Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Adamcadmon

Oldal: 1
Dátum: 2009.06.16. 12:37:43
Melyik tudományágban alkotott maradandót Michael Faraday?
geofizika
fizika
matematika
kémia

Nem tudom, de szeretném tudni, hogy ez esetben a kérdező mire, gondolt maradandó alatt .
http://hu.wikipedia.org/wiki/Michael_Faraday
Mert, amit én itt olvastam, legnagyobb dolgok azok amit a Kémiában művelt.
És még valami, sokan azt se tudják, ki volt ez az ember.
Törölni kérem.

De azt azért, tényleg szeretném tudni, hogy itt a kérdező mire gondolt. Mert érdekelne, hogy ő mit tart maradandó alatt. Fizikában. Ha kérhetném valaki magyarázza el nekem, aki ezt tudja.
Dátum: 2009.06.16. 12:12:34
Minek az istene Darton (a M.A.G.U.S.-ban)
Természet, harc
Varázslás, Fény
Halottak
Őselemek

Tiszteletem én is meg kaptam ezt a kérdést oks elolvastam sok hozzá szólást, azt hiszem a leg régebbi 2008.11.21 . Csókoltatom anyukájával, az ilyen ügyes gyereket, aki ilyet ír. Nem mondták még neked, hogy szórakoz magaddal, mint más idegrendszerével. Jó tudom, nagyon sokan vagyunk, akik szerepjátékozunk. Igen vagyunk egy páran, és itéltek is már el közüllünk nagyon sokembert, mert gyilkossághoz "volt köze". Sullyosbító körülménynek számít, ha valaki szereplyátékozik, mert a szerepjáték arra jó, hogy előre eltervezze valaki, hogy hogyan és kit fog megölni és mikor. De tisztelettel, ne minket akarj már kicsinálni, a barom kérdésekel:). Ja egyébként, az egyetlen dolog amivel vád alá tudták helyezni a srácot(akinek a történetét ismerem, mert a környezetemben volt) az az volt, hogy meg találták az ujj lenyomatát a lakásban. Ahol anyukájával lakott!!!! Rá vágták, hogy megölte az annyát, csak egy dolgot hagy mondjak, a srác ártatlan, együtt buliztunk akkor, mikor meghalt az anyukája. Hát na ná, hogy megtalálták ott az ujj lenyomatát:(.
De ez csak egy kis hozzáfűzés ahoz, hogy azért legyünk tisztába azzal, hogy, ha szerepjátékra adjuk a fejünket, akkor ez sulyosbító körülménynek fog számítani. Mindegy mit mondasz, ki tudja bizonyítani. Elmeszelnek mint a szart.

És bár tudtam rá a választ, légyszives töröljétek. Mert mint már sok ember írta tényleg túl speciális.

Még egy hozzá fűzés. Darton szent állata a Varjú. Ynev M.Á.G.U.S. világán egy sziget a nagy három közül. Ha csak mostanában, nem hoztak létre, még egy nagy szigetet. Durván az istenek Ranagol(kráni vallás egyisten hit). Tharr, Morgena, Sogron, Igere, Weila ők öten a M.Á.G.U.S. világán a Kyr istencsalád. Pyarroniból van sok. Azt nem kezdem ecsetelni. Csak egy kis plusz segítség az ilyen kérdésekhez. RPG.hu nem reklám, nem annak szántam, csupán, ha bajotok van egy kérdéssel, akkor ott tuti válasz lesz.

Tisztelettel Adamcadmon
Dátum: 2009.06.10. 21:19:11
Idézet: girion - 2009.06.10. 21:12:41
Az intubálást szerintem mindenki tudhatja aki elvégzet egy elsősegély tanfolyamot, mert ott szó esik róla, de az is elég ha akár csak egy-két részt látott bármelyik orvosi sorozatból.
Az EU-t sajnos manapság már mindenkinek kitéve betéve ismernie kell aki tanulmányokat folytat. Képzeld el milyen csodás az mikor például spanyol nyelvvizsgán kell kell az EU-ról beszéni hogy a halálbüntetéssel kapcsolatos véleményről ne is beszéljünk.
A Valentin napos kérdéssel kapcsolatban pedig csak annyit mondanék hogy ha párkapcsolatban vagy próbáld meg egyszer elfelejteni hogy mikor van Valentin nap... tanulságos.


girion Egyetértek veled, én elfelejtettem, hát igen soha többet nem sikerült, elfelejtenem:).
Dátum: 2009.06.10. 21:14:19
Jurij Alekszejevics Gagarin a Vosztok 1. űrhajó fedélzetén hány perc alatt kerülte meg a földet.
110
120
100
108

