Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Máté96

Dátum: 2009.08.08. 17:16:18
Ki a számítógép atyja?

Bob Evans
Bill Gates
Jef Raskin
Neumann János--


attól függ, mit nevezünk számítógépnek.
Már asszem a 17. században sikerült egyet csinálni, William Schikardnak (valami ilyesmi neve volt).
Dátum: 2009.08.08. 11:00:43
Melyik molekula nem mérgező, ha sok van belőle?
klórgáz
szén-monoxid
szén-dioxid--
ózon

A kérdés nem pont így volt, de ez volt a lényege.
A helyes válasz mért a szén-dioxid???
Földünk légkörének 0,03-0,05%-át szén dioxid alkotja.
Ha ennél több lenne, megszűnne az állati élet, mert a növényzet nem bír többel.
Dátum: 2009.08.08. 10:59:42
Kövi:
Hány törvénye van a robotikának Asimov szerint?
-1
-3
-4
-2

Beírtam a négyet, és kiadta hogy rossz válasz.
Nem igazán értem, h mért, mert az igaz, hogy nem volt benn a 4. a kezdetektől, de akkor is volt!
1. A robotnak nem szabad kárt okozni emberi lénynek, vagy tétlenül tűrnie, hogy az bármilyen kárt szenvedjen.
2. A robot engedelmességel tartozik az emberi lény utasításainak, kivéve, ha ezek az Első Törvény előírásaiba ütköznek.
3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik az Első és Második Törvény előírásaiba.
+0. A robotnak nem szabad kárt okozni az emberiségnek, vagy tétlenül tűrnie, hogy az bármiféle kárt szenvedjen.

És ezután így:
1. A robotnak nem szabad kárt okozni emberi lénynek, vagy tétlenül tűrnie, hogy az bármilyen kárt szenvedjen, kivéve, ha ez beleütközik a Nulladik Törvény előírásaiba.
stb

Igaz, hogy a nulladik nem volt benne alapból, de Daneel és Giskard belerakták a giskardi robotokba.
3+1 nálam valahogy mindig négy volt, nem is tudom, miért..
Dátum: 2009.08.08. 10:58:48
ok
Dátum: 2009.08.08. 10:05:57
Melyik molekula nem mérgező, ha sok van belőle?
klórgáz
szén-monoxid
szén-dioxid--
ózon

A kérdés nem pont így volt, de ez volt a lényege.
A helyes válasz mért a szén-dioxid???
Földünk légkörének 0,03-0,05%-át szén dioxid alkotja.
Ha ennél több lenne, megszűnne az állati élet, mert a növényzet nem bír többel.
Hol, vagy mikor mondta Caesar: Veni Vidi Vici?

Amikor Rómába érkezett (a városba).
Amikor meggyilkolták.
Amikor átment a Rubicon folyón.
Egy győztes csatája után.--


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

ilyen az én szerencsém.
5 kérdésből 4-et visszadobtak eddig
és mi benne a hiba?
Dátum: 2009.08.07. 22:18:42
Kövi:
Hány törvénye van a robotikának Asimov szerint?
-1
-3
-4
-2

Beírtam a négyet, és kiadta hogy rossz válasz.
Nem igazán értem, h mért, mert az igaz, hogy nem volt benn a 4. a kezdetektől, de akkor is volt!
1. A robotnak nem szabad kárt okozni emberi lénynek, vagy tétlenül tűrnie, hogy az bármilyen kárt szenvedjen.
2. A robot engedelmességel tartozik az emberi lény utasításainak, kivéve, ha ezek az Első Törvény előírásaiba ütköznek.
3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik az Első és Második Törvény előírásaiba.
+0. A robotnak nem szabad kárt okozni az emberiségnek, vagy tétlenül tűrnie, hogy az bármiféle kárt szenvedjen.

