Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jerrylee

Dátum: 2009.11.20. 19:26:28
Mi volt a Mardekár egyik jelszava a 2. tanévben?
Aranyvér
Citrompor
Malazár
Kigyóvér


Ez mi??? Valaki elmondaná, hogy ki kivel van?

Érdektelen lexikális, meg egyéb szempontokból is!!!Storno, kérném szépen!
Dátum: 2009.11.12. 19:02:04
Milyen a kínai írás?
lentről felfelé halad
balról jobbra halad
jobbról balra halad
fentről lefelé halad

Melyik írásmód, kérném tisztelettel? Meg mi az, hogy milyen?Tetszetős, nehéz, stb...mondjuk, mi lenne, ha azt kérdezné, hogy milyen irányba halad, vagy hasonló...
Minden tiszteletem a tied, de akkor mi a helyes? Amit a Lexikon ír, vagy amit mi beszélünk. Ezzel most kétségbe vontad az én szavahihetőségemet is és egyáltalán a kultúrámat.

Szomorúan észleljük itt a Gyimesekben, hogy az "anyaországiak" mind kultúránkra, mind nyelvhasználatunkra csak úgy figyelnek, mint panoptikumbeli tárgyakra. Divat lett az érdeklődés irántunk és ez nem tesz jót... főleg nem akkor, ha nem is érdekel senkit, csak azért jön erre, vagy olvas rólunk(!!!), mert divat. Számtalan tévéadó számtalan műsorában jólértesültnek (fel)tűnő emberek vétenek szarvashibákat, akár olyan banális szinten is, mint három (3) községünk neveinek keverése is.
Mint fenti soraimból - és eddigi hozzászólásaimból - is kitűnhet, hogy édes anyanyelvemet ismerem,funkcionálisan, irodalmilag (és nemcsak) használom, tehát semmivel sem érzem magam kevesebbnek, mint bárki más a világon!
Minket,- akik valaha az igazi Magyarország végein éltünk, majd a folyamatos román beolvasztási törekvések ellenére nemcsak konzerváltuk nyelvünket és kultúránkat, hanem tovább is fejlesztettük azt - elfeledtek, lemondtak rólunk és megtagadtak.Nem háromszor...és nem hétszer...de "hetvenszer hétszer"!.Az "anyaországi" iskolákban nem tanítanak rólunk, Erdélyországról.Romániában magyarok vagyunk, Magyarországon(?) románok... "Csak az hal meg igazán, akit elfelednek"...valóban így van.

Tisztelettel megköszönöm a válaszod és a lehetőséget, hogy mindezt elmondhattam.Ha Off-topic üzenetnek látod,ám távolítsd el. Ezúton is elmondanám, hogy elhagyom a fórumot és talán a játékot is.

Tisztelettel:J.L.
Mi a "hejsza"?

Hajszál népies megnevezése
Favágó eszköz
Csángó tánc
Erdőszéli növény

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Lassan már szégyellem Hatse-t zavarni, ezért írok ide. Feltettem a fenti kérdést és kaptam rá a fenti indoklást. Az értékelő talán annyit tett, hogy bemásolta az említett kifejezést a gugliba (aki mindenki legjobb barátja) és az első találatban nem "hejsza" szerepelt, hanem "héjsza", erre kegyesen ledorongolta a kérdésem, tanújelét adván ezzel isteni intelligenciájának.
Itt jön az én verzióm : az említett táncnév leírható ugyan "héjsza"-ként is, annyi a baj vele, hogy úgy nem helyes, illetve NEM valósághű. Mert a gyimesi csángók az említett táncot nem héjszának hívják, hanem hejszának.
Hogy honnan tudom ennyire pontosan? Magam is a Gyimesekben élek, itt születtem és terveim szerint itt is halok meg. Mindazonáltal jó ismeretségben vagyok egykori igazgatómmal, Tankó Gyula helyi néprajzkutatóval is, aki szintén hejszaként említi számos munkájában..
Végezetül pedig betennék ide egy linket az ismert és elismert muzsikás együttestől. Itt meghallgatható egy gyimesi hejsza és az írásmód is ellenőrizhető:

http://hunzene.hu/?q=audio/by/title/hejsza

Válaszotokat várom.

Tisztelettel : JerryLee
Dátum: 2009.08.09. 10:58:49
Az első kérdésen gondolkodtam el...tényleg, melyik télen, melyik csapattól? Én szeretem a focit nagyon, de még véletlenül se teszek fel focival kapcsolatos kérdéseket. És mellesleg megpróbálom helyesen írni a neveket...bakker
Dátum: 2009.08.09. 10:10:33
Az első kérdésen gondolkodtam el...tényleg, melyik télen, melyik csapattól? Én szeretem a focit nagyon, de még véletlenül se teszek fel focival kapcsolatos kérdéseket. És mellesleg megpróbálom helyesen írni a neveket...bakker
Dátum: 2009.08.09. 09:12:32
Mennyi 4400+4400?
6600
8400
8800
4400

Öcsém...és mennyi 3+3 ?

