Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tanafres

Oldal: 12
Dátum: 2010.06.06. 18:50:28
Melyik két fizikai erő határozza meg a Föld mozgását?

Nem a fizikai erők határozzák meg
Súrlódási erő, mágneses erő
Gravitációs erő, rugóerő
Általános tömegvonzás, centrifugális erő

Ez így borzasztó szerencsétlen. Többek között a centrifugális erőt én nem nevezném fizikainak, mivel az egész bolygómozgásban egyetlen fizikai erő vesz részt és az a gravitációs erő (aminek a leírását hívjuk általános tömegvonzásnak, tehát ebben az ált. tömegvonzás sem erő, hanem egy fizikai törvény neve).

Javítani: Mely fizikai erő...? Válaszok: a, maradhat, b, mágneses, c, surlodás, d, grav
Dátum: 2010.05.30. 18:58:14
Ismereteink alapján mi történne akkor, ha fénysebességgel utaznánk a világűrben az űrhajónkkal?

Sikerülne kiküszöbölni a fekete lyukak által való veszélyeket.
Beleütköznénk egy meteorit rajba, vagy egy üstökösbe, mert nem lenne idő kikerülni őket.
Felfedezhetnénk új csillagrendszereket, és kolonizálhatnánk új bolygókat.
Az űrhajó utasai számára leállna az idő.

Nyilván az utolsó van jó válasznak szánva, de mondjuk "ismereteim alapján" az az idő nem áll meg, fénysebességgel eleve nem utaznánk, mert van tömegünk, és miért ne fedezhetnénk fel vele új csillagrendszereket és ütközhetnénk meteoritokba? Rossz kérdés.
Dátum: 2010.05.30. 18:55:11
Mi a magyarok egyik legnagyobb nemzeti itala?

Pezsgő
Bor
Pálinka
Sör

Ez így mégis mi a f*? Helyes válasz a pálinka, de én spec. a Tokajit jobban szeretem, és külföldön is jobban ismert. Meg többet is meg tudok belőle inni (legnagyobb...)
Dátum: 2010.05.22. 19:14:42
Melyik nem geometrikus energiaforrás?
a, szél
b, atom
c, nap
d, geometrikus

(arra most így nem emlékszem, hogy ezek mögött az erőmű vagy az energia szó ott állt-e vagy sem). A helyes válasz az atom volt.
Szegény illető sajnos nem tudja, hogyan kell írni azt, hogy geotermikus, bár értékelendő, hogy valami tudományos kifejezés eszébe jutott, még akkor is ha annak az égvilágon semmi köze a témához. A baj az, hogy ha véletlen tudta volna, a kérdés akkor is értelmetlen lenne...

Ellenben maga a kérdés nem rossz javasolnám, hogy a d, választ cseréljétek le geotermikusra, és a kérdésben szereplő geotermikus szót pedig megújulóra és mondjuk minden válasz valami-energia legyen és akkor már is szuper.
de csak körülményesen:)

viszont van egy tuti ötletem:) igazából nagyon nem érdekel mit csinál bár ahhoz is van tippem. Szóval kocsma/söröző/klubhelyiség/chill out barlang. Egy hely, ahol a szövetségi arcok összeülhetnek megbeszélni az élet kis és nagy dolgait, ahol az idősek durva sztorikat mesélhetnek ifjúságukról, amikor még elbújtak a titánok elől, a fiatalok meg elmesélhetik, hogy hogyan szedték fel a szomszéd szövetség új csaját. Ahova meg lehet hívni az arató csattanaok kibelezése közben összeszedett barátokat, és ahol el lehet dicsekedni, hogy bezzeg mi mágustornyuk annyival, de annyival jobb mint a tietek, hogy csak na... Mert az ugye nem járhatja, hogy a lélekkufár a palotában dőzsöl nekünk meg nincs hol lazítani.
Ennek megfelelően ami így illene hozzá, az egy kihívással kapcsolatos bónusz, mert az olyan békés dolog, mint egy sör a lemenő nap fényénél. Mondjuk mittomén: annyival nagyobbnak számítanak kihíváskor a szakijaid, amennyi az épület szintje, vagy adhat valami szorzót a nyereményekre (akár a vesztesnek is a morálnövekedésre) vagy a kettő kombinációja, esetleg valami egészen más. De egy ilyen épület hangulatos lenne az biztos.
áldozóoltár: napi1x építhetnél épből vagy belesajtolhatnád az állatod a lélekkútba
Dátum: 2009.07.08. 10:52:38
melyik csokit nevezték el a naprendszerünkről?

