Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Csonti_himihumi

Dátum: 2009.01.25. 00:30:38
Idézet: Káosz1 - 2009.01.24. 18:11:46
Abszolút nem értek veled egyet. Miért lenne érdektelen ? Hisz az EU egyik tagállamáról szól. Nem nehéz kitalálni. Főleg ha a wikipediaba bepötyögöd...


a kvíz nem arról szól, h google, meg wikipédia...
és érdektelen
kit érdekel az, h mi van Szlovákiában?
én most se nézem meg azt az eurót, pedig tervezem, h a közeljövőben pár napra kiutazok kirándulni...
Dátum: 2009.01.25. 00:28:33
Mit csinál aki agonizál?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Haldoklik

ez biztos? mert én nagyon nem ilyen értelemben hallottam ezt a szót...

Mi a jelentése magyarul a "country" szónak?
vidék*
fenyő
madár
ház

kedjük azzal, h fordítás, folytassuk ott, h valószínűleg angol jelentésére kíváncsi, és az az ország
törölni

amire ő gondol az inkább countryside, az már elmegy vidéknek is

Kinek a nevéhez fűződik a híres "one inch punch" azaz az egy inches ütés?
Jean-Claude Van Damme
Jet Li
Michael Schumacher
Bruce Lee*

annyira híres, h még az életben nem hallottam róla XD
Dátum: 2009.01.24. 02:23:50
Idézet: Kisujj - 2009.01.24. 01:08:04
Volt valami kérdés, hogy mi a másodfokú egyenlet megoldóképlete.

A válasz egyrészt nem a megoldóképlet, hanem a másodfokú egyenlet általános megadása. Másrészt akárhogy nézem nemsoksemmi eltérés van aközött, hogy

ax2+bx+c=0 vagy
ax+bx2+c=0

(vagy csak én vagyok nagyonbölcsész )


abszolút igazad van
a lényeg u.a.: konstans*x^2+konstans*x+konstans=0
és ez az általános megadás

pár csillag a mai éjszaka egén:

Melyik Nem gyerekcsatorna?
VIVA*
C N
Jetix
Minimax

ennyire nehéz lett volna kiírni, h Cartoon Network?
egyébként vagy "nem" vagy "NEM"

Mit kell először építeni?
őrtorony
védőfal
lélekkút*
kastély

öhm, 1 aki nincs szöviben, nem tudhatja, 2 a lélekkutat először FEL KELL TÖLTENI, a lélekutat NEM kell építeni, lélekkút egy szövetség megalapításakor létrejön, csak még mielőtt bármit is tehetnétek, fel kell tölteni...

Melyik nem Audi gépkocsicsalád tagja?
A3
TT
100
X5*

egy "az" beleférne az Audi elé

Hol járnak a piros emeletes buszok?
Londonban*
New Yorkban
Párizsban
Helsinkiben

öhm, én Magyarországon is láttam piros emeletes buszt
és szerintem járnak azok máshol is, Taiwanban is tuti járnak, Oroszorszában is tuti járnak
de azok a jellegzetes piros emeletes buszok Londonhoz tartoznak, ezt elismerem

Berlin egy fantasztikus város! Mekkora a legnagyobb kiterjedése?
65 km
15 km
45 km*
10 km

hát hogyis mondjam? törölni
meg kéne fogalmazni a kérdést valahogy értelmesebben, mert hogy mire gondolt, azt aztán nem lehet kitalálni

míért lehet őskövet venni?
tapasztalati pont
pénz*
kiégett őskő
lélekenegia

MÍÉRT nehéz leírni ezt a szót: Miért
egyébként nekem picit debilnek tűnik a megfogalmazása

és a végére lenne még 1 kérdésem:
a falanx hadviselési forma tényleg a görögöktől ered?
én rómaiakra gondoltam volna, de nem volt olyan válasz, és lusta voltam rákeresni
Dátum: 2009.01.24. 00:29:40
Mikor dobták le az atombombát Hirosimára?
1945. szept. 2.
1945. aug. 6.*
1945. aug. 9.
1945. aug. 8.

persze, h fontos esemény, de azért az órát nem akarta megkérdezni?
szerintem lehetne picit nagyobb külömbség a válaszok között
mivel nekem ezt töriórán 1szerse említették (mármint a pontos dátumot, azt persze mindenki tudja, h volt atombomba, meg minden, de ez kimaradt az életemből) én semmiképp sem tudom csak így rávágni...
egyébként a dátumokban a nap után nem kellene pont, kivéve persze, ha az a mondat vége

Milyen szakmát végzett Harrison Ford mielőtt színész lett?
asztalas,*
kőműves.
fafaragó,
ács,

vesszők pontok helyett, az asztalas munka meg engem is érdekel, mert még nem hallottam ilyenről
Dátum: 2009.01.23. 23:57:47
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.23. 23:26:14
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.23. 21:50:09

Melyik városrész található Budapest déli részén?
Kaszásdűlő
Újpalota
Csepel*
Békásmegyer

és ezt mindenkinek tudnia kell ugyebár...


