Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mastyff

Oldal: 12
Dátum: 2011.10.31. 09:49:18
Hihetetlen, de megoldódott így a problem...
Köszönöm a segítséget!
Dátum: 2011.10.30. 19:04:41
A spektrálist vagy a kronokompenzációt gondoltam, de egyiket sem engedi...azóta sem.
Dátum: 2011.10.30. 14:05:38
Hali!

Elértem a 98 as szintet, és szeretném az egyik szaki maximumát feltolni öttel, de nem engedi a program.
A legördülő ablakot kiadja, de miután kiválasztom a megfelelő szakértelmet, és rányomok a megnövelés gombra nem történik semmi.
Nagyon nem merek másik szakival kisérletezni, mert ez nem visszavonható dolog.

Ötlet?

Előre is köszi!
Dátum: 2011.02.02. 10:00:41
Sziasztok!
Egy hibás kérdés:

Melyik ország nem tartozik a Eukarióták doménjéhez (rendszertani besorolás) ?
Növények
Állatok
Baktériumok
Gombák

Ország?
Doménjéhez?

Lemaradtam valamiről?
Dátum: 2010.12.17. 09:46:00
Újabb gyöngyszem:

Mi a jellegzetessége Cukorfalat mese állatfigurák?
a nevetése
az ügyessége
a tudása
a járása


Egyre csak jobb ez a kvíz...
Dátum: 2010.11.28. 09:56:29
Csak egy helyesírási hiba:

Milyen állat a Belga óriás?
disznó
hal
hátinyúl
hörcsög


...gondolom, házinyúl az a hátinyúl.
Dátum: 2010.10.28. 20:12:31
Most ne haragudjatok, de ilyenkor mindíg eszembe jut egy-két kérdésam, amit "csak egy speciális érdeklődési kör" dumával dobtok vissza:

Ezt a kérdést kaptam, (tehát fogadta el valami agyas)

Mennyi az értéke 432-nek 2-es számrendszerben?
111100011
110110000
101100111
110000011


Véleményetek szerint hányan járatosak a kettes számrendszerben manapság. (azt mndenki tudja, hogy a számítógépek ezzel dolgoznak, de ennél többet nemigen)
Dátum: 2010.01.21. 20:17:10
Nagyjából összefoglaltad, amit írni szerettem volna. Tökéletesen egyet értek.
Dátum: 2010.01.20. 18:09:23

A problémádra a háború díjjazásának átgondolása lenne a megoldás.

A szerzett Tp jogos, hiszen a háborúba aztán igazán lehet tapasztalatot szerezni...
Nálunk a V3-on is vannak portya karakterek, akiknek nem nagy biznisz rengeteget ütni egy adott háború során, inkább csak bele-bele szólogatnak, ha szükséges a végeredmény miatt. Ez is része a háborús taktikának.
Abban teljesen igazat adok viszont, hogy az aktív játékost ne sújtsák hátrányok, egy passziív szövivel szemben, akik hagyják magukat elverni, ugyanúgy építgetnek közben, a kapitulációt még véletlenül sem nyomják be a 3. nap előtt, hogy csak a felét bukják a zyákmánynak(amit én is így teszek, ha esélytelen egy háború)
Ezért kellene a háború zsákmányoló rendszerét átgondolni picit.
Dátum: 2010.01.20. 14:39:44
Folytatnám a tegnapi gondolatsort. Elnézést, ha kicsit bőbeszédű, de hátha így tetszetősebb az ötlet!

Olvasgatva a hozzászólásokat, csak megerősített abban, hogy általában a szabálymódosításokért azok szoktak sírni, akik a jelenlegi szabályok mellett nem képesek érvényesülni, és ahelyett, hogy némi kudarc inspirálná őket, inkább óvnak. (na ezért nem leszek a kedvencük )
Viszont nem elfelejtendő, hogy mekkora kitolás azokkal, akik a karakterüket az adott világ szabályaihoz alakították ki, nem kevés áldozat árán, és pont mire beérne munkájuk gyümölcse, valami rinya miatt kitalálnak egy új szabályt, ami az elmúlt időszak fejlesztő munkáját csökkenti, vagy semmissé teszi. Az ilyen jellegű szabálymódosításokat mindig egy új világban (4 es, vagy a hamarosan induló 5-ös) kellene érvényesíteni.

Ha viszont egy módosítás, színesebbé, érdekesebbé teszi a játékot, az jöhet. Még akkor is, ha ezzel első körben meggyűlik a játékosok baja.

