Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Szcsike

Oldal: 12
Dátum: 2009.10.24. 23:26:02
Hali!
Lehet rossz helyre írok de nem találtam meg a megfelelő topicot. Az volna a kérdésem, hogy v4-en, ha legyőztük az epikusokat hány napig kell birtokolni a hatalom tornyát? És az győz akié a magasabb vagy az már mindegy csak legyen meg az epikus és a torony?
Választ előre is köszi!
A kérdésben volt valamilyen tiltott szó és nem a válaszlehetőségekben. Csak arra vagyok kíváncsi melyik az, hogy tudjam mi az amit legközelebb ne írjak a kérdésbe. A kérdés így hangzott: "Melyik sorozat foglalkozik az FBI profilalkotó csoportjával?" <--ebben mi az ami tiltott?
Hali!
Az érdekelne, hagy a feltett kérdésemre miért dobja a gép, hogy nem megengedett szó van benne? És melyik a nem megengedett szó?

"Melyik sorozat foglalkozik az FBI profilalkotó csoportjával?"

CSI: New York-i helyszínelők
Gyilkos elmék*
Sue Thomas FBEye
Dr. Csont

A választ előre is köszönöm.
Hali!
Az érdekelne, hagy a feltett kérdésemre miért dobja a gép, hogy nem megengedett szó van benne? És melyik a nem megengedett szó?

"Melyik sorozat foglalkozik az FBI profilalkotó csoportjával?" a helyes válasz rá a Gyilkos elmék (Criminal Minds)
A választ előre is köszönöm.
Dátum: 2009.07.17. 14:34:51
Sziasztok!
Ehhez a kérdéshez volt az elöbb szerncsém:

Ki volt az áruló Molnár Ferenc Pál utcai fiúk című regényében?
Nemecsek Ernő
Ács Ferenc
Boka János
Geréb Ernő*

Annyi a bajom, hogy nem Geréb Ernő, hanem Geréb Dezső lenne a helyes megoldás! Javítás után szerintem jó kérdés, de azért mégis... Általánosban kötelező olvasmány... És ha nem biztos benne , akkor miért nem néz utána a tisztelt kérdező?
Dátum: 2009.06.24. 13:34:36
Sziasztok! Ettől a kérdéstől felállta a hátamon a nem létező szőr és kinyílt a bicska a zsebemben:

A szökőévek miatt a február nem egy egyszerű hónap. Milyen névnap van február 30-án?
A naptárreform bevezetője után Gergely.
A napkeleti bölcsek napja, azaz Gáspár, Menyhért és Boldizsár.
Mint a tél utolsó napja, a fagyos szentek, azaz Pongrác, Szervác, Bonifác.
Nincs névnap.*

Ha már valaki ilyen kérdést tesz fel, akkor legalább nézzen utána, hogy hány napos is a február hónap szökőévben. Legjobb tudomásom szerint nincs február 30-a csak 29-e az is csak szökőévben. Nagyon tiltsátok le aki ezt a kérdést feltette!
Dátum: 2009.06.23. 09:12:13
Melyik megyében van Mohács?
Tolna
Fejér
Bács-Kiskun
Barany*

A helyesírást kifogásolnám ebben a kérdésben, pontosabban a helyes válaszban. Barany megye nincs Magyarországon csak Baranya, és mint baranyai kissé kifogásolom, hogy a kérdező nem tudja leírni a megye nevét. Pedíg jövőre a székhelyünk Európa Kultúrális Fövárosa lesz. Javítást kérnék!
Dátum: 2009.06.11. 19:45:39
Nálam ez vitte ma a pálmát:

Milyen színű a sárga villamos kipufogója?
Krómozott
Fekete
nincs is kipufogója*
Sárga

Nagyon vicces és aranyos, a nagypapám 8 éves koromban engem is beugratott ezzel! De mivel tagadó válasz is van benne sőt mi több az a helyes ezért törlésre javasolnám! Szerintem nem ide való kérdés!

Na és itt a többi finomság is:

Hány sarka van a látható képernyődnek?
1
4*
3
2

Jaj, de nagyon gyorsan tiltanám a kérdés feltevőjét és még annál is gyorsabban törölném a kérdést!

