Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - NoFear

Dátum: 2012.11.22. 16:59:34
Épp ez a lényeg, a felkészülési idő vége és az Event vége között elég nagy a különbség.


Mod: Olvasd el mit írt Miklós és mi van a hírekben. Keresd a hibát...
Dátum: 2012.11.22. 16:52:14
Azzal csak az a gond, hogy kissé ellentmondásos azzal az infóval, amit Miklós itt írt a fórumon a nyitó hsz-ben. És gyanítom inkább az lesz az irányadó amit ő írt.
Dátum: 2012.11.22. 16:38:42
A nyitó hsz-ben Miklós csak a felkészülési időre írta, hogy meg lehet venni.


Idézet: Miklós - 2012.10.18. 13:17:00
Nov. 22-én, 2 nappal a VU találkozó előtt indul az 1 hét felkészülési idő. Az eseményre külön nevezni nem kell, de a felkészülési idő alatt minden nap egyszer meg lehet vásárolni a lélekkufárnál az "irtóztató csomagot", ami hasznos lehet az esemény során.
Dátum: 2012.11.22. 16:13:21
Idézet: Offsboy - 2012.11.22. 16:05:14
Olyan mint a szavazás, hogy hány platina relikviád van.


Ami azt illeti ha azt megírták, hogy ellenőrizze le időnként, hogy van-e nálad alacsonyabb fokozatú relikvia és azokat tüntesse el, akkor ez se hinném, hogy túl megterhelő lenne a szerónak egy ilyen lekérdezést lefuttatni. De gondolom ez annyira nem volt fontos kérdés, ezért csak itt tették fel fórumon.
Dátum: 2012.11.22. 16:04:56
Mostmár én is kaptam választ is, és a köveket is visszaírták.
Dátum: 2012.11.22. 15:56:58
Na igen, csak az már nem "most" került be. Erről beszélünk már egy ideje, ezért kicsit furcsa, hogy valaki beírja miután már az egész fórum erről beszél.
Dátum: 2012.11.22. 15:52:27
Idézet: Viskos - 2012.11.22. 15:47:28
Bekerült a csomag.

Milyen csomag? Van valami új talán?

Idézet: Trimble2 - 2012.11.22. 15:48:40
A 2 őskövet visszakapta már valaki a gyors vásárlásért?


Én nem, pedig már írtam is nekik (ÜSZ), de még nem is válaszoltak rá.
Dátum: 2012.11.22. 15:40:34
Idézet: Kocos - 2012.11.22. 15:33:51
Idézet: NoFear - 2012.11.22. 15:29:19
Idézet: Smaragd Holló - 2012.11.22. 15:22:29
Eddig is ennyi cuccot lehetett venni az egyéb cuccoknál? Vadászzsákmány, szörnykoktél, stb ?


Ez Event miatt tették be őket újra. Korábban mondta Miklós, hogy ezek az extra tételek időszakosan fognak mindig bekerülni. Ezért egy darabig megint lehet kapni őket.


Én inkább a találkozóra tippelek.

Az is egy Event végülis, nem? Live!
Dátum: 2012.11.22. 15:29:19
Idézet: Smaragd Holló - 2012.11.22. 15:22:29
Eddig is ennyi cuccot lehetett venni az egyéb cuccoknál? Vadászzsákmány, szörnykoktél, stb ?


Ez Event miatt tették be őket újra. Korábban mondta Miklós, hogy ezek az extra tételek időszakosan fognak mindig bekerülni. Ezért egy darabig megint lehet kapni őket.
Dátum: 2012.11.22. 15:16:31
Idézet: Kocos - 2012.11.22. 15:07:13
Idézet: Lora - 2012.11.22. 15:00:20
Aki ezen rövid idő alatt megvette, az jelezze az ügyfélszolgálaton és visszaírjuk számára a 2 őskövet!


Nem lenne egyszerűbb automatikusan jóváírni a 2 őskövet annak aki vett?


Egyetértek! Ez megint olyan, hogy aki megvette, de a fórumot nem olvassa aktívan (vagy semennyire) az kidobott 2 őskövet az ablakon.
Bár én már írtam az ÜSZ-nek, de sokkal tisztább lenne ez a módszer.

Egyébként a napi rutinos oldalon még mindig 5 őskő, legalábbis a kiírás szerint.*


Mod: *mire leírtam már a hsz-t addigra javítva lett, sorry
Dátum: 2012.11.22. 15:02:43
Igaz, igaz. Lehet elhamarkodtam, hogy beváltottam, így már nem valószínű, hogy esélyem van a "BU" címre. Bár szerintem ez a sorsjegy semmiben sem tér el attól, amit talin is adnak az őskő vásárlásnál.

De azért akkor sem bántam volna, ha esetleg tényleg valami egyedi BU-eventes cuccokat ad ez a csomag, legalábbis én abszolút arra számítottam.
Dátum: 2012.11.22. 14:49:18
Idézet: Szula - 2012.11.22. 14:44:41
30 napra +150 őskő


Szerintem csak egy hétig lehet majd kapni, a "felkészülési idő" alatt.


