Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.10.08. 19:54:48
Miért pótcselekvés?
Mert külön megy két csata egy időben? Úgy kellene megoldani, hogy mindenkinek mind a kettő látszódjon, és a kommunikáció is élénkebb lenne, számomra irtó nagy élmény lenne, ha heccelhetném a másik tábort, szedjék már össze magukat, és nagyokat nevetnék, ha én kapnám meg ugyanezt.


A sebzéscsökkenéses dolgot úgy értettem, hogy aki magasabb szintű, az bizonyára nagyobb e. speccel rendelkezik, tehát ígyis-úgyis többet sebez, és ez ugyan fizikailag korlátozás, pszichikailag nem. ("Húú, mennyit sebeztem ebben a körben, majdnem, mint az előbb XY! Ja, hogy mert őt leszázalékolták?")


*: Elolvasta alaposan bárki is a 185. hsz-omat? Még mindig nem jött semmi olyan visszajelzés, amiből ezt leszűrhetném.
Dátum: 2009.10.08. 19:29:08
Random lény?

Jó kis anyázások táptalaja lenne...
________________________________
Bocsánat, csak nagyon hirtelen gondoltam bele, és elképzeltem valakiket ríni, mert amazok eggyel kisebb szintűt kaptak.
Olvastam, újabb napokig tartó számolás és tesztelés, mire kitudódik, mennyire is kell csökkennie.

Ja, és még valami: mivel így a nagyobbak kétszeresen dolgozhatnának, a többieknek megint ott marad a keserű szájíz, hogy feleannyit csináltak. Jó, nem semmit, hanem kevesebb valamit, de akkor is.
Dátum: 2009.10.08. 19:21:44
Amúgy belegondolva, majdnem ugyanaz az ötletünk Birkával* (hogy az enyém, az túlzás, Damage kolléga ötletét vittem tovább, nem akarok plágiumot). Oké, dobjon kincset a kicsiepik. Illetve lehessen rajta küldiket csinálni, ezt sosem ellenezném, természetes.
Csak legyen benne kihívás! Szintátlaghoz igazítva van, ugyebár. Visszaélni nem lehet vele, ez badarság, tessenek már gondolkozni írás előtt! Ha kirúgom a két legalacsonyabb tagunkat - ami, itt megjegyezném, undorító magatartás, de sajnos feltételezhető -, akkor nagyban erősödik a szintátlag! Ha felveszek még 10-et, egyrészt a kútfeltöltéssel előbb meg kell lenniük, másrészt hozzá sem fognak tudni szagolni.


Darah:
Egy döntésalapú rendszer belátható módon generál plusz problémát szövetségen belül, míg egy automatikus nem.


*: Csak én kivettem az alacsony és közepes erősségű epikeket, és kínáltam megoldást arra, hogy a nagyok ne nyírhassák ki a segédet.
Dátum: 2009.10.08. 19:11:11
Na, akkor én is kötekedem egy kicsit.

Megmondom, szerintem mi lenne ebből: a 2-3 említett szinthuszárunk, akik feltehetőleg 5-5 szavazattal rendelkeznek, ugyanúgy kikérnék maguknak a nagyot, mert kellenek a jó kincsek, ugyebár. Fényévenként egyszer, ha 10 tagnak felgyülemlett a sebzős küldi, jöhet egy kicsi.

Az alsó- és középső harmadnak mi értelme is lenne? Hogy a szövi két 20. szintű pókja is szórakozhasson? Na, ebben az égvilágon semmi kihívást nem látok.

Meg lehet fogni a rossz végéről is a javaslatokat, persze. Csak ésszerűbb (lenne) először az előnyöket összemérni, nem a hátrányokat. Vagy soroljak még?


*: Elütés.
Dátum: 2009.10.08. 18:24:50
Felőlem dobálhatnak, de akkor teljességgel felesleges szőrözni, hogy mit NE dobáljanak, maradjon tökugyanaz a rendszer, mint ahogy eddig ejtették a kincseket.
Dátum: 2009.10.08. 18:23:36
Ha az alacsonyat fele annyi idő leütni, akkor nem csináltunk semmit sem. Ezt küszöbölné ki a szintátlaghoz mért szörnyi.
Dátum: 2009.10.08. 18:12:38
Nemtom, nekem rendkívül unszimpi az ötlet.
Valószínűleg tisztában vagytok vele, mit jelent a "relikvia" szó. Az epikus kincsek valami igen ritka dolgot voltak vala hivatottak jelképezni, és mostanra ott tartunk, hogy akinek nincs, ássa el magát. Nagy előny, nem kétlem, de... (képzeljük ide, hogy Winnie kipótolja helyettem)

