Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tibacca

Oldal: 123
Dátum: 2009.08.11. 14:48:18
Gratulálok!!!! Remélem hamar törlik ezt a fantasztikus kérdést!!!!!

Kellett-e egy lovagnak úszni tudni?
talán
nem lehet tudni
valamennyire
természetesen
Dátum: 2009.08.04. 12:41:25
Melyik ország legnagyobb városa Bombay?
Szingapúr
India
Ausztrália
Thaiföld


Bombay már nem Bombay, hanem Mumbai.
Dátum: 2009.08.02. 21:56:27

Melyik megyénkhez NEM tartozik a Balaton?
Veszprém
Somogy
Fejér
Zala


Ezt a kérdést én már feltettem "Melyik megyénk nem határos a Balatonnal?" formában. Ezért a fenti törlését kérem, azt sem bánnám, ha eltiltanátok a tolvajt...
Dátum: 2009.07.21. 10:23:44
Mikor volt az actiumi csata, amely véget vetett a római polgár hábrúnak?
I.u.1456
I.e.147-146
I.u.311
I.e.31


Helyesírási hibák és évszámra kérdez.
Dátum: 2009.07.16. 15:07:45
Mennyi ezüstérmet hoztak a magyar úszók a rövidpályás Európa bajnokságról?
4
1
3
2

Melyikről? Törölni...
Dátum: 2009.07.14. 11:30:41
Hány vágással lehet egy deszkát elnegyedelni?

1
2
3
4

Helyes válaszként a három volt megjelölve, de ha a félbevágott deszkákat egymásra teszem, akkor már csak egy vágás kell a négy negyed megkapásához. Szóval szerintem a kettő is jó válasz, ezért kérem a kérdés törlését.
Dátum: 2009.07.13. 11:24:16
Jelenlegi miniszterelnökünk, Gyurcsány Ferenc melyik párt tagja?
KDNP
FIDESZ
MSZMP
MSZP


A kérdés már nem aktuális.
Dátum: 2009.07.11. 22:24:32
Hány forintból tudod a legtöbb kenyeret megvenni?
1000 Ft-ból
500 Ft-ból
2000 Ft-ból
5000 Ft-ból

Törölnétek?
Dátum: 2009.07.10. 09:40:52
Nem hinném, hogy az általános műveltség kategória ezt is tartalmazza:

Mekkora a herkulesbogár testtömege?
100 g
10 g
50 g
1 kg


Gyerekes matekpélda:

Folytasd. 2 4 8 16 .....?
28
30
24
32
Dátum: 2009.07.05. 17:18:57
A 2-dik világháboruban kihez csatlakoztunk???
Az Amerikaikhoz
A Szlovákokhoz
A Finnekhez
A Németekhez


Helyesírási hibákon kívül a kérdés is gagyi ezekkel a válaszokkal...

Mit vehetsz az antikváriumban?
akváriumot
antik bútort
könyvet
csokit


Cipőt meg a cipőboltból. Szintén gyerekes kérdés...
Dátum: 2009.07.05. 15:28:32
Mikor született Tóth Árpád?
200
1886
2000
1000

Egyrész évszámra kérdez, másrészt a lehetőségek nevetségesek... Hahaha!

Mi a mese címe? Piroska és a ...
mozdonyvezető
vadász
farkas
Jani

Azért ennyire dedós kérdésekkel hanyagoljon már! Csak ennyit néz ki belőlünk?
Dátum: 2009.07.05. 14:25:40
Melyik személy nem humorista?
Monthy Piton
Gálvölgyi János
Semmelweis Ignác
Benny Hill

Monthy Python (!) nem létező személy, így humorista sem lehet!
Dátum: 2009.07.04. 10:02:13
Helyesírási hiba, rossz válaszlehetőségek:

A kiégett ősköveket hogyan lehet felhasználni a Végzetúrban?
Ha, rendelünk őskövet őskővé válnak
Nem lehet használni
Úgy ahogy van
A Végzetúrban nincs Kiégett őskő

Évszám:

