Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2008.10.23. 22:35:04
Ma tudtam meg, hogy pár napja kivették a játékból annak nyilvántartását, hogy ki melyik kérdést kapta már meg. Ez azért történt, mert majdnem 20ezer kérdésnél tartunk, és kezdte észrevehetően lassítani a játékot az ellenőrzés.
Így most - megkaphatjuk saját kérdésünket is;
- megkaphatjuk ugyanazt a kérdést többször.
A nagyszámú kérdés miatt ezeknek viszonylag kicsi a valószínűsége, de azért előfordul.

DE: Ha értékelhetsz egy kérdést, amiről tudod, hogy már biztosan szerepelt, akkor az új kérdés, nyugodtan küldd vissza "Rossz kérdés - már szerepelt" címkével.
Dátum: 2008.10.23. 22:25:59
Idézet: Darun - 2008.10.23. 19:23:52
Idézet: Necronis - 2008.10.23. 19:16:03
A Battletech univerzumban melyik egység a domináns fegyvernem?
birodalmi lépeget
űrgárdista
ornitopter
csatamech


A harmadik sztem ornikopter, bár ezt csak tippelem mert még az életben nem hallottam ilyet!

Az ornitopter a "csapkodószárnyas repülőgép" elnevezése, ami nagyjából úgy repül, mint a madarak.

Idézet: Timejja2 - 2008.10.23. 15:49:00
VAn egy kérdés.Melyik nem Franz Kafka mű. És az a helyes válasz hogy Az átváltozás. De az átváltozást ő írta szerintem. Viszont Az amerika című mű ha létezik is,tuti nem az ő szerzeménye. Ennek lécci nézzen utána vki,és javítsa ha igazam vam.Ebbe már régebben egyszer belefutottam.Csak most jutott eszembe.Ez a kérédés az indulás óta fenn van.Köszi!

Ezt már más is kérdezte. Csak hát ez a kérdés nem Kafka művet, hanem regényt kérdez, és Az átváltozás nem regény, bár tényleg Kafka.

Idézet: Csirguz - 2008.10.22. 20:51:14
Egyesek azt állítják, a tündér népség különösen tart egy anyagtól. Mi ez?
Pozdorja
Vas <<<-- (szerk.) Vas a jó válasz ha belefutnátok.
Narancslé
Polietilén

Mivan? Esetleg a regényt-írót, vagy valami, de még így sem lenne jó a kérdés mert nagyon nehéz!

Annyira azért nem nehéz, mert gyengék a választási lehetőségek mellette. Amúgy nem íróhoz kapcsolódik, hanem angolszász mitológia/néphit. Ez itt nem az "elfekre", hanem a "fairy-folkra" vonatkozik, akik ha jól emlékszem leginkább Szentivánéjkor jönnek elő, és gyerekeket ragadnak magukkal, halálra táncoltatják azokat, akik meglátják őket, és hasonlók. Amúgy jó forrás róluk pl. Raymond E. Feist: Tündérmese című regénye, ami nem fantasy, hanem inkább horror-jellegű. Lehet, hogy elő is veszem, mert jó rég olvastam már.
Szerintem ez érdekes kérdés, ha nehéz is, legfeljebb majd kipontozódik.(A kérdést nem én írtam.)
Idézet: Craslorg - 2008.10.23. 13:41:59

Mit neveznek Erdélyben Madártemetőnek?

Ez egy nagyon jó kérdés, kár, hogy valószínűleg ki fog esni.

Nem hiszem, mert 67%-on áll.
Dátum: 2008.10.22. 15:24:32
Nyitottam egy új topicot Kvíz - érdekes kérdések magyarázata címmel.
Lehet bele okosakat írni, ha van kedvetek.
Első hozzászólásként bemásolom ide egy játékostársunk, Sun13 érdekes magyarázatát. Remélem, nem haragszik.
Idézet: Sun13 - 2008.10.22. 13:35:10

Ki az akit nem temettek a mai napig sem "szent földbe"?

