Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Máté96

Dátum: 2013.10.17. 16:06:03
Végül nem lett semmilyen horda-kommunikáció, hanem mindenki anarchiában tolja?
Dátum: 2013.10.15. 22:55:57
***
szerk: már megoldottam, csak simán hülye vagyok
Dátum: 2013.10.13. 22:40:10
Á, tehát nem csak én kaptam kitüntetett figyelmet
Dátum: 2013.09.06. 20:02:45
Van egy északi gyűrűm lélekfókusz betéttel, (+3spektrális). Ez nem növelt régebben max fölé?
Dátum: 2013.09.03. 17:03:53
Pont most akartam én is jelezni, belefutottam de már gyanús volt.

Többieknek:
Mivel a sűrűség és a térfogat fordítottan arányos ezért ahol a sűrűség maximális (4 fok Celsius) ott a térfogat minimális.
Illetve ott van ugye a folyadékok hőtágulása, minél melegebb annál nagyobb...
Dátum: 2013.08.18. 22:38:49
Értem, köszönöm
Dátum: 2013.08.18. 11:50:08
Köszönöm.
Ja igen +5, 8 órára
És ha előbb veszem meg, és utána turbózom, akkor is, gondolom.
Dátum: 2013.08.17. 18:59:44
Sziasztok
A fórumon nem találtam semmit, bár lehet hogy csak rossz helyen néztem, és a játékban se írja le.
A hűségszilánkért vehető +8 spektrális, ultraspec és transzplant a max fölé is visz? Ha igen, akkor:
Tudatturbóval is? Akár a vásárlás előtt, akár utána turbózáskor.
Dátum: 2013.06.26. 15:34:30
Hát nem tudom. Értem amit mondasz de nehezen tudnám elfogadni. Nagyon ezen lovagolok , de az átlagembernek kell a monitor meg a billentyűzet is.
Dátum: 2013.06.26. 15:25:51
De elméletileg, sőt a gyakorlatban is működik olyan gép, mely nem tartalmaz videokártyát, csak nem lesz képes vizuális információ megjelenítésére.
A windowst személyi számítógépeken használjuk, általános célra, amikoris szükségünk van vizuális megjelenítésre. Így problémás ha nincs


***szerk
Nem hiszem hogy a windowsod tökéletesen működne billentyűzet és monitor nélkül
Dátum: 2013.06.26. 15:22:00
De zavar, hogy az én kérdéseimben ennél sokkal kisebb pontatlanság volt és kidobták őket.

Pedig ez a kérdés jelen állapotában nem jó. Bármelyik perifériát tudod helyettesíteni másik perifériával, a funkciója ugyanaz csak más eszköz. Ugyanígy a fő alkatrészeket is tudod helyettesíteni, csak nem szokták mert ez a legjobb technológia rá. Másrészt a kérdésben nem elvi felépítésre kérdezett, hanem konkrét tárgyakra a gépben, akkor pedig eléggé rossz, akár az általad említett tápegység hiánya miatt is.
Dátum: 2013.06.26. 14:47:47
Igen, ezt értem, de például háttértár nélkül már kevésbé. Általánosan ezek az eszközök a géphez tartoznak, a kérdés nem utalt specialitásra. Ha már itt tartunk, alaplap nélkül is működtek, egészen amíg a '80-as, 90-es években fel nem találták az alaplapot, valamint a processzor is '71-es. A billentyűzet már bemeneti egység volt 1943-tól.
Dátum: 2013.06.26. 11:07:42
Mik a számítógép fő részei?