Hát, ha a kerületeket nem is kell tudni, de szerintem a legnagyobb magyarországi Duna-szigeteket megemlítik földrajz órán. És tudtommal Csepel nem csak Budapest egy városrésze, hanem mellesleg egy b*ott nagy sziget is, aminek csak egy pici csücske nyúlik be Budapestbe dél felől.


ha te mondod, akkor legyen úgy
én csak azt tudom, h csepelen van európa mértani közepe
van pár ismerősöm aki ott lakik, ők mesélték, én meg reméltem, h nem elfogultságból mondják
Dátum: 2009.01.23. 21:50:09
Hogy hívják Boborján edzőjét?
Tompika
Besenyő Pista bácsi*
Margit
Naftalin Ernő

szerintem spec
manapság már nem nagyon látni a TV-ben, szóval nem hiszem, h mindenki ismeri

Melyik városrész található Budapest déli részén?
Kaszásdűlő
Újpalota
Csepel*
Békásmegyer

és ezt mindenkinek tudnia kell ugyebár...

Hogy hivták Vuk apját Fekete István: Vuk c. művében?
Sut
Karak
Kag*
Vuk

hívták
Dátum: 2009.01.23. 20:30:13
Az alábbiak közül melyik tv adó hirbemondója Erős Antónia?
RTL KLUB*
TV 2
M1
Hir Tv

a helyesírás...

Mikor állították vissza a parlamentáris demokráciát Spanyolországban?
1978-ban
1973-ban
2002-ben
1975-ben*

méééééééér

Mit szokott mondani Pompom Picurnak?
Mesélhetek?
Megnézhetlek?
Megvárhatlak?*
Nem mond semmit.

véletlenül nem Picúr?

Melyikük nem a görög mitológia szereplője?
Erisz
Hüpnosz
Nemeszisz
Rambo

elmés, azért adhatott volna komolyabb 4dik választ

Hány 30 napos hónap van az idén?
3
7
5
4*

öhm, törni magyarot? menni magyar nyelvtanfolyásra, én is ott tanulni...
egyébként szerintem azért így írta, mert már szerepelt

Ki árulta el JÉZUST?
Jakab
Péter
János
Júdás

JÉZUSOM!! szerintem a nevének csak a kezdőbetűje nagy hacsak nem ő Nemecsek Ernő reinkarnációja

Melyik éri a legtöbbet pókerben?
Szín sor*
Full
Sor
Póker

az alábbiak közül, ugyanis tudtommal a Royal Flush éri a legtöbbet...
de szóljatok, ha azóta változott a dolog és már nem az a legjobb

Hány villamos járat található Miskolcon?
2*
1
3
4

ha Budapestről sem kell tudni, Miskolcról sem kell tudni, annak ellenére, h már találkoztam máshol is a kérdéssel, és akkor 3 volt a helyes
persze az is lehet, h rosszul emlékezem a válaszra, de nekem a 3 rémlett
Dátum: 2009.01.23. 18:43:54
Mivel lehet megölni a triffideket? (A Triffidek napja 1962 )
Gyümölcstorta
Pajzán mosoly
Fluxuskondenzátor
Tengervíz (sósvíz)*

mi a franc az a triffid?
tökéletesen spec...
Dátum: 2009.01.23. 17:20:22
Eragon sárkányának hogy kell írni a nevét?
Safira
Zafira
Zaphira
Saphira*

specccccccc

Hány gyerektől jár a nagycsaládos kedvezmény?
7
2
3*
4

izé, nem arról volt szó, h kisebbek is játszanak?
szegény 8-12 éves gyerek ezt honnan tudja?
őt még nem csak, h nem foglalkoztatja a családalapítás, meg a pénzügyek, de szerintem a szülei sem beszélgetnek vele arról, h mien segélyeket kapnak, és miért...