Bem József
Könyves Kálmán
Nagy Imre
Julius Jacob von Haynau

Akkor egy kis magyarázat hogy mindenki okosodjon .
Könyves Kálmán és Nagy Imre nem lehet, ezt aki nem tudja szálljon magába. Igazán Haynau-lenne a kérdéses, őt azért is tettem bele mert megtévesztő, több országban utálták mert több forradalmat is levert/megtorolt. Több helyen megverték az utcán hasonlók, de ez nem azt jelenti hogy nem volt nagy hős németországban, ausztriában.
A megoldás Bem József, aki élete végén áttért az iszlám hitre, és így nem temethették el katolikus módon a "szent földbe". Ezért kőoszlopok tartják szarkofágját a magasba.
Ha van kedved, ezen a fórumon a többiek okulására megírhatod azon érdekes kérdéseidet - magyarázattal együtt -, amelyekre túl kevesen tudták a választ, és ezért kiestek a szűrőn.
Dátum: 2008.10.22. 12:06:02
Idézet: Dame Aleana - 2008.10.21. 23:53:05
Képzeljétek, vadaszatkor megkaptam a sajàt kérdésemet!

Arrol volt szo, hogy lehetetlen a sajàt kérdésunket kapni!

Nekem azt mondta a programozó, hogy ez így van, majd rákérdezek még egyszer.

Idézet: Icelady64 - 2008.10.22. 07:24:30

Mi a Kupfelcalfixfertig?

Még szerencse, hogy elég, ha az elejét beírom a kérdésadatbázisba.

Idézet: azreus - 2008.10.22. 08:37:24
Melyik NEM Hayao Miyazaki filmje?
Chihiro szellemországban
Mononoke Hime: A vadon hercegnője
Ghost in the Shell: Páncélba zárt szellem
Laputa az égi palota

Szerintem sem hiperspeciális, ő tényleg nagyon híres rajzfilmrendező, bár én inkább a Vándorló palotát írnám a második helyett, mert az (szerintem) ismertebb. Ha azt kérdezték volna, melyik nem Disney film, arra is tiltakoztál volna?

Legfeljebb hányszor lehet hosszabbítás egy kosárlabdamérkőzésen?

Fogalmam sincs, nem nézek kosárlabda meccseket, a szabályzata elérhető neten, kereseni nem lehet benne, átrágni nem fogom magam. Spec.


Én is ritkán nézek kosárlabdát, de tudna valaki segíteni? Mert ha igaz, hogy nincs meghatározva a hosszabbítások száma, akkor ez tényleg érdekes kérdés. Szerintem.

Idézet: Lagolit - 2008.10.22. 09:43:37
Üdv!

A vizek városáról, Tatáról kétszer van kérdés. Mind a kettőnél Tata a helyes válasz, most jött ki nekem kb. 5 perce a 2 kérdés, egymás után.

Ha még csak kétszer lett volna, de hétszer volt.
Dátum: 2008.10.21. 23:43:02
Idézet: Craslorg - 2008.10.21. 22:33:06
Idézet: Kesh - 2008.10.21. 20:52:39
Mi történt 1582. október 5-e és 15-e között a Gergely-naptárra áttért országokban?

Ezt törölni kéne Hatsepsutnak, mert ilyen kérdés volt már korábban, ráadásul gyáriként, ha emlékeim nem csalnak.


Nem is mondta senki, hogy ez új kérdés lenne.
Dátum: 2008.10.21. 22:17:01
Nem nagyon értem, mit kellene ezen pontosítani.
Dátum: 2008.10.21. 17:37:36
Nagy kutya végleg eltiltva a kérdések írásától.
Dátum: 2008.10.21. 16:46:56
Én sem tudom, de ha a másik háromról tudod, az is elég.
Dátum: 2008.10.21. 14:02:59
Idézet: Trockij - 2008.10.21. 12:42:42
Jó Estét,

Ma csak egy érdekes kérdésre akadtam..

Milyen nagyobb település hez van közel Konyár község és hány KM re?