Egér, billentyűzet
Hangszóró, dvd-író
Gépház, monitor
Processzor, alaplap, memória, videokártya


Ez nem helytálló, akár a Neumann elveken működő gépet, akár a számítógép általános modelljét nézzük. Egyrészt nem értem mi alapján rendezte a kérdező a válaszokat, az első 3 periféria, mármint a gépház kivételével, a negyedik meg ugye a belsőségek, de ha a monitor, akkor a videokártya is nélkülözhető...
Szóval a számítógép alapvetően rendelkezik input perifériákkal, ALU és CU-vel, operatív memóriával, háttértárral és output perifériákkal
Persze ha nagyon speciális géped van meg tudod oldani a monitor és billentyűzet (és háttértár) hiányát, de ezek azért elég fontos részek.
Dátum: 2012.10.18. 19:49:53
Hány liter 1 köbdeciliter?

1
100
1000
10


Mi az a köbdeciliter?
Dátum: 2012.04.19. 17:19:13
Hú de rég írtam ide


Milyen az, aki arrogáns?

Élvhajhász
Pimasz--
Raccsoló
Dicsekvő


Azért elég erős különbség van a kettő között.
*****


Miután Arothon vállon veregette magát ötletességért, nekilátott a munka következő szakaszának. Se a kufárok, se a Lady nem voltak valami segítőkészek. Így hát nem maradt más lehetőség, minthogy elmenni a Toronyba.
Arothon már járt ott egyszer rövid ideig, akkor mágiával jutott oda és vissza. Úgy látszott, nincs más út most se. A Bajnokok szövetségének volt egy öreg kufára, Pontynak hívták. Senki sem tudta, honnan ez a név. Rendes öreg volt, csupa értékes és értéktelen holmikkal.
- Üdvözöllek nagy öreg!
- Üdvözlet neked is derék végzetúr, miben segíthetek?
- Van egy kő, amivel ti a Toronyba tudtok teleportálni, ha úgy adódik...
- Igen, egyszer már használtad is.
- Épp ez az, megint szükségem lenne rá.
- Sajnálom ifjú, de ezek a kövek csak egyszer használhatóak a nem-kufároknak. Márpedig ha a szemem jó még, te nem vagy kufár.
- Jól van, azért köszönöm - majd egy gyors ugrással egy láda mögé ugrott. Ugyanis a közelben a múltkori kufár csoport jelent meg.
- Az Úrnő áldása legyen veled lélekkufár!
- Veletek is testvéreim! Mi járatban erre?
- A Fenséges vezetőnk új teleportáló követ rendszeresítettett. Tessék, ez a tied. Ezzel idegenek nem tudnak csak úgy hozzáteleportálni, egyetlen alkalommal se.
- Köszönöm. Áldott legyen az Úrnő neve!
- Áldott... jut eszembe, nem ismersz errefelé egy Arothon nevű mágust? Szép kis jutalom járna érte, biztos meg tudnánk egyezni...
- Bizonyosan... De ilyen nevűt nem ismerek sajnos... Ám mintha meséltek volna róla hónapokkal ezelőtt, hogy Dél felé ment. Remélem tudtam segíteni!
-Mind ezt reméljük kufár! Jószerencse veled! - Azzal eltűntek.
Ezután Arothon előjött.
- Mit jelent az, hogy csak úgy?
- A köveket három módon lehet használni. A kufárok csak teleportálnak vele egyszerűen, a végzeturak egyszer használhatják. És a harmadik mód... Egy teleportálásra szolgáló eszközbe illeszthető. Ez megadja a Torony helyzetét, így rengeteg időt és energiát lehet megtakarítani.
- Köszönöm - és egy lélekgyémántokkal teli zsákot csúsztatott a kufár kezébe. Teleportáló kő, csak térkapukra, és akár pentagrammákra... Akár egy írásos meghívó. De akkor udvariatlanság lenne kihagyni.

És hát igen, mindenképpen el kell mennem a toronyba, csak ott lehet a kulcs. Most következett a terv egyik legnehezebb része, elszedni a követ egy kufártól. Erőszakkal lehetetlen, és ésszel sem jobb a helyzet. De hát egyszer élünk!
Arothon elment a közelben lévő másik kufárhoz. Tervéhez álcáznia kellett magát. Az a fontos, hogy ne csak ne azonosíthassanak, hanem ne is keressenek. Mondjuk valami, amit nem hinnének el a saját kufáruknak sem...