Rena apjának 3 gyereke van huba, buba és ki a harmadik?
Fuba
tuba
Géza
Renáta*

Kicsit gagyi a kérdés, de a legfőbb baja az, hogy a kérdező a kérdésben nem írta ki Renáta nevét teljesen. A másik két gyerek nevét kis betűvel írta, de ha már név akkor nagy betűvel kéne és a válaszlehetőségek között is egyet kis betűvel írt. És ha már a kérdésben rena szerepelt a helyes válasznak is ennek kéne lennie! Szerintem törlés!
Dátum: 2009.06.11. 11:05:41
Mi vagy ki az az Elesszár?
Drizzt Do'Urden egyik kardjának neve.
Aragornt hívták így, miután király lett.*
Ynev egyik királyságának a neve.
Egy varázslat.


Ki a Farkas c.film főszereplője?
Harrison Ford
Robert de Niro
Al Pacino
Jack Nicholson*

A fentebbi kérdéshez annyit, hogy aki nem olvasta, nem látta nem tudhatja a lentebbihez, aki nem látta nem tudhatja ezen kívül szóköz hiányi is felleltem a kérdésben! Törölhető mindkettő!
Dátum: 2009.06.10. 14:57:54
Mi nem kell a rakott burgonyába?
Burgonya
Kalbász???
Sajt*
Tejföl

Még nem hallottam olyan ételről amit kalbásznak hívnak! A kolbász na az megint más! Az nagyon finon sütve, füstölve és még a rakott burgonyában is! Ajánlanám figyelmébe a kérdés írójának a magyar nyelvhelyességet!
Dátum: 2009.06.09. 16:04:54
Melyik bioware játék nem a Forgotten Realmsban játszódik?
Knights of The Old Republic*
Icewind Dale
Neverwinter Nights
Baldur's Gate

Legjobb tudomásom szerint a szerepjátékok ismerete nem tartozik az általános műveltség körébe! SPEC, SZEMÉTBE VELE!
Dátum: 2009.06.09. 10:32:19
Mi a neve Michal Knight autójának?
Kitt*
Hörbi
Villám
Zsiga

Helyesírási hibás! Michal->hibás; Michael->helyes! Javításra szorul!

Hány perc egy év?
555400
465400
525600*
652500

Hát nem vágom rá kapásból a válszt. És ha azt nézem akkor matek példa.
Dátum: 2009.06.08. 15:29:14
Minek az istene Zeusz?
Artemisz a Hold és a vadászat szűz istennője
az időjárás, a mennydörgés és a villámok istene*
az alvilág istene
a tengerek, folyók és források, az árvizek és földrengések istensége.

Nem igazán értem, hogy hogy ha az a kérdés, hogy minek az istene Zeusz akkor, hogy kerül a válaszok közé Artemisz. Legjobb tudomásom szerint Artemisz is egy különálló istenség volt.

"Artemisz (görögül Ἄρτεμις; a rómaiaknál Diana) Zeusz és Létó gyeremeke, Apollón ikertestvére a görög mitológiában. Neve a görög α ἀρτεμής (egészséges) szóból eredhet. Artemisz a Hold és a vadászat szűz istennője, ő segít a szülésnél és védelmezi a nőket és a gyermekeket. A vadállatok úrnője is." forrás: Wikipédia http://hu.wikipedia.org/wiki/Artemisz <-- ha esetleg valakit mélyebben érdekel a dolog itt olvashat róla!

Vagy törlendő vagy javítandó!
Dátum: 2009.06.07. 17:23:36
egy kezén hány újja van yoda mesternek?
5
4
3*
2

Több tonna helyesírási hiba van benne: először is a mondat nagy betűvel kezdődik, aztán az olyan szóról még nem hallottam, hogy újja csak olyanról, hogy ujja és ha már "személyről" beszélünk, akkor nagy betű a Yoda is!

Az alábbiak közül melyik részvény nem "blue chip"?
OTP
Richter
Fotex*
Mol

Nem vagyok túl járatos a tőzsdén és annak kifejezéseiben szóval lövésem sem volt a helyes válaszról! Az ég szerelmére ki értékelte ezt a kérdést? Egy bróker? Neki könnyű!!! Én törlésre javasolnám!!!

Milyen típusú szakértelem az elementáris fúzió a végzetúrban?
egyéb
harci
tér-idő*
állat

Akinek még nincs ilyen szakértelme az szerencsétlen honnan tudhatná? Aki most regisztrált első szintű azt sem tudja hogy vannak szakértelmek! Törlésre érett!

