Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gabordo

Oldal: 1
Dátum: 2009.06.02. 17:02:48
Helló,

két kérdés valamiért elfogadott lett, pedig nem érdemelték meg:
"Hányas világban játszol? (vagy "melyik világban"-nem emlékszem pontosan)
2.
1.
3.
4."
illetve:
"mennyi 1 + 1 ?

11
2
1
nem tom"
Köszönöm a válaszokat, csak röviden reagálnék, nem szeretnék vitatkozni:
Az általad idézett wikipediás bejegyzésben is ez van: "...Delhiben álló vörös erődből..."
Orseoloról sem most olvastam, ez bennem megmaradt még jó régről.
Na nincs ebből probléma, van a primitív kérdéseknek is haszna; 10%-kal több LE.
A favoritom eddig ez volt:
"Hányas világban játszol?
2.
1.
3.
4."
Természetesen bejelöltem az "1."-t, mivel abban. "természetesen" hibás lett, mert a jó válasz a "2." lett volna. Sajnos ezt elrontottam, pedig furfangos kérdés
De ma kaptam egy sokkal jobbat:
"mennyi 1 + 1 ?

11
2
1
nem tom"
Na azért erre sikerült jól válaszolni még mielőtt vki megkérdezné
üdv!
Dátum: 2009.06.02. 15:28:33
Sziasztok!

Tagfelvétel van a Unity szövetségbe!
Bátran csatlakozhattok, szinttől függetlenül.

Smaragd Horda, 1. Világ
Sziasztok!

Tulajdonképpen nem szeretnék panaszkodni, de valamilyen szinten mégis az lesz.
Kicsit igazságtalannak érzem pár elutasított kvízkérdésemet, az olyan jellegű átengedettek mellett, mint "Hány kutyája van Harry Potter anyjának?".

Az egyik kérdés, melyet feltettem:
Melyik városban található a Vörös Erőd?

Moszkva
Delhi
Peking
Havanna

Nem lett elfogadva, mivel: "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."

Nem tudom eldönteni, hogy az egyértelműség vagy az állítolagos hibás válasz volt a valódi ok, de Delhiben valóban van Vörös Erőd. Igen, a legelső találat Agrát írja google-ben, viszont Agra nincs a válaszok között.
Ez még talán belefér, nem érzem teljesen igazságtalannak, mindenestre nem tehetem fel úgy a kérdést, hogy "Hol található a Delhi-i Vörös Erőd?".

Amit pedig ma utasítottak el:
Hol halt meg Orseolo Péter?

Zámoly
Székesfehérvár
Moson
Visegrád

Ok: "Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."

Ezt azért tettem fel, mert úgy gondoltam sokan tudják az ellentmondásokat halálával kapcsolatban. Az ellentmondás pedig az időre és nem a helyre vonatkozik.

Ha megmagyarázza valaki akkor elfogadom, hogy ezek nem voltak jó kérdések, de én valamiért mégis nem érzem teljesen jogosnak a "Rossz kérdés" kategóriát.

A másik pedig, hogy sokat azért utasítanak el, mert már szerepel a kérdés. Nem lehetne esetleg egy keresővel a kérdések feltevése előtt megnézni, csak magát a kérdést? Persze tudom hogy ez plusz fejlesztés, viszont talán időtakarékosabb megoldás. Lehetnének feltételei, pl. előbb eldönti valaki, hogy lemond-e a kérdés feltevésétől vagy feltesz egyet, és utána kereshetne csak a kérdések között (a válaszok rejtve maradnának).

Üdv
Oldal: 1