A háborút a portyától elsősorban az különbözteti meg, hogy csapatban végezzük. Ettől érdekes. Ennek a harcrendszerét készülnek megváltoztatni, és erre lenne jó külön választani az Ostromot és az Ütközetet.
Volt, aki nem értette, mi az hogy az ütközetben csak az vesz részt, akit viszel. Leszámítva Gárdonyi örökbecsű művét, ritka, hogy a harctérre a csapatot elkísérik a gyengébb hozzátartozók. (asszony, gyerek, egyszerű kőműveslegények, nem harcos személyek. Esetünkben építő karakterek, kevésbé tápos karakterek)
Ostrom alkalmával viszont a védők esetében mindenképpen érintettek ezek a karakterek, személyek is.

A jelenlegi háborús rendszerben, mint valami Frédi-Béni autót, az ostromlók hónuk alá veszik a várukat, és lerakják az ellenfélnél. (mindkét félnél érvényesül a Védőfal bónusz, holott ha kijössz ostromolni, elhagyod a védőfalaidat. Ezt is lehetne módosítani valahogy.

Pl.: Hadat üzenek egy szövinek. Kijelölöm, melyik tagok jönnek velem a háborúba. A végéig csak ezek a tagok érintettek a mi oldalunkról Ez a támadó előnye, de ha belegondoltok, életszerű. Támadó hátránya: nincs lehetősége katakombázni, csak visszavonulni/kapitulálni, hiszen az ellenfél váránál nekem nincs katakombám.
Az ellenfél megkapja a hadüzenetet. Eldöntheti 12 óra alatt, hogy bevárja a csapatomat, vagy elém jön, és nyílt színen megütközik a támadó csapattal. Ez lenne az Ütközet tipusú csataesemény. Ez mehetne azokkal a random szabályokkal, melyek újításként vannak feldobva ennek a fórumnak az elején.
Az Ütközetben nincs védőfal bónusza senkinek, vagy csak a Gyakorlótér adta plusszok egy része. (hiszen, gondolom a védekezést is gyakorolták ott…)
Ha a védő nyer az ütközetben, mi visszavonulunk, és a háború az ő győzelmükkel ér véget. A szövetsége felől elszállt a vész. A díjazást találják ki a fejlesztők, bár nem javaslom, hogy a védők túl nagyot szakíthassanak győzelem esetén, mert akkor mindenki beáll védelemre, és az egész játék egy idő után átmegy ilyen békés kis SimCity építgetős stratégiába. Ők egyszerűen csak elhárították a veszedelmet. Ha zsákmányt akarnak, támadjanak!
Ha az ütközet a támadók sikerével végződik, az eseményt túlélt karakterek hozzákezdhetnek az ostromhoz, miután letellt a hadüzenet utáni 12 óra.
Egészen kiszámíthatatlan, hogy mennyi támadó jut el a várhoz, és mennyi aktív védő tudja fogadni. Éppen ezért az Ütközet nem az egyik fél teljes elfogyásáig, hanem a csapat taglétszámának, mondjuk 75%-os elfogyásáig tart. Az elesettek ebben a háborúban már nem tudnának aktívan részt venni, de ez is egy olyan dolog, amit érdemes valamilyen teszt során finomítani.(pl.: 24 óra inaktivitás után tudnak újra bekapcsolódni a küzdelembe, stb)

Ha az Ütközetben a támadó fél (jelen esetben az én csapatom) fogy el 75% ban, nincs esélyem az ostromra, tehát kapitulálok/visszavonulok.
Ha az elém jövő védők fogynak el 75%-ban, a megmaradt tagjaik visszavonulnak a szövetségük falai mögé és aktívan védhetik azt az Ostrom során.

Az Ostrom maradna a régi harcrendszer szerint, a fentebb leírt változtatásokkal. (csak a védő katakombázhat, nincs a támadónak védőfal bónusza, csak a gyakorlótér adottság bizonyos része menne védelemre, stb.)
Ha ezen feltételek mellett a támadó győz, szép zsákmányt akaszt.

Ezt lehetne még érdekesebbé tenni olyan dolgokkal, hogy ha közben a szövimet megtámadják, míg én az ütősebb csapatommal kint vagyok, akkor mi legyen?! Ostromnál mindenki katakombába bújik? Oké, de max 1 hétig lehessen rejtőzködni, nem tovább. Ez az ostromzárral együttjáró „kiéheztetés”. Itt a védők egyetlen esélye, hogy közben a támadók szövijét megtámadják, és haza kell vonulniuk védekezni. Ezzel még több stratégiai elemet, szinte végtelen diplomáciai lehetőséget lehetne belecsempészni a csapatos harc rendszerébe.

Ez is feltételes, vagy következő szintű dolog, de egy-egy ilyen hadjárathoz csatlakozhatna a saját hordán belül bárki, akit meghívok. Nyilván meg lenne a díjjazása, amit ha szűken mérek, legközeleb nem jön velem, ha bő lére eresztem, nekem nem éri meg.

