Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Fericske

Oldal: 1234567
Dátum: 2011.09.09. 19:16:05
Ezt most nem is tudod észrevenni, csak a végén, ha veszed majd a fáradtságot, hogy utánaszámolj. Amit most kapsz LE-t, a csaták után, az csak egy bónusz, a beleölt életerőpontokért, varázspontért, hozzájárulás a varázsitalokhoz.
Dátum: 2011.09.07. 18:24:21
7. Azon van mostanában a hangsúly, hogy a játékosok lépjék a szinteket. Nem csak itt, a szövetségi küldetés témánál. A többi dolog másodlagos. Ha minden balanszírozást, módosítást elfogadnak a játékosok részéről, és megvalósítják, akkor ott vannak ahol kezdték, mert ezek a módosítások a tp redukálásáról szólnának.
Egyébiránt az eseménypontos megoldással kellett volna indítani a szövetségi küldetéseket, hogy minden szövetségi tagnak ugyanannyi érdeke és kedve legyen részt venni benne, vagy a részét kivenni belőle. Ami már plusz löket a játékos kedvhez, a szövetségi élet felpezsdüléséhez. Ami szintén vonzza magához azokat a számottevő többségben lévő játékosokat, akik nem ultraoptimalizátoros hiperkockaként randalíroznak a szerveren.
Dátum: 2011.08.23. 22:04:26
Nem csak te tudod úgy
"Illedelmesen" akartam fogalmazni, finoman utalni a nem jó példára, de a lingvisztika és intuíció nem fér össze a reál tárgyakkal
Dátum: 2011.08.23. 21:26:21
Nekem mond, kiskomám. Neked tán azt mondta, hogy matematikus volt?
Dátum: 2011.08.23. 07:46:55

2 és fél éve játszok a VU-val. Valóságot mondtál azzal, hogy nem tudnál meggyőzni ebben a játékban létrejövő anomáliákkal kapcsolatban.
Ha aktiválsz egy küldetést, akkor aktiválsz egy algoritmust is. That's it.

valahogy többnek tűnt.......
Dátum: 2011.08.22. 22:38:15
Fránya ügy ez a matematika, már Játszani sem lehet nélküle.
Ezzel kapcsolatban már csak egy kérdésem lenne.
Valószínűleg hány nőt kap meg életében egy matematikus?

off
Dátum: 2011.08.22. 22:16:39
Aham....Ide a rozsdás bökőt, hogy ha 140 és 160 lenne a küldetések teljesítésének a kritériuma, akkor 139 és 159 jönne ki menetrendszerűen.
Kíváncsi vagyok hány félkarú rablót fosztottál már ki a matekoddal Cras;)
Dátum: 2011.08.22. 21:30:05
Ez mind naccerű. Olyan jó ennyi szuperintelligenciával találkozni, akárha virtuálisan is. Szikrázik az éter. A hátamon is felállt a szőr.
Mindenesetre nekem is feltűnt hogy a krit ütéses és kábítós küldiknél 59-39-re jön ki a vége, 5-ből 4-szer, valahogy mindig akkor, mikor már meg kell állnom a henteléssel. Mondjuk úgy, hogy az esetek 80 százalékában.
Erre kérnék egy valószínűség számítást.
Sajnos még nem sikerült 16 millió küldetést megcsinálnom, és a következő 5 éves tervbe sem vettem bele a VU furcsaságainak, nem furcsasággá való alakítását, mérföldes táblázatok elemzésének segítségével.
De láthatóan nem mindenkinek okoz ez problémát.
Dátum: 2011.08.13. 15:54:06
pc: Heroes3 , Heroes5, Risen és hasonló mmorpg-k
net: VU, S&F
magyar kártya: bármi
francia kártya: bármi
asztali játék: munchkin, catan, activity, meg asszem minden más is

homo ludens
Dátum: 2011.08.08. 18:22:33
Részlet egy friss csatából. Szerintem vicces. Ha igazi vicc lenne, lehetne a címe - Mindegy!

"Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, a koponyatőrrel gyorsan alulról támadsz. 1 pontnyit sebeztél. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+1 lélekenergia) Jack, Gizda, BélaBá' és LajosBá' az oldaladon harcolnak. 4 támadással 4 sebzés!"
A kiegyensúlyozásra jó ötlet a vadászathoz kötött egyéb cselekvés pontok. Ez biztos működne.
Viszont ez ki is nyírná a játékot másfél-két éven belül, szerintem. Dögunalmassá válna, mindenki ugyanazt csinálná - mert nem tudná másképp csinálni. Csak gondoljatok bele, hogy ezekkel a kötöttségekkel játszatok mondjuk 1 éve. Olyan spiritusszal ülnétek le a VU elé mint zombik. Le sem ülnétek elé, csak beraknátok valami bot-ba mint a S&F-et, mert ilyen szabályrendszerrel egy automata is tudja vinni a karaktert.
A generációs elcsúszások sem probléma szerintem. Lehetett tudni előre hogy így lesz, aki olyan stílust játszik. Jó az ha vannak új arcok a zónában, én speciel unom már a szomszéd fejét minden reggel
Ez az állandó nyűglődés, nyavalygás tartja életben ezt a játékot.
Ha majd ezek a dolgok kihalnak itt a fórumon, 3-4 hónapra, ugyanannyi időt adok a játéknak is.
Tökéletes nem lesz sosem, nem is lehet. A tökéletes unalmas. Az unalom meg a játék ellentéte
Egy friss idézettel kezdem a szövifórumunkról. Az utolsó mondat a lényeg, a többi csak háttértörténet

