Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - DeluksZ

Oldal: 123
Dátum: 2009.05.06. 17:16:43
A mágikus sebzését a varázslat alapsebzése és a Traumaturgia, a fizikai sebzését a fegyver alapsebzése és az Erő. Hogy mi milyen arányban azt nemigen tudom...

...ehhez kapcsolódik a kérdésem is:

Tapasztalatból meg tudja mondani valaki, hogy a vakító fény milyen hatékony? -18 támadás állandó (csak mert nincs intervallum) vagy van hogy -5, -10, -3 esetleg? És mennyire hatékony ha megvonjuk az erőt? Akin betalál az utána csak ilyen 5-6okat sebez, vagy még ittis van randomfaktor? (annyir szerencsefaktor van ebben a játékban, hogy akár számolgatni is felesleges) Szóval ha valakinek 0 az ereje akkor a fegyver alapsebzését még ugyanugy megkaphatja és az erő csak pluszban módosító tényező? Mert ha igen akkor semmitsem ér véleményem szerint, hiszen elég magas Erő-vel sem nagyon sebzek olyan hűdenagyot. Éppen emiatt sok erőveszteség sem jelenthet annyi előnyt, amit mondjuk egy 80%-os méregfelhő sebezhet...
Maradjunk annyiban, hogy a Mágenheimes kérdés messze nagyobb joggal rendelkezik bent maradni, mint a most indított 13 vadászatomra kapott kérdéshalmaz kb. fele. A stílusodon pedig jó lenne, ha változtatnál kedves Kocos. Vagy alapjáraton vagy ilyen fellengzős?
Dátum: 2009.05.02. 02:53:34
12 portyából kb. 4 kérdésen akadtam ki. Pontosan nem tudom őket idézni:

Hogy írják helyesen?
-madaras tesco
-ausan
-auchan
-osan

Ez komoly?

Mi az "anime" szó jelentése?
Itt a "japán eredetű rajzfilm" volt a helyes válasz. Ezt pontatlannak tartom. nekünk, európai emberek számára ezt jelenti, de maga a kifejezés az "animation" szóból ered, így egyértelműnek tartottam az "animációs film" kifejezést, hiszen jól tudjuk, ez nem csak CG-vel készült filmeket, hanem meséket is jelent. Felül kéne vizsgálni a kérdést.

Ha egy kör alapú versenypályán lehagyod az utolsót hányadik leszel?

Itt az "első" volt a helyes válasz, amit nagyjából értek is, de sok a buktató. A kérdésfeltevésnél a "lekörözöd" sokkal ésszerűbb lett volna, hiszen lehagyni az utolsót nem is lehet. Egy darabig ezért tetszett az "ilyen nem lehetséges" válasz, amit meg is jelöltem, gondolván, ez benne a trükk. A következő aggodalmam viszont a helyes válasszal kapcsolatos. Ugyanis ha 8-an vagyunk a versenyben, és én éppen a második helyen futva előzöm meg (körözöm le) az utolsót attól még ugyanúgy második leszek, nem első. ha valaki elmagyarázza, hogy miért csak az első a jó, akkor megértem, addig szerintem ez hibás.
Dátum: 2009.04.29. 12:00:36
Nagyon szőrszálhasogató a társaság. Azt például nem értem, hogy a filmes kérdések miért számítanak specnek? Rengeteg, az általános műveltséghez tartozó szerep és filmes alkotás létezik, amelyek sem nem Barátok Köztös, sem nem egyéb sorozatos berkekből kerülnek ki. Tudni, hogy milyen szerepet játszott Lugosi Béla, esetleg melyik színész melyik alkotásáért kapott Oscar-díjat, vagy híresebb filmeknek ki a főszereplője hozzá tartozik a műveltséghez. Én még nem tettem fel ilyet, de ha feltennék nem örülnék, ha nem fogadnák el. Egyébként is hihetetlenül vékony a választóvonal a speciális érdeklődési körrel rendelkezők számára megválaszolható kérdés, valamint a mindenki számára tudható kérdések között. Általános iskola 8. osztályáig tanulja mindenki ugyanazt. Azt általános iskolai tananyagból jöhet bármi, és kész. Ezen felül viszont biztos, hogy mindegyik kérdésbe bele tudnék kötni.

Mint mondtam személyes sértettségem nincs, hiszen eddig jók voltak a kérdéseim, a legújabban feltettben viszont a °R (rankine-fok)-ot a wikipédia írja kisbetűvel, és a K (kelvin) is kis "k", úgyhogy remélem ebbe nem köt bele senki. Az SI mértékegységek pedig nem csak a fizikusok számára jelentik az általános műveltséget.
Dátum: 2009.04.23. 09:44:38
Jaj jaj Nincsen megkötés, bárki támadhat bárkit? Nos, remélem a nagy klánoknak akad jobb dolguk is:) (meg mindenkinek aki nem velünk egy súlycsoportú:)
Dátum: 2009.04.23. 00:15:23
Idézet: Shiako - 2008.09.22. 18:21:02
Hello!
A kiégett őskő hogyan lesz aktív? VAn rendes őskövem is. Kell vele valamit csinálni?
Köszi!
Gabi

Idézet: tatuparegab - 2008.09.22. 18:39:12
Sziasztok!
Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!.....most akkor örűljek vagy ne?Jó valamire ez az őskő?
Előre is köcce a help-et....
tatu...