És még a végtelenségig fokozható… 
Dátum: 2010.01.19. 22:06:29
Nekem eszembe jutott egy tök jó dolog. Bővebben majd holnap kifejtem, de a lényege, és ezért szavaztam arra, hogy az új mellett a régit is hagyják meg, hogy az egészet nagyjából olyan szemszögből kellene vizsgálni, mint a török hódoltság előtti csatákat, háborúkat.
Ez alapjána portyákon kívül, csapatban kétféle lehetőség lenne:
1. az Ütközet (ez az új verzió okosan kidolgozott szabályokkal)
2. az Ostrom (ez a régi háború az eddigi, vagy némileg módosított szabályokkal)

Képzeljétek csak el! Addig nem mehetsz valakihez megostromolni a várát, míg először egy nyílt terepen meg nem ütközöl velük.
Az ütközetbe azok jönnek el, akik csatlakoznak egy hadjárathoz. Az építők, stb. otthon maradnak. Az ütközetben nincs védőfal bónusz.
Az ostromnál mindenki harcol a védők részéről.
Képzeljétek, ha mondjuk egy ütközethez, vagy egy szövetségi hadjárathoz a szövi harcosainak java csatlakozik, és közben egy másik szövi megostromolja az otthonukat.
Milyen életszerű események következhetnek ebből, főleg ha továbbfűzzük a gondolatsort azirányban, hogy egy Zafír hadjárathoz bárkit hívhatsz csatlakozni a megfelelő zsákmányért cserébe. Ahogy Mohácsra is elindult pár sereg, csak nem mind ért oda...
Képzeld el egy hosszabb ütközet közben rossz híreket kapsz otthonról, és kénytelen vagy faképnél hagyni a sereget, hogy hazarohanj segíteni!
Mindenféle nehezítésekkel, idő és egyéb korlátozásokkal lehetne ezeket a dolgokat színesebbé tenni!

Ez volt a rövid verzió!
Ilyen és ehhez hasonló ötleteken gondolkodom.
Dátum: 2010.01.05. 06:53:07
Lemaradtam valamiről, vagy ez egy hibás kérdés, ami mégis bekerült az adatállományba?

Melyik NEM kisbolygó?

Eger
Tapolca
Gödöllő
Szeged

(a helyes válasznak Gödöllőt jelölte meg...)
Nem tudom miért engeditek, hogy ez így legyen, de a kérdés az, (főleg az értékelő felé)

Te normális vagy, B@zdmeg?

Ha belépsz egy szövetségbe, mikor használhatod annak épületeit?

Ha befizetsz az alapítónak 9 őskövet.
Ha feltöltötted Lélekenergiával a szövetség Lélekkutját.
Ha 100 kvíz-kérdésre helyesen válaszolsz.
Ha a Legendában találkoztál már az Orákulummal.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Akinek magyaráznom kell, hogy mi a megdöbbentő ezen, az ugyanolyan retardált, mint a kérdés értékelője.
Dátum: 2009.06.09. 11:19:20
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e ezügyben, de volt egy furcsa eset, melyet, remélem megvizsgáltok!

Hadat üzentek nekünk, elkezdődött a háború. Nyilván mellényúltak picit, mert össze-vissza vertük a jóval nagyobb szöveetséget, de most nem is ez az érdekes.
Az oké, hogy nem tudtak kapitulálni, mert ők kezdeményezték a háborút, bár már az első nap reggelén szerintem szivesen megtették volna.
A három nap alatt kb. 270/50 volt az arány a mi javunkra.
Az első furcsaság az volt, hogy hajnalban, mikor letelt a három nap, nem ért véget a háború, pedig elvileg automatikusan meg kellett volna történnie.
Ekkor gondoltuk először, hogy valami szerverhiba lehet.
Délelőtt értesítés jött, hogy végetért, viszont csak valami 9000 LE jött a kútjukból. Na ez már nem gyerebe! Ilyen nyerési arány mellett, függetlenül attól, hogy nem mi támadtunk, ennél többet kellett volna kapnunk. Mondkét szövetség( Cesariel, Gyémántosok klánja) lélekkútja ennél nagyobb.

Nézzetek ennek utána, légyszives!

Köszönettel:

Mastyff
Cesariel szövetség
Dátum: 2009.06.05. 08:59:46
Már nem is idegesítem magam, csak jelzem.
A következő kérdést kaptam vadászatkor:

A válaszra még 04:46 időd van.
Hogy Hivták Vuk Apját?

Öreg Vuk
Roka
Iny
Karak

A Karak-ot jelölte meg jó válasznak...
Ő a nagybátyja volt, az apját Kag-nak hívták.

