Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - gtadl

Oldal: 123
Dátum: 2008.12.14. 15:00:03
Szia. Ez esetben erre a kérdésre vonatkozik, de egy egy tipushiba. Elrontott indexelésre, vagy rossz kapcsolótáblára utal. (Esetleg másra.) Már korábban is tapasztaltam ilyet, gondolom, ilyenkor valaki kézzel belenyúl az adatbázisba, de nem mindenütt végzi el a szükséges módosításokat. Ennyi. Emberek készítették, az ember pedig hibázik. Remélem, minél hamarabb javítják és másnak már nem teszi tönkre mondjuk épp a kvízolimpiáját.
Dátum: 2008.12.14. 14:53:22
Hahó!

Én már rég nem idegesítem magam ilyenek miatt. A mostani kvízben olyan kérdéseim voltak, melyek annyira messze voltak az általános műveltségtől, mint a Mars kisebb tömegű holdja és a gemini csillagkép óramutató járásával ellentétesen számolt harmadik csillagának távolsága, osztva azzal a dátummal, mely a második elmarad újkori olimpia évét jelöli. Ja és az egész szorozva az E betűk számával a Végzetúr játék FAQ oldalán és Michael Schumacher negyedik világbajnoki címe megszerzésekor viselt kabalazokniján levű lyukak számának különbségével.
Dátum: 2008.12.14. 14:38:52
Hasonló a panaszom. Szerintem program vagy DB hiba, ezért nem a kvízhez írom.

A kérdés az volt, hogy mennyi 1+1+11+11.................. / 11*1+11/1............... (valójában 125/125)
Amikor válaszoltam (1), azt kaptam, hogy a válasz helytelen és a helyes válasz az, hogy "az ember nem, de az elfek igen" vagy valami ilyesmi, de rögtön utána frissült az oldal, így nem tudtam megjegyezni sem.

Dátum: 2008.12.09. 10:19:59
A melyik városnak nagyobb a lélekszáma (Róma, Párizs, Madrid...) pontosítsátok a kérdést, mert Párizs Önmagában a 3 milliós lakosságával nem nyerő (!!!!!), az elővárosaival igen, ám a többi városnál meg pl. a wiki nem jegyzi az agglomerációs lélekszámot.

Sajnos jó kérdést jelöltem meg véleményalkotáskor, mert nem gondoltam volna, hogy háromnál nem számolod az elővárosokat, a negyediknél igen.
Dátum: 2008.12.05. 11:17:37
Én Északföldjére tippeltem és bejött. Nem tudom, Nálad mi lehetett a gond. Az viszont igaz, hogy a választ kiguglizni nem lehet, az 5 perc meg kevés ahhoz, hogy odamenjek a polchoz, levegyem és átolvassam a bevezetőket, hátha megemlítik a világ nevét.
Dátum: 2008.12.02. 17:06:45
Pedig egyszerű. Mennyi "bite".

Az már más kérdés, hogy bite nincs. "bit" van vagy "byte".
Dátum: 2008.12.02. 15:45:23
Ki nyerte a 2008-as Foci világbajnokságot?
Franciaország
Spanyolország
Portugália
Németország

Javítsátok, légyszi, mert a kérdés feltevője EB-re gondolt. VB 2006-ban volt és 2010-ben lesz.
Akármennyire igyekeztem, csak a tombolára értem oda. Kíváncsi vagyok, milyen lehetett pár órával korábban, amikor még volt nyüzsgés, program. Nagyon tetszett a kvízes játék. Végre mindenki pusztafőből és nem guglival nyomta. Egy megjegyzés hozzá, volt aki, csak a végén vette észre a felező gombot. Ahogyan elhallgattam, a +1 taulással (20 vagy 21 helyes válasz a 25-ből) már mindenki elégedett lett volna.
Dátum: 2008.11.29. 17:45:12
A Végzetúr nevü játékban van e lehetőségem blog írására?
semmi esetre sincs
nem tudom
igen, van
csak ha őskövet veszek

Nem tudom. Nem tudom. Ismétlem, én nem tudom. Tényleg nem tudom. Komolyan nem tudom. Alá is írom.

Viszont ha ez így van, akkor miért nem fogadta el helyes válaszként?

( Csak vicceltem. )
Dátum: 2008.11.22. 15:54:37
Ez nem biológia, nem bacilus, hanem logika. Én kitaláltam. Igaz, ha a kvízolimpiában kaptam volna, akkor értékes percet veszítek vele.
Dátum: 2008.11.22. 15:52:30
Hello, úgy tűnik a Diablo-s kérdéseket ki kéne tiltani a kvízből. Íme az újabb baki:

A Diabloban hány kaszt van?
7
5
6
3


A Diabloban 8 kaszt van, a Diablo II-ben 7, a Diablo III-ban 3.