Be volt jelölve az hogy száz nyolc.
"Április 12. — Az ûrhajózás napja — 1961. április 12-én a
Szovjetunióban Föld körüli pályára bocsátották a világ elsõ embert
szállító ûrhajóját, fedélzetén Jurij Alekszejevics Gagarin rep
ülõõrnaggyal. A Vosztok—1 ûrhajó 89,1 perc alatt kerülte meg
a Földet. Azóta több mint háromszáz ûrhajós járt a világûrben;
legtöbbjük szovjet, orosz és amerikai, de nemzetközi személyzetnek
csaknem harminc ország ûrhajósa volt már a tagja. Az amerikai ûrhaj
ósok közül a Földet elõször John Glenn kerülte meg 1962-ben."

Törölni. Ennyit kérek. Meg annyit még, hogy akik valamikor is kapnak egylfogadásra váró kérdést, használják már azt a szemét google-t, és ne hagyják, hogy barom rosszul felétett kérdések mennyenek át.

Mert annyi igaz sága van hogy a teljes repülő út 108 percig tartott. De akkor legyen úgy megfogalmazva a szaros kérdés.
Dátum: 2009.06.06. 23:58:12
Na jó most tényleg elmegy a sok barom a f..... ba, mert egy dolog az, ha hibás kérdést ír valaki, de hogy olyan hibás kérdést ír, amiben két jó megoldás van, az már egy kicsit sok nekem is.

Melyik görög isten, római megfelelőjéről neveztek el bolygót a Naprendszerben?
Zeusz
Héra
Hádész
Kronosz

Hagy ajánljam a kedves szerző figyelmébe azt, hogy a Juno hosszú ideig aszteroidának lett tekintve, utánna lett kis bolygó a mi igazából törpebolygó. Legyetek szivesek törölni ezt a kérdést. Ja és a másik szerintem Jupiter nevű BOLYGÓNK van. De ha kedves Szerkesztő ragaszkodik ehez a kérdéshez, akkor tessen már kijavítani magát a kérdést, odaírni hogy "AZ AMIRE ÉN GONDOLOK AZ EGY TÖRPEBOLYGÓ" és rögtön másabb lesz a leányzó fekvése.
Dátum: 2009.06.06. 20:54:58
Én tudom mi a logikája az, hogy, ha porcelánba csap a villám a mi energia tehát lehet vezetni, akkor a porcelén megég, ugyan így a fa és az alumínium is megolvad. Tehát az alapja az, hogy ő még nem látott olyat, mert átlagba az nem is látszódik, mert a villám fénye elvakít, hogy a villám mikor belecsak a tóba, akkor gőzfelhő keletkezik és mit tapasztal azt, hogy a víz jól vezeti az áramot "energiát", mert semmilyen átalakuláson nem ment át, és egészébe le tudta vezetni az energiát. Vagy, hogy őszinte legyek, azért mert hülye.
Dátum: 2009.06.06. 20:45:53
Belenéztem egy két hozzászólásba, ezzel kapcsolatba.

Mi a Diszkrimináns?

b^2-4ac*
2x(AB)
E=MC^2
IxU

Azt mondjátok, hogy ezt nyolcadik osztájba már vettük, okés így igaz. De, azt is igaznak tartom, hogy, ha megváltoztatjuk a betűjeleket, akkor nem ez lesz a képlet, vagy inkább nevezzük matematikai leíróformának. Tehát, ha már kérdést írunk, akkor legyünk annyira gondosak, hogy azt is megadjuk, hogy minek a diszkriminánsára vagyunk kíváncsiak, mert abból és most jön a sors fintora, nem egy leíró forma létezik. De ami ennél is fontosabb, hogy ha már valaki itt végzeturazik velünk, az ne legyen már annyira elszálva magától, hogy megtanult valamit, akkor azt nagyon gyorsan beírja, mert ő ezzel föl akar vágni. És még egy dolog azt hiszem itt mindenki tudna olyanokat kérdezni, hogy a másik azt se tudná, azt most eszik, vagy isszák, vagy az már a végtermék. Így kérném a kedves kvízfelügyelőket ezt nagyon gyorsan töröljék. Előre is köszönöm.
Ja és a másik bevallom én voltam általásnoban, középiskolában, a lebjobb matematikaiszámításokban, ma már sajnos ezt egy kicsit elhanyagoltam, majd ki számolja helyettem a számológép logika miatt. De, hogy őszintelegyek én a diszkrimináns szót, egyetemen hallotam elsőnek.
Dátum: 2009.05.29. 14:37:51
Hogy van az, ha nekem legalább 30 cal nagyobb a tulajdonság összegem, mint annak akit támadok, jobbak legalább két szintel a cuccaim mint neki, és magasabb szinten vagyok mint ő, neki meg még állata sincs és teljes erőmben vagyok és én sebzek rá 20 at ő pedig sebez rám 80 at őneki volt egy vérfarkas agyara meg egy energia lövedéke, nekem szinaptikus korbács meg vérforralás, na valaki megmondhatná nekem, hogy hogyan számol a program, mert kezdem azt hinni, hogy itt csak akkor tudsz normálisan fejlődni, ha folyamatosan fizetsz a játékért.