"Igazad van Reb. Utoljára 2 órakor húzott le a kristály, mert akkor még vadásztam. Most meg már vadászok megint és jött is. Ez aztán a kihívás. Még jobban ne érje meg vadászni."

Jó ötletnek tartom a kristálypontokat vadászatért. Akár minden egyes vadászatért fix 1-et. Miért is?
A vadászó karakterek többnyire gyengébb statokkal rendelkeznek mint a portyázók, tehát a kalandoknál sem tudnak olyan eredményeket elérni mint a portyások.
Ez lehetne egy plusz a vadászathoz, és nem irreális, hiszen vannak akik már arra panaszkodnak hogy nem tudják mire elkölteni a lélekgyémántjaikat.
Dátum: 2011.08.02. 20:31:22
Valami bűzlik Dániában...

Tegnap, az ismételhető küldetéseknél lefelezte a jutalmamat a rendszer, holott 5 különböző küldetést csináltam legutóbb. Illetve egyébként is figyelek arra hogy egész jutalmat kapjak.
Most meg a portyánál nyúlt le a rendszer kb. 4000 LE-t. Volt 21ezer+, beköszönt kristály úr 8-kor. Nyertem a csatát, 601+756 LE-vel többnek kellett volna lennie, erre lett 17ezer+ a kasszában.
??
Dátum: 2011.07.19. 20:56:53
Ugyanaz a téma mindig ezekkel a százalékos esélyekkel Mindenki elsiklik az felett hogy ezek a százalékos találatok egyes cselekvésekre vannak kiírva. Nem azt írja pl. hogy 132 eseménypont 2%-nál fogsz térkép darabot találni, hanem 1 eseménypont elköltésekor van 2% esélyed hogy találsz, vagyis 98% esélyed van hogy nem találsz. Ez így van a többi cselekménynél is, térkapu, portya. Egyesére van százalékolva, nem 100-asára. Ha őrült peches vagy akkor....őrült peches vagy
Én már több mint 6000 lottószelvényt kitöltöttem és 3-as találatnál sose volt többem, de nem bombázom a statisztikai számításaimmal a Szerencsejáték Rt-t.
Pénzdobálással is lehet "számolgatni", de hiába van 50% esélyed a fejre és írásra, nem fogod tudni megmondani 50%-os biztonsággal hogy melyik lesz a következő ha 100 dobás átlagát vesszük a végén. Merthogy egyesével dobálod.
Dátum: 2011.07.16. 19:58:05
Sziasztok!
Kérdés a képrejtvényben.
http://kepfeltoltes.hu/110716/-1terkapupont_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Dátum: 2011.07.01. 13:16:33
Üdv!

A ma indult kvízolimpia még nem aktív. Az 5-ös szerveren legalábbis.
Dátum: 2011.06.05. 23:18:18
Csakis térkapus, 1 dukátos cuccok. Epikus tárgyak, nem.
Dátum: 2011.06.05. 19:59:20
Ez a LE-s téma visszaéléses dolog lenne.
Viszont nekem már jutott eszembe hasonló, szövetségi cserebere. A térkapus fókuszkristályokat, tárgyakat lehetne cserélgetni, szövin belül. Azok véletlenszerűen esnek.
De csak cseréről lehetne szó, átadásról nem! Így nincs visszaélés.
Mehetne úgy mint a segítségnyújtás. Egy adott időn belül kell létrejönni a cserének, különben vissza a feladónak. Ez idő alatt persze a hatásuk nem érvényesülne, mivel olyat lehet cserélni ami nincs használatban.
Dátum: 2011.06.05. 15:04:11
Megbeszélhetjük mennyit ér meg neked
De hogy ha azért néznék fel olykor ide, hogy kinek hogy áll a pontozata, akkor nagyon szánalmas humanoid lennék.
Ezt valóban így gondolom, de célzásnak sem rossz

Viszont az előző kollégát vissza térítettem
Dátum: 2011.06.05. 14:38:33
Megy az manuálisan is

uff....
Oldal: 1234567