Megsúgom, a kérdés feltevője a Diablo III-ra gondolt. Javítsátok a kérdést, vagy töröljétek. Kösz.
Dátum: 2008.11.17. 20:17:13
Melyik hangok zöngések: mássalhangzók, magánhangzük, horkolás, egyik sem

"Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: magánhangzók"

Anyám. A számat figyeld: a m á s s a l h a n g z ó k

Méghozzá a következők: z, dz, zs, dzs, d, b stb.

Ki fogadta ezt el????
Dátum: 2008.11.13. 10:44:23
Hány betűs a magya abc?

Ezt a kérdést épp ma szerettem volna feldobni, mert még nem találkoztam vele.

Úgy látom, a tiéd csak 43 betűből áll. Az r hiányzik.
Dátum: 2008.11.12. 20:22:19
Hány kalória van egy Tictac-ban?
100
Honnan tudjam?
1
15

Az utóbbi időben visszafogtam, magan, de most (elnézést!) de WTF? Ezt kik engedték át? Mellesleg 2 kalória.

És van egy Lock Ness-es kérdés. Na az is Loch Ness.
Ki fordította a Kalevalát - kérdéshez.

"A Kalevala később a finn-magyar kapcsolatok alakulásának egyik kiindulópontja lett, ezt igazolja az öt teljes magyar Kalevala-fordítás is. Az első teljes magyar fordítását (a német változat felhasználásával) Barna Ferdinánd készítette el 1871-ben, a legismertebb fordítás Vikár Béla nevéhez fűződik (megjelent 1909-ben), modern fordítói pedig Nagy Kálmán 1971-ben és Rácz István 1976-ban. A Régi-Kalevala lefordításával már Reguly Antal is próbálkozott az 1840-es évek-ben, de csak az első két éneket fordította le egészen."

Az általad felsoroltak egyike sem fordította. Részletekben pedig Babits mellett Kosztolányi is próbálkozhatott.
Dátum: 2008.11.10. 22:27:11
"Történetünk itt kezdődik de mint a legtöbb..." Helyesírási hiba és túl speciális kérdés.

Klaus Rifbjerg és nem Klaus Rijfberg, és nagyon nagy bánatomra ez nem általános műveltség. Tartok tőle, az átlag játékosok akik fejből kenik sumákker lábszagának méretlt és istván király (gyk stephen king) horrokönyveinek oldalszámait, nem tudják kicsoda ő.
Dátum: 2008.11.10. 21:16:17
(Nem találtam ezt a kérdést a keresőben.) A szakértelmeket mikor veszi figyelembe a program? Konktértan, ha elindítok két vadászatot, de az első befejezése előtt 30 másodperccel megturbózom a spektrális manipulációt, akkor mindkettő, egyik vagy semelyik vadászatomnál számíthatok a spektrális manipuláció adta plusz LÉ-re?

Kösz a választ előre is.
Dátum: 2008.10.29. 03:52:25
KI nyerte az Europai nagydíjat?

Mely évben?
Milyen sportágban?
KI helyett Ki
Érdektelen tudás (szerintem).

Alonsot válaszoltam teljes nyugalommal, mert 2007-ben ő nyert. Na, buktam.

Melyik a leghosszabb F1-es pálya?
Melyik évben? (öröklistán valami pescara a nyerő, 2008-ban meg a belga...)
Még a fentinél is érdektelenebb tudás (szerintem)

Ki szerepel a fifa 09 borítóján???
Ronaldinho és Dzsudzsák
Henry és Raúl
Lampard és Puyol
Ronaldinho és Messi


Minek a borítóján? Könyv? Matricagyűjtő album? PC játék? Konzol játék?

Veszélyes vizeken evezel, mert ahány kiadás annyi féle... Az alábbi címen például hárman szerepelnek a borítón. http://www.gamespot.com/pc/sports/fifasoccer09/index.html és ilyen válaszlehetőség nincs is.

1978-ban melyik napra esett szilveszter ünnepe?

Különdíjas kérdés. Imádtam. Remélem nem csak én vagyok úgy vele, hogy a válaszok elolvasása nélkül már kerestem is a másik ablakban egy öröknaptárat...

Milyen miiszter volt Kossuth Lajos a Batthány-kormányban 1845 március 23-tól 1848 szptmberig?

Sajnos helyesírási hiba (inkább elgépelés). De mivel egyszer nekem is átcsúszott egy elírt kérdésem, ezt is átengedtem.
Dátum: 2008.10.27. 22:42:41
Bakker, akkor a "Melyik bolygónak nincsen holdja?" válaszaiban a Plútó szintén nem bolygó?

Én nem vagyok csillagész, onnan is látszik, hogy azt hittem, mivel a Merkur közelebb van a Naphoz, mint a Vénusz, melegebb is. 10% LE bánta.
Dátum: 2008.10.27. 22:39:27
Miután meghalt és a mátrixot vírustalanították valamit tönkretették az egész világ fílingjét, minek térne vissza?

Más

Lószínek: A http://www.hotdog.hu/magazin/magazin_article.hot? m_id=19118&a_id=256939&h_id=53087 szerint létezik fehér (albínó) lószín.
Oldal: 123