Békés Csaba 4, 7 KM
Szombathely 11. 7 KM
Derecske 8, 8 KM
Esztergom 21, 4 KM


Valaki meg tudná mondani, h mit akart a kérdés feltevője?

Köszi, T.


Hogy mit akar, azt nem tudom biztosan, de szerintem nem szeretne kérdések írásával vacakolni többé.
(Persze ilyenkor utánanézek, mi egyebet alkotott az illető, és utána döntök.)
Dátum: 2008.10.21. 14:00:21
Nem én voltam. Miklós írt vagy három-négy ilyet oktató jelleggel.
Dátum: 2008.10.21. 11:52:37
És egy utolsó:

Kukabúvár végleg eltiltva a kérdésírástól.
Dátum: 2008.10.21. 11:48:08
Nem is a 40-50%-os kérdésekkel van baj. Sőt, én azokat szeretem, amik nem teljesen triviálisak.
És tényleg sajnálom az így kipotyogó "túl nehéz" kérdéseket, mert ezekből lehetne tanulni is, de sajnos csak így tudják szűrni azt, hogy ne kapja meg 100 ember (aki nem ír a kvíz fórumra) a rosszul bejelölt válaszokat.
Dátum: 2008.10.21. 11:42:12
Mikor alapították Los Angelest?
1781
1625
1666
1700

Kár hogy "A várost hivatalosan 1850. április 4-én alapították, lakossága ekkor mindössze 1610 fő volt, ez lett egyben Los Angeles megye székhelye is." ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Los_Angeles )

Zsolesz, Arianne: Még mindig igaz, hogy Wiki "csalfa barátnő". Nézzétek meg ugyanennek az oldalnak a jobb oldalán az adatsort, ott szerepel a helyes válasz is. (Máshol is utánanéztem.)
Dátum: 2008.10.21. 08:45:20
1x1x1: töröltem, ha lesz időm utánanézni, kinek az alkotása, el is tiltom az illetőt, ez nyilvánvalóan rosszindulatú kérdés.

2. Utánanéztem, pontosan hogy is van a rossz kérdés miatti eltiltás. Ha a kérdéseid fele, de legalább 10 rossznak minősült, akkor nem írhatsz több kérdést.

3. Ti ugyan nem látjátok, de rengeteg játékos nem értékelhet már.
Dátum: 2008.10.21. 08:26:48
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.20. 23:16:41
1. Nem, ez egyszer szerepelt mikor törölted a többit, de azóta...

2. A tangens meg sin/cos, mi ebben a nehéz? Érettségi óta talán ha kétszer használtam, de azért mégis tudom...


1. Nem, mielőtt írtam neked, akkor néztem meg, és csak egyszer szerepelt. Szombat este óta senkinek sem jutott újra eszébe.

2. Nem tudom, mi ebben a nehéz, de azt sem, mi benne az annyira érdekes, hogy megjegyezzem. Ettől még műveltségi kérdés.
Viszont számolni akár húszas-harmincas számrendszerben is tudok, ha nagyon muszáj, csak jobban szeretem a saját jelöléseket, mint az ábécé betűit.
Dátum: 2008.10.20. 23:16:12
Aisling: A kettes számrendszert már én is negyedik általánosban tanultam, és a gimiben "számítógépterem" is volt (talán 3 db iskolai számítógéppel), pedig én 1986-ban érettségiztem. Emlékszem, édesapám mondta is, hogy nekik a számrendszerek gimnáziumi tananyag volt.
(Viszont a tangenssel kapcsolatban már csak annyira emlékszem, hogy szögfüggvény.)
Dátum: 2008.10.20. 22:55:22
Idézet: Necronis - 2008.10.20. 19:01:02

"Hány magyar aranyérem született a 2008-as pekingi olimpián?"

Sokadszorra.


Nem, ez már csak egyszer szerepel, és most azt kaptad meg.
Dátum: 2008.10.19. 22:48:24
dorong: Szerintem a kérdező a karácsonyi kisfilmet is beleszámolta, úgy már 4. Ezzel együtt ez elég vacak kérdés.

Egyébként meg megint javítgattam.