helyes válasz a Milky Way volt. Ami meg nem a naprendszer. Törlés.
Dátum: 2009.06.23. 17:57:32
Melyik a legújabb Msn program?
Windows Live Messenger 9
Minek új, a régi is jó.
Windows Live Messenger 8
Nincs ilyen program

no comment
Dátum: 2009.06.23. 17:56:58
Melyik Film története szol a II. Világ Háborúrol?
Híd a Kwai Folyón
Hulk
Fűre Tépni Szabad
Ryan közlegény megmentése

helyesírás
Dátum: 2009.06.23. 17:55:48
Melyik egyetem nem Budapesten található?
BME
JATE
ELTE
SOTE

JATE már nincs, és igazándiből a SOTE is SE
Dátum: 2009.06.23. 17:30:48
Ki volt:Leonidas?
spárta királya
görög költő
okori futó
romai hadvezér

kérdés jó, kivitelezés igénytelen
Dátum: 2009.06.20. 10:57:52
Melyik megyében találhatók a következő települések (Mezőkövesd, Ózd, Sárospatak)?
Vas Megye
Heves Megye
Csongrád Megye
Borsod-Abaúj-Zemplén Megye

a zárójel felesleges, kettőspont kellene
Dátum: 2009.06.20. 10:57:13
Hol lakik Pán Péter?
Ausztriában
Szlovákiában
Sohaországban
Svédországban

ez olyan nem is tom, nem lehetett volna legalább 3 másik mese világot írni?
Dátum: 2009.06.20. 10:56:32
Mi az? Nyáron othon áll Télen szaladgál?
Kocsi
Busz
Kamion
Szánkó

helyesírás, forma
Dátum: 2009.06.19. 20:37:39
Melyik müsor nem volt a TV2 szilveszteri adásai között?
Irigy Hónajmirigy
Sas kabaré
Mónika show
Joshi Bharat

mikor/meddig?
Dátum: 2009.06.19. 19:55:00
Ki játszotta C3PO-t az eretei csillagok háborújában (4-5-6)?
Alec Guinness
Kenny Baker
Anthony Daniels
Peter Mayhew

helyesírás, illetve talán egy icipicit spec is:)
Dátum: 2009.06.19. 17:25:36
Melyik az a folyadék, amiből 1L=1Kg (+ 4 fokon)?
Olaj
Tej
Benzin
Víz

lehet hogy csak én vagyok kötekedő, de Celsius fok, és 1 liter sohasem egyenlő egy kilogrammal. Inkább 1L tömege 1 Kg.
Dátum: 2009.06.19. 12:47:25
Melyik állatnak van négy lába?
kecske
egyiknek sem
kígyó
tyúk

triviális és ha jól tudom a második válaszlehetőséget mint tipust nem kedveljük.

Awenhai: szerintem az nem rossz kérdés
Dátum: 2009.06.18. 19:08:56
hány fokon a legsűrűbb a víz?

egy Celsius odafért volna, még ha egyértelmű is
Dátum: 2009.06.16. 11:07:41
Melyik kontinens volt börtön a "Börtön sziget ?
Dél amerika
Európa
Afrika
Ausztrália

csúnya
Oldal: 12