Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jerrylee

Dátum: 2021.10.22. 07:36:02
Melyik egy Stendhal regény?
Vörör és fekete*
Vöros és kék
Vörös és zöld
Vörös és piros

VöröR ? Kérem javítani vagy törölni.

Ki vagy mi az autokrata?
korlátlan hatalmú uralkodó*
fertőtlenítő készülék
önéletrajz író
önkényuralom

Az autokrata egyeduralkodót jelent...hibás.
Dátum: 2015.07.17. 07:44:06
Hány részből áll a Harry Potter könyvsorozat?
4
7
8
Nem készült könyvsorozat

Akkor minek a kérdés?


Ki vagy mi a kusarigama?
Japán harcművészet
Kínai étel
Ninja fegyver
Indonéz költő

Mióta általános műveltség ez? Tudom én, hogy a gugli a barátunk, de akkor sem az. Speciális réteg.

Film cím: A tavasz .. pillanata. De hány is?
17
30
7
27

Film-cím....

Ha a Holdon elejtünk egy tollat, az merre felé fog esni?
Lebegni fog
Lefelé
Felfelé
Nem lehet előre tudni

Esni csak lefele tud valami. Ha lebeg, akkor minek a kérdés? "Ha a Holdon elejtünk egy tollat"...mi történik...vagy ilyesmi kéne legyen a folytatás...
Dátum: 2013.03.17. 18:54:18
Azt hiszem, ismerjük egymást annyira, hogy ne cinizmussal reagáljunk, de Te akarod, ám legyen. Kiragadsz dolgokat a hozzászólásombol, ami elvetemült dolog, hiszen minden hozzászólás, mint egész kíván hatni. Az "készül" , amit készíteni kell. Mondom másképpen : Aktív beavatkozás hatására valami egyik állapotából egy másikba kerül. Vagyis fizikai ráhatásra van szükség. A tejföl esetében erre nincsen szükség.

Az alapanyag NEM a tej, mint fentebb leírtakban kiderül, " ifjú és....barátom" , ahogy Rejtő egyik hőse mondá vala annak idején

A steak-es hasonlatod csak a "marha" vonatkozásában releváns
Dátum: 2013.03.17. 12:46:29
Korrigálva.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Vaj
Dátum: 2013.03.17. 08:38:07
Régebbi hozzászólásokra és vitákra gondolok, nem konkrétan erre. Miattad hagytam abba a fórumozást egy időre annó...
Dátum: 2013.03.17. 08:36:22
A tejszín és a tejföl nem készül semmiből. Egyszerűen a tej zsírosabb része, ami feljön a tej tetejére. Azért mondom, hogy nem készül, mert semmilyen ráhatásra - készítésre - nincsen szükség, hogy ezek létre jöjjenek, nem úgy, mint a vaj esetében, amikor - ugye - köpülni kell a tejfölt. TEHÁT a vaj NEM tejből készül. Ez - gondolom - ezek után nyilvánvaló.
Dátum: 2013.03.16. 19:54:45
Hát akkor elmondanám, hogy hibásan lett leírva ott, ahol olvastad. Nagy baj, ha olyan helyen nőttem fel és élek, ahol mezőgazdasággal és állattenyésztéssel foglalkoznak az emberek ma is? A tej összes feldolgozási folyamatát betéve tudom, úgy elméletben, mint gyakorlatban. Akkor vagy az van, hogy jelölje meg a régiót, ahol tejből készítik a vajat ( bár sajnálom azt, aki ilyet eszik...valamint elképzelni nem tudom, hogy a tejből készült vaj milyen lehet...), vagy a válasz nem helyes. De mivel hajlamosak vagytok arra, hogy juszt is ellenem beszéljetek, ( legalábbis régen ezt tettétek - főleg Te Cras...) elmondanám, amit mindenki tud, vagyis, hogy " a gugli a barátunk " és Ő azt mondja, hogy : http://hu.wikipedia.org/wiki/Vaj és ne tessék megállni az elejénél, mert a lényeg itt van : "Tejszínből vagy tejfölből készítik" , tehát NEM a tejből.
Dátum: 2013.03.16. 15:09:09
Miből készül a vaj?

Helyes válasz : Tej

Kéretik szélsebesen törölni ezt a kérdést. A vaj tejfölből készül ( ami ugyan szerepel a listán, de nem az van bejelölve helyesnek...).
Nem járunk...de Te okoskodsz helyettünk eleget itt is, ott is, máshol is
Óóóóóó Cras, mennyire hiányoztál innen ( is ) ... de azért kösz. Szóval nem kell felrakni kérdést és akkor nem kötnek bele, igaz? Ezt kellene mondani és akkor már világosabb lenne. Amúgy meg a kérdések 80 százalékába logikailag bele lehet kötni...nem az zavar, hogy azokba miért nem, hanem az, hogy ebbe miért...?
Melyik pár nem illik a sorba logikailag az alábbiak közűl?