Amúgy a hangzatos neve miatt én nem egészen ilyesmire számítottam. De legalább a nevét igazolja amire a sorsjegyet "beváltottam". Fehér kristályital. Írtózom már az ilyen "nyereményektől".
Dátum: 2012.11.11. 13:03:32
Idézet: Lavender - 2012.11.11. 12:48:44
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, pontosan mikor is ér véget az aktuális landragór event? Illetve még az lenne a kérdésem, hogy most utána rövidesen nem is a xenó jön, hanem az új event, a bolygó ura?

Mintha mostanában valami újfajta időszámítás lenne a játékban, így én a landi végét kedd éjfélre tippeltem - csak szeretném biztosan tudni.

Éjfélkor soha nincs vége Eventnek, így ez az időpont 100%-osan kilőve. Amúgy szerintem szerda 9, vagy 10, elvileg 10.

Mondjuk mellékesen megjegyzem ennél az Eventnél sem ártana Baratyéknak kiírni pontosan mikor lesz vége, hogy a játékosok is tisztában lehessenek vele.


Amúgy a válasz a másik kérdésre:

Idézet: Miklós - 2012.10.18. 13:17:00

A Landragór után egy új esemény lesz, melynek címe A bolygó ura.
Dátum: 2012.11.11. 12:32:55
Idézet: Faust0ne - 2012.11.11. 02:52:57
Hisz ez a tárgy is erről szólt. Ezért lett létrehozva. Hogy segítsék egy kitartó és eredményes játékforma erejét. Védve hosszú hónapok/évek fáradtságos munkáját.

Idézet: Faust0ne - 2012.11.11. 08:57:14
Nem szeretném azért megvenni, mert rám van állva egy két olyan karakter, aki rendelkezik vele. Ez kicsit irreális lenne nem?

Te nem érzed az ellentétet abban amit írsz? Nem szeretnéd ezért megvenni? Hát mi másért kéne megvenni egy olyan tárgyat, ami pontosan ezt a problémát oldotta meg annó. Teljesen mindegy, hogy az ellenfélnél van-e ilyen vagy nincs ez lényegtelen.


Ha a karakterednek fontos, hogy ne kapjon potya TP-t, akkor tedd össze a kezed, hogy már van erre mód megelőzni. Annak idején semmi mód nem volt védekezni senki ellen. A játékban valaha bevezetett legjobb gyűrűről van szó. Az ára sem horribilis, sem őskőben, sem LE-ben. Ez már tényleg megint az a helyzet amikor a játékosok nem tudják mibe kössenek bele.

Javaslom böngészd át a többi topikot is. Fejlesztésben bőven vannak olyan dolgok amik tényleg fontosak lennének és azokra sincs Miklóséknak elég ideje/forrása. Így egy ilyen felesleges fejlesztéssel zaklatni őket nem sok értelmét látom. Egy működő dolognál csak azért akarni a fejlesztését, mert nekem "nincs kedvem megvenni" hozzáállásom van. Hát én inkább erre mondanám, hogy irreális, vagy inkább azt, hogy abszúrd.
Dátum: 2012.11.08. 13:36:44
Azért így mindjárt másabb a szavazós dolog. Így kellett volna kezdeni, és mindjárt nem lett volna annyi "trollkodás" belőle. Csak amikor az emberre rá van kényszerítve, hogy a 2 rossz közül válasszon, azt általában nem viselik jól.
Gondolom csak addig fizetett szorgalmasan, amíg rá nem jött erre a kis "trükkre".

Amúgy ezen mindig elcsodálkozom, hogy milyen találékony emberek vannak itt...
Dátum: 2012.11.07. 21:25:02
Idézet: Birka - 2012.11.07. 20:44:23
Törlés mindig is van-volt-lesz. Az emberek megunják

Nade miért unják meg? Mert a játék során azt tapasztalják, hogy hetek óta semmi nem történik, csak ígérgetés, aztán vár, hátha történik valami, erre mi történik? Megint alávágnak az egész játéknak, persze, hogy ez elég ahhoz, hogy úgy döntsön, jó, akkor ennyi elég is volt ebből, nem reménykedek tovább, hogy lesz valami jó is, ami újra vissza adja a játékélmény...

Persze mindezt mindig úgy tálalják, hogy előtte beharangoznak valami jót, amire várnak a játékosok - jelen esetben pl az új Event - de előtte gyorsan beadagolják még a nerfet, aztán lenyomják a torkunkon és utána az új Event miatt úgyis másra terelődik mindenkinek a gondolata... Sajnos ez már a sokadik ilyen eset, amikor is ugyanilyen szisztémával adagolják az arcunkba a sz**t. Kicsit ismerős ez a rendszer...


Idézet: Birka - 2012.11.07. 20:44:23
Az üldözési mániád része, hogy mindegyik tőlem indul szerinted.