Előre is köszönöm.
Dátum: 2009.05.28. 13:28:02
Idézet: Kentaur64 - 2009.03.23. 12:53:02
Találtam egy kérdést, ami nagyon jó és nagyon szép lenne...

Közös lónak .....a háta.

nagy
nincs is
túrós
zúrós

...ha benne lenne a helyes válasz!!! De nincs, ugyanis a közös lónak nem túrós a háta (maximunk a túrós lovacska nevű ételben), hanem TÚROS, ami kisebesedettet, feltörtet jelent, és semmi köze nincs a tejtermékhez!
Ha lehetséges, vegyétek ki az adatbázisból!!!


Szerintem, a következőnek is ez lenne a legjobb sorsa:

Hányszor ég a kén?

3
1
2
4

A helyes válasznak a 2 jött ki!!! Miért??? Ha valami elég, az oxidálódik, azaz kén-(mono-, di- vagy tri-)oxid keletkezik belőle, tehát már semmiképpen nem kén, hanem egy teljesen más anyag!!!


Előző hozzászólásom erre volt. Ezt kifelejtettem.
Dátum: 2009.05.28. 13:26:18
Bocsánatot kérek, de igaz hogy létezik kénmonoxid, de általános illetve közép iskolába nem sokat tanulunk róla. És kedves emberünk jogosan feltételezte azt, hogy a kén csak kétszer ég. Mert amit viszont középiskolába kutya futkorászásában átveszünk, az annyi, hogy elégetjük az elemi kenet, és abból kén-dioxid lesz(igaz amit nem igen tanulunk meg, hogy van egy átmeneti vegyület, ez a kén-monoxid, ami szinte azonnal reakcióba lép a levegő oxigénjével), ezek után azt ismét meggyujtjuk, ekkor lesz belőlle kén-trioxid. De annyit még hagy tegyek hozzá, hogy ha már úgy gondolod, hogy 3 szor lehet égetni, akkor szögezzünk le egy dolgot, háromszor lehet oxigénnel oxidálni és ez nem feltétlenül égésnek számít. Bár a hétköznapi nyelvben így él, ez tény. De mondanék egy példát sose fogsz lángot látni, amikor Nitrogén-monoxidból Nitrogén-dioxid keletvezik. Ez csupán egy oxidációs folyamat.
Előre is elnézést a elyesírási hibákért, ha vétettem, de Diszgráfiás, Diszleksziás vagyok. (Csak mégmielőtt kedvességből valaki beszólna emiat.)
Dátum: 2009.05.13. 16:09:31
Mit tudok tenni, ha egy olyan ember szált rám, akinek ugyanazon a szinten majdnem másfélszeres a tulajdonság összege, mint az enyém, és szakértelem pontja is dettó, a cuccai két szintel nagyobbak mint az enyém. És valaki megmondaná nekem, hogy létezik az, hogy neki 346.086 zsákmányolt lélekenergia és csak 10.443 elvesztett lélekenergia aránya. He? Mert én, ha megdöglök sem tudom megérteni.
Én nem értek hozzá, de hátha mégis egy kicsit. A kérdésed azért nem volt egyértelmű, mert nem mindegy melyik idő síkban kérdezed, mert, ha azt mondod, vagy hozzá teszed, hogy mostani években megállapítottan, akkor nem lehet belekötni, de csak egyszerűen feltetted. De mikor még a föld keletkezett ezek a szerencsétlenek még nem léteztek, amikor a föl elpuszult utánna már nem léteznek, tehát a kérdésedre atható helyes válasz így rögtön 2 lett érted már, milyen logikával gondolkodnak az emberek? Egyébként én se értem, szerintem nagyon sokan csak hecbből, szemétkednek a másikkal.
Na, jó, ne haragudjon meg érte senki. De ezt már most, nem tudom szó nélkül olvasni. A készítők fúják azt, hogy mennyi olyan kérdés van, ami még akkor került be amikor. Másik oldal köztük én is azt mondom, hogy tényleg vannak olyan dolgok amik hozzá tartoznak az általános-műveltség-érdekesség-kötelező tudás fogalomköréhez. Nézd, lehet, hogy nem olyan gyenge kifejezésnek tűnik, hogy Radix képlet. De ott a google. Ha pedig valaki tényleg azt mondja, hogy ez baromság meg hagyjuk, felejtsd el, ezt nem engedjük az adatbázisba, akkor utána ne engedélyezzetek olyan kérdést, amiben több a helyesírási hiba, egy mondaton belül, mint amennyi csillag van az égen. Mert egyszer vissza lett dobva a kérdésem hogy helyesírási hibát tartalmaz. Bevallom nem vettem észre esőre még másodikra se, hogy ? jel helyett . volt. De utána találkozom egy kérdéssel "i a magyar megfelelője az aroancia szónak?" vagy a nagy kedvencem bár ezt nem biztos, hogy vissza tudom adni "elyIK Nép NM TarToZik Ide?" Na a kérdésre a válaszok is érthetetlenek voltak. Tényleg minden tiszteletem azoké, akik megpróbálják a hibát kiküszöbölni, de az csak úgy megy, ha a karbantartók egy kicsi időt rászánnak, összebeszélnek a játékosokkal, vagy a játékosok egy értelmesebb csoportjával és együtt rendbe szedik a teljes adatbázist. És akkor onnastól kezdve nem lesz probléma, mert akkor már nem csak a készítőket, meg a lektorokat, lehet megvizsgálni, hanem a játékosok is tettek azért, hogy rossz lett vagy tökéletes. Elnézést Kérek a helyesírási hibákért, ha lenne.