Bárány Róbert melyik évben kapott Nobel-díjat?
1920
1918
1909
1914
Dátum: 2009.07.02. 10:31:23
Nem általános műveltség:

Ki írta az Elenium trilógiát?
George R. R. Martin
Roland Morgan
David Eddings
Wayne Chapman
Dátum: 2009.07.02. 10:30:28
Szerinted mennyi 2+2 ?
1306
78
2
4
Azért kíváncsi lennék arra, hogy Beethoven IX. szimfóniáját vagy a Mystery Ganget ismerik többen Magyarországon... Az iskolában rengeteg hülyeséget tanítanak, többek között ezért tart ott az oktatás, ahol.
Másrészt nem általános iskolai dolgozatot szeretnék írni, hanem értelmes kérdéseket kapni. Egyébként a második világháborús kérdés fentebb is általános műveltség?

(Hozzáteszem, hogy ez pont olyan kérdés, aminek szívesen utánanéznék... Érdekes téma, megér egy misét. Inkább ez, mint a "Ki játszotta a Trója főszerepét?" hülyeségek.)
Az "általános műveltség" kifejezést sosem szerettem. Van aki az irodalomban van otthon, van, aki a zenében, sportban, képzőművészetekben, történelemben, de egyszerre mindegyikben senki sem.
És én szeretnék olyan kérdéseket is kapni, amiken vagy gondolkodni kell, vagy érdemes utánanézni (nem a 10%-ért, hanem azért, mert érdekes a kérdés és kíváncsi vagyok a jó válaszra). Jelenleg a kérdések 90%-át automatikusan nyomom, szerintem túl könnyűek, túl egyszerűek. Persze ez elég szubjektív, de lehet másképp? Ha egy tíz éves játékos elkezdene reklamálni, hogy ők még nem tartanak a tananyagban ennél meg annál a kérdésnél, ezért ez neki nem az "általános műveltség" kategória, akkor mi lenne a válasz?
Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, ha sokan nem tudják a választ, akkor amúgy is kiesik a kérdés. Ez kellene, hogy legyen az igazi szűrője annak, hogy speciális vagy "általános", nem az értékelés.
Idézet: Awenhai - 2009.06.29. 20:54:19
Szervusztok!

Chargerrt: Hát, nem hallottam még soha, egyik együttesről sem. Egyetlen számukat sem ismerem, tehát nagyon komoly eséllyel kimondottan rétegzene.

Ekkor pedig jogos a specialitás, a guglit elvileg tudja az ember használni, de ne várd el, hogy névtelen együttesek után kutasson mindenki.


Nos, ha nem hallottál róluk, akkor az a te hibád. Danubiuson és Juventuson nem is fogod hallani, de aki jár koncertekre, fesztiválokra, az ismeri őket. Ha pedig több ezer ember is megfordul egy-egy alkalommal a koncerten, akkor nem hiszem, hogy rétegzenére lehetne hivatkozni. Igenis jó volt a kérdés.
Dátum: 2009.06.30. 15:07:19
A szivoság szakértelem hanyas foka után lesz 1 plusz támadásod azokhoz képest akiknek nics szivosság szakértelme?
Soha mert nics is ilyen szakértelem.
Mi az a szakértelem?
20 szakértelem szint után.
Amint eléred a 10 szakértelm szintet.


Azért ez már durva... Hogy lehet ilyet elfogadni?
Hányszor végzett az FTC labdarúgó csapata kiesést jelentő helyen az első osztályban?

Egyszer sem
Egyszer
Kétszer
Háromszor

Indoklás: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Aki jártas a magyar fociban, akár alapszinten is, az tudja, hogy a Fradi az egyetlen olyan csapat, amelyik sosem esett ki az első osztályból. A közeljövő eseménye pedig annyit szerepelt különböző médiumokban, hogy szintén közismert, hogy kizárták a csapatot, anyagi nehézségek miatt. Ebből a két infóból könnyen össze lehet rakni a választ, vagy csak én gondolom így?
Oldal: 123