Ha a Kiégett Őskövek száma melletti kis kérdőjelre kattintotok akkor a következő szöveg jelenik meg: A kiégett őskövek az idők során elveszítették potenciáljukat. Ha aktív őskővel érintkeznek, feltöltődhetnek, és vásárolhatsz értük ritka relikviákat! Ahányszor igazi őskövet szerzel (kivéve ajánlásból vagy kérdőív ill. kvíz kitöltésből), ugyanannyi kiégett őskövedből is igazi őskő lesz.

Vagyis ha küldesz SMS-t lesznek ősköveid, és ebben az esetben a kiégett őskövek is aktiválódnak. Sem az ajánlásból, sem a kvízért járó őskövek nem ébresztik fel őket, ergo csak akkor lesznek használhatók, ha "fizetsz". Érdemes megvárni, míg összejön jó pár kiégett őskő, így 1 SMS-el akár duplázhatod is a fizetésből származó ősköveid számát.

Saját kérdés: Wikidoton nem találtam meg a háborúval kapcsolatban a feltételeket. Sem a szövetségi toplistán sem az eseményeknél/szavazásoknál nem tudok háborút kezdeményezni. Felépített lélekkút kell hozzá gondolom. Az még ugyanis nincs kész. Csak tudni szeretném, hogy azután egyértelmű lesz a dolog, vagy trükközni kell? Amúgy mennyire jellemző alacsony szinten a háborúskodás? (És mik a korlátok. Gondolom nem támadhat akármelyik szövetség, mondjuk a top10-ből.)
Dátum: 2009.04.21. 11:43:15
Idézet: Blozbang - 2009.04.21. 11:38:40
Úgy tippelem, olyan 3.-4. szintű rubin karaktered lehet. Ha nem akarod, hogy minden második szintű smaragd rajtad gyakoroljon, akkor vegyél varázslatot!

3. szintű gyémánt fizikai sebzésre fókuszálva:) Viszont akkor azt mondod, hogy a varázslat így alsó szinteken is legalább annyit jelent mint a szintén gyémán, 4. szintű társamnál, aki 80%ban nyeri a csatáit? Lehet ez amiatt mert neki megvan a varázslat? Mert ha ilyen eredményeket lehet ezzel elérni akkor megveszem.
Dátum: 2009.04.21. 11:18:33
... és mennyire éri meg megvenni pl az energialövedékeket, csak úgy, bepakolni a fegyver mellé, és hagyni, hagy sebezzen első körben? Mennyire jön ez be? Egyik ismerősömnek van a fegyver mellett és elég jó az aránya legutóbb 42 győzelem 18 vereség volt neki. Érdemes megvenni így az elején már most, még akkor is ha fizikai karira gyúrok?
Dátum: 2009.04.21. 11:02:57
Idézet: Blozbang - 2009.04.21. 07:06:50
A harc első köre a varázslat. Ha van varázslatod és elég VP-od, és eltalálod az ellenfeled, akkor varázslat sebzést okozol.
Minden további harci körben fizikai sebzés történik.

Értem...bár ez elg furcsa hiszen sok kifejezetten varázslatra fókuszáló kari van. Nem nagy kiszurás így nekik? vagy még igy is életképesek? Mert akkor a varázslatok elég ruvák lehetnek. Viszont fizikai kariként sincs más dolgom, mint venni egyet és feltolni az IQ-t, esetleg egy kevés traumaturgiát bónuszokból, és majdnem ugyanott tartok, mint a varázskarik. Csak én mellette még hatalmasakat is sebzek. Lassan kedzem ugy érezni hogy nem is nagyon lehet, vagy nem is nagyon kell specializálódni a játékban:) Tök szépen ki lehet hozni egy arany középutat.
Dátum: 2009.04.21. 00:57:43
Ezen csak most gondolkodtam el... mi alapján dönti el a rendszer, hogy fizikai vagy mágikus sebzést használ? ha pl megveszem a lvl3-as varázslatot (energialövedékek) akkor mi alapján sebzek egy portya alatt a szöges mithrill buzogányommal illetve a lövedékekkel?
Dátum: 2009.04.20. 15:05:43
Köszi szépen
Dátum: 2009.04.20. 14:56:35
A lélekkufárnál rámegyek az eladható tárgyakra, és ott ráklikkelek a buzogányomra. Megkérdezi a rendszer, hogy biztosan el akarom adni, hiszen éppen használom. Rányomok az OK-ra. Ennek ellenére azt írja a rendszer, hogy nem adhatom el mert éppen használom. Nem vadászok/Portyázok. Nem értem miért nem tudom eladni:/
Dátum: 2009.04.18. 17:39:43
Ez a wikidot tényleg elég hasznos dolog, így, hogy most már tudom, hol vannak a menük nagyon jól elvagyok vele:) Azt viszont nem tudom, hogy mennyi idő múlva jelenik meg az ajánlásnál, ha valaki regisztrál? Csak mert nemrég reggelt egy kedves barátom alám, és láttam is, viszont rossz hordát választott. Törölte a karit és reggelt egy újat, szintén az én linkemre, de azóta is csak 0 az ajánlásommal regisztráltak száma.