- 'Napot kufár!
A lélekkufár összerezzent. A közeledő öregembernek tűnt, de egyenes tartással, és harcosi aurával. Mint mondjuk egy császár... vagy akár A Császár... bár azt beszélik meghalt
- Miben segíthetek öreg? Venni vagy eladni?
- Jólvan jólvan. Luxusárum van, gondoltam túladok rajt' és szerencséssé teszek egy leleményes kufárt. Biztos hallottad, Őseink hegyében volt egy különleges patak. De nem víz folyt ám abból, hanem elfbor...
- Hagyjon a mesékkel öreg!
- Nem mese az kufár. Az elfbor elég ritka dolog, bár igen jó ízű.
- És azt gondolja, elhiszem hogy magának van belőle? Azt a Császár őrzi, nekünk, Egyszerű Halandóknak csak a híre jut.
- Tudom kufár, hogy nem hiszel nekem. Miért is jönne elő a Császár, és mért akarná eladni az elfborát némi lélekenergiáért vagy akár őskőért... Ám azt mondom kufár, igyunk az Úrnőtök egészségére, és ha az íze rosszabb a nektárnál, bizony mondom megveszem a legdrágább holmidat.
A kufár gondolkodott, ugyan mit veszíthet. Hóbortos egy öreg, de hátha jóféle itala van. Amúgymeg, itt, a világ legporosabb végén miben lelheti örömét az ember? Ha meg az öreg át akarná verni... a kufárokat nem lehet leitatni csak úgy.
Ittak. Az ital jobb volt a nektárnál, mézédes és mégis könnyű. Ugyan alkohol is volt benne, de egy kufárnak szinte kötelessége inni. No persze nem a Vén gyémánt fókuszkristályvizet.

Egy idő után egyre ésszerűbbnek látszott, hogy az öreg a Császár. Ugyan, mi más lehetne... Elvesztette trónját, katonáit, kincseit, hatalmát, ezért eladja az utolsó hordó borát az első kufárnak. Ugyan, kinek árt ez...
A kufár elálmosodott.
- Öreg, az alkut elfogadom, de most kérlek menj el, hogy holnap tiszta fejjel kidolgozzuk a részleket.
- Rendben kufár, de az italt itt hagyhatnám éjszakára? A végzeturak megtalálnak és utolsó kincsemet is elveszik!
- Hagyd csak itt, aztán csukd be magad mögött az ajtót, és senki sem viszi... - A mondat vége horkolássá vált. Arothon -mert ugye ő álcája volt az öreg, behozott két üres hordót. Utána nekiállt átkutatni az épületet a teleportáló kőért.
Éjfél előtt úgy egy órával megtalálta, majd el is tűnt.

Elhúzta a szekrényt a pentagramma elől. Na nézzük, hogyan működsz! A könyvgyűjteményében kezdett keresgélni, mintha a múltkor vett volna valami ilyesmit. Sárkányidomítás, igen, elég sok fájdalmas tévedéssel... A jó vadász kézikönyve I. és II. ... Kivégzés kezdőknek és haladóknak... Teleportálás smaragdoknak, igen ez az! Tartalomjegyzék: Rövid távú teleportáló varázslatok, Térkapu, Ősi szerkezetek. Jól van, akkor itt egy M szerű rúnát, ja nem is hanem egy fordított W, akkor ez az áthúzott akasztófa... Igen, és a közepére a kő! Megjegyzés, ha nem a kő által jegyzett célra szeretne jutni, kell egy kétszeresen áthúzott T.
Arothon mindent a leírásoknak megfelelően elintézett, majd elindította a varázslatot.
- Üdvözöljük a Pentagramma Utazási Irodában! Köszönjük hogy minket választott.
Majd egy fényes villanás és sötét.
****

- Itt vannak már?
- Áh, ezek a kufárok mindig éreztetni akarják hogy valakik. A karavánjuk még nincs itt.
- Addig elintézek valamit...