Lehet, hogy az én üldözési mániám, de: nekem úgy tűnik nem vagyok egymagam a véleményemmel, lehet, hogy akkor mégis csak lehet benne valami? A másik dolgok pedig, hogy amint Mikibáék előhozakodnak valami újabb nerffel, amit már kitaláltak, csak előtte próbálják úgy tálalni, mintha ezt a játékosokkal közösen vitatták volna meg. Aztán hirtelen megjelensz te és azonnal elkezded védeni a nerfet amire a játékosok legalább 90%-a negatívan reagál. Mióta játszok ezzel a játékkal azóta minden nerf felvázolása után azonnal ott voltál és nekiálltál védeni, hogy de ez jó, de ez nagyon fasza lesz nektek én tudom a tutit. Szóval azthiszem egyáltalán nem alaptalan azt feltételeznem, hogy mégiscsak benne vagy minden ilyen "hasznos új fejlesztési ötlet" kiagyalásában.
Dátum: 2012.11.07. 20:27:38
Idézet: Birka - 2012.11.07. 20:14:50
Idézet: BaalCain - 2012.11.07. 14:10:14
Tőlünk nem kell tartania Miklósnak. nem megyünk és nem fizetünk. évi pár 100k minuszért ismét megküzdöttek és nyertek.


Minden nerfnél ugyan az a fenyegetőzés, mégis ugyan azon emberek fenyegetőznek ugyan ezzel minden újabb változtatásnál.


Addig kéne örülni, míg van aki egyáltalán foglalkozik a kérdéssel. Nyílván aki már törölt az ide se fog feljönni, mert már nagyívben lesz**ja az egészet és keresett magának mást.
Persze azt tudjuk már, hogy a te alapelved az, hogy: "Ha nem tetszik nem kell játszani, lehet törölni!"
Na az ilyen hozzáállás vezet ahhoz, hogy egyre többen meg is teszik, mint azt jól mutatja az aktív játékosállomány alakulása.


Idézet: Birka - 2012.11.07. 20:09:31

A többi felvetésedre:
-Új épületek (Miklós még nem publikált...)
-Új AF (elkezdtük, de a "többség" eventet akart, így az letolta az asztalról jelenleg. Egyeztetés pihen addig...)
-Megaesszenciák (Több játékos is adott le terveket, en is javasoltam egy elvet, de ezt is letolt az asztalról a event a szavazáson...)


És ez az új nerfeléses "fejlesztés" milyen szavazáson tarolt, hogy ennyire előtérbe került most?
Dátum: 2012.11.07. 16:25:12
Az a baj, hogy az eddigi összes Birka általi kitalálmányt megvalósították Miklósék nerf formájában, amivel azt az egyet érték el, hogy az amúgyis fogyó játékos állomány megcsappant. És a legszomorúbb az egészben, hogy ezzel megint ezt fogják csak elérni, semmi többet, legalábbis eléggé így áll eddig a dolog... Igazából sosem értettem, hogy Miklósék ezt nem látják, hogy az ilyenekkel csak annyit érnek el, hogy saját maguk alatt vágják a fát úgymond, vagy tényleg ennyire nem is érdekli már őket a dolog?

Még mindig azt mondom, ha van erre idő és energia, akkor miért nem inkább másra fordítják mindezt? Az új AF képességek és épületek sokkalta égetőbb probléma, sokkal többeket érintene és minden bizonnyal sokkal pozitívabb visszajelzést adnak a játékosok részéről. Szóval erre kéne inkább a fejlesztési iránnyal menni, nem pedig a fejlesztésnek álcázott nerfekkel foglalatoskodni, amit jellemzően 1-2 nagyon unatkozó játékos talál ki, hogy őt ez mennyire zavarja, míg a többséget, nemhogy nem zavarja, hanem egyenesen az zavarná, ha ezen változtatva lenne.
Dátum: 2012.11.06. 20:55:13
Idézet: Birka - 2012.11.06. 20:46:59
Fear nekem miért lenne is jó ez a módosítás, ha ott állok a küszöbén annak, hogy rám is hat???

Ennek ellenére én úgy gondolom még elmélkedni szabad róla, hogy mi a motorja, mik a hatásai, kikre hat stb.


Az, hogy miért jó, csak te tudhatod, de mivel ennyire mellette vagy, valószínüleg valamilyen szempontból mégis csak jó neked.


Az elmélkedéssel még nem is lenne gond, de a nyitó posztban nekem úgy tűnik már megint csak beközölték, hogy mit terveznek bevezetni, mielőtt bevezetik. A 2 lehetséges opció legalábbis nálam erre utal. És ahogy írtam is korábban, ha a fejlesztésekre nincs elég idő - lásd új AF képességek, épületek fejlesztése/új épületek stb kérdések - akkor miért is ilyen dolgokra fordítják Mikibáék az időt ami nemhogy nem fejlesztés, de újból csak egy érvégés a játékosok nagyrészének. Hacsak nem az a cél, hogy megnyírbálják az aktív játékos állományt, akkor nem értem ezt miért kell most így hirtelenjében a játékosokra erőltetni. Pláne, hogy globálisnak tűnik a változtatás, nem is csak ott, ahol esetlegesen szükséges lehet 100+ szinten.