Ha jól tudom arra még nem kaptam választ (és ilyen teórikus dolgok nincsenek is wikin ha jól emlékszem) hogy jobban megéri összejönni pár baráttal és alapítani úgy egy szövit, mint egy már meglévőbe belépni nem?
Dátum: 2009.04.18. 12:53:46
Anababa: néztem már a wiki oldalt, de nem sokmindent találtam rajta, azt hittem legelőszőr, hogy még csak készülőben van. na most jobban körülnézek:)
Byzon: Varázslatod ettől függetlenül neked is van nem? És amiket nem húzol azokat egyáltalán nem, vagy azért időről időre minimálisan felzárkóztatod őket, hogy legalább valami kerek szám legyen az értékek mellett. Egyébként mennyire hatásos a magas IQ mgáusok ellen? Mert ugye én is erre gondoltam. Fizikai kari mágia rezisztenciával, és ahhoz ugye IQ kell. Bár az hogy neked beválik bizakodásra ad okot:)


Edit: Igen, rossz helyen kerestem a bejegyzéseket wikidoton. Shame on me
Dátum: 2009.04.18. 12:29:58
Bezsélgettem egy ismerősömmel, aki az első világban játszik. Sajnos még mindig nem találtam részletes és pontos leírásokat azzal kapcsolatban, hogy milyen TÖ arány milyen specializációt támogat. Felmerült bennem olyan kérdés, hogy a szerencse annyira mérvadó, hogy az Erő-t nem is, inkább csak a támadást érdemes növelni? Illetve ugyanez IQ/Mágia kapcsolatban (bár nem tudom pontosan, hogy a Mágia a varázslat sebzését növeli-e, csak tippelek) Ő azt mondta, hogy Tám, Véd, IQ, ezeket szépen sorjában, a többivel ne igen foglalkozzak. Persze gondolom specializációtól függetlenül Egy idő után mindenki felhozza a lemaradt tulajdonságokat 30-30-30-ra vagy idővel 40-40-40re, én legalábbis biztosan így fogom csinálni, meg ugye a későbbiekben az erre épülő bónuszok is változtatják a statisztikát, de lényegében mennyi olyan primertulajdonság van, amit egy kari folyamatosan tol? 2-3? Az ismerősöm azt is mondta, hogy a későbbiekben a mágia lesz a legfontosabb. Ennek érdekében kell az IQ-t növelni. Na most a horda mennyire erősen határozza meg a későbbi specializációt? Rubintból is lehet kvázi mágus, vagy smaragdból is lehet profi közelharcos karakter? Elég sok kérdés fel fog még merülni bennem, hiszen nem kis muúltam van az ilyen és hasonló játékokkal kapcsolatban, úgyhogy nagyon köszönöm, ha valaki rám szánja az idejét és egy mondatos válaszok helyett kifejtősebb, olvasósabb formában válaszol, amik esetleg aztán újabb kérdéseket generálnak

Illetve.. szövik. Úgy tudom kicsiként nemigen érdemes belépni egy nagyobba (fel sem vennének) hiszen nagy az LE követelmény. Viszont azt hallottam hogy sokkal kifizetődőbb kicsiként saját szövit indítani, még akár egy közepes szintű szövibe való belépésnél is. Így van ez?
Dátum: 2009.04.18. 10:57:54
Hali. Mennyire jellemző, hogy nálam gyengébbek ellen kikapok? Úgy értem ha van egy kari, aminek 140 a tulajössze. nekem meg 143, a karinak semmije sincsen, nekem pedig van egy pajzsom, akkor miért kapok ki? Ennyire nagy szerepet játszik a szerencse, vagy egyelőre csak ennyire keveset módosítanak a Tulajdonságok, illetve a tárgyak? Mi az a tulajdonságösszeg különbség ahol már biztosra lehet menni?

Továbbá meg szeretném kérdezni, mert erre nem találtam még menüt, hogy melyik tulajdonság pontosan mit növel és menniyvel? A Mentor szavaiból ítélve +1 védelem az +1% hogy nem találnak el. Na most ha ebből összejön 100? Ilyen és ehhez hasonló kérdések érdekelnének a tulajdonságokkal kapcsolatban, csak hogy tudjam, hogyan lehet egy mágiára elég jó rezisztenciával rendelkező fizikai sebzéssel operáló karit összehozni.
Oldal: 123