Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cell

Oldal: 12345678910
Dátum: 2010.11.29. 16:55:16
"ha én gazdag lennék...." Honnan az idézet?
a gazdasági világválság miatt sokat bukott részvényesek véleménye
Bill Gates mondta gyermekkorában
Hegedűs a háztetőn c. darabból
etióp család legidősebb férfi tagja mondta


lol
Dátum: 2010.11.24. 02:27:24
2X2 néha .......?
00
4
5
3

Sztem lehet törölni. (+ többször is szerepel)
Dátum: 2010.09.19. 15:41:20
Melyik autó motorja (volt) kétütemű?
Suzuki
Trabant
Skoda
Lada


több válasz is jó, a trabantban és a suzukiban is használtak..

Miből ered a francia művészeti stílus, a rokokó (rococo) neve?
az angol rock, vagyis kő szóból (utalva a díszes kőoszlopokra)
az olasz barocco, azaz nyakatekert okoskodást jelentő szóból
az olasz rinascimento, újjászületés szóból
a francia rocaille, azaz kagyló szóból


itt is több válasz is jó.
"The word Rococo is seen as a combination of the French rocaille, meaning stone, and coquilles, meaning shell, due to reliance on these objects as motifs of decoration.[1] It may also be related to the Portuguese barroco (which refers to an irregularly shaped pearl),[2] or Baroque style."

(edit: jobban megnézve az első válaszban angolt írt, szóval visszavonom, mégis 1 válasz a legvalószínűbb, bár lehet nem egyértelmű mert a barocco és a rocaille szavak keveréke)
Ezeket eddig kellett volna nézned (bár nem tudom hány éves vagy de biztos tanulnod kellett volna/tanulnod kellene föcit/törit/irodalmat)
Dátum: 2010.08.06. 21:27:44
ki volt Nemes Nagy Ágnes?
iró
politikus
szinész
költő


helyesírás (+ fogalmazás)
Dátum: 2010.07.18. 18:37:15
Nah ez elég rossz megközelítés.. LE-t nem lehet venni
Dátum: 2010.07.18. 18:32:12
Mondjuk azt már az elején sem értettem h miért ne lehetne mondjuk 40-50 szintenként új vadászós szöveg.. így h végtelenre lett tervezve a játék pláne fontos lenne ez, mert emléxem még első, második szinten mennyire érdekelt h mikor hogyan kapok el mit . sztem fontosabb mint a legenda..
Dátum: 2010.07.18. 18:00:12
Ha úgy nézzük h magának a fajnak a neve h 'óriásgyermek' akkor nincs gond. Mert a faj öreg tagjai is óriásgyermekek Sztem pont az egyenszöveg a behelyettesítéssel a gond egy idő után..
Dátum: 2010.07.18. 17:56:25
A villamos is aluszik, s míg szendereg a ...?
a váltóőr
ellenőr
robogó
robogás

Igénytelen válaszlehetőségek. Legalább a kérdést kellene javítani (a/az) és a helyes válaszon kívül én megváltoztatnám az összes válaszlehetőséget. (ráadásul így nyilvánvaló h a robogó vagy a robogás közül lesz az egyik a helyes) + helyesírás.
Dátum: 2010.07.05. 20:52:48
Mióta jegyzik az guiness reordokat?
2008
1978
1920
1955


szörnyű helyesírás
Dátum: 2010.06.24. 19:36:36
Filatélia, numizmatika.. ezek is lehetnének külön kategóriák. + a sportnál szerintem nincs elég alkategória pl olimpián kívüli versenyek, focin és forma1-en kívüli sportok? azokat nem lehet hova sorolni.
Dátum: 2010.06.24. 11:20:56
Lehet buta kérdés.. de ha arra kérdez rá, hogy hol található egy híres épület (pl Colosseum, Horthy-kastély stb) akkor az földrajz, vagy építészet.. esetleg más?
Dátum: 2010.06.10. 10:18:14
Mi a spanyolcsizma? -> Technikai eszközök, egyéb találmányok?
Dátum: 2010.05.13. 15:34:12
Melyik évtől számítják a magfizika kezdetét?
1921
1911*
1931
1901


Ezt a kérdést most kaptam, már láttam a kvíz 2-ben.
"...1903-ban a Curie-házaspárral megosztott Nobel-díjat kapott a Becquerel-sugarak felfedezéséért, amelyet az urániumsók bocsátanak ki.
A felfedezés a rádium izolálásához vezetett, és a modern magfizika kezdetét jelentette."
A magfizika történe