Mindez nem is bosszantana, ha nekem meg nem dobálnák vissza a jól feltett kérdéseimet, szerintem pont egy ilyen agyalágyult értékelése alapján.

Valamit találjatok ki a Kívz rész jobbátételére!
Dátum: 2009.05.05. 15:41:39
Sziasztok!
Tettem fel egy kvízkérdést, melyben nem a megfelelő választ adtam meg helyes válasznak. Nem tudom, lehet-e módosítani, ha nem, akkor töröljétek légyszi! És bocs!

A kérdés így szólt:
Melyik királyunk halála után lett Hunyadi János kormányzó?

I. Ulászló
Luxemburgi Zsigmond
II. Lajos
Habsburg Albert


Zsigmondot jelöltem meg, de Ulászló lett volna a helyes válasz.
Dátum: 2009.04.27. 13:50:08
Sziasztok!
Hibás válaszú kérdést találtam az imént:
Hol koronázták meg Mátyás királyt?

A progi szerinti helyes válasz: A Duna jegén.
(a Székesfehérvárt rossz válasznak értékelte.)
Hunyadi Mátyást a Duna jegén választották királlyá 1458-ban, koronázására csak hat év múlva került sor.

Legyetek szivesek törölni, vagy javítani ezt a kérdést!
Köszi.
Dátum: 2009.04.23. 09:49:10
Az imént kellett válaszolnom az alábbi kérdésre:

"Ha helyesen válaszolsz az alábbi kérdésre, a mostantól számított 12. vadászatodra 10%-kal több lélekenergiát kapsz.
(Egy kérdésre annyi időd van maximum, amennyibe egy vadászat kerül. Ha értékelés van, azt is ki kell tölteni!)
A válaszra még 04:23 időd van.
Ki volt a főszereplője a pókemberben?

Zsákos Frodo.
Péter Parker.
Sanyi az üveg tigrisből.
Peter Parker."

Ezt komolyan elfogadták jó kérdésnek?! (nyilván igen, különben nem kellett volna rá válaszolnom)
Dátum: 2009.04.13. 20:53:08
Na pontosan az előző hozzászólásom, és a Te észrevételed, valamint a hasonló slendrián értékelések miatt lett tele a púpom ezzel a kívz részével a Végzetúrnak. Akik gondolkodás nélkül feltesznek valami vérnősző baromságot, azoknak elfogadják a kérdését, akik pedig érdekes dolgot próbálnak kérdezni, azok megkapják hogy lexikális tudás, meg érdektelen, meg mittudomén még miket.
Mondjuk a mennyi kettő és kettő összeadva ?
1 egy
2 kettő
3 három
4 nyégy
Ehhez tényleg nem kell lexikális tudás. És a kérdést feltevő vígan megkapja érte a lélekenergiáit.

Bocs, csak rohadtul zabos vagyok az értékelőkre. A Te esetedben, és láttam itt a fórumon egy-két hasonlót:
Ha találnak benne helyesírási hibát, de a kérdés és a válaszok érdemesek rá, hát javítsák ki azt az egy betűelütést és hagy menjen! Nem?
Dátum: 2009.04.13. 20:25:12
A következő kvízkérdésem rossz értékelést kapott, mondván, érdektelen, lexikális tudást igényel:
Ki nem sorozatszereplő az alábbiak közül?
1 Ross Gellert
2 Al Bundy
3 Ricky Bobby
4 Earl Hickey
Szóval! Én nem tudom, milyen értékelő szűrőn mennek keresztül ezek a kérdések, de komolyan mondom, tiszta szégyen, amit csináltok!
Kb.700 kérdésre feleltem, mióta játszom ezzel a játékkal, de bátran kijelentem, hogy több, mint a fele olyan sületlen baromság, hogy az ember szégyell rá válaszolni. Pl: most az előbb:
Ki volt Miron Pompiliu (eredeti neve Moise Popovici) ? És fel van sorolva négy szakma... Ez nem igényel lexikális tudást?! Ezzel szemben nem sokan vannak ma Magyarországon akik ne láttak volna egy-két Jóbarátok, vagy Rém rendes család epizódot. Biztos egy bamba tökfej értékelte úgy hogy lexikális tudást igényel.
Ne hagyjátok, hogy az ilyen fiaskók miatt leromoljon ez a játék oldal! A kviz az egyik legszórakoztatóbb része.
Inkább az együgyű kérdéseket moderálja ki egy erre szakosodott bizottság, és egy kicsivel lelkiismeretesebben értékeljétek a beküldött kérdéseket. Ne azt dobjátok ki, amelyiken egy picit el kell gondolkodni, és nem csak megnézni a Google-ben egy beírt szó után.
Komolyan mondom, nekem most ment el a kedvem az egész kvízolimpiás kérdésfeltevős dologtól.
Oldal: 12