Hány db pénzérme szükséges minimálisan 375Ft-hoz?
5
6*
8
7

az új fém 200-ast is beleszámoljuk, vagy most azt ne?
mert nem mind1!
főleg mert így jön ki a 6: 3*100 + 1*50 + 1*20 + 1*5
Dátum: 2009.01.21. 21:26:58
Hogy szól a mondás? Az utolsókbol lesznek az....
másodikak
elsők
utólsók
harmadikak

utolsókból
Dátum: 2009.01.21. 20:53:32
Idézet: Gau84 - 2009.01.21. 20:16:36
Idézet: masterv - 2009.01.21. 20:01:19
Mit lehet tanulni egy tragikus( és megkérdőjelezhetően józan állapotban történt) autóbaleset áldozatává vált futó történetéből? És legfőképpen:mi köze ennek a témához,melyről beszélünk?
Semmi a világon! A lényeg: a labdarúgás nem alapvető és követelendő műveltségi témakör.Egy sport sem az.Senkit nem lehet kötelezni arra,hogy bevágja egy sport történetét(még akkor sem,ha kis hazánk sarjai tudtak benne nagyot alkotni),ha már a gondolatától is a hideg rázza ki. Arról nem is beszélve,hogy sporttörténelem tantárgy tudtommal nincs is az alapvető tanulmányok között.Csak fizikai mozgást célzó testnevelés.Az meg nem ugyanaz.Idézném a kvízkérdések feltevésének szabályait:
"Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb)."
A foci is ugyanolyan spéci,mint a képregények:van aki nézi van aki nem.Tartom magam olyan intelligensnek,hogy utánanézzek a kérdéseknek,mégis,továbbra is azt mondom hogy a kérdés nem való az adatbázisba!És nem vagyok egyedül!


Lássuk csak, ha azt veszem alapul, hogy pl egy magyar NB 1-es labdarúgó mérkőzésnek a nézettsége is simán ver bármit, akkor igencsak "kisebbségben" vagy. De nem is erről beszélgetünk. Hanem arról, hogy egyes sport kérdéseknek helye van az adatbázisban. Nem mindnek, de a jelentősebbnek igen. A jelentősebbek pedig a sporttörténelmi kérdések.
Lehet szeretni vagy nem szeretni, de ettől ez még így van. Nem azt mondtam, hogy szeretned kell, azt sem, hogy fejből kellene tudnod bármit is; de azt igen, hogy veszed azt a két percet, és utánanézel. Mint utaltam most rá, több embert érdekelnek efféle kérdések, mint bármi más (és ehhez elég megnézni az ilyen jellegű kérdések számát).
Te azt hajtogatod nem kell, mert nem szereted. Én azt hajtogatom, hogy kell, mert része a történelmünknek, sőt, a jelenkorunknak is.

Amúgy Pre-nél pedig a lényegről maradtál le. Ő volt az egyik olyan sportoló, akinek akaratereje legendává nőtte ki magát. Nem mellesleg van némi köze ahhoz is, amit ma úgy ismerhetünk: Nike cipő.



Summa summarum, a sporttörténeti kérdések maradjanak csak, maximum két perc azoknak is, akik nem érdeklődnek iránta, és bármely intelligens és művelt ember tudhatja rá a választ

egyáltalán nem értek veled egyet
biztos velem van a gond, de én úgy emléxem iskolában TÖRTÉNELEMnek hívják azt a tárgyat, amit tanítanak és nem sporttörténelemnek
vannak nagyon híres események, nagyon fontos események, az első foci VB tényleg az, de annak az ilyen jellegű részleteit nem vagyok köteles tudni
de akkor kérdezek egy nagyon egyszerű kérdést egy olyan sprotágról, amit én űzök, érdekel, h tudod-e a választ bárminemű segítség nélkül:
Melyik országból származik a Korfball?
(annyi segítséget kapsz még, h csapatjáték, és ami azt illeti az a csapat melyben én is játszom országos bajnok lett)

sok egyszerű kérdést tudnék feltenni ezzel a sporttal kapcsolatban és mégis nagyon keves tudnák, mert nem túl ismert
de az alapján amit te állítasz ez is fontos, ez is egy sport, ennek is van helye a sporttörténelemben

nem beszélve az NHL-ről, az NBA-ről, vagy ugyanezen sportágak VBiről
és hol van még az atlétika?
az atlétika az ahol leginkább láthatjuk az emberi teljesítőképesség határait, sokkal többre lehet értékelni az atlétikát, mint bármely más sportágat, mégse látok atlétikai kérdéseket...
Dátum: 2009.01.21. 20:35:04
Melyik műve hozott először "közismertséget" Móricz Zsigmond-nak?
Hét krajcár (novella) 1908-ban.*
Légy jó mindhalálig (regény) 1920-ban.
Sári bíró (színmű) 1910-ben.
Harmatos rózsa (regény) 1907-ben.