Melyik NEM amerikai foci csapat?
Chicago Bulls*
San Francisco 49's
Washington Redskins
Dallas Cowboys

Az ameikai foci még mindíg nem a legnépszerűbb sport Magyarországon, sokan nem ismerik a csapatokat! Töröljétek!
Dátum: 2009.06.05. 13:27:30
Idézet: Eyesis - 2009.06.05. 12:48:38
Oké, hogy nem tudod, de ne mondd már, hogy aki nem most lát előszőr számítógépet, az nem tudja kitalálni...
Celeron és az Athlon tök régi procik, a duo, meg ugye nem hiszem hogy 4-et jelent... vajon akkor mi a helyes valasz?

Nem csak a kérdést kéne nézni, mikor a specializációt eldöntöd... szerintem... pl.
Mi a széria száma ennek az egérnek?
Egér a holdon
Sajt
42
232434-23243453-OEM-2334


Ha a fenti kérdést én kaptam volna meg azonnal idemásolom és megkérdezem, hogy ez meg mi a franc akar lenni! Azért mert te tudod, nem tudhatja mindenki! Van olyan ismerősöm aki játszik itt, szeret netezni, de ha megkérdezed tőle mi a különbség a RAM és a HDD között szívrohamot kap, mert azt sem tudja eszik-e vagy isszák őket! Nem vagyok elveszett a számtechben, a kérdésben és a válaszokban alíg volt pár olyan rész amiről tudtam, hogy mi! Az Intel Celeron procit ismerem és a duo kifejezés sem volt új számomra, de a másik két lehetőség, melyek közül az egyik volt a jó megoldás, ismeretlen elnevezések voltak! Szerintem igenis spec a kérdés!
Na midnegy...
Dátum: 2009.06.05. 12:19:28
Hali! Most kaptam ezt a kérdést és égnek állt tőle a hajam:

Melyik 4 magos processzor?
Intel Core Duo
AMD Phenom*
Intel Celeron
AMD Athlon

Ööö... Szeretem a számtechet, de azért annyira nem hogy ezt tudjam! Nagyon, nagyon spec; Nagyon nagyon gyorsan töröljétek!!!
Dátum: 2009.06.04. 08:15:39
Mi a windows uj verziojának a neve?
Windows 5
Windows 3
Windows 9
Windows 7*

Ez már megint milyen kérdés? Legjobb tudomásom szerint, a legújabb ami most kijött az XP után az a Vista. Még sosem hallottam a Windowsnak ilyenfajta számozásáról, arról nem is beszélve, ha létezik is ileyn számozás elavulhat, mert mindíg fejlesztenek! És amúgy aki csak azt tudja hogy hol az On/Off és milyen a Firefox ikonja annak gőze sem lesz róla! Szóval töröljétek!!!!
Dátum: 2009.06.03. 19:06:53
Kiknek van névnapja november19-én?
Katalin
Jenö
Jolán
Erzsébet*

Emberek?!?!?! Senkinek sem naptár az agya!!! Törölljétek az ilyen és ehez hasonló kérdéseket! Az összeset!!!!

Budapest hányadik kerületében van Nagytétény?
V
X
III
XXII*

Ööö... Most kérdezzem meg, hogy Pécsett Uránváros hányadik kerület? Azt tudná valaki aki nem pécsi és keveset járt Pécsett? Na ez a helyzet velem is. Ritkán jutok el pestre és fogalmam sincs, hogy Nagytétény hányadik kerületben van!!! Az ilyen kérdéseket nem engedélyezném!
Dátum: 2009.06.03. 11:54:34
Melyik csapat nyerte a 2009-es Super Bowl-t, az amerikai foci nagydöntőjét?
Pittsburg Steelers*
Philadelphia Eagles
New York Giants
Arizona Cardinals

Már megint foci és pláne amerikai? Elég kevesn nézik és tudhatják a jó választ! Töröljétek!
Dátum: 2009.06.02. 10:08:16
Hali! Itt a mai termés első "gyümölcse":

Mennyi 72 a négyzeten?
5184*
5186
5301
5300

Nagyon is számológépes matek! Törlendő!
Oldal: 12