Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szasza

Oldal: 1
Nem egyszer kaptam már meg a kérdést, de legközelebb ígérem bemásolom.
A német autógyártók közül, melyik tartozik a VW konszernhez?

Opel
BMW
Audi
Mercedes

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ezt a kérdést tettem fel és jött is az értékelés.

Alapvetően el is fogadnám, ha a következő vadászatnál nem ilyen kérdést kapnék, hogy pl "Hogyan hívják Győzike két lányát?", vagy "Folytasd a sort: 0,2,4,6,..."
Szerintem ugyanaz a kategória. Mi a gond a kérdésemmel?
Dátum: 2009.05.10. 15:48:03
Szia,

elvégeztem a matekot.
A 40000 rendőr 1/4-e kvázi kávét főz. Talán erre elég lenne a 10000-es létszám fele, netán harmada is. Szerintem.
A 40000 rendőr (a kávéfőzőket is beleértve) 1/5-e főtiszt. Irodai meló, stratégia, összevont feladatok, stb. Talán ez is húzós egy picit, nem? Milyen a kollégák aránya mondjuk Németországban, Ausztriában vagy esetleg az Egyesült Államokban?

Biztos vagyok benne, hogyha a fenti létszámredukálást véghezvinnénk, akkor az operatív 22000-nek több fizuja lenne, sőt esetleg további 6-8000 egyenruhás teljesíthetne szolgálatot az utcán. Azért 40-45 évesen nyugdíjba vonulni... háát? Nem egy ismerősöm van, aki erre épít.

Pajzzsal a tömeggel szemben: hát kérem ez bizony egy új kihívás, új feladat. Viszont eddig nem is volt ilyen, így érzésem szerint e mögé bújni nem feltétlenül ildomos. Ugyan minden tiszteletem azoké, akik odaállnak, de csak addig míg odaállnak és parancsot hajtanak végre. Abban a pillanatban viszont - mert ugye tagadhatatlanul megtörtént -, amikor a rendőr provokálja a tömeget egyből tovaszáll a tisztelet és elismerés. A kollégák degradálódnak egy csürhe színvonalára. Sajnos.
Dátum: 2009.05.10. 15:28:45
Sziasztok!

Végigolvastam a hozzászólásokat. Nagyon sokat szívemből szóltatok, habár a halálbüntetéssel csak adott, bizonyított tényállás esetén értek egyet. Egy dolog mégis kimaradt úgy érzem. Ez pedig nem más, mint a fejesek (magasrangú rendőrtisztek, államtitkárok, akár miniszter) átvilágítása. Itt nem az adóbevallásukra gondolok, bár tuti ott is lenne ok az elmarasztalásra, hanem konkrét meg- és kihallgatásra. Akár hazugságvizsgálóval. Miért? Mert ők azok, akik döntenek és egyben együttműködnek akár bűnszervezetekkel. Csak épp nem buli ezt bevallani, felvállalni. Következő ciklus kimarad, át kell ejtőernyőzni valamelyik megyei parancsnokságra, háttérszervezetbe, stb..

Viszont, ha valóban sikerülne egy feddhetetlen országos parancsnokságot létrehozni, akkor a már a közvetlenül alattuk szolgáló őrnagyok, századosok is lefo..nák a bokájukat félelmükben a "belső inkvizíciótól", a vidéki kapitányságokról nem is beszélve. Ez a belső félelem, lehet, hogy csak hosszú távon, de meghozná az eredményét. Pszichológiailag a félelem által okozott nyomás inkább előbb, mint utóbb vezetne határozottan fellépő, adott szituációban józanul döntő rendőrök tömegéhez. Nyilván adott szituáción nem a közúti igazoltatást értem, ahol rendszerint keménykednek egy égőkészlet miatt. (mondjuk ezeket az okostojásokat első sorban vetném be mondjuk egy UTE-FTC szurkolói "párbeszéd" moderálására..)
Dátum: 2008.10.14. 00:03:23
Ezt én is benyaltam.. két röhögés között elküldtem a kérdezőt melegebb éghajlatra. Lassan magállapítható a retardáltság és a notoriusság közötti összefüggés.
Dátum: 2008.10.13. 23:51:55
Idézet: Hatsepsut - 2008.10.13. 23:30:47
És ráadásul jövőre is csak annak nem kell, aki új, chipes útlevelet csináltat. (Bár mondjuk én inkább megcsináltatnám, mint hogy a vízummal kínlódjak.)


Bizony, így van. Köszi, Boss!

...meg még a válság miatt meg is maradhat.
Dátum: 2008.10.13. 23:26:20
Idézet: Pelus - 2008.10.13. 11:27:22
Újabb gyöngyszem:

Kell-e vízum az USA-ba?
2009-től nem (helyesnek jelölve)
2010-től nem
igen
nem

Könyörgöm, melyik országról van szó? Irak? Túrista vízum?