"diszgráfia" Ha valaki nem ismerné akkor olvasson utánna, jól jön, ha ismered ezt a betegséget, mert a te gyermeked is lehet majd ilyen. Rohadt nagy odafigyeléssel, ja és ovodás korban még fel lehet hozni úgy, hogy mire befejezi az általánost, olyan legyen a helyesírása mint az átlagos gyermekeké. Nállam ez nem jött össze. Na mindegy a lényeg az hogy tolerancia és közös összefogással mindezt meg lehetne oldani. Ja és, ha valaki azzal jön, hogy ezt lehetetlen megcsinálni, akkor esküszöm befogok pisilni a nevetéstől.

Tisztelettel Kálmán Péter
A kérdésem az volt.

Milyen a vér kémhatása?

Lúgos. (ez a helyes válasz még kocra pontosan, most itt meg is tudnám mondani milyern határok közt mozog az értéke, de nem akarom, mert úgyis rám lehetne vágni, hogy persze ott a google.)
Savas.
Semleges.
A vérnek nincs kémhatása.

És erre azt kaptam nem egyértelműek a válaszok. Ha állati vérre gondolunk az is lúgos, ha már rovarra vagy férgeket nézünk, akkor viszont azt kell, hogy mondjam azoknak a vérét pontosabban, erekben futó oxigén és egyéb más ásványi anyagok szállítására szolgáló folyadékot másképp szokták nevezni. Mégvalami van olyan rovar aminek van vére. Mert tuti, hogy valaki ebbe is, majd bele akar kötni. Tiszteletem a kivételnek.
Sziasztok nem tudom ki, hogy van vele, de én nem értem, azt írták, hogy ne olyan kérdést tegyek fel, amire csak egy kis csoport tudhatja a választ. Okés feltettem egy olyan kérdést ami hozzá tartozik a biológiához, általános iskola. Vissza lett dobva. Másik horoszkóp, ma ezt már mindenki ismeri, a válaszolók 75% nem tudta mi az amit kérdeztem, ezért törölték a kérdésem(Radix képlet). Na akkor én most azt szeretném tudni, hogy azt fel lehet tenni kérdésben, hogy 0*0 az mennyi? Vagy ez is bonyolult? Mert ami ennél poénosabb, találkoztam nem egy elképesztő kérdéssel, ami kémiai vegyülettel meg elemmel volt kapcsolatos. De hozzátenném azt is, hogy töltelék kérdések tömkelegével is találkoztam, forma-1 ki nyerte? Na én meg ehez nem értek, akkor kinek lehet szólni, vagy hogy lehet elintézni, hogy töröljék az effajta kérdéseket?

Maradok Tisztelettel Kálmán Péter
Oldal: 1