Milyen sör NEM készül a Borsodi Sörgyárban ?
Stella Artois
Arany ászok
Borsodi világos
Borsodi Bivaly

Bevallom őszintén, hogy nem tudom....pedig általános műveltségi kérdés, meg háziolvasmány is volt annak idején...

Melyik páromszám prímszám?
256
4096
165234
2

WTF? Gondolom, páros szám akart lenni. Mellesleg túl egyszerű is. Legjobban az lep meg, hogy hogyan ment át a rostán...

Tudod mi az a "tócsi" ?
A lovak hámja a szekérbefogáshoz népiesen
Kerékpár-alkatrész
Burgonya-alapú étel
Arab nők ruhája

Ha a kérdés így van feltéve, akkor a válaszlehetőségek :
1.Tudom
2.Nem tudom
3.Sejtem
4.Ki kérdezi?


Melyik filmben NEM játszott Hugh Jackman?
Hidalgo- A tűz Óceánja
X-Men- A kívülállók
Van Helsing
Kate és Leopold

Pedig minden filmjét láttam, de elszúrtam Spec is. Storno pls...
Dátum: 2009.08.08. 17:49:39
Máté96 : Hozzászólásokat halmozgatsz, vagy mi lett? Gyűjtsd a hibás kérdéseket és tömbben tedd fel. Áttekinthetőbb.

Tisztelettel : JerryLee
Dátum: 2009.08.08. 14:57:57
Kötelező háziolvasmány! Még ma is! A frappáns beszólásod a végén csak ront a helyzeteden...
Dátum: 2009.08.08. 14:53:38
Folytasd ezt a Tankcsapda számot: Többé az seM érdekel, ha ki vagyok rúgva...
...gazdagok a szüleim, nem fogok éhezni.
...eleget ittam és motmár be vagyok rúgva.
...éllami segélyekből majd eltartom magam.
...majd keresek másik munkát.

Lehet, hogy tényleg be volt rúgva...helyesírás tulajdonképpen csak nyomokban

Ki lett az Europa-bajnok 2008-ban?
Spanyolország
Hollandia
Portugália
Németország

Milyen sportágban ?

Hogy hívják a híres Sötét elfet?
Drizzt
Gimli
Krusk
Galadriel

Na igen...spec
Dátum: 2009.08.07. 13:29:56
Nem, nem elírás, valóban futsal-ra gondolhatott a tag. Ez egy viszonylag új sport, magyar nevén teremfoci
Dátum: 2009.08.07. 13:27:05
Korrigálhatsz te is, mert benéztél valamit : Az emberi testnek nem 10, hanem 20 körme van (Lábak is )
Dátum: 2009.08.07. 09:15:10
Mekkora a csapdakészítés maximális szintje?
20.
50.
30. *
40.

Az elején nem lehet tudni.

A sörgyártás melyik szakaszát nevezik malátázásnak?
Nincs ilyen
Az árpacsíráztatást*
A főzést
A sörhűtést

Tagadó válasz

2009-ben hányszor van péntek 13?
3*
2009-ben nincs péntek 13
4
2

Tagadó válasz.
Dátum: 2009.08.06. 17:39:39
Ha nem haragszol, annyit javítanék, hogy valóban 10 idegen használatára volt lehetősége. Mind a 10 (Lánglovag, Gyémántfej, Ragacska, Vadorzó, Penge, Szellem, Csupakéz, Reppencs, Villámmanó, Meti ) szabadon használható volt már az elején is, de amikor próbálgatta, értelemszerűen egyszerre csak egyet tudott használni, nevezetesen Lánglovagot. Ugyanebben a részben használja még Gyémántot is valamint Ragacskát. Az epizód hossza behatárolt, épp ezért nem használhatta a többit, valamint benne van a pakliban a MARKETING nevű varázslat, ami azt jelenti magyarul, hogy minek dobjunk be minden lényt elsőre, hiszen ezzel túlzsúfolnánk az epizódot és csökkentenénk az érdeklődést, hiszen így már mindenki tudni fogja, hogy milyen lények vannak és azok miket tudnak.

Mindazonáltal a kérdés szerintem is törlendő, hiszen egy olyan rajzfilmről van szó, ami viszonylag új, de ha olyan régi lenne is, mint az országút, akkor se általános műveltségi téma, tehát mindenképpen törlést javaslok én is.