Az egyéni epikussal így is elveszett a varázsa, többé nem is relikviák, minek szaporítsuk még a kincseket? Kinek adjuk oda az alacsonyabb epikusból kiütötteket, a 10. szintű pókoknak vagy akik sírnak, hogy a küldis, szakiolcsosító és lélekkufáros mellé nem jutott specializációs is?
Dátum: 2009.10.08. 17:57:16
Idézet: Csuhi17 - 2009.10.08. 17:54:34
Kit nevezünk "sógor"-nak?

A lányom anyjának a férjét
A szülő testvérét
A család ivócimboráját
A hazastárs testvérét*

Tudtommal a testvérem férje a sógor, habár lehet hogy én tudom rosszul.



Vica-verza működik a dolog, a testvéred házastársa, és a házastársad testvére is a sógorod/sógornőd.
Dátum: 2009.10.08. 17:50:08
Hagyjuk már ezt a felesleges off-ot, alkossunk össze valamit, ami elfogadhatónak tűnik!
Tudtommal eredetileg szó sem volt róla, hogy a kincsdobálást is bele kellene vennünk, tehát a Büntetőn vitatkozni is felesleges.
Dátum: 2009.10.08. 10:54:47
Messze azért van igazam, mert nem ez az általános tendencia.
Azt egy szóval nem mondtam, hogy nincsenek egyedi esetek. Nem értek a programozáshoz, testvéremnek ez a melója, és amit a szavaiból összeraktam, nem valószínű, hogy egy generált mellékepik bonyolult lenne, főleg nem 4 másik, egyszerre megjelenő opcióhoz képest, dukáttal, kincstáblával és 30 kiegészítővel.


*: Persze, minden relatív.
Dátum: 2009.10.08. 10:47:10
Milyen bűnözésről nem lehet beszélni Magyarországon?
ci gány
fehér
sárga
néger


Hiperszánalmas. Sok más kérdéssel egyetemben megkérdőjelezi az adminok létének értelmét...
Rasszista, politikai (látható hovatartozással), jelölt válasz, és részemről egy hatalmas szívfájdalom, hogy EZ bekerülhetett.
Dátum: 2009.10.08. 10:34:27
Idézet: Birka - 2009.10.08. 10:26:49
-Párhuzamos epikek (és utána még egy és még egy, ahogy újabb tagokat vesztek fel?)


Nem.
Az újabb, alacsonyabb szintű tagok - mert remélem, rájuk gondoltál - felvétele megnehezítené az epikust, de jóval kevésbé, mint az eddigi rendszerben. Idővel ez úgyis kikerülhetetlen, de egy több százezres lélekkúttal rendelkező szövi úgysem vesz fel 5-6 10. szintűt, mert belátható idejű kútfeltöltés nélkül nincs értelme.


Fenntartom, hogy ezt az epikus-megoldást (na jó, általában semmit sem) NEM érdemes túlbonyolítani!
Dátum: 2009.10.08. 10:12:25
Idézet: Rokamoka - 2009.09.10. 14:36:40
Beraknánk továbbá, hogy aki a segéd szintje alatt van 15 szinttel vagy ennél magasabb szintű, az csak a nagyobbat üthesse, így a szövi za. 80-90%-át bevonnánk a buliba. Akár mehetne párhuzamosan is a harc, de addig a főlény nem halhatna meg, amíg a kicsi nem terült el.



Ilyetén módon igen hasznosnak érezhetik magukat! (A számok továbbra is csak viszonyítási alapok.)
Az egyik legfőbb érv volt az is, hogy így semmi szervezettséget nem igényel, mert 2-3 karakter elbeszélget epikuskával - meg egymással a megfelelő topicban -, ugyan forduljon már fel, a többiek meg sírva nézik.
Dátum: 2009.10.07. 23:52:04
Oh. Akkor meg sem szólaltam!