Egyébként meg 2008 van és lesz egészen 2008.dec.31. 24:00-ig. Tehát IGEN kell. (feltételezve, hogy Magyarország Egyesült Államok viszonylatában beszélünk.
Dátum: 2008.10.12. 15:14:49
Most lett elegem az egészből!! Ez meg mi a sz@r??? Már elnézést kérek!

Kérdés: Miért szavnak a játékosok az "azonnal töröljétek"-re a kis intelligenciát követelő kérdéseknél?

1. Mert nem tudnak olvasni
2. Mert elromlott az egerük
3. Mert nem tudnak másra kattintani
4. Mert a "kis intelligencia" tényezőt elméjük nem éri el

Ezt a kérdést nemrég írta egy másik játékos. Értékeld!
Azonnal töröljétek!
Rossz, hibás kérdés
Jó kérdés

Tisztelt Moderátorok!

Szeretném kérni, mint azt pár bejegyzéssel ezelőtt már javasoltam, hogy ténylegesen TI szűrjétek meg a kérdéseket. Olvassátok el, nézzétek meg, és engedjétek tovább, vagy töröljétek a debilnél debilebb kérdéseket. (mint ez az ékes példány is fentebb)

Egy vicc, hogy ilyen sz@rok miatt nem lehet haladni pl. a küldetésekkel.

Előre is köszönöm!

ps: elnézést, kicsit felment a pumpa bennem.
Dátum: 2008.10.12. 11:01:57
Mai szösszenet:

"Hol található a Csalagút?"

1. Kelta-tenger
2. Ír-tenger
3. La Manch csatorna Észak-keleti részén
4. La Manch csatorna Dél-nyugati részén

Természetesen a 3. a jó válasz, kérdezőnk viszont a 4. adta meg helyes megoldásnak. A tízkérdéses küldetésem ugrott.
Csak tudnám minek tesz fel kérdéseket olyan, aki maga sem tudja a választ!?

Nem lehetne "előszűrni" a kérdéseket? Tudom, nem kevés meló, de annyira talán mégsem sok.

Köszi!

PS: Meg ezért az olyan jellegű kérdéseken is el kellene gondolkodni, mint pl. melyik a világ 12. legnagyobb tengere...

Ilyen emberkétől én is megkérdezném, hogy pl. mekkora a 4-szelepes Otto motorokban található bütyköstengely nyitási szöge.. ..csakhogy hasonló kaliberű érdekes információkat kapjunk.
Dátum: 2008.10.07. 20:54:30
Ezt a linket találtam meg én is közben, kukk meg az ötödik bekezdést, paprika is botanikailag gyümölcs. Ergo vissza a startmezőre.
Dátum: 2008.10.07. 20:41:16
Paprikát írta megfejtésnek, de szívesen elolvasnék egy értekezést, ahol a paradicsomot, mint gyümölcsöt taglalják. ..pusztán a kíváncsiság miatt.
Dátum: 2008.10.07. 19:47:55
Sziasztok, törölni vagy korrigálni kellene egy kérdést.

"Melyik nem gyümölcs?"

ananász
paprika
banán
paradicsom

2 megoldás van, 50%-om volt, hogy bejöjjön. ...nem jött be.
Dátum: 2008.10.05. 15:14:41
így jogos. azt hittem Te pakoltad oda és még pluszként szeretnéd látni az aktuálisak között.
Dátum: 2008.10.05. 14:54:29
A második pontodra csak azt tudom mondani, hogy szerintem így van jól. Elvégre azért pakolsz valamit az archívumba, mert esetleg később szükséged lehet/van rá. Ergo most nem kell aktuálisan.
(ez így van más online játékoknál is, meg ne feledd nem akarnak egy bejegyzést x+1 helyen tárolni)
Dátum: 2008.10.04. 22:17:36
Ahham. Akkor a 2. szint a "szívás" szintje, ha leegyszerűsítem. no, mindegy, tanulság, hogy nyomatni kell a szinteket.

egyébként ez le van írva valahol?
Dátum: 2008.10.04. 21:36:31
Sziasztok!

Második szintű vagyok, miért csak 2. és 3. szintű játékosokat ír ki a portyaválasztó? Beírtam, hogy írja ki az 1 szinttel eltérő szintűeket. Nem ír ki 1. szintűt.
A Toplistában kikerestem név szerint játékosokat, akik 1. szintűek. Név szerint akartam támadni őket, nem sikerült. Hibaüzetnet: Túl nagy a szintkülönbség. Ezt kipróbáltam 4. szintűre is. Ott is ezt a hibaüzenetet kaptam.
Ha tényleg így van, hogy nem lehet alacsonyabb szintűt támadni, akkor miért tudott megtámadni egy 3. szintű játékos? (én még mindig 2. szintű vagyok)
Ha korlát akkor az engem is kellene, hogy védjen, ...gondolom én.

Találkoztatok már hasonló jelenséggel?

Előre is köszi!
Oldal: 1