Tisztelettel : JerryLee
Dátum: 2009.08.06. 09:47:08
A spec-dolgot tisztelettel kétségbe vonnám, mivel nem speciális. El is mondom, miért: - pro primo, mert Rejtő Jenő az egyik legnépszerűbb magyar író és az említett mű ( Piszkos Fred a Kapitány ) egyik legolvasottabb munkája. Bár igaz, hogy egyelőre nem része az irodalmi kánonnak, de ez már csak idő kérdése, hiszen a Kanonizáló Bizottság azon van, hogy bekerüljön.

Kicsit zavaró, hogy az olyan kérdéseket, amikre a választ csak olyanok tudják, akik olvasnak egyből specnek titulálják! Most lehet azt mondani, hogy mindenki olvas, de csak bizonyos stílusú műveket...erre csak annyit mondok, hogy ez én kedvenc műfajom a Sci-Fi, mégis olvasok minden mást is. Pl olvastam a Háború és Békét, A Vadkacsát, Rejtő műveiből is néhányat....


Csak a véleményemet fejtettem ki, remélem nem személyes támadásnak veszed.

Tisztelettel : JerryLee
Dátum: 2009.08.05. 20:28:18
Abban igazad van, hogy sokkal spécibb kérdések csúsznak át a rostán, viszont szerintem is speciális. Én láttam mindenik részt, mégse ugrik be, hogy hol játszódik a cselekmény. A speciális réteget ez esetben olyan emberek alkotják, akiknek a filmnézés a hobbijuk. Próbálj meg a jövőben olyan kérdéseket feltenni, amikre sokkal többen tudhatják a választ. Itt nem arra buzdítalak, hogy debil kérdéseket tegyél fel
Tudom, hogyan érzed magad, nekem is voltak hasonló eseteim a te kérdésednél is tágabb érdeklődési körbe beleférő kérdésekkel is...

Remélem segíthettem.

Tisztelettel : JerryLee
Dátum: 2009.08.04. 09:14:12
Egyetlen vadászat során gyűjtöttem mindezeket...

Hány napig él a Svábbogár fej nélkül?
3
9
Egyet sem
6

Svábbogár miért nagybetűs, hiszen nem tulajdonnév? Egyébként érdekes lenne, csak kicsit mazochista...

Melyik a leggyorsabb száraz földiállat?

Gnú
Impala
Gepárd
Puma

Miért, van nedves földiállat is? Egyébként milyen a földiállat?

Hol lakik Malacka?

Palotába
Disznóolba:)
Házba:)
A Száz Holdas Pagonyba

Debil válaszok, borzalmas helyesírás. Ba-be, ban-ben használatot nem minősíteném.

Ki írta az Égig érő fű című filmet?

Zelk Zoltán
Janikovszky Éva
Csukás István
Weöres Sándor


Ki írta a filmet? Esetleg a forgatókönyvet...

Melyik megyében található Gyál?

Csongrád
Vas
Pest
Nógrád

Most akkor végig fog kérdezni minden települést és várost minden egyes megyéből?
Dátum: 2009.08.03. 19:45:37
A Holló forgatásán történt halálos baleset elszenvedője Brandon Lee. Tudom, bár nem jelölted be a helyes választ. Abból, hogy hányszor láttad a filmet valóban nem lehet rájönni arra, hogy ki halt meg, de érdekességként fellelhető számos forrásban. Még egy érdekesség, hogy a színész apja, Bruce Lee is egy hasonló forgatáson halt meg hasonló körülmények között!
Dátum: 2009.08.03. 19:30:02
Hát, kedves kartárs, csak azt mondhatom, hogy most már két világon is vagyok,de eddig a "vezetőségről" semmi rosszat nem tudok mondani. Nekem is értékelték a kérdéseimet rosszul, ki is akadtam kicsit előrébb, de valahogy el tudom mondani kulturáltan a dolgot. És nem hiszem, hogy a vezetőséget kéne ezért blamálni. Számos esetben fordultam például Hatsepsuthoz a panaszaimmal és MINDIG sikerült megoldani a dolgot. A 911-es elméleteiddel semmi baj, mindaddig, amíg civilizált formában fogalmazod meg.

Tisztelettel : JerryLee
Dátum: 2009.08.03. 12:13:59
Egyrészt igazad lehet. Viszont másfél oldal ez az apró részlet. Hiszen ekkora terjedelemben (A5-ösz oldalra gondolok) taglalja Matula, hogy azért éger alá építette, mert nem nagyon csapkod bele a villám. Öt éve olvastam legutóbb, de valahogy mégis emlékszem.