Természetesen, ebben egyetértünk, a FŐ epikus szintjét nem szabad bántani.
Dátum: 2009.10.07. 23:09:39
A szintátlag+akármennyi (30-40-50?) legyőzött epikus után bekattanhatna a dolog, de Ariel hsz-a eléggé elszomorított. Ha pl.: az Azúr Légió jelen esetben irtózik a szintelőnyétől, nem él vele, akkor eleve elveszett az ügy. Pedig elég könnyen belátható, hogy minél erősebbek szintben a szövetségek, annál erősebb kicsiepiket kell kapniuk, tiszta sor! Lehet VF-ezni, pókozni, stb., ezek 10-20-30 fő esetében sokkal kisebb problémát generálnak, mint amekkorát (és amennyit) megoldana a dolog.

Kifejteném bővebben is: a szintátlag az újabb epikus megjelenésekor számolódna, és még pár dolog, amibe előreláthatólag belekötnének, de mondom, amíg többen csak azt látják benne, hogy "mi ezzel jobban szívunk, mert nálunk nincs VF-es, sorolhatnám", addig nincs értelme tovább boncolgatni az ötletet.
Dátum: 2009.10.07. 21:29:49
185. hozzászólás. Csak 10-est kaptam rá, de semmilyen reakció nem érkezett rá, cáfolat sem. Finomítani természetesen lehet.
Dátum: 2009.10.07. 14:09:36
Mit jelent a "strawberry" kifejezés?
Eper
Szamóca
Meggy
Narancs


Azon kívül, hogy szótár, nálunk tanyán az első kettő ugyanazt jelenti.
Nem tudtam, köszönöm az infot!

Nos, azt gondolom, az a nem éppen rengeteg dupla/fél(?) honorárium jogos, a belefektetett energiát tekintve. Pl.: V4-en a legújabb frissítés szerint 56-an teljesítettünk 1000 jó válasz felett, ezt én délben már 150%-osan teljesítettem, szerintem - bármennyire is élvezetes, mókás, frissítő, etecera - csak az időigényességét figyelembe véve sem sok a "jutalom".
Mint közelmúltban érintett, engedtessék meg, hogy én is beleoffoljak egy kicsit eme csodás témába!
Kezdőként én is csodálkoztam, hogy a fenébe' működnek ezek a szövetségek, kis tájékozódás árán rájöttem. Sajna V4-ek miatt eléggé kaksizom V1-re (már 10 szinttel lehagyhattam volna Hype-ot), de arra azért mindig figyeltem, hogy ne raboljanak le - első- és jelenleg utolsóként Ösvényjárónak mégis sikerült valahogy. Biztos éppen buliból hazajövet vadásztam vagy vmi, mindenesetre gratuláltam neki.

Aztán jelentkeztem Tappancsékhoz. Nagy pillanat volt ez, és általam várva-várt. Erre kik üzennek hadat? Hát apró zöld barátaink. Jó, akkor lépjünk, ne miattunk törjön meg a veretlenség, ami ugyebár azóta megtörtént...
Bosszúból, hogy egy napot sem tölthettem ott, mindent kihasználtam, amit idegesítőnek gondoltam: 2 perccel a háború kitörése előtt léptem ki, poénszövi-alapítás, hadüzenet, TP-ajándékcsomag, stb. Elég mérges voltam, hogy ily' gyorsan megfosztattam gyönyörű nyuszimamuszaimtól, de ez fokozatosan átfordult élvezetté, mert azt vártuk, mikor durran már el valamelyikük agya. Ilyesmi nem történt meg!

Az alapötlet nekem sem tetszik, és Ywgarrd vagy ÖV jó tanácsai ide vagy oda, szerintem is inkább árt az alacsony szintű "utánpótlás"-nak, mint használ. De azt meg kell hagyni, sportszerűek a srácok, és nagyon jó karakterépítők, no meg lehet ellenük védekezési módot találni. Épületbónuszok nélkül is.

Ui: "Térj be egy italra, az első sört a ház állja."


*: Elütések, késő van.
Valóban.
Mint mondtam, pusztán kíváncsiságból - valamelyest időm fogytán is - készült a kérdés. Persze, elkezdhetünk keresőversenyezni, csak nem látom értelmét. (A linket, amit mellékeltél, az én gépem nem hozza be.) Beírtam 3 különböző keresőbe, a "kék rigó" kifejezést, ez a maximum, amit a játékosok úgy 75%-a megtenne. Nem, a többi kérdésem nem így készül(t).


Egyébként én is amondó vagyok, hogy nem éri meg a ráfordított időt, a dupla LE elég szerény jutalmazás...