Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - gsziszi

Harmadik Birodalom néven a náci Németországot szokás nevezni. Melyik volt az első?

Az ókori Római Birodalom
Német-római Birodalom 1600 körül
A Német Birodalom 1871-1945-ig
A Bizánci Birodalom (Keletrómai Birodalom)


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Hello!
Mit rontottam el?
Kösz
Dátum: 2009.05.05. 09:36:52
értem én mit mondasz. amúgy 40. szintű vagyok, szintemen első 20-ban
szal nem vagyok mai gyerek
egyrészt nem kell, hogy 14-es legyen a maximális szintje. másrészt lehetnek kizáró okok. a fő cél az lenne, hogy aki nem lóg egész nap a játékban, az is tudjon viszonylag biztonságosan fejlődni. ez azért is cél, hogy a ritkán belépők ne keveredjenek túl nagy hátrányba. azt is lehetne, hogy a szintek számával ne a gyakorlatozás ideje csökkenjen, hanem az összgyakorlatozás ideje növekedjen, mint az állatoknál. tehát x. szinten akár elmehetek egész hétvégére is gyakorlatozni. sokan vannak, akik hétvégén nem tudnak/akarnak belépni. nekik is segítene ez a lehetőség. jómagam egyébként pont nem vagyok ilyen, szal nekem annyira ez nem pálya.
egyébként ez egy olyan ötlet szerintem, amit érdemes tovább gondolni, nyilván a tiédhez hasonló hatástanulmányokkal.
mondom, a cél az lenne, hogy a ritkán belépők se érezzék magukat hátrányban, és szívesebben játszanak, ne lépjenek ki a játékból.
a TP nélküli fejlődés pedig teljesen jogos. viszont az sem rossz lehetőség, hogy a szintemen előbbre tudok lépni, ha fél év alatt nagyon lemaradtam, és minden szintlépéskor agyonvernek.
pl. van egy elrontott karakter, aki teszem azt 35. szinten rendelkezik valami 350-es TÖ-gel. Szerencsétlennek örök kudarc lesz a játék. Ha viszont rájön, mit rontott el, akkor marad a szintjén, de x napon belül kicsit korrigálhatja magát. ez erősítené a versenyt is.

mit gondolsz?
Dátum: 2009.05.05. 09:25:47
Hanyadik szinten lehet állatot befogni ?

4
11
15
12


nem műveltségi, 1. szinten nem tudni, 40.-en meg már nem tudni. nem szükséges az adatbázisban tárolni
Dátum: 2009.05.03. 22:36:54
Milyen szinű 13. szinten a páncél?

fekete
piros
*lila
barna

beteg, idióta, gyagya, és spec. is, tekintve, hogy 13. szint alatt képtelenség tudni.
szal törlendő, irtandó, és akár le is fejezendő, ha épp van rá kapacitás
Dátum: 2009.05.03. 22:34:21
épp azért írtam ötletnek. de lehet, hogy valami értelmeset akkor is ki lehet sütni belőle. olyan feltételeket is lehet szabni, hogy csökkentse az erősebbek lehetőségeit. bár nem értem, hogy az miért baj, hogy ők felhúzzák. felhúzzák az akadémiát is, és agyon verik a sok állattal a kicsiket. az is ugyanez a téma, nem?
de a nagyok mi a töknek mennének gyakorlatozni? aki soxor bejár, azoknak ez nem pálya. épp ez a lényeg. egyszerűen nem éri meg nekik 8 órát semmit tenni, mikor más hasznos dolgokat is tehetnek. ez pont a gyengéket segíti.
szerintem gondold meg mégegyszer
Dátum: 2009.05.01. 22:24:43
ráadásul atom helyesírási hibás...
Dátum: 2009.05.01. 22:22:33
Gyorsan törlős, eltiltós:

Minek a röviditése az ÁFA?

Általános Forgalmi Adó
Van ilyen?
Á nem tudom
Át fogom adni...
Dátum: 2009.05.01. 18:47:10
Hello!

Nem tudom jó helyre nyomom-e be ötletemet, meg a több ezer hozzászólást sem olvastam végig, szal lehet, hogy már lezárt témát feszegetek, de hátha.
Lenne egy olyan ötletem, hogy mi lenne, ha az állatok mintájára a végzeturak is gyakorolhatnának.
Értem ezen azt, hogy elmegyek mondjuk gyakorolni, és az olyan, mint a vadászat, vagy a pihenés, nem tudok közben mást csinálni.
Gyakorlással szakértelmet, vagy elsődleges tulajdonságot lehetne fejleszteni.
Persze logikus lenne, ha ehhez kötelező épület is társulna, mint máshol a guild, vagy iskola, vagy ilyesmi.
Az lenne, jó, ha mondjuk korlátozott mennyiségű ilyen épület lehetne, vagy az egyik kizárná a másikat.
Pl. lehetne támadás iskolája (persze klasszabb névvel), de ha ezt a szövi felhúzza, akkor a védekezés iskoláját nem húzhatná fel.
Vagy lehetne, hogy a varázslós épületek kizárják a harcosokat.
Ha szakértelmet lehetne benne gyakorolni, akkor is hasonló lenne a logikája. Esetleg azt lehetne, ha minél magasabb az épület szintje, annál több dolgot lehetne gyakorolni.
Pl. Felhúzzuk a mágia szentélyét, amiben első szinten, jó sok idő ráfordítással valami "gyengébb" tulajdonságot lehetne fejleszteni, teszem azt, a mágia tulajdonságot (8 óra alatt egy szintet mondjuk). Második szinten már lehetne pl. taumaturgiát is, de ahhoz már 7 és fél óra is elég lenne. Stb., stb. esetleg szakértelmet lehetne előbb, fő tulajdonságot később, ezt az okosok biztosan jobban el tudják dönteni.
A gyakorlás idejét a vadászattal megszerezhető LE-hez képest kellene meghatározni. Mondjuk 1 óra vadászattal össze tudok szedni 1 szintlépésre valót, de ugye az LE a legértékesebb cucc, ezért, hogy ingyen (csak időért) kapjak valami tulajdonságot, nyilván jobban meg kell szenvedni, ezért az jóval hosszabb idő. Ezért is írtam 8 órát.

