Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - XHSWx

Oldal: 1
Aham... értem... hát én kb2-3 hete vagyok itt, szóval nem tudom mi volt akkor...
Azt még nem sikerült olvasni, majd idővel remélem odajutok...
Rendben, köszönöm! Remélem nem lesz rá sokszor szükség...
Lanmandragoran - láttam, és olvastam is... pontosan, azért bátorkodtam évszámot kérdezni, mert ennek ellenére elég sokkal találkozom, tehát mégis csak fogadnak el évszámot is...

Craslorg - bár még mindig nem teljesen értek egyet, de mindegy is... ezen nem múlik... nemrég kezdtem (ez volt a harmadik kérdésem)... majd kitapasztalom, hogy mi az ami belefér, és mi nem
Az említett topic ("Baromi ötletes...") jó, bár még nem tudtam belőle túl sokat olvasni...
A másiknak nem sok értelmét látom, mert ahogy jobbra-balra olvasgatok, látom, hogy volt kérdés, amit nem fogadtak el, más pedig ha ő értékeli elfogadta volna... inkább még ezt a témát olvasgatom, ebből látom, hogy mik nem mennek át...
Értem én amit mondasz, csak nem értek vele egyet...

A google csak példa volt, hogy ha megnézzük az ott kiadott találatokat, egyrészt könnyen megtalálható a megoldás, másrészt a találatoknál nem kifejezetten olyan oldalakat hoz be, amiről én a lexikális tudásomat gyűjtöm...
"sehol nem tanítanak, nem iskolai anyag" - ha ez komolyan kifogás lenne, a kérdések fele (minimum) le kéne, hogy kerüljön...
"érdektelen dátumra kérdeztél rá ... még csak nem is érdekfeszítő információ" - ezzel csak az a bajom, hogy egy normál társalgásnál, nálunk sem jön szóba ez az évszám , de itt a Kvíz nevű játékon belül, szerintem nincs vele baj... Pláne, hogy nem konkrétan az évszám az érdekes, hanem hogy bár az emberek elég régóta játszanak, a versenyt alig néhány éve rendezik csak meg...

Ezen kívül, nem akarok a "bezzeg" lenni, de pont nemrég találkoztam egy olyan kérdéssel, hogy mit jelent az ITCZ? Ezt se nagyon tanítják (a földrajz tanár lehet hogy említi, de hogy nincs belőle számonkérés, egy átlag suliban az tuti... ), és erősen súrolja az átlag ember lexikális tudását.... Máshol nem találkoztam vele, itt igen... utána néztem, és már ezt is tudom...
Persze lehet csak én vagyok vele így, de jobban szeretem az olyan kérdést, amiből esetleg tanulhatok valamit, mint pl a "mennyi 2+2? és a ki játszik a barátok köztben?" jellegűeket...
Visszatérve, szerintem az általam feltett kérdés is ilyen volt... nem biztos, hogy elsőre tudod rá a választ, de utána lehet nézni, nem bonyolult megtalálni, és ha utána néz az ember, több érdekes dolgot is megtudhat egy olyan dologról, amivel naponta játszik, mégse tud róla semmit... (legalább is a többség nem... tisztelet a kivételnek )

Persze mint mondtam, lehet ezzel csak én vagyok így...
Üdv!

Na akkor én is kérdeznék! Ez miért nem fér bele?

Mikor rendezték az első Kvízvilágbajnokságot (World Quizzing Championship) ?

1984
1996
2000
2003

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

"érdektelen lexikális" - ebbe mondjuk elég sok minden belefér, de szerintem, ha már kvízt játszunk, ez talán nem annyira érdektelen...
Na meg nem véletlen van ott az a kis zárójeles rész... google első találat, és meg is van a válasz.....
Oldal: 1