Zsigmondnak
Dátum: 2009.01.21. 18:47:57
Mikor Készült a Szárnyas fejvadász(Blade runner)?
1983
1980
1981
1982*

4 egymás után év a válaszokban...

Ki volt Rémusz bácsi?
néger rabszolga*
zsidó rabbi
indián harcos
kínai boltos

hol? miben? mikor?
Dátum: 2009.01.21. 17:00:28
Mikor volt a "Dózsa Győrgy féle paraszfelkelés"?
1526
1514*
1541
1456

egy t kimaradt...

Melyikük nem tartozik Dr. House csapatába (1-3 évad ) ?
Dr. Eric Foreman
Dr. Robert Chase
Dr. Allison Cameron
Dr. Lisa Cuddy*

aki nem nézni, az is tudja, mert egyértelmű

Melyik hal fajta elevenszülő?
Szifó*
Márna
Lazac
Dánió

jelen esetben, nem kéne egybe írni a halfajtát?
Dátum: 2009.01.21. 16:48:12
Idézet: Roseprincess - 2009.01.21. 10:13:04
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.21. 05:01:06
Lan még egy jó régi kérdésnél (5361-dik hsz.) azzal válaszoltál a szinusz 60°-ot kiemelő személynek, h nem szeretem kérdése, meg nem árt, ha előre megtanulja az ember

hát kezdjük ott, h ez középiskolás anyag, és a játék nincs eltiltva az általános iskolások elől...
szegények azt se nagyon tudják még, mi az, h szinusz, de te elvárod tőlük, h ezt megtanulják...
ráadásul csak azért, mert te nem szeretsz valamit, az nem jelenti azt, h senki sem szereti azt a dolgot (lehet nem így értetted amit írtál, de ez jött át)
én szeretem a matekot, és sokkal többet meg tudok jegyezni belőle, mint amit "csak" megróbálnak beleverni a fejembe


Egy kicsit kijavítanálak, mi már ált suliban tanultunk szögfüggvényeket, és a fontosabbakat, mint sin60,30,90 vagy cos60,30,90 már ott tudni kellett sőt szerintem volt még 180, 270 és a 360 is gyökkifejezésben. és már akkor megismertük a tangens fogalmát is. Nekem legalább is így rémlik, hogy 8. osztályba már ez nekünk meg volt.


ez középiskolás anyag
középsikola első vagy második osztályában tanítják, nekem biztosan nem tanították általánosban
ott inkább a a Pitagorasz-tételt szokták kiemelni, a szögfüggvényeket nem igazán

egyébként meg tényleg tanítják ezeket amiket írsz (30, 45, 60, 90, 120, 180, 270, 360 fok, és ezek szinusza, koszinusza, tangense) csak éppenséggel nem általánosban
nekem picit közelebbi élmény, mivel nemrég hagytam ott a középsulit, de azért nekem is régen volt már ez
abban viszont biztos vagyok, h nem volt szögfüggvény általánosban (emléxem, h a felvételi miatt jó előre hozta a tanár a Pitagoraszt, utána meg egyenletek, egyenlőtlenségek voltak év végéig)
Dátum: 2009.01.21. 16:32:39
Melyik megyében található Csertő?
Baranya*
Somogy
Pest
Tolna

remélem a helyi lakosokon kívül van még kb. 300 ember aki ezt tudja, és ebből legalább 2 játszik is nálunk

Mi Peru fő városa?
Lima*
La Paz
Bogotá
Santiago

visszaküldtem helyesírási hibával

Melyik NFS jött ki 2008-ban?
Undegrun2 (Underground 2)
Undegrun (Underground)
Undercover*
Carbon

de jó, h ezt is értékelésre kaptam
helyesírás, spec, érdektelen
és persze túl sok karakter kiírni azt, h Need For Speed

Kit váltott le Barack Obama?
Lenint
George W. Busht*
Jelcint
Clintont

ha Bushnak így kiírta a nevét, akkor a többieknek is ki kéne
visszaküldtem ezt is rosszul feltettként

Amikor elmész vadászni, kapsz egy... Mit is?
...cselekvéspontot
...őkövet
..kiégett őskövet
...kérdést*

második válasz: őskövet
minek a ... a válaszok elejére?
és mi van akkor, ha én félbeszakítottam egy hosszabb vadászatot, és van még 5 előre megválaszolt kérdésem
ha beállítok 3 vadászatot, akkor nem kapok kérdést, vagy tévedek?
(meg ha már szőrözünk, akkor kvíz kérdést kapnék )