Az egésznek az lenne az értelme, hogy ha éjjel álomra hajtom a fejem, akkor is tudjak fejlődni pl. Meg ez különösen jó lenne a ritkábban belépőknek, ezzel is csökkentve a különbséget kissé.
Mivel kell hozzá épület, ezért nem lenne "ingyen", szal mindenképp kellene játszani hozzá.
Sok olyan karaktert ismerek, akik ritkábban lépnek be, és leginkább csak építkeznek, nem azok a háborúzós fajták.
Az ő esetükben is ez kimondottan jól jönne. Felhúznak valami védekezős épületet, aztán 8 óra múlva visszajönnek, akkor is fejlődtek kicsit.
Ugye a vadászattal az a gond, hogy az LE-t ellopják, ha őrizetlenül hagyjuk. A gyakorlásnál ez nem fordulna elő. Gyakorlatozás közben viszont érvényes lenne a 10% bónusz, mint a pihenésnél, hiszen nem tudok mást csinálni közben, szal az már ellenetételezésnek számít a 10%-nak.

Remélem értitek a katyvaszt, amit összehordtam hirtelen. Az okosok nyilván tudnának egy finomított változatot összedobni belőle, ami tényleg használható lenne.

Uff
Dátum: 2009.04.30. 13:48:27
Szerintem ez tök jó kérdés. Azért a kvíznek oktató szerepe is van. Ez azért még nem az agyrém kategória.
Dátum: 2009.04.30. 13:44:14
Mi a Miniszter Gyurcsány kereszt neve?

*Ferenc
Kati
Pál
Norbi

Ezt a primitívet. Meg aki beengedte. Mindkettőt törölni kérdéstől, értékeléstől. Lehetőleg nagyon gyorsan.
Dátum: 2009.04.29. 09:26:23
Mikor indult a Végzetúr "II. világa"?

2009.XI.20.
2009.XI.01.
2009.X. 29.
2009.XI.6.


Nagyon hamar eltiltás. Főleg annak, aki átengedte...
Dátum: 2009.04.27. 20:13:32
hááát a legegyszerűbb, ha megnézed, nem igaz?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/ Location_Austria_EU_Europe.png/721px-Location_Austria_EU_Europe.png

És Liechtensteint add hozzá, az segít

http://www.aboutromania.com/LiechtensteinMap.gif
Dátum: 2009.04.27. 20:11:45
Hol volt Magyarországon a "Sensation White" buli?

Kocsér
Nagykőrös
*Budapest
Eger


Hogy azt a diszkólábú művelt mindenit!
Azt a tipikus műveltségi kérdését neki!
Dátum: 2009.04.25. 12:59:53
Miért vált el Ross (Jóbarátok sorozat) először?

Mert más nő nevét mondta ki az oltárnál.
*Mert a nőkhöz vonzódott a felesége.
Mert be volt rúgva.
Mert szakításban volt.


Ha ez nem speciális, akkor semmi...
Dátum: 2009.04.24. 18:13:33
Melyik együttes zenéje: Auld lang syne?

*Boney M
ABBA
Beathles
Smookie

Ugye Beatles, meg spec. is, meg minden szó nagybetűs benne, de a legnagyobb baj mégis az, hogy egyik válasz sem helyes, ugyanis:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Auld_Lang_Syne
Vagyis az 1700-as években íródott, amikor még Boney M nem valószínű, hogy létezett.
Dátum: 2009.04.20. 20:51:42
Hányszoros bajnok a DVSC csapata ?

4
2
*3
1


Mégis melyik szakág? És milyen bajnok? argh és amúgy is spec. Elég ennyi a törléshez?
Dátum: 2009.04.14. 13:43:43
Hol található az internetten a MÁV vasúti menetrend?

* www.mav-start.hu
www.bkv.hu
www.police.hu
www.tbc.hu


Hááát. Elég gyermeteg. Törlés esetleg?
Dátum: 2009.04.13. 20:20:09
Hogy hívták Julius Ceasar fiát?

*Brutusz
Remus
Romulus
Crassus


Sajnos Brutus (nem sz-szel) sosem volt Julius (igazából Iulius) Ceasar fia. Távoli rokonok voltak csupán. A híres mondás, a "Te is fiam, Brutus!?" nem családi kötelékre utal. Bár a kérdés könnyen megválaszolható ez alapján, sajnos mégis helytelen, törlendő.
Angol nyelvkönyv
Dátum: 2009.04.13. 13:44:41
Hol található a Niagara-vízesés?

Észak-Amerika
Kandada
*Észak-Amerika és Kanada határán
Afrika


http://www.internet-work.hu/pages/tavmunka/
Hű, nem tudom kell-e ecsetelni a problémát...
Mindenképp törlendő buta válaszok, és Kandada miatt is
oké, akkor legközelebb feladom kis c-vel...