* 1896: Becquerel felfedezte a radioaktivitást (uránszurok érc)
* 1897: J.J. Thomson felfedezte az elektront
* 1904: J.J. Thomson megalkotta az első atommodellt (mazsolás puding modell: 10^-10 m méretű pozitív gömbök és köztük elszórva azonos számú elektronok)
* 1896-1904: Pierre Curie és Marie Curie kimutatták az alfa-, a béta-, és a gamma sugárzást mágneses eltérülés alapján
* 1911 : Rutherford szórási kísérletéből következtetett az atommag sugarára (mérési eredménye: 10^-15 m) és az elektronfelhő sugarára (mérési eredménye: 10^-10 m)
* 1912: Bohr-féle atommodell: 10^-15 m méretű atommag körül keringenek kötött pályákon az elektronok. A pályák energetikailag stabilak, ezért az elektronok keringésük közben nem adnak le energiát.
* 1919: Aston feltalálta a tömegspektrográfot, aminek segítségével meg tudta mérni az atommag tömegét.
* 1919: Rutherford felfedezte a protont (alfa sugarakkal bombázta a nitrogén atommagot). Atommagmodell: az atommagot protonok alkotják. Az elektronok a mag körül keringenek.
* 1930: Boethe-Becker könnyű elemeket alfa sugárzással bombáztak, nagy áthatoló képességű sugárzás felfedezése
* 1932: Joliot Curie: nagy áthatoló képességű sugárzással magátalakulást hozott létre
* 1932: Chadwick felfedezte semleges töltésű neutront
* 1932: Heisenberg-féle atommodell: a 10^-15 m sugarú atommagban protonok és neutronok találhatóak, az atommag körül 10^-10 m sugarú gömbben elektronok keringenek
* 1939: Otto Hahn, Strassmann : maghasadás felfedezése
* 1942: Enrico Fermi és társai megalkotják Chicagóban az első atomreaktort
Dátum: 2010.05.11. 21:26:50
Jé ezt így is lehet? Azt hittem muszáj alkategóriát választani. Ettől függetlenül szerintem még marad a probléma.. Hogy pl ami több helyre illik, azt hova teszi a többség.. meg ugye az is előfordulhat hogy a többség rosszul kategorizál. Lesz ez ellenőrizve? Végül is mind1, mert nem nem sok leről van szó, de azért próbálkozom
Dátum: 2010.05.11. 20:44:10
Elég sok olyan kérdés van ami több helyre illik, de egyikbe se igazán. Pl a folyókkal kapcs. ha olyan folyót kérdez ami több kontinens érint, akkor csak a szerencsétől függ hogy épp abba tesszük e amibe a többség.. mert ugye 'a földünk általában' kategóriába sem illik. esetleg lehetne külön kategória földrajzon belül vizeknek.
Vagy most volt az utolsó kérdés amit kaptam a 'ki alapította az első óvodát Magyarországon' 4 névvel. Ez legalább 3 kategóriába beillik. ugyanígy a híres hadvezérekkel kapcsolatban vagy történelmi személyekkel..
Dátum: 2010.05.11. 20:00:31
Idézet: Systen - 2010.05.11. 14:24:10


Melyik multicég nem Koreai illetőségű?
Nissan
LG
Samsung
Daewoo
Reklám

Melyik nem gyárt számitástechnikai eszközöket?
AMD
IBM
Samsung
Whirlpool
reklám


Ezeket én nem mondanám reklámnak, a második kérdés viszont elég speciális, legalábbis szerintem nem alapműveltség ilyen szinten tudni a cégek profilját, meg h mit gyártanak. A másik kérdéshez: sztem illik tudni a világ vezető cégeiről alapadatokat, ezeket tanítják is.
Dátum: 2010.05.11. 19:29:51
Így gondolom érthetőbb. Tehát csak az elnyelés hat rád, a többi az állatnak megy..
Dátum: 2010.05.11. 19:27:42
"Ha egy szörnyed be van idomítva, akkor kiválaszthatod, hogy veled tartson a portyáid (és persze a védekezéseid) során. Ilyenkor minden közelharci körödben támadni (ha talál, sebezni) fog, illetve a fizikai sebzés egy jelentős hányadát elnyeli. A szolga alapvetőn 4 tulajdonsággal rendelkezik, elnyelés, támadás, védekezés és sebzés. Az elnyelés rád hat, azaz a téged ért fizikai sebzést csökkenti. A sebzés és a támadás a szörny találati esélyét, illetve az általa okozott sérülés mértékét befolyásolja. A védekezés annak az esélyét növeli, hogy az állatodat az ellenséges végzeturak nem fogják tudni másodlagos támadással eltalálni. A tulajdonságokat a szörny alap- és tapasztalati szintjének összege, illetve a felszerelése befolyásolja."
Dátum: 2010.05.11. 14:15:41
Az alapszintjük különböző? ..Különböző tárgyaik vannak?
Oldal: 12345678910