Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ztuning

Oldal: 1
Dátum: 2008.11.26. 17:45:39
Az a baj, ami a szocializmusban volt, hogy a pénzeket szétosztogatják támogatásként, ahelyett, hogy munkahelyekbe fektetnék. Ez akkor is, most is azért volt (amit masterv is írt), hogy az emberek ne az ország problémáival foglalkozzanak, és hogy az éppen hatalmon lévő politikusokra szavazzanak.
De mutogatásban a világ élvonalában vagyunk
Dátum: 2008.11.24. 19:07:33
Abban igazad van, hogy ezt a helyzetet Gyurcsány elvtársnak és bandájának köszönhetjük nagyrészben, de azért a multik is benne vannak a külföldi termékeikkel.
Viszont a multik nem fizetnek adót (legalábbis nekünk nem), pont azért jönnek ide, mert kapnak 5 vagy 10 év adómentességet.
Dátum: 2008.11.22. 21:44:06
Én alapvetően Miklóssal értek egyet, nem olyan jó ez nekünk, mint ahogy elsőre tűnt. Az nem igaz, hogy a gazdagabb országok csak ráfizetnek, mivel a szabadkereskedelem miatt az ezekből az országokból származó transznacionális vállalatok ezekben az országokban fiztik be a külföldön eladott termékek adóját. Tehát erre nemhogy nem fizetnek rá, még talán keresnek is rajta (az, hogy például Magyarország gazdaságát tönkreteszik, az nem nagyon érdekli őket, ilyen a kapitalizmus). És akkor arról még nem beszéltem, hogy a Mo-on állami pénzen kintanított szakemberek elvándorolnak más országokra, ahol a munkája után (általában nem kevés) adót fizetnek, és segítenek fejleszteni a gazdaságot.
Dátum: 2008.11.22. 21:20:57
Ebben nincs igazad, ugyanis az emberek mostantól az olcsóbb tömegtermékeket fogják vásárolni, mivel nincs annyi pénzük mint korábban. És a Kínában gyártott termékek 98%-a ilyen. Tehát emiatt, és a tartalékiak miatt szinte egyáltalán nem fogják megérezni a válságot, és könnyen átvehetik a világgazdasági elsőséget (aminek én személy szerint nem örülnék).
Oldal: 1