Végül megérkeztek. A szokásos tiszteletadás után Arothon egyből a tárgyra tért.
- Ma éjjel egy halott végzeturat találtunk a szomszédos hegyen. A test porrá égett, az egyetlen nyomunk egy lánchálózat, valamint a hegy tetején talált szilánk- és cserépdarabok. A jelek szerint ez Lady Alvarieltől van.
- Amennyiben ez igaz, jogunk van látni!
- Tessék - A kufár mohón lecsapott a bőrzsákra. Ugye tudod, hogy most örökre elvesztettük az egyetlen bizonyítékot.- jött a mentális csatornán Magiroxtól. Nyugalom, intézkedtem! jött a válasz.
- Szóval, mivel ez egy ritka darab, megnézhetnénk, kinek lett eladva?
- Iiigen... - A kufár elmélyülten nézte a pergament. - Azazhogy nem. Az információink hiányosak, az erődünkben kell utánanéznünk. A választ elküldjük 3-5 napon belül. Köszönjük a tárgyakat. Viszlát! - Ezzel elteleportáltak.



2.
Mikor másnap reggel Arothon felébredt a nap már magasan állt. Nyújtózott, majd körülnézett. Valami nem volt rendben. Az egyik széken a falnál egy nőalak ült. Barna haja és gyönyörű arca volt, egész megjelenése hatalomról árulkodott. Arothon azonnal felpattant.
- Jó reggelt Lady Alvariel!
- 'Reggelt végzetúr!
Arothon mindig bezárta az ajtót és az ablakot. Ez utóbbi most nyitva volt. A mágus kinézett. Ez az egyik legerősebb és legjobban őrzött szövetség. Még ha valaki a leghatalmasabb végzetúrnő, ide nem lehet csak úgy bejutni...
- Nem az ablakon át jöttem, ha arra gondol. Hanem azon! - mutatott a szoba egyik sarkában lévő szerkezetre. - Ritka dolog a pentagramma, talán egy tucat maradt belőle.
- Megkínálhatom egy itallal Úrnő?
- Ugyan milye van? Sárga gyógyital? - A végzetúrnő elfolytott egy mosolyt.
- Hmm, nem is hinné, miket szoktam találni... entbogyó pálinka...
- Egy egész pincényi van...
- ... Orksör....
- Másfél pincényi...
- Fókuszkristályvíz, de gondolom ebből is készletei vannak.
- Épp ellenkezőleg - A kufárnő arcán (valószínűleg évek óta először) egy pillanatra meglepődés látszott. - Fókuszkristályvíz?
- Felfedezés vagy újrafelfedezés... Összegyűjtöttem a kimerült és eldobott fókuszkristályokat, ezeket tiszta vízbe áztatom egy ideig, így kinyerem az esszenciájukat. Van két, három illetve négyhetes készítmény, melyikből tölthetek?
- Mondjuk a háromhetesből.
- Ajánlhatom a Vén smaragdot? Régen a kritikus sebezést segíthette valakinek, de az íze is jó.
- Majd meglátjuk.
Arothon eredeti kristálypoharakat vett elő, és kitöltötte az italt.
- Szóval minek köszönhetem a látogatását Úrnő?
- A maradványok amiket a kufárom hozott el innen tegnap... Nos egy kivételével mind hamis volt.
- Elnézését kérem Úrnő, attól tartottam a kufárok nem fogták föl a helyzet súlyosságát. Az egyetlen bizonyítékot elzárták volna elérhetetlen helyre, és a tettes megússza... - Ittak. Lady Alvariel nagyot nyelt, láthatóan erőlködve.
- Arothon, ez a lötty rémesebb volt a legrosszabb orksörnél is!
- Sajnálom Lady, csak hát három hete egy háborúban megmérgezték a kutat. Nem veszélyes, csak szörnyű íze van...
- Amíg aludt, végigkutattam az összes felszerelését az eredeti üvegdarabok után de nem találtam semmit. Lenne szíves előadni őket?
- Azonnal, már keresem is... - Arothon valóban kereste. - Hoppá, Úrnő, ilyet biztos nem ivott még, ez eredeti Ghallai, még jóval az Ellenség előttről!
A kufárnő egyre dühösebb lett. Először kicsit ivott belőle, majd mivel jó íze volt, felhajtotta az egészet.
- Na de most már kérem adja ide! Hm... ez mi volt?
- Strongard itala Hölgyem. Kicsit módosítva... A viszontlátásra!
Az ital nagyon régi volt, hatalmas értékkel és erővel. Lady Alvarielt egyenesen visszarepítette a tornyába.
Hmm hmm, dünnyögött Arothon, majd elkezdte nézni a pentagrammának mondott tárgyat. Végül miután minden lehetőséget kipróbált rajta, úgy találta hogy ki van kapcsolva.
Biztos ami biztos, elétolt egy szekrényt.