És ezután így:
1. A robotnak nem szabad kárt okozni emberi lénynek, vagy tétlenül tűrnie, hogy az bármilyen kárt szenvedjen, kivéve, ha ez beleütközik a Nulladik Törvény előírásaiba.
stb

Igaz, hogy a nulladik nem volt benne alapból, de Daneel és Giskard belerakták a giskardi robotokba.
3+1 nálam valahogy mindig négy volt, nem is tudom, miért..
Nah, a Caesaros kérdést is átírtam már.
Egyébként a spártaiak nem csak kockahasuk volt még annak idején, hanem jó lábuk is.
A marathoni futó amilyen cipőben tette meg a 40 kilométerét...
Én most vagyok iskolás, és bizony van rajtam egy kis felesleg, bár küzdök ellene.
Sajnos, ez az a kor, amikor az embert kevés vele egykorú, értelmes lény vesz körül. Persze nem nagyon érdekel, mert osztálytársaim egy részének a társaságát nem bírom elviselni, hogy finoman fogalmazzak.
A FOGYÓKÚRA nem egészséges, mert a szervezetnek nem az a jó, ha megvonják tőle a táplálékot. Mozgással kell lefogyni, meg rendes étkezéssel.
Rajtam sem azért van súlyfelesleg, mert rosszul étkeznék, csupán vagy 9-10 évvel ezelőtt mindent ..öhm.. kitettem magamból a szájamon át, aztán amikor egy műtét után egészséges voltam, a szervezetem nem állt rá gyorsan arra, hogy amit megeszek, azt kiengedje vagy hasznosítsa, inkább "elraktározta"..

Van egy számolási mód, ha a magasságodból (cm) kivonsz 100-at, akkor megkapod azt a tömeget, ami a legnormálisabb. Ez csak azoknak szól, akik a másik végletbe esnének.

Egyébként röhejes az a Bifidus Hokuszpokuszos reklám. Azért van jobban az ember, mert figyel mit eszik ÉS azt a löttyöt issza?
Ez olyan, mintha én attól fogyok le, hogy öntözöm a növényeimet...
Dátum: 2009.08.06. 16:49:26
aha világos

Dátum: 2009.08.06. 16:38:37
Ez meg mi?
Kit invitál a mondóka egy észak-nyugat dunántúli megyeszékhelyre, a tűzgyújtó fapálcikákat előállító helyi üzem készletének tesztelése céljából?

Robit
Gyurit
Rudit
Erzsit
Dátum: 2009.08.05. 11:20:45
Én is sokat szoktam nézegetni a fórumot meg a játékot, úgyhogy én is kocka vagyok(bár máshol Gömbinek hívnak)...
Ja, egyébként alul kiírt valamit, hogy jó válaszok aránya 50%, de a régi kérdéshez.
Akkor nem lesz az törölve, ha kijavítom??
Akkor újraírtam a kérdést.
Carthaginem, Cato és a 4. válasz helyett Hannibál.
Csak sajnos nem tudom kijavítani azt a a kérdést...
Jó, újra szeretnék elnézést kérni az előbbiért.
Egyébként meg a máskérdést beírod a wikibe és aztán válaszolsz.
10-15 másodperc
(persze senkinek sem ajánlom mert televan álinformációval)
Ok, van egy kérdés, amit elrontottam, egy másikban meg egy c helyett K-t írtam ( mintha nagy külömbség volna).
én is ember vagyok, hibázhatok, de nincs lehetőségem se módosítani, se törölni a kérdést.

És tényleg nem értem, mért baj, ha számtani feladat volt a 3.
akkor legalább töröljék a kérdéseimet, mert így mi a miskulanciát lehet velük csinálni?
3.
Melyik a legnagyobb?

128:2
63*2
252:4
gyök512


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Mi a baj a számtani feladatokkal??
Ja tudom, az, hogy nem mindig lehet bepötyögni a gépben a számológépre, és a Wikin sincs rajta, igaz???!!