Hol rendezték a most zajló férfi kézilabda világbajnokságot?
Oroszország
Horvátország*
Ausztria
Szlovénia

jövőre, amikor nem zajlik épp a VB, akkor mit mondok majd?
inkább dátummal jellemezzük
megy vissza rosszul feltett kérdésként

Mi található baloldalon az információk meüpont alatt?
Események*
Egyéb
Küldetések
Prémium tagság

nekem közvetlen alatta a karakterlap, de alatta van még az események, az egyéb és a prémium tagság is
most melyikre gondolt?
minden esetre rosszul feltett kérdésként ez is megy vissza

mod: elfelejtettem megjelölgetni a jó válaszokat, pótoltam a hiányt
Dátum: 2009.01.21. 05:01:06
Lan még egy jó régi kérdésnél (5361-dik hsz.) azzal válaszoltál a szinusz 60°-ot kiemelő személynek, h nem szeretem kérdése, meg nem árt, ha előre megtanulja az ember

hát kezdjük ott, h ez középiskolás anyag, és a játék nincs eltiltva az általános iskolások elől...
szegények azt se nagyon tudják még, mi az, h szinusz, de te elvárod tőlük, h ezt megtanulják...
ráadásul csak azért, mert te nem szeretsz valamit, az nem jelenti azt, h senki sem szereti azt a dolgot (lehet nem így értetted amit írtál, de ez jött át)
én szeretem a matekot, és sokkal többet meg tudok jegyezni belőle, mint amit "csak" megróbálnak beleverni a fejembe
Dátum: 2009.01.21. 04:30:44
Idézet: Kocos - 2009.01.20. 07:44:10
Idézet: MIvan - 2009.01.19. 23:08:36
Egy átlag angol állampolgártól teljesen jogosan el is várható, hogy tudja ki lakik azon a címen. Én nem vagyok az.


Hat azert ha ezen a foldon elsz, akkor ez elvarhato tudas lenne. Mondjuk ha szoktal ujsagot olvasni, vagy hireket nezni, akkor trivialis, hogy tudod.


én a földön élek, néha újságot is olvasok, sőt szoktam a híradót hallgatni is (azt nem állítom, h nézem, de hallgatom)
és érdekes módon, én nem tudom
valamiért r...tul nem foglalkoztat az, h hol lakik a mindenkori angol miniszterelnök, ahogy a személyes ügyei sem (családja, kutyája, autója, a negyedik testőrének a feleségének a tőszomszédságában lakó kislány osztálytársának a nagybátyjának a kutyájának neve sem izgat különösebben)
magyarok vagyunk könyörgöm, az ilyen jellegű kérdéseiket fűzzük a magyarokhoz, és ne a külföldiekhez
le vannak sz...va a külfödiek
Dátum: 2009.01.19. 17:10:31
OFF

A muszálykabát levételét engedélyező felhasználót eltiltottuk a kérdésírástól egy időre
Dátum: 2009.01.19. 17:09:11
Idézet: Magusocska - 2009.01.19. 15:36:08
Hány évente van szőkőév?
A helyes válasz a 4 volt (eltaláltam), de nem stimmel !?
Az én emlékeim szerint a közelmúltban éves nagyságrendű szökések voltak 1945-ben, 1956-ban, meg 1989-ben a Páneurópai Pikniken.
Ezek között ugye 11 illetve 33 év van....
Ugye nem mondjátok, hogy a kákán is csomót keresek? Tudjátok hogyan lehet a kákán is csomót keresni? A bejegyzés végén elárulom!

És Titus PulloMa, mai 15:22:55 bejegyzéséhez:
A Windows 3.1 NEM operációs rendszer. Az egy DOS operációs rendszer alatt futó grafikus munkafelület. Bizonyíték:
1. Elindítod a DOS-t (többnyire a géppel együtt indul)
2. majd elindítod egy DOS paranccsal (többnyire a win alakkal) a Windowst, ami egy munkafelület.
3. a meló végén kilépsz a Windowsból (exit) és újból a kék DOS ablakod lesz. Ez nem AZ a kék ablak, hanem a régebbi , amelyik nem feltétlenül hiba.


(káka: olcsóm kell venni, és drágán eladni)


iskolában op. rendszernek tanítják, de abban egyetértek, h a DOS is egy op. rendszer, ezt is így tanítják
ennek ellenére, ha jobban belegondolsz, az a grafikus kezelőfelület amit használtál Windows 3.1 néven, felért egy op. rendszerrel és alajpjaiban a mai Windows op. rendszerek nagyban hasonlítanak rá
úgyhogy én nem tudom eldönteni és nem is akarom, h a Win 3.x op. rendszer vagy sem
a léyneg, h mostmár nem azt kell használnom