***

Strongard teleportitala: Visszarepít a zóna legnagyobb városába (kalandok földje tárgy)
****

Hmmm, egy halott végzetúr! Arothon elgondolkodva nézte a maradványokat. Úgy látszik, van még munkám.
Szélsebesen visszarohant a szövetséghez, kihozta állatait, a szokásos sárga rudakat és az összes többi kacatot. Az egyes nyomok teljes hiánya, illetve másféle jelek töméntelen sokasága miatt a legegyszerűbbnek tűnt az egész hegyet körbevenni.
A probléma abból adódott megint, hogy egyszerűen értelmezhetetlennek tűnt az egész. A lánc közönséges vas volt, semmi különös anyag, még egyszerű rúnák sem voltak rajta. A környéken a legalaposabb mágikus letapogatás sem hozott eredményeket. A hegy egy puszta kő volt, nyomokat kár is lett volna keresni rajta. Arothon mászás szakértelmét használva följutott a hegy tetejére, ahol a láncok végződtek. A rendszer egy rúdba kapcsolódott, ami szintén közönséges fémekből készült. A rúd földhöz közeli végén üvegszilánkok látszódtak. Ez volt az egyetlen dolog, amin bármiféle energia látszódott. Sajnos mindössze szilánkok és néhány ujjnyi darab maradt belőle. Arothon ezeket is kis bőr zsákokba rakta.
Mikor leért, Magirox, a hordavezér már várt rá.
- Hallom, megint meghalt valaki. Tőlünk?
- Még nem tudom főnök. Szinte szénné égett.
- Mit tehetünk az azonosításáért?
Arothon a bőrzsákokra nézett.
- Találtam néhány dolgot, szerintem a kufárok tudni fogják.
- Máris itt lesznek!
- Köszönöm főnök! -Arothon szelídített állata kihoztak egy nagyobb kerekes házat. Ez volt a helyszíni laboratórium.
A tárgyak vizsgálata mindössze egy fél órát vett igénybe. A hegyről szedett barnás vöröses por valamiféle rozsda volt, bár inkább fémtörmelék. Igazából pontosan nem lehetett meghatározni. Mint amikor a fémet elemi szinten szétszakítják, összezúzzák, aztán darabokra szedik és megolvasztják. A cserepeken viszont még több rejtély került elő. A szerkezet valamiféle mágia-generátor volt, bár sok minden más is lehetett. Hajszálnyi méretű csövek, szalagok és mágnesek voltak benne. De szerencsére megtalálta a jelet: Lady Alvariel Co. Ezt csak az egyedi tárgyakra égetik, amik garanciálisak, de név is kell a megrendelőlapra. Vagyis a kufárok tudni fogják. Vagy a kufárok legnagyobbika, maga a Lady.

****
Dátum: 2011.10.27. 18:17:57
De ha átlagozódik, akkor jobban megéri ebből a szempontból egy állatot vinni?
Dátum: 2011.10.27. 16:59:39
Ha két állatomnak van össz 150 elnyelése, az hogy számolódik portyában?