Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kaoraku

Dátum: 2009.06.17. 09:24:25
Akkor is van válasz, ha a nincs a válasz történetesen.
Az atombombánál valóban nem fér el szerintem se, de az, hogy Júlia vezetékneve kiderül-e a műből... Szerintem ez sokak számára elgondolkodtató lenne. Az egy más kérdés, hogy a 2 család viszáláyról szól... De ebben az esetben SEM azért törlendő, mert ott szerepel a nemtudni vagy a nincs ilyen, hanem mert gagyi válaszlehetőség. Jó lenne nem összemosni ezt a kettőt.
És lehet, hogy velem van hiba, de egy szabály, vagy egy törvény nem úgy működik, hogy páran összebeszélnek és hallgatólagosan megegyeznek, hanem akinek van rá joga/hatalma/engedélye/stb. LEÍRJA, hogy mindenki tudjon róla.
Ezt a "Folyamatosan azon nyafog mindenki, hogy rosszak a kérdések. Van aki tesz ellene. " nem tudom egyébként minek írtad oda... Ez volt a tevés, hogy töröljék a tagadó válasz miatt?
Dátum: 2009.06.16. 23:45:39
Idézet: Jucus - 2009.06.16. 20:25:53
Mi Shakespeare Júliájának családi neve?

Paris
Montague
nem tudni
Capulet

nem tudni miatt, törlés!!!!!

Hol vetették be az első atombombát?

Hirosimában
Berlinben
Soha nem vetettek be atombombát
Nagaszakiban

Indok ugyanaz!


Ezt a hisztériát nem tudom ki találta ki, hogy a nincs ilyen vagy nemtudni miatt nem tehető fel egy kérdés de én neml áttam a szabályok között... Ez egy nyakatekert indoklás, hogy ha nincs ilyen minek kérdezi meg... Miért ne kérdezhetné? Hívjuk akár beugratós kérdésnek. Ilyen miatt ökörség valamit törölni. Más kérdés, hogy ha a kérdéshez gagyi válaszként an írva, mert egyértelmű hoy volt ilyen. Mint pl az atombomba, de ott se a soha miatt hanem mert hülye válaszlehetőség
Dátum: 2009.06.16. 23:40:39
Sajnos nem másoltam be, mert nem gondoltam, hogy szükség lesz rá...
De valahogy így szólt.
Melyik az ember által legkorábban megmunkált fém
Arany (mezopotámiában ie. 3-4ezer környékén már használták)
réz
ólóm
vas

Az aran volt a megfejtés. Holott az ősember sokkal korábban használta már a rezet, mert kiolvadt a kőzetekből a tűzben. Az aranyat bányászni kellett, nem hsizem, hogy az ősember azzal startolt volna... Márpedik ők korában kezdték, mint ie. 4ezer
Dátum: 2009.06.14. 16:54:56
Minek a jelentése a HKK.
Hatalom király kártya?
Hatalom kártya kártyajáték?
Haragos komikus kínai?
Halmaz kártya király?

Bár elég régen játszottam, nem Hatalom Kártyái Kártyajáték a neve? Mert ez az opció nem szerepelt
Dátum: 2009.06.13. 12:37:00
Ráadásul nem látogatják az UFOk, hanem oda zuhant le egy (vagy kettő, mikor hogy), és állítólag ott tartják és vizsgálják.
Dátum: 2009.06.13. 12:30:53
Riko szerinted valaki első szinten honnan tudja, mit csinál ez a varázslat? Ha jól rémlik bőven 20. szint után lehet megvenni, tehát nem várható el valakitől, hogy előtte tudja. Egyébként van topic, amiben megl ehet kérdezni, miért nem jó a kérdésed.

Hánykilós a világ legkövérebb embere?
560
660
460
360

Vagy kellene mögé, hogy melyik éves rekord, vagy töröljük

Kik dolgoznak a Gringotts bankban?

Sajnos a válaszokat nem tudom leírni, mert közben elfrissült. De ez speciális szerintem, mert még aki látta vagy olvasta a Harry Pottert se biztos, hogy rögtön rá fog jönni, miről van szó.
Dátum: 2009.06.09. 11:41:37
0x4356+34526x0+76859432x0+2-2=?
nulla
45362
768594
egy

Röhejes kategória. Ráadásul * jelöli ilyenkor a szorzást szerintem. De egy feladvány nem attól nehéz ám, hogy 5 sor hosszú művelet van benne
Dátum: 2009.06.07. 14:44:32
Idézet: Orion8444 - 2009.06.07. 14:39:10
Melyik egy kalózellenes szervezet?

