki gyártja az E65 típusú telefont?
Samsung
Sony Ericsson
LG
Nokia

kitérdekel, meg reklám
Dátum: 2009.10.09. 16:46:38
sajnos nem emléxem a kérdésre, meg nem mentettem le, de valami b-akármilyen bombázókról szólt, hogy miért voltak különlegesek, és a jó válasz az volt hogy szirénát szereltek rájuk hogy félelmetesebbek legyenek. Nem vagyok nagy 2. vh szakértő de ennél nagyobb baromságot még nem hallottam, gondolom ez nem így volt. :S
Hogyan hívják a Gilgames-eposzban a vadembert, aki Gilgames barátjává válik?

Marduk
Enkidu*
Uruk
Anu

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

például aki járt általános iskolába? ez az egyik legősibb írásos mű, mi úgy tanultuk annak idején. Azért mertem feltenni. komolyan mondom annyira vékony a határ túl egyszerű és túl nehéz kérdés között hogy lassan jobban megéri ha elkérem a 200 LE-t 100 kérdésenként és nem teszek fel újabb kérdést. Meg válaszolgatok a már bent lévő hibás kérdésekre. Pl hogy a föld legmélyebb pontja=az óceán legmélyebb pontjával meg hasonlók.
Dátum: 2009.09.29. 21:06:19
Milyen színt kapsz ha összekevered a 3 fő színt (sárga, piros, kék)?
lilát
barnát
feketét
sárgát

barna a jó válasz, de szerintem feketét kapsz, vagy szürkét, ha tökéletesen ugyanolyan arányban kevered össze őket. mondjuk nem találtam rá nagyon meggyőző infót a neten, de sztem ez így van.
Dátum: 2009.09.21. 11:42:25
Hogy irják rendesen?
semmi
sime
semijen
semi

7 szóból hármat helyesen írt, jó arány. egyébként meg túl alacsony színvonal, az a sime meg... ennél lehetett volna kreatívabb is.
van egy gyanús karakter az a neve hogy Segéd - 7. szintű végzetúr (1. server)

Segéd
Gyémánt Horda
Eredmények és tettek
Győzelem: Vereség:
Rubin horda ellen 13 229
Smaragd horda ellen 15 311
Zafír horda ellen 3 64
Összesen: 31 604
Legtöbb okozott sebzés: 23
Tulajdonságösszeg: 140
Szakértelemösszeg: 0
Teljesített küldetés: 2
Összes építés: 0
Zsákmányolt lélekenergia: 5.732
Elvesztett lélekenergia: 32.862

32k elvesztett lélekenergia után 7. szinten már tuti abbahagytam volna a játékot, meg a neve is gyanús. úgy tűnik sose fejlesztett semmit meg nem is épített.
Dátum: 2009.09.02. 14:20:49
Régen a lókereskedők borsot fújtak a ló farka alá. Miért?
Előízesítették a lókolbászt
Szegény állatok. Ez pokolian csíphet, és ez már az állatvédők ügye!
Én szeretem a csípős ételeket, de ilyen trükkről még soha nem hallottam.
Régen a lókereskedők heves vérmérsékletű lovat varázsoltak még egy „lusta gebéből” is ezzel a trükke

ez mekkora :D:D a második válasz elég érdekes, nem hiszem hogy "rossz" válasznak számít. a harmadik válasz is fura, igazából ez a kettő nem is válasz hanem vélemény
Dátum: 2009.09.01. 02:54:26
Milyen színű csöre van a gólyának?
fekete
szürke
narancssárga
piros

helyesírási hiba plussz két jó válasz, persze hogy a rosszat találtam el. narancssárga lett volna és pirosat választottam. alapból én is a narancssárgára mentem volna de gondoltam hogy biztos beugratós, és az nem is narancssárga hivatalosan hanem csak fakó-piros vagy valami. de itt egy link egy piros csőrről bizonyságul: http://www.ujmagyarevezred.nl/golya.jpg
Oldal: 123456