Rómeó és Júlia
Trisztán és Izolda
Zéta és Emőke
Stan és Pan

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Most mi nem értelmezhető abban, hogy Stan és Pan nem voltak szerelmesek egymásba? ( legalábbis erről nincsen adatunk )
Dátum: 2011.06.22. 08:24:16
A Holt-tenger földünk legmélyebb fekvésű tava, Izrael és Jordánia határán terül el. Vízszintje 397 méterrel van a tenger szintje alatt. Vize erősen sós, élővilága nincs.
MTI
Dátum: 2011.06.22. 08:13:05
Kettő helyes válasz van. Az élővilág hiánya és a magas só-koncentráció. A víz színére vonatkozó válasz elég bugyuta, de valóban nem helyes. A föld legmélyebb SZÁRAZFÖLDI pontja van itt, nem a legmélyebb, mert az ugye a Csendes-óceánban van, a Marianna-árok fenekén . Minimum javítani kellene.
Dátum: 2011.06.22. 07:52:52
Magyarországnak valaha 3 tenger mosta a partjait...aztán a mosásban összement
Dátum: 2011.06.22. 07:51:00
Melyik nem volt az apostolok között?
Simon
Péter
Dávid
János

Simon és Péter ugyanaz. A Dávid stimmel. Törlést kérek.

( „Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám. De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat. És néked adom a mennyek országának kulcsait; és a mit megkötsz a földön, a mennyekben is kötve lészen; és a mit megoldasz a földön, a mennyekben is oldva lészen." (Máté 16,17–19) )

Ezek közül a számok közül melyik pitagoraszi számhármas?
3,6,9
1,2,3
egyik sem
3,4,5

Tagadó válsz, javítani.
Dátum: 2011.06.10. 10:14:54
LOL

Bocsi Mekkora arc a srác )
Dátum: 2011.06.10. 08:05:16
Ha már így kérdi, akkor legalább szerepelne a válaszok között a "SETE" is
Dátum: 2011.06.10. 08:03:38
Dr. Bubó melyik latin elnevezésú állattól kapta a nevét?
sólyom (Falconidae)
gyöngybagoly (Tyto alba)
rétisas (Haliaeetus albicilla)
nagy fülesbagoly (Bubo bubo)

Ki gondolná?

Melyikük NEM az X-men szereplője?
Ciklon
Vadóc
Farkas
Selene

Spec.

Idegen eredetű, de a köznyelvben meghonosodott elnevezés a berbécs, de mi is berbécs?
ital
állat
étel
növény

a berbécs... Névelő.

Mit jelent a sábesz?

Esti ima
Cipő
Szombat
Kóser étel

Honnan kéne tudnom? Amúgy eleddig én egyetlen vallással kapcsolatos kérdést tettem fel, amit nem fogadtak el, de be is láttam, hogy egy más vallásúnak spec. Ez is.

Mi célt szolgál a sarkantyú?
Nincs különösebb haszna, csak jól néz ki
Lovak irányítására, sebessége változtatására
A csizma helyes súlyelosztására
Fegyverként használják

Ritka idétlen válaszok...Gondolom a Lexikonban így szól a "sarkantyú leírása : - a ló kormányműve és sebesség-váltója"

Mit az Anemoszkóp?
A szél irányát, és erősségét jelző szélzsák
Modern építkezéseknél használatos újfajta emelődaru
Orvosi műszer, mellyel sebhely nélkül műtenek
Egy internetes önkifejezési forma

"Mit nekem, te zordon Kárpátoknak...." Esetleg MI. És a fóbiás eszmecsere után, hajolva a többség - általam nem osztott, de végül elfogadott - véleményére, e kérdést ezennel speciálisnak titulálom! ( Ha az spec volt a latin vonatkozás miatt, akkor ez is az! )

Milyen alaku pályán kering a Föld?
Ellipszis
A Föld körül kering a világegyetem...
Kör
Változó

Komolytalan válasz...

Mi a máglyarakás?
Süti
Népi hagyomány
Gyermek játék
Frissen sült

Rosszul feltett kérdés, helyesírás nulla, valamint jelölt válasz.

Milyen életmódot folytat a csuka?
növény evő életmódot
téliálmot alvó életmódot
ragadozó életmódot
a csuka nem élőlény

Heleysírás és tagadó válasz...

Ki volt az a japán hadúr, aki közel 200 évre véget vetett a háborúk korszakának?
Takeda Shingen
Ishida Mitsunari
Ieyasu Tokugawa
Date Masamune

Tokugawa...de miért kéne tudnom? Spec.
Dátum: 2011.06.09. 13:10:02
Azt hittem, megszakadok a röhögéstől, amikor először olvastam...azért nem semmi. A küklopsz úgy néz ki, hogy egy szeme van, oszt kész! Ha látsz valahol egy szemet, akkor az bizti egy küklopsz ( Vagy Mike Wazowsky a Szörny RT-ből )
Dátum: 2011.06.09. 11:25:43
Hogy néz ki egy küklopsz?
hegyes fülei vannak
egy szeme van
farka van
szarva van

Ez mi? Azért nem semmi dolog, hogy egy küklopsz úgy néz ki, hogy egy szeme van...