ASVA
DARA
El-NYOM
ELIT

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ez azért már vicces... Mi az hogy nem értelmezhetően? Én szerintem teljesen érthető a kérdés, de javítsatok ki ha tényleg rosszul látom...


Mivel te írtad, normális, hogy te tudod értelmezni.
Egyébként pedig a kalóz azok akik a hajón utazgatnak és kifosztanak másokat. Nyílvánvalóvá kellene tenni, hogy itt mit értesz kalóz alatt.
Dátum: 2009.06.07. 14:41:45
Na miután írta másfél oldalt és nem küldte el címszavakba fogok reagálni
Az RPG, FPS és hasonló kifjezések több mint másfél évtizedes múltra tekintenek vissza, úgyhogy szerintem elvárható az ismeretük egy játék esetében. De roviditesek.hu-n is lehet utánanézni.
Orwell regénye pedig kötelező olvasmány, szóval röhejesnek tartom, hogy érdektelen és speciális ismeretnek titulálja valaki is.
Azzal pedig egyet kell értsek, hogy ha az opera elfogadott, akkor a sci-fi kérdések se speciálisa (egy határig).
Dátum: 2009.06.07. 14:04:46
Ki hal meg a Harry Potter utolso részében?
Harry
Ron
Voldemort
Mrs. Weasley

Én úgy emlékezek, hogy Harry IS meghal, de ő visszatér

Melyik filmben szerepelt Patrick Killpatrick?
Az Utolsó Emberig
A Gyűrűk Ura
Die Hard 3.0
Ellenség a kapuknál

A művészúr nem gyilkos, meg se ölték, 1 darab "l" van a nevében

Hogyan lett öngyilkos József Attila?
felakasztotta magát
megmérgezte magát
felvágta az ereit
vonat alá ugrott

Azon kívül, hogy nem öngyilkos lett, és nem a vonat alá ugrott, hanem tolatás közben a kocsik közé szorult, semmi baj a kérdéssel...
Dátum: 2009.06.05. 21:20:13
Böszörményi Gyula regénye alapján a galetkik hova menekültek at ellenség elől?
A Rúvel hegy gyomrába
Az Alföldre
Az Élet Völgyébe
A Dzsungelbe

Helyesírási hiba, és speciális

Melyik gépjármű típus NEM tartozik a VOLVO márkacsaládba?
V 70
A 8
S 40
S 80

.... Speciális szerintem... Nem is kicsit

Melyik város focicsapata FC Bayern München?
Barcelona
New York
München
Madrid

Rohadtmódon tele a ..... a focis kérdésekkel....

Hányas szinttől lehet befogni állatot?
2
4
1
6

Speciáis
Dátum: 2009.06.02. 12:24:57
Mi a tengelykapcsoló feladata?
oldható kapcsolatot létesít a sebváltó és a diferenciálmű között
oldható kapcsolatot létesít a motor és a féltengely között.
oldható kapcsolatot létesít a motor és a sebváltó között.
oldható kapcsolatot létesít a sebváltó és a féltengely között.

Speciális, aki nem autószerelőnek tanult vagy nincs jogosítványa kétlem, hogy tudná

Melyik futball csapat meze Kék-Gránátvörös?
Valencia
Arsenal
Barcelona
Real Madrid

Focis, speciális, és már baromira unom őket. Kvízolimpián is legalább 10 ilyen kérdést kaptam.
Dátum: 2009.05.28. 21:04:52
Melyik varos hatarvaros az alabiak kozul?(magyarorszag es romania kozt)?
Nagylak
Kezdivasarhely
Szeged
Brasov
Dátum: 2009.05.23. 15:45:09
Mikor halt ki az Árpád-ház (1301) ?
1301
1435
1468
1234

Ez bántotta az agyamat... Fájt...
Dátum: 2009.05.23. 14:00:03
Ha erre a kérdésre jó értékelést adnál milyen hátrányom/előnyöm stármazna belőle?
Nem történne semmi
Kapnék sok LE-t
Többet nem írhatnék kérdést
Elveszteném az összes LE-met
Dátum: 2009.05.23. 11:45:03
Mindenképpen vesztesz lélekenergiát egy portya csatában ha veszítesz?
igen
...
....
nem

Ezt aki elfogadta is el kéne tíltani a kvíz közeléből is
Dátum: 2009.05.21. 11:26:53
Ki kapta az aranylabdát ebben a szezonban?
Fernando Torres
Ronaldinho
Capdevilla
C.Ronaldo

Ez nocomment. Egyrészt spec, másrészt melyik az a szezon?
Dátum: 2009.05.16. 13:52:22
Idézet: Magusocska - 2009.05.16. 13:46:38

Mit nem ajánlott egy kecskére bízni?

sört
fűnyírást
sót
káposztát

Milyen állat utazott először az űrbe?

kutya *
macska
majom
egér


Ezzel a kettővel nemegészen értem mibajod van?
Dátum: 2009.05.16. 13:47:05
Az Ősök Városa alapján a galetki-k, de ez erősen speciális

Fejezd be a közmondást:"Ki szelet vet.....
vihart arat.
nem tudom folytatni:)
sarat fog.
széllel száll.

