Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - pityu

Dátum: 2020.11.06. 18:54:49
Melyik város terül el az Egyesült Államok nyugati partján?
New York
Los Angeles
Washington
Dallas

Miért kellene tudnom, hogy a tengeren túl bármely város a kontinens melyik oldalán található. Lényegtelen, hulladék, törlendő, de ízibe!
Dátum: 2020.10.19. 21:12:35
Ki a halandzsanyelv magyar "feltalálója"?
Karinthy Frigyes.
Kazinczy Ferenc.
Krúdy Gyula.
Kosztolányi Dezső.

Hát ez sem igazán állja meg a helyét...
"Magát a halandzsa nyelvet, saját elbeszélése szerint Karinthy még az első világháború előtt hallotta először egy Lax vagy Lachs nevű gégebajos képügynöktől, aki látván, hogy úgysem nagyon értik gyors suttogását, utóbb már nem is fárasztotta magát[,] s beszédében hetet-havat, mindenféle érthetetlen szót összehordott."
forrás: http://real.mtak.hu/108524/1/Buky_MNy_20-1.pdf
Dátum: 2020.09.29. 13:01:29
Nem, valaha voltak moderátorok, de ők már jobbára nem játszanak illetve nem foglalkoznak a kvízzel.

egy mai gyöngyszem:
"A történelem arra tanít meg bennünket, hogy az emberiség semmit sem tanul a történelemből." Kitől származik ez az idézet?
Winston Churchill
Mark Twain
Bob Marley
Albert Einstein

Nem tudtam fejből a választ, ezért egy kicsit túrtam utána, és meglepődtem, mert a keresés elsődleges eredménye nem volt a felsoroltak között...

https://www.citatum.hu/idezet/12075

Szerző: Georg Wilhelm Friedrich Hegel 1770. augusztus 27. — 1831. november 14.
német filozófus és egyetemi tanár

Forrás: Vorlesungen über die Philosophie der Geschichte
Werke 12, Die Behandlungsarten der Geschichte c. fejezet, 17. oldal, 1970.

Az idézet széles körben tévesen Albert Einstein illetve ismeretlen szerző gondolataként terjedt el.

--------------------------------
Ha lenne moderátor, javítsa, vagy törölje ... de az úgy sincs
Dátum: 2020.09.15. 17:47:23
Kérdés:

Milyen színű a méhecske?
szürke-fehér
sárga-fekete
valamilyen-valamilyen (tököm se emléxik)
valamilyen-valamilyen (tököm se emléxik)


Természetesen s szürke-fehéret jelöltem meg, naggyából ez a megfelelője a háziméhnek
( https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A1zim%C3%A9h )

erre jött ez: Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: sárga-fekete

NA, el lehet menni a tetveskurvaistenfaszára furulyázni. Látott a kispöcs egy amerikai mesefilmet, és ezért hipp-hopp sárga fekete lett a méh.

Kurva gyorsan törölni, és a kérdés feltevőjét örökre eltiltani mindenféle kvíztől...
Dátum: 2020.09.09. 21:33:39
Hát, valóban, 30. szintű páncéltól van eleme, a 30 szintű pajzsnak viszont ugyanúgy nincs mint a 30. szint alattiaknak.
A karakter a 27. szintű tárgyakat látja a kufárnál ....

Mint írtam ALACSONY szinten
A karakter hiába erős, ha az elemre nem tud beöltözni...
Dátum: 2020.09.09. 18:56:23
Alacsony szinteken se a páncélnak se a pajzsnak nincs eleme, gyakorlatilag esélytelen így felvenni a harcot a toronyszörnyekkel. Mi ennek az oka?
Dátum: 2020.09.03. 20:07:57
Melyik amerikai elnök volt közvetlenül megbízatása előtt szenátor?
George H. W. Bush
Ronald Reagan
Jimmy Carter
Barack Obama

Miért kellene tudnom, hogy a sok szarházi amerikai elnöknek mi volt a hivatása mielőtt elnök lett?
Egyrészt a magyar elnökök sem igazán érdekelnek, másrészt az USA története számomra olyan perifériális dolog, hogy ahhoz képest a magyar őshonos fák több figyelmet érdekelnek, pedig az sem igazán fontos....
Dátum: 2020.08.15. 18:36:04
Melyik az a törvény amire hatnak a negatív és pozitív gondolatok?
Farkastörvények
Gravitációs kölcsönhatás
A vonzás törvénye
Az erő

Ez most komoly? Rég olvastam itt ekkora F@sságot!!!
Bármiféle szűrőn hogyan jutott át ez az égbekiáltó baromság?

Már az is kötöznivaló bolond aki hisz benne, de aki ezt kérdésként felteszi, az hát izé, inkább nem minősítem...
Dátum: 2020.05.11. 00:11:09
Idézet: Miklós - 2019.12.30. 15:27:45
Kedves Játékosok,
Az alábbiakban olvashatjátok a 2020-as eseménytervezetet:

máj. 4. A Végzet Verme *
máj. 14. Tavaszi Fesztivál miniesemények

A változtatás jogát fenntartjuk!


Most néztem, mintha egy kicsit összecsúsztak volna a dolgok
Dátum: 2020.05.07. 12:58:19
hát, nem mindenki az angolszász mértékegységeket favorizálja

https://hu.wikipedia.org/wiki/Pint

Nekem a magyar pint jobban tetszik (1,696 liter) míg a kérdező valszleg a bécsi pintre gondolt (1,415 liter)

. mod:
A kérdés lehetne kicsit pontosabb is, megjelölhetné az országot és azt a századot, amikor használták a mértékegységet
Dátum: 2020.05.01. 14:11:40
Ez egy mai gyöngyszem:

"Ahhoz hogy továbbhaladhass, teljesítened kell az alábbi feladatok egyikét:
Győzz le egy Végzeturat a Kárhozat Vermében!"

" A Végzet Verme esemény hónapjában a Kárhozat Verme szünetel! "


Dátum: 2020.05.01. 14:08:35
Másrészt pedig a könnyítések csak vidéken érvényesek, BP-i helyszíneken továbbra sem lehet hancúrozni
Dátum: 2020.04.12. 08:06:25
Azért ez egy kicsit ciki, meddig tartana erre egy picit odafigyelni, hogy az átkozódás ilyenkor ne működjön:

Meghajolsz előtte, majd udvariasan megkínálod egy gyógyitallal. Ő kedves mosollyal viszonozza gesztusodat, és átnyújt egy grifftojást (+2930 lélekenergia).

Ellenfeled bosszúsan így kiált feléd:
Micsoda lófogaid vannak! Ezekkel akár a pókot is könnyedén kiharapod a sarokból.


így egymás után, ugyanazon csata végén, a húsvéti event alkalmából
Dátum: 2020.03.27. 21:03:59
200 AF-ért lehessen az entitás számlálót 100-zal csökkenteni
Dátum: 2020.03.26. 17:33:22
Mondjuk 100AF pontért létre lehessen hozni egy üres nyakláncot és/vagy gyűrűt, 5-10 foglalattal, amikbe bármilyen nagyobb térkapus fókuszkristály beilleszthető, ekkor a fókuszkristály megszűnik létezni, de a nyaklánc felveszi a fókuszkristály tulajdonságait, és csökken a szabad foglalatok száma. Azaz akár 5 egyforma kristály is beilleszthető, csak ugye azt ki kell várni hogy a térkapuból olyan essen

Ékszer kraftolás letudva :-) úgy tudom az élő fórumon is többször kérték már ...
Dátum: 2020.03.26. 17:24:08
A vermek ÉP és VP szívó csapdáinak hatásfokát lehessen 20-40-60-80 %-kal csökkenteni
Dátum: 2020.03.26. 17:21:49
Feltámasztás eszivel lehessen gyógyítani is az állatot, ne csak akkor amikor dög
Dátum: 2020.03.21. 19:35:22
Kiskunfélegyháza címerében milyenen katona áll?
Fehér nadrágos íjász.
Kék nadrágos lándzsás.
Piros süveges kun vitéz.
Zöld pajzsos lovag.

Helyesírási hiba ... javítandó
Dátum: 2020.03.16. 07:12:26
Ki nem szerepel a Karib tenger kalózaiban?

Jonny Depp
Orlando Bloom
Kierra Nightly
Nicolas Cage

Ki a tököm az a "Kierra Nightly"? Legalább egy nevet le lehetne írni hibátlanul, ha már kvízkérdés részét képezi ...
Javítandó, vagy törlendő.
Dátum: 2020.03.10. 19:26:05
Melyikük nem volt "jóbarát" ?
Chandler Bing
Ross Geller
Marty Wallace
Joey Tribbiani

Miért kellene tudnia bárkinek is, hogy mindenféle hulladék sorozatban miféle szereplők vagy színészek voltak?
Törlendő!