Az a második válasz....

Aki derűs és extrovertált, az milyen a klasszikus besorolás szerint?
szangvinikus
flegmatikus
kolerikus
melankolikus

Ez teljesen speciális, főiskola előtt eleve csak néhány elvadult pszichológia után érdeklődő tudhatja

Mikor halt meg Petőfi Sándor?
1849 október 6
1849 július 31
1850 szeptember 3
1848 március 15

Tegnap kaptam ugyanezt a kérdést simán évszámmal. Ráadásul a halálának ideje csak feltételezés

Melyik NEM Triagia országa Raymond E. Feist regényeiben?
Nagy Kesh Birodalom
Elvandar
Novindus
Roldem

Fantasy rajongónak számítok pár éve, de bevallom én se tudom ezt most rávágni...

Ki vol a magyarok királynője?
Anna
Sissi
Mária Terézia
Erzsébet

Sissi-re gondol a kérdező, de ez teljesen hibás egy kérdés. Sissi neve Erzsébet volt, ráadásul Mária Terézia is volt magyar királynő. Leglább idézőjelbe lenne téve a magyarok királnyője... De így, ezzel a válaszokkal csak tippelhető a helyes válasz
Dátum: 2009.05.14. 22:45:13
Elnézést kérek, hogy nem olvasom végig, de itt akadt meg a lendület.
A halálbüntetés ebben a kérdésben mindig felmerül. De... Vannak érvek mellette, meg ellenérvek. De igazából ezt bármeddig lehet ragozni, van egy igen fontos ellenérv, amit senki nem fog űberelni A bírók egész egyszerűen nem hajlandók halálbüntetést hozni még akkor se, ha neadjisten visszaállítanák. Mert ezt mondogatni marha egyszerű, de kimondani, hogy valakit ítéljenek halálra, nem olyan egyszerű ám. Mert látszólag ez sima ügy, aki gyerekgyilkos öljék meg. Nade akkor miért járjon halálbüntetés? Egyszerűen emberölésért? Annak is vannak fokozatai, mint pl a hirtelen felindulás, vagy az önvédelem. Érvnek felhozzák a szemet szemért elvet, tehát akkor már ezért is halálbüntetés járna. De most egy nő, akit midnen áldott nap megver a férje, és halálfélelmve van, mert bármikor agyonverheti egy nap megöli a férjét, azt végezzék ki? És ráadásul ott van az is, hogy nem biztos, hogy egyértelműen bűnös. Megesett már, hogy egy gázolásos esetnél a bíró kénytelen volt elítélni a fiatalember apját, mert az vallomást tett, ismerte a körülményeket. Mindenki tudta, hogy a srác volt a bűnös, mégis az apját kellett elítélni. Úgyhogy ez nem igazán járható út.
Ráadásul ha valakit 10, vagy több évre börtönbe zárnak, az még roszabb is, mintha halálra ítélnék. 100ból jó, ha 1 túléli. Nem azért, mert agyonverik, hanem mert 10 évnél többet nem élnek túl a börtönbe. Egyszerűen öngyilkosak lesznek, mert nem bírják ki. Ha pedig neadjisten mégis kikerülnek, egy emberi roncsok lesznek. Képtelen utasítások, határidők és időpontok nélkül élni, mert annyira az élete részévé vált.
AZ se megoldás szerintem, hogy szigorítsuk... Anno a FIDESZ be akarta vezetni, hogy ha egy ember (gyerek) elszívott poénból 1 füves cigit "próbaként", akkor azonnal zárják 5 évre börtönbe. Ez nagyszerű megoldás lenne, mert egy "diákcsín" hatására gyakorlatilag alá van írva, hogy bűnözővé váljon. Tönkremegy a jövője, rengeteg állást el se vállalhat a börtönviselt múlt miatt, ráadásul a börtönben egyértelműen kinevelik bűnözőnek. És mindezt egy nevetséges bűnért.
Igazából az lenne a legjobb, ha a fokozatosság elvét követnék. Első alkalommal (és itt természetesen nem az emberölésre gondolok) bírság/figyelmeztetés/közmunka, következő alkalommal 1 év börtön, utána pedig nyugodtan bezárhatják 5 évre, mert különösen visszaeső bűnöző, és